Gönderen Konu: Sayın Bakana Gönderdiğim Mail  (Okunma sayısı 7745 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin BAŞARIR

• Müdavim Üyemiz
Sayın Bakana Gönderdiğim Mail
« : 23 Mayıs 2018, 08:11:24 »
        ''Sayın Bakanım!

14 Bölge ve özellikle Bitlis ve Muş illerinde doğa ve yaban hayatı koruma, av koruma ve yasadışı avcılık denetimi faaliyetlerinin durumunu müsaadeleriniz ile arz etmek istiyorum.

Ben hem bir avcı, hem de doğayı seven bir vatandaş olarak ecdadımızın bizlere canları ve kanları pahasına emanet bıraktıkları şu mübarek vatanın sınırlarını ve her karış toprağını canımız pahasına korumayı vazife bildiğim gibi; vatan sınırları içinde bulunan bütün maddi ve manevi degerlerimizi korumayı da aynı şekilde görevim biliyorum. İşte o değerlerimizden vatanımızı ''cennet'' yapan doğal varlıklarımızı ve yaban hayatını korumak her vatandaşın görevi olmakla beraber kanunlarımız resmi olarak bu konuyu bakanlığınız uhdesine vermiştir. Ben elimden geldiğince bu konuda gayret sarfediyorum ve görevlilere yardımcı olmaya çalışıyorum.

İki yıldır Muş, Bulanık, Malazgirt, Erciş, Adilcevaz, Ahlat ilçelerine hem av için, hem doğa gözlemi için gidiyorum. Bir tek toy kuşu, mezgeldek, telli turna görmedim. Güya buralar nesli tehlike altında olan bu kuşların son yaşam alanları.. Kimi mavzer almış, kimi devletin verdiği görev tüfekleriyle toy vurmaya gidiyor bu alanlara.

Bu bölgede gece-gündüz, yaz-kış demeden her türlü avcılık yapılıyor. Gece far avcılığı, baharda güme ve tuzak ile keklik avcılığı, mevsim ve zaman gözetmeksizin, limit ve sayıya bakılmaksızın her türlü avcılık mevcut. Bölgenin tek koruma alanı olan Nemrut Tabiat Anıtı içerisinde bile yıl boyu her türlü av yapılıyor. Yazın 5-6 bin hayvan devamlı burada otlatılıyor... Ben 2017 ağustos ayından beri şahit olduğum yasadışı avcılık ve diğer konuları başta Bitlis DKMP şubesi ve Bölge müdürlüğü olmak üzere DKMP'ın ilgili birimlerine kaç kez bildirdim. Farklızamanlarda gece 4 kez Nemrut Dağı'ndaki far avcılarını ihbar ettim. Bir işlem yapılmadı. Hayvan otlatanlara bir şey yapılmadı. Sabah gün doğmadan sulak alanlar gidip kaçak avcıları şikayet ediyorum. Gelen bile olmuyor.Bimer, Cimer, DKMP Genel Müdürlüğü vasıtasıyla gönderdiğim bir çok dilekçeme usulüne uygun cevap verilmedi. Bazılarına cevap bile verilmedi.

En son 10-11 mart 2018 tarihinde kaçak avcılığın yoğun olarak yapıldığı İron sazlıklarına gittim. Başta Bölge müdürü Mustafa Bey ve diğer müdürlere kaçak avcıları ihbar ettim. Hiç kimse gelip bakmadı. (Konuyla ilgili olarak 14. Bölge Müdürü Mustafa Şentürk ile olan whatsapp yazışmaları mevcuttur.)

10.03.2018  sabahı İron Sazlıkları'nın her tarafından yoğun tüfek sesi geliyordu. Ben, avcıların bana en yakın olduğu yeri harita üzerinden işaretleyerek ve konuyu anlatarak saat 06.50 civarında 14. Bölge müdürü Mustafa Şentürk, müdür yardımcısı Hüseyin Avcıl ve diğer şube müdürlerine whatsapp üzerinden gönderdim. Hepsini de aradım. Sadece Hüseyin bey dönüş yaptı ve bu konuyu Muş ekiplerine bildirmemi söyledi. Başka kimse aramadı. Hiç bir ekip kontrole gelmedi. Ancak Bitlis ekibi saat 12.30'dan sonra Güroymak'a geldi. Ben akşam Mustafa beye ertesi gün sabah tekrar bu bölgeye gidip sazlık civarında kaçak avcılık olursa kendilerini ve şube ekiplerini arayacağımı bildirdim.

Ertesi sabah tekrar gittim. Yine yoğun şekilde tüfek atılıyordu. Avcıların aracı Bitlis-Muş yolunun 300 mt yakınında sazlıkların kenarında duruyordu. Saat 06.30 sırasında aracın fotoģrafını ve tam olarak bulunduğu konumu whatsapp üzerinden başta bölge müdürü, şube müdürleri, Bitlis ve Muş il personellerinin bende telefonu olanlara gönderdim. Hepsini tek tek aradım. Kimine ulaşılamadı, kimi telefonu açmadı. 07.30 avcılar araçlarıyla alandan ayrıldı. Ben de gelen giden olmayınca oradan ayrıldım.

Burası Muş ve Bitlis illerine 15-20 dkk mesafede, iki ilin sınırında. Burada yoğun şekilde avcılık yapıldığı herkesçe bilinmesine rağmen, avcılık faaliyetlerinin yoğunlaştığı sabah ve akşam vakitlerinde denetim yapılmıyor.

Saygılarımla arz ederim.''

Bu maili DKMP genel müdürü ve yardımcıları ile daire başkanlarına da gönderdim...
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2018, 13:00:14 Gönderen: Hüseyin BAŞARIR »
1980-Antalya

Çevrimdışı Ali YALÇIN

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Sayın Bakana Gönderdiğim Mail
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2018, 14:08:17 »
MUŞ VAE MALAZGİRT OVASIN DA BU KUŞLAR ÇOK VARMIŞ GÖÇ ZAMANI GİDERSEN GÖREBİLRSİN ORALARDAKİ KÖYLÜLERLE GÖRÜŞÜRSEN GÖRME İMKANIN OLABİLİRMİŞ BEN ÖYLE DUYDUM

« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2018, 14:18:06 Gönderen: Ali YALÇIN »
Ali YALÇIN
1969 Fethiye

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 23 Mayıs 2018, 17:44:13 »
 kurum ilgilenmiyorsa jandarma oda ilgilenmiyorsa üniversitelerin biyoloji dalındaki kuşbilimciler vs. heryere ifşa edilmeli anlatılmalı ,  maaleseftir'ki türkiyede hemen her bölge aynı veya benzeri durmda,..

avı avcı korur gerisi boş hemde kocaman boş,..

bu sebepten dolayı avcılığı avcılar yönetmeli mak muk değil,..

hassas davranış ve duyarlılığınızdan ötürü sizi ayrıca tebrik ederim.

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2018, 17:45:15 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Hasan AKSU, Hüseyin BAŞARIR, Ziyaettin AYHAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 24 Mayıs 2018, 12:47:13 »
kurum ilgilenmiyorsa jandarma oda ilgilenmiyorsa üniversitelerin biyoloji dalındaki kuşbilimciler vs. heryere ifşa edilmeli anlatılmalı ,  maaleseftir'ki türkiyede hemen her bölge aynı veya benzeri durmda,..

avı avcı korur gerisi boş hemde kocaman boş,..

bu sebepten dolayı avcılığı avcılar yönetmeli mak muk değil,..

hassas davranış ve duyarlılığınızdan ötürü sizi ayrıca tebrik ederim.

saygılarımla.

Bir kediye, köpeğe işkence  haberi gelse hayvanseverler  ortalığı ayağa kaldırıyor. 10 dernek, STK birden harekete geçiyor. O işi yapan bulunup ceza alıncaya kadar müracaat etmedik yer bırakmıyorlar. Hele ormancılara böyle bir konu ulaşsa hemen soluğu orada alıyorlar... Ya biz?

Biz avcılar ne yapıyoruz? Avcılar derken kendini gerçek avcı bilenleri ve öyle tanımlayanları kastediyorum. Bu konulara maalesef çok duyarsızız. Değil bu konularda mücadele vermeyi, mücadele edenlere destek olmayı. Bir çoğu köstek oluyor... Benim gibi bir kaç deli çıkıp ta uğraşırsa uğraşacak. Onlara da biri 'Bırak bu işleri avımızı yapalım, kimseye karışmayalım' diyecek. Kimi 'Senden başka deli yok mu' diyecek. Ormancı 'burnunu sokma' diyecek. Jandarma 'böyle konular için bizi arama' diyecek... Ve kendine avcı diyenler, gerçek avcı diyenler kalkıp bir de seni şikayet etmeye kalkacaklar...

Allah razı olsun M. Ali bey!  En azından konuya duyarlılık gösteriyorsunuz. Tebrik ediyorsunuz. Yanımda olduğunuzun mesajını veriyorsunuz.. Bir çokları ondan da aciz! Bazı riyakarlar da burada tam bir avcı (kurallara-kanunlara uyan, uymayanlarla mücadele eden avcı) gibi yazıp çiziyorlar. Fakat onların ne olduğunu bilenler biliyor ancak!

MAK ta MAK, MAK ta MAK... Efendiler uygulanmayan MAK-MUK, kanun-kural ne işe yarar???  Şimdilik bu kadar yeter.
1980-Antalya

Çevrimdışı Ziyaettin AYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #4 : 24 Mayıs 2018, 13:18:28 »
sadece belgeli avcıları iğneden ipliğe inçelesinler,adamların keyfi gelicekte iş yapıcaklar,sizin anlattığınız bilineneler tabi,ya bilmediklerimiz,benimde başıma geldi,öyle enteresanki,kırk yılda bir bıldırcın avına çıktık jandarma geldi köylü rahatsız oluyormuş ne yapayım dedim,buralarda avlanma dedi bütün belgeleri döktük ortaya,akşama kadar burda avlancam dedim,sonra ne olsun,jandarma gittikten sonra köyün avcıları çoluk çomak bıldırcın avında,dedimki onlara birileri beni şikyet etmiş,sizmisiniz dedim,biz değiliz dediler,bu çocukların elinde tüfeklerin ne işi var dedim,alıştırıyoz dedi,ne kadar rahatsınız bende belgelerim sizin kadar rahat değilim ,şikayet eden onlardı belliydi hallerinden,bende jandarmayı aradım ne gelen var ne giden,ormaniyeyi aradım ne gelen var ne giden,yani bütün işleri bizlerle bu olanları dernekte anlattım kimsenin umruna değil,sadece kaçtane kuş vurdun,kaç tane domuz vurdun aaa öylemi  böylemi oldu derken konu kapandı gitti takma kafana dediler,aslında niyetim dernekle beraber bu olayı kamuya taşıyacaktım,sana diyeceğim canım kardeşim herkes oluruna bırakmış,herkes rahat,sen gerekeni yapmışsın bundan sonra bizde üzerimize düşen ne varsa yapalım.
1970
Kartepe/KOCAELİ
0531 257 3434
Dost, zor zamanında bulur seni.

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR, M.Ali AKDAĞCIK, M.Burak METİLLİ, Aslan POLAT

Çevrimdışı Arif KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 24 Mayıs 2018, 16:40:14 »
Siz elinizden geleni yapmışsınız. Nokta nokta tüm yerleri gerekli mercilere göndermişsiniz. Üstlerine düşeni yapmaları gerekiyo bu adamların. Yaptırana kadar da biz duyarlı avcı ve vatandaşların da şikayetlerimize devam etmemiz gerekiyo. Benim anlayamadığım konu şu esasında. Biz Türk milleti olarak duygusal bir yapıya sahibiz bu bir gerçek. Nasıl oluyor da bu adamlar gidip orda av yasağı olduğunu bildikleri halde düzinelerce hayvanı telef ediyor. Bunu aklım almıyor benim. Biz bu değiliz yahu. Çok üzücü bir durum. Devlet istese anında engeller bu işi ama ben daha derine inerek şahsi olarak bu işin vicdansızlığını algılayamıyorum. Saygılar.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1988 - Kocaeli

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR, Aslan POLAT, Ziyaettin AYHAN

Çevrimdışı Arif KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 24 Mayıs 2018, 16:44:13 »
Geçenlerde internet üzerinde karaca ve yavrusunu vurmuş adam resmini paylaşmış. Dehşet bir manzara. Tabi avcılıktan bihaber insanlar da avcılara vermiş veriştirmiş. Yahu gerçek bir avcı o hayvanlara dokunmaz bu alçaklığı yapmaz. Yapan zaten avcı değldir ve asla olamayacak alçak bir insandır. İnsanımızın bu ayrımı da iyi yapabilmesi gerekmekte.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1988 - Kocaeli

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR, Ziyaettin AYHAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 27 Mayıs 2018, 16:53:27 »
MUŞ VAE MALAZGİRT OVASIN DA BU KUŞLAR ÇOK VARMIŞ GÖÇ ZAMANI GİDERSEN GÖREBİLRSİN ORALARDAKİ KÖYLÜLERLE GÖRÜŞÜRSEN GÖRME İMKANIN OLABİLİRMİŞ BEN ÖYLE DUYDUM

Ali abi sen de ben de ''varmış'' olarak ''duymuşuz'' sadece.. O kadar çok olsa bu kuşlar biz de görürdük. ''Varmış'' diye duymazdık. Zaten BİMER'e gönderdiğim dilekçenin cevabında Bitlis Orman Su Müdürlüğü bu kuşların Bitlis ilinde yaşamadığını yazmış.

Burada benim asıl üzerinde durmak istediğim konu bu kuşların yaşayıp yaşamadığından ziyade, bu kuşları yaşatmakla görevli teşkilat ne yapıyor onu sorgulamak! Devlet bir konuyla ilgili kanunlar koymuş. Bu kanunları uygulamak için koca bir bakanlık kurmuş. Sırf bu konulara bakması için bir genel müdürlük kurmuş... Bina, araç, alet... her şeyi vermiş! Bu iş için mühendisler, teknikerler, memurlar almış.  O da yetmemiş müdürler, bölge müdürleri, daire başkanları, genel müdür yardımcıları, müsteşarlar... Hepsine bolca maaşta vermiş ve demiş ki ''Sizin işiniz bu, bütün bu kadar masrafı bu kanunların uygulanması için yaptım. Size bunun için maaş veriyorum..''

Şimdi gelelim Ali abi benim mailde anlattığım duruma: 14. Orman Su Bölge Müdürlüğü. 5 ilden oluşuyor. Bir bölge müdürü ve 10'dan fazla şube müdürü, il müdürleri.. Mühendis, av koruma memurları ve diğerleri.. Kanunda ''Her derece ve kademede bulunan memur bu kanunun uygulanmasından sorumludur'' diyor. Yani bölge müdürü de av kanununu uygulamakla, avcı denetlemekle mesuldür..

10-11 mart 2018 tarihinde kaçak avcılığın yoğun olarak yapıldığı İron sazlıklarına gittim. Başta Bölge müdürü Mustafa Bey ve diğer müdürlere kaçak avcıları ihbar ettim. Hiç kimse gelip bakmadı. (Konuyla ilgili olarak 14. Bölge Müdürü Mustafa Şentürk ile olan whatsapp yazışmaları mevcuttur.)

Şimdi iki ilin sınırında düz yol ovada bir alanda kaçak avcılık ihbarı yapılmış. Kimse gelmemiş. Bölge müdürüne akşam konuyu sorduğumda ''Yoğun silah sesinden bahaediyor ama kuş videosu gönderiyorsunuz ne kadar inandırıcı acaba iddianızı ispatlayıcı video gönderin bizim arkadaşlarla görüştüm sabah 9 dan beri alandalar  bu arada sizin silah sesleri dediğiniz korucuların şu günlerde yapmış oldukları silah atışları olmasın ve lütfen daha somut bilgi istiyoruz'' yazmış.

Ben ''Yarın gidince inandırıcı vide o göndereyim. Korucuların atıß yapacaģı bir alan değil burası. Herkesin bildiği av yeri. Yarın inşallah aynı vakitte gider size tekrar mesaj atarım'' yazdım whatsapptan. İşte sonuç mailde anlattığım gibi.

Daha yazışmaların devamı var. Kendileri bizi sahtekarlık ile de itham ettiler... Lakin en son yazdığım mesaja da hiç bi şey yazamadılar.. ''Şimdi Mustafa bey 14. Bölge yatıyor mu, yoksa çalışıyor mu? Bir iş yapıyor mu, yoksa yapmıyor mu? İş yapıyorsa ne iş yapıyor??? Yargılamıyorum. Hüküm vermiyorum. Sadece soruyorum. Çünkü anlayamıyorum. Kafam karıştı'' Tık yok!

Şimdi Ali abi, bu adamla devletten maaş alıyor. Ne için? Hiç bir şey yapmadıkları için!!! Sen maaşını nasıl alıyorsun?

Bu sene sadece Antalya'da 3 çalıştay, seminer vs. oldu. Beş yıldızlı otellerde konakladılar, gezdiler.. Seni kaç kez Antalya'ya gönderdi devlet, 1 saat lüks otelde kaldın mı?

Sen mesleğinde böyle bir konuda görevini yapmasan hala o görevde olabilirmiydin???

Benim fikrim bu: ''ecdadımızın bizlere canları ve kanları pahasına emanet bıraktıkları şu mübarek vatanın sınırlarını ve her karış toprağını canımız pahasına korumayı vazife bildiğim gibi; vatan sınırları içinde bulunan bütün maddi ve manevi degerlerimizi korumayı da aynı şekilde görevim biliyorum''  Acaba bu görevi yerine getirmeyenler ecdada ihanet etmiş olmuyor mu? Onlarda bu görevi bekleyen vatandaşın hakkına girmiyor mu? Onlara bu görevi veren devlete...?

Yapılan ihanetlere susarsak, yapılan haksızlıklara susarsak biz de aynı ihanet içinde olmazmıyız? Haksızlığa, zulme ortak olmazmıyız? Soruyorum. Bilen birileri lütfen cevaplasın!
1980-Antalya

The following users thanked this post: Ali YALÇIN, M.Burak METİLLİ, Aslan POLAT, Ziyaettin AYHAN

Çevrimdışı Ali YALÇIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 27 Mayıs 2018, 20:18:56 »
yazdıkların için teşekkür ederim ama denetimler sıklaştırılmalı senin bahsettiğin yerlerde
Ali YALÇIN
1969 Fethiye

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 31 Mayıs 2018, 18:53:20 »
          Bir kediye, köpeğe işkence  haberi gelse hayvanseverler  ortalığı ayağa kaldırıyor. 10 dernek, STK birden harekete geçiyor. O işi yapan bulunup ceza alıncaya kadar müracaat etmedik yer bırakmıyorlar. Hele ormancılara böyle bir konu ulaşsa hemen soluğu orada alıyorlar... Ya biz?

Biz avcılar ne yapıyoruz? Avcılar derken kendini gerçek avcı bilenleri ve öyle tanımlayanları kastediyorum. Bu konulara maalesef çok duyarsızız. Değil bu konularda mücadele vermeyi, mücadele edenlere destek olmayı. Bir çoğu köstek oluyor... Benim gibi bir kaç deli çıkıp ta uğraşırsa uğraşacak. Onlara da biri 'Bırak bu işleri avımızı yapalım, kimseye karışmayalım' diyecek. Kimi 'Senden başka deli yok mu' diyecek. Ormancı 'burnunu sokma' diyecek. Jandarma 'böyle konular için bizi arama' diyecek... Ve kendine avcı diyenler, gerçek avcı diyenler kalkıp bir de seni şikayet etmeye kalkacaklar...

Allah razı olsun M. Ali bey!  En azından konuya duyarlılık gösteriyorsunuz. Tebrik ediyorsunuz. Yanımda olduğunuzun mesajını veriyorsunuz.. Bir çokları ondan da aciz! Bazı riyakarlar da burada tam bir avcı (kurallara-kanunlara uyan, uymayanlarla mücadele eden avcı) gibi yazıp çiziyorlar. Fakat onların ne olduğunu bilenler biliyor ancak!

MAK ta MAK, MAK ta MAK... Efendiler uygulanmayan MAK-MUK, kanun-kural ne işe yarar???  Şimdilik bu kadar yeter.

Hüseyin bey sonuna kadar haklısınız! Tamamen size katılıyorum. Ayrıca sitemlerinizi de üzerime alıyorum! Evet durumumuz bu! Bu tür konulara ne kadar ilgi olduğu ortada! Ben kimseye bir şey demiyorum. Çünkü kendimde millet gibiyim. Biraz oralarda bir şeyler yapmaya çalıştım. Fakat epey süredir oralarda değilim. Üç buçuk seneye yakın kaldım. Durumları iyi biliyorum. Keşke bir sene daha kalmak mümkün olsaydı. Belki daha başka çalışmalar yapabilirdik! Ama kısmet böyleymiş.

Oralarda bu konularda bir şeyler yapabilmek çok zor! Herkes senin aleyhinde olur. Böyle alışmışlar; kanunsuz, nizamsız yaşayıp gidecekler... Ben de gitmeden biraz çalıştım. Bir kaç araziye çıktım. Dilekçeler gönderdim... Fakat bir işe yaramadı. En yakınımdakilerden  bile tepki gördüm. İş yoğunluğundan ve meselelere karşı soğumamdan foruma da  pek girmiyorum. Ama madem sizin gibi mücadele edenler hala var, o zaman ben de en azından buradan yazarak destek olmaya çalışayım şimdilik.

Eğer facebook ve twetter hesaplarınız varsa oralarda bu konular daha canlı. Çok fazla kişiye ulaşma imkanı var. Beni de ekleyebilirsiniz. Aslan ve kılıç resmi  var profilimde.
Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır.

Çevrimdışı Ali YALÇIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 01 Haziran 2018, 21:23:02 »
bu hassas davranışların devam etmesini dilerim avcılıkla ilgili çok güzel konulara değinmişsin inşallah bundan sonra bu konuların üzerine giderlerse çok güzel olur av sezonu açık olsun almasın denetimler çok sıkı olmalı ki senin bahsettiğin hayvanların nesli tükenmesin gelecek atalarımız bize bıraktığı gibi gelecek nesillerimizde görebilsin
Ali YALÇIN
1969 Fethiye

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 03 Haziran 2018, 12:22:36 »
           Hüseyin bey sonuna kadar haklısınız! Tamamen size katılıyorum. Ayrıca sitemlerinizi de üzerime alıyorum! Evet durumumuz bu! Bu tür konulara ne kadar ilgi olduğu ortada! Ben kimseye bir şey demiyorum. Çünkü kendimde millet gibiyim. Biraz oralarda bir şeyler yapmaya çalıştım. Fakat epey süredir oralarda değilim. Üç buçuk seneye yakın kaldım. Durumları iyi biliyorum. Keşke bir sene daha kalmak mümkün olsaydı. Belki daha başka çalışmalar yapabilirdik! Ama kısmet böyleymiş.

Oralarda bu konularda bir şeyler yapabilmek çok zor! Herkes senin aleyhinde olur. Böyle alışmışlar; kanunsuz, nizamsız yaşayıp gidecekler... Ben de gitmeden biraz çalıştım. Bir kaç araziye çıktım. Dilekçeler gönderdim... Fakat bir işe yaramadı. En yakınımdakilerden  bile tepki gördüm. İş yoğunluğundan ve meselelere karşı soğumamdan foruma da  pek girmiyorum. Ama madem sizin gibi mücadele edenler hala var, o zaman ben de en azından buradan yazarak destek olmaya çalışayım şimdilik.

Eğer facebook ve twetter hesaplarınız varsa oralarda bu konular daha canlı. Çok fazla kişiye ulaşma imkanı var. Beni de ekleyebilirsiniz. Aslan ve kılıç resmi  var profilimde.

Aslan Bey ilginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim! Aslında kimseye sitemim yok. ''Gönüldendir şikayet, kimseden değil'' demiş ya şair. Benimki de öyle. Kimse üzerine alınmasın! Fakat şunun bilinmesini istiyorum: Bu mesele sadece benim meselem değil, sadece avcıların meselesi de değil. Bu ülkede yaşayan herkesin meselesidir. Doğa sadece avcılar için değil! Doğadan istifade eden de sadece avcılar değil! Doğaya gelen zarar herkese gelecek. Bundan dolayı bu konular her vatandaşı ilgilendiriyor.. İlgilenen olursa tabii...

Bana gelince; Allah manevi bünyeme 'vicdan' adlı bir cihaz takmış. Bu cihaz zaman zaman alarm veriyor.. Ben de susturmak için böyle uğraşıyorum işte! Fuzuli'nin dediği gibi ''Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil.''

Şu foruma 2007'den beri üyeyim. Paylaşımlarıma ve yorumlarıma bakarsanız bu konular üzerine yoğunlaştığını görürsünüz. Teknolojik konuları da pek sevmem. Lakin sırf bu konuları paylaşmak için 2 ay kadar önce facebok ve twitter bile açtım. Twitterden zaten pek bir şey anlamadım da faceboku yavaş yavaş çözmeye çalışıyorum. Her vesileyi kullanarak mücadeleye devam edeceğim!

Herkes benim gibi gece dağa çıksın, kışın sabah karanlığında sazlıklara girsin demiyorum. Her kes yapabildiğini yapsın! Ulaşabildigi yere ulaşsın! Şurada yazmakta bir katkıdır. Sadece gerçek avcıları değil gerçek doğaseverleri de bu konulara duyarlı olmaya ve bize destek olmaya davet ediyorum!
1980-Antalya

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 30 Temmuz 2018, 17:52:48 »
    Şu dilekçeyi ve buradaki konuları Facebook'ta bir çok avcılık ve doğa koruma gruplarında da paylaşmama rağmen şimdiye kadar hiç bir dönüş olmadı!
1980-Antalya

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 31 Temmuz 2018, 10:18:03 »
Olmaz kardeşim olmaz olursa herseyler duzelir veya düzelme yoluna girer buda birilerinin işine gelmez.Biz avcılar birlikteliği sağlıyamadığımız müddetce girişimlerimiz havada kalmak zorundadır.
Avına avcısına ve de doğasına sahip çıkanlara selam olsun.
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 01 Ağustos 2018, 19:44:50 »
Olmaz kardeşim olmaz olursa herseyler duzelir veya düzelme yoluna girer buda birilerinin işine gelmez.Biz avcılar birlikteliği sağlıyamadığımız müddetce girişimlerimiz havada kalmak zorundadır.
Avına avcısına ve de doğasına sahip çıkanlara selam olsun.

bu konuya iştirakte bulunan,

SİZ SAYIN ARKADAŞLARI, AVCI OLARAK VE KİŞİLİK OLARAK TAKDİR EDİYOR VE AYNI DÜŞÜNCELERİ DESTEKLİYORUM SAYIN SİTE SAKİNLERİ.

avcı olan avcıya selam olsun.

saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN