Gönderen Konu: KAYHAF BULANCAK İSTİŞARE TOPLANTISI  (Okunma sayısı 2993 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
KAYHAF BULANCAK İSTİŞARE TOPLANTISI
« : 27 Haziran 2014, 14:58:13 »
KARADEZİN EN BÜYÜK AVCI FEDERASYONU KAYHAF BULANCAKTA TOPLANDI
Kısa adı KAYHAF olan Karadeniz Av Yaban Hayatı Avcılık Federasyonu 24 Haziran 2014 Salı günü akşamı Bulancak Hacı Resturant'ta bir araya geldi. Yüzlerce avcı üye ve dernek başkanlarının katıldığı toplantıya ev sahipliğini Bulancak Avcılar Doğayı Sevenler Derneği Başkanı Enver Akkaya yaptı. Hacı Restoran da yapılan toplantıda KAYHAF üyesi olarak Engiz Avcılar Derneği başkanı Mehmet Katı,19 Mayıs Avcılar Derneği Başkanı Hüseyin Kiriş, Bafra Kızıl Irmak Avcılar Derneği Ertan Sert, Salıpazarı Avcılar Derneği Başkanı İsmail Başokur, Terme Amazon Avcılar Kulübü Süleyman Varol, Çarşamba Safari Avcılar Kulübü Başkanı Mustafa Sezer, Samsun İlkadım Avcılar Kulübü, Samsun Avcıları, ,Fatsa Avcılar Derneği Başkanı Osman Güvenalp, Fatsa FAVDER başkanı Cemil Pekbüyük, Ulubey Avcılar Derneği Başkanı, Nurettin Yavuz Görele Avcılar Derneği Başkanı İlhan Fuat Tavacı, Ordu Büyük Şehir Avcılar Derneği Başkanı Serhat Çelebioğlu ve avcı üyelerin katılımı ile gerçekleşen toplantıda KAYHAF Başkanı Mustafa Sezer bir konuşma yaptı .Karadeniz Av Yaban Hayatı Avcılık Federasyonun sağladığı birlik ve beraberlik bu gün tüm ülke avcılarını harekete geçirmiştir , Yalova’dan Göreleye uzanan üye derneklerimiz ile bu ülke avcısının sorunları üzerinde hep birlikte çözümler için çalışıyoruz dedi. KAYHAF başkan yardımcısı Serhat Çelebioğlu ise yaptığı konuşmada avın ve avlakların gerçek sahibi avcılardır, bizleri yok sayan bir zihniyet ve avcıları dışlayan bir yapılanmanın karşısında dim dik birlik ve beraberlik içerisinde durmaya devam edeceğiz. Bu ülke avcısın avlaklarını sermaye sayan ya da saydırmak için uğraşanlar binlerce avcının yüz karası olarak tarihe geçecektir dedi. Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar ise yaptığı konuşmada ben de bir avcı derneği üyesi olarak görüyorum ki sorunlarımız ciddi ve çözümü aşamasında üzerimize düşeni avcı camiası için yapmaya hazırız,burada bu kadar avcı ve atıcıya şunu söyleye bilirim ki çok yakında hepinizin istediği standartlarda bir trap poligonu inşa edeceğiz. dedi.
Giresun Veteriner Hekimler Odası Başkanı Derviş Kara ve Ordu Veterinerler Odası başkanı Eren Yeşilkaş yaptıkları konuşmalarda Karaca yavrularının toplanmaması konusunda avcılara aydınlatıcı bilgiler verdiler,toplumun her kesimini uyarmak biz avcıların görevidir dediler, Fatsa Avcılar Derneği Başkanı Osman Güvenalp ise Hesler ve Bafra Kızılırmak Deltasında ki sulama kanalları ile ilgili bilgilendirme yaparken Hesler hakkında hukuki bir çok davaya KAYHAF olarak müdahil oldukları ve çevre bilincini oluşturmak için neler yapılması gerektiğini anlatırken,Bafra Kızıl ırmak deltasını kuşatan sulama kanalları o rada göllerin kurumasına neden oluyor yüzlerce su kuşu tehtid altındadır bu konu ile ilgili hukuki süreç en kısa sürede federasyonumuzun avukatı aracılığı ile başlatılacaktır dedi. Bulancak Avcılar Doğayı Sevenler Derneği Başkanı ;Enver Akaya ise yaptığı konuşmada sizlere ev sahipliği yapmaktan onur duyuyorum .KAYHAF sorunların çözümü noktasında artık yerini ve kalitesini kanıtlamıştır dedi.

Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: KAYHAF BULANCAK İSTİŞARE TOPLANTISI
« Yanıtla #1 : 27 Haziran 2014, 15:21:22 »
 MEVLAM İŞİNİZİ GÜCÜNÜZÜ RAST GETİRTSİN SAYIN ARKADAŞLAR,

emeği geçen tüm duyarlı arkadaşlara teşekkürler.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 27 Haziran 2014, 20:02:08 »
MEVLAM İŞİNİZİ GÜCÜNÜZÜ RAST GETİRTSİN SAYIN ARKADAŞLAR,

emeği geçen tüm duyarlı arkadaşlara teşekkürler.
Sevgili dostum güzel temennilerin için teşekkür ederim. Birlik ve beraberliğin en güzel ve en anlamlı toplantılarından birine tanık olduk.Bu ülkede hala derneğine ,federasyonuna gönülden bağlı avına avlağına sahip çıkan avcı kardeşlerimizin olması mükemmellik göstergesi. Daha önceki yazılarımda da bahsetmiştim birlik ve beraberlik ateşinin sönmemesi için dernekler ve federasyonlar amacına uygun çalışmalı. Dernek ve Federasyonların aslı görevi temsil ettiği üyelerinin menfaatlerini, haklarını yasalar çerçevesinde korumak, kollamak ve olduğu yerden ileriye taşımaktır.Üyelerin de, aynı doğrultuda dernek ve federasyonlarına sahip çıkarak , temsil makamlarını manevi destekleri ile  yüceltmeleri gerekmektedir. İşte tüm bunlar içimizde ki gerçek avcıların başara bileceği çok küçük bir ayrıntıdır.Yeter ki ne istediğimizi bilelim.Saygılarımla
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2014, 20:06:09 Gönderen: Serhat ÇELEBİOĞLU »

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 28 Haziran 2014, 21:45:36 »
Sevgili dostum güzel temennilerin için teşekkür ederim. Birlik ve beraberliğin en güzel ve en anlamlı toplantılarından birine tanık olduk.Bu ülkede hala derneğine ,federasyonuna gönülden bağlı avına avlağına sahip çıkan avcı kardeşlerimizin olması mükemmellik göstergesi. Daha önceki yazılarımda da bahsetmiştim birlik ve beraberlik ateşinin sönmemesi için dernekler ve federasyonlar amacına uygun çalışmalı. Dernek ve Federasyonların aslı görevi temsil ettiği üyelerinin menfaatlerini, haklarını yasalar çerçevesinde korumak, kollamak ve olduğu yerden ileriye taşımaktır.Üyelerin de, aynı doğrultuda dernek ve federasyonlarına sahip çıkarak , temsil makamlarını manevi destekleri ile  yüceltmeleri gerekmektedir. İşte tüm bunlar içimizde ki gerçek avcıların başara bileceği çok küçük bir ayrıntıdır.Yeter ki ne istediğimizi bilelim.Saygılarımla

sayın serhat bey,

sizler çok daha iyisini hakkedenlerdensiniz, kanımım son damlasına kadar menevi ve maddi destek her ne gerekiyorsa imkanlar çerçevesinde güzel imzalarınızı atacağınız her olguya ben varım kardeşim mersin den,..

selam ve sevgilerimle.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #4 : 28 Haziran 2014, 23:42:32 »
Üyelerinin her daim destek olduğunu, yönetimin de Avcıların yanında olduğunu gösteren güzel bir toplantı oldu,
Ev sahibi Bulancaklı arkadaşlarımıza ve Enver Başkanımıza teşekkür ederiz...
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 29 Haziran 2014, 00:26:22 »
toplantının , avcı camiasına  hayırlı olmasını temenni ediyorum .

velhasıl ;

yapılan bu tür toplantılar , organizasyonlar , dilekler ,  temenniler , mak tarafından kaale alınmıyor anladığım kadarıyla . vergisi , pulu  ( yüzde 40 gözünü öptüğümün ) , her sene zamlı , sineye çekiyoruz , kotaları sineye çekiyoruz ( verilen kotalar benim için fazlasıyla kafi ) , bu avbis zımbırtısı çıktı , ne olduğunu hala anlayamadım , hiç bakmadan geçen sezonu tamamladım . sineye çekiyoruz .  vs vs .

bakınız ;
her sene aynı muhabbet , aynı sitemler . . vergi vermeyelim , pul almayalım , birlik beraberlik olalım , boykot edelim , imza kampanyası yapalım .

sonuç ne oldu ?

mak yine çıktı , ŞU ,  ŞU ,  ŞU ,  dedi . olay bitti . resmi kazatada yayınlanınca yürürlüğe girdi . yine olan gariban avcıya oldu . parası olan yine avın kralını yaptı ,  ( yapmadıysa yapmadı deyin .) olmayanda seyretti . veya kaçak göçek avlandı .

birde , kamil 3baş abimiz , özel avlakmı satın alacakmış ne yapacakmış . e hakkı tabii ,parayı veren düdüğü çalar arkadaş .  bu abimizde , bir avcılık konfederasyonu temsilcisi galiba .

Üyelerinin her daim destek olduğunu, yönetimin de Avcıların yanında olduğunu gösteren güzel bir toplantı oldu,
Ev sahibi Bulancaklı arkadaşlarımıza ve Enver Başkanımıza teşekkür ederiz...
tuncay hocam , her zaman destek oluyoruz sayın başkanlarımıza , her zaman yanlarındayız , ama bize somut adımlar lazım . soyutlukla içli dışlı olmak istemiyoruz artık .

inşallah, ilerleyen dönemlerde somut adımlar atılırda , avcılığı , dar bir alana hapsedip , işi paralı avlaklara dökmeye çalışan ,  bürokratik oligarşik  yapılanmanın , avcılar aleyhine sonuçlanan kararları , bir nebze olsun avcıların lehine döner .

bu yapılan toplantılarda , umarımki bürokratik idarecilerimizin kulaklarını çınlatır .

• SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #6 : 29 Haziran 2014, 01:16:47 »
Yusuf kardeşim haklısın hayal aleminde gezen bir topluluğun kimseye faydası yok, laf değil icraat lazım destek olmak lazım
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara