Gönderen Konu: SİVAS' a dışarıdan ava gelen avcı arkadaşlar.  (Okunma sayısı 10579 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlhan FİLİZ

• Müdavim Üyemiz
SİVAS' a dışarıdan ava gelen avcı arkadaşlar.
« : 19 Eylül 2016, 08:57:17 »
SİVAS' a dışarıdan ava gelip de cihaz kurup yasak av yapan sözüm ona kendini avcı sanıp avlanan arkadaşlar  15.09.2016 tarihinde SİVAS Hafik kurugöl avlağında geceden cihazı kurup daha cihazın başına gitmeden biz aynı yere ava gidip, cihazı fark edip baktığımız da cihazı bulup imha ettik. Böyle gelip limitler aşılıp av yapılacaksa hiç gelinmesin, Limitler dahilinde kurallara uyulup av yapılacaksa başımız üstünde yeri vardır. Buyursun her zaman gelinsin.18.09.2016 tarih pazar günü aynı yere baktığımızda cihazın kırıklarını bile toplamışlar. Bunlar avcı değil bizim tabirimizle yozcu bu cihazı ilk defa gördüm hem bıldırcın, hem kınalı ötüyordu. Demek ki kınalıda avlıyorlar bu şeref yoksunu kişiler Kınalı avı açılmadan.

« Son Düzenleme: 19 Eylül 2016, 09:01:03 Gönderen: İlhan FİLİZ »
  • Symbol Süperpoze
  • Franchi Otomatik
İlhan FİLİZ
1959/SİVAS

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: SİVAS' a dışarıdan ava gelen avcı arkadaşlar.
« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2016, 09:04:52 »
3 kere bıldırcın avına gittim toplam 5 bıldırcın vurdum ama şu cihaza tenezzül etmedim
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

The following users thanked this post: İbrahim MERCAN, İlhan FİLİZ, Hakan YENİGÜN, Selim UYGUN

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2016, 09:06:47 »
     İnsanda AR olacak UTANMA olacak ama nerde. Bizim burda da bayramın birinci gecesi şerefsizler makine atmış, ne denilebilir ki. Şunuda anlamıyorum ben bildircini otluk içinde yoncanın içinde bulamazken adamlar kayalıkların içinde çalıların arasında bildircin avı yapıp bide program yapıp millete izlettiriyorlar.
     Bu vakitte kınalı vurmakta şerefsizlik kansızlıktan başka bişey değil. Elinize sağlık iyi etmişsiniz. Sezon başından beri belki 10 kez gittim ava bir kez bildircin gördüm o da zeytin ağaçlarından atamadım. Sezon açılalı bir kuş vurdum o da cumartesi günü bir üveyik milletteki bu hırsı anlamıyorum.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2016, 09:09:18 Gönderen: Gökhan AKDOĞAN »
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: İlhan FİLİZ, Selim UYGUN

Çevrimdışı İlhan FİLİZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 19 Eylül 2016, 09:11:39 »
Bu avlakta cihaz kurulmadan her zaman 2 saat içinde limit doldurulur. Bunlar ava değil bayramda leşe gelmiş kargalar.
  • Symbol Süperpoze
  • Franchi Otomatik
İlhan FİLİZ
1959/SİVAS

The following users thanked this post: İbrahim MERCAN, Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Bülent ERDEM

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2016, 09:36:22 »
elinize sağlık , duyarlılığınız için ayrıca teşekkür ederim .

Bülent ERDEM
1977 Alanya

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #5 : 19 Eylül 2016, 09:50:41 »
Av nasip işidir, besmeleyle çıkarsın nasibin varsa alırsın, yoksa birdahakine rast gele der dönersin..
Görüntüler hoş değil..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: İbrahim MERCAN, İlhan FİLİZ, Orhan AKSOY, Fatih DENİZ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Mahir KAYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 19 Eylül 2016, 10:32:16 »
Elinize sağlık...
  • Beratta 425 çifte
  • Franchi black magic delüx
  • Ata sp çelik kasa
Mahir KAYHAN
1984 TARSUS

Çevrimdışı Savaş KAYGISIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 19 Eylül 2016, 23:02:53 »
   İlhan bey kardeşim ellerine sağlık, iyi yapmışsın, keşke alıp götürseydin birdaha ellerine geçip onarıp tekrar başka bir merada kullanmasalar. Neyse yinede hassasiyetine teşekkür ederim.
   Ben Ankarada yaşıyorum, Çankırı-Kurşunlu D.A.da bıldırcın avına gittim, malum bu sene bıldırcın yok, sizin memleket hariç, olsun bizimkisi muhabbet, köpeğin ferması, video vs. av sporuna layık olacak şekilde doğayla buluşmak, sağlık yürüyüşleri yapmak, neyse lafı uzatmayayım, ortalıkta kuş yok fakat tepenin başından devamlı peşpeşe tüfek atılıyor, biraz o istikamete yürüyünce ne göreyim 5 avcı, köpekleri birisi Ankara plakalı,, diğeri Zonguldak plakalı araçlardan oluşan grup Çil Keklik avlıyorlar, ikaz etmeme rağmen tınlamadılar köpeğin fermasında, gözümün önünde bir Çil keklik daha vurunca hemen sarıldım telefona ve Çankırı Bölge, Av Doğa ve Milli Parklar görevlisi Ceyhun CİN kardeşimi. Nokta olarak bohçacıların yerini tarif ettim, 10 dakika içerisinde geldi ve bohçacıları suçüstü yakaladı, yanında diğer görevli Mustafa kerdeşimle olaya el koydular ve tutanaklarını tuttular. Zonguldaktan gelen avcının biri Tıp doktoru çıktı vede otomatik tüfeğinde de takozu olmadığı için birde silahına el konuldu, vurdukları 3 adet Çil Keklik üzerlerinde bulundu.
   Aynı meranın diğer tarafındada (ikisinin üzerinde arı kovanı açarken kullanılan beyaz arıcı maskesi bulunan) 4 kişilik yine avcı demek gelmiyor bu tür kişilere, BOHÇACI Çil keklik avlıyorlardı, Görevli Arkadaşım Ceyhun CİN'e onların yerini de bildirdim ve anında müdahale etti ve onlarında üzerlerinde avladıkları Çil Kekliklerle yakaladı ve işlem yaptı.
   Biz gerçek avcılar bu konuda taviz vermezsek, Milli Parklar ve Av Doğa görevlileride ihbarlara hızlı bir şekilde refleks gösterirse, kimse kural dışı avlanamaz diye düşünüyorum. Avcı öncelikle kendi vijdanının sesini dinlemeli, kendi kendini denetlemeli, unutmayalımki etfatan kimse görmese bile Yukarıda Allah var o görüyor.
    Çankırıda görevli Ceyhun CİN ve arkadaşlarına ilgilerinden dolayı tebrik ediyor ve saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2016, 23:07:47 Gönderen: Savaş KAYGISIZ »
1958-Ankara

The following users thanked this post: İlhan FİLİZ, M.Kemal ATEŞSAL, B.Ulaş EREN, Selim UYGUN, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Selim UYGUN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #8 : 20 Eylül 2016, 01:05:09 »
.
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2016, 05:02:52 Gönderen: Selim UYGUN »

The following users thanked this post: İlhan FİLİZ, Murat SARAÇOĞLU

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 20 Eylül 2016, 02:01:14 »
İLHAN ABİM ÖNCELİKLE ELİNE SAĞLIK.

Fakat avcılığın acı tarafı oldu bu iş cok ucuz ulasması kolay bu tip cihazlara bugün 50 tl ürüne sahip olabiliyosun 30-40 akü desen 80 tl gibi bir maliyeti var her yerde satısı var yapması yaptırılması basit git şimdi trakya ya boş tarla yoktur teyipsiz eskiden teyp sadece göc avında kullanılırdı şimdi neredeyse teyipsiz avlanılmaz oldu bence herseyden önce devlet ne yapmalı etmeli bu avcı olma işini ciddilestirmeli 25 tl atesli silah 3 gün kurs 100 tl ye alsana avcı olduk avdan co avcı var arazide aklına gelen avcı oluyor hafta sonu bos kalan elinde tüfek dağda ve bu iş her yıl daha kötüye gidiyor bu yıl üveyikte 1 tüfek 3 avcı gelmişler sıra sıra atıyolar atsınlar lafım yok bende babamın yanında böyle basladım ama 300 metreye tüfek atıyor vızır vızır üveyi var 1 tane üveyik yok kimsede ne diyeceksin ne yapacasın adam herseyim resmi diyor istediğim gibi avlanırım daha neler neler bu kadar avcının olduğu yerde teyp te zamansız avda av kazasıda normal yadırgamıyorum artık   >:( >:( >:(
Taner MEMET
Bursa-1988

The following users thanked this post: İlhan FİLİZ

Çevrimdışı İlhan FİLİZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 20 Eylül 2016, 07:58:31 »
Savaş bey, cihazdaki hasar onarılacak gibi değil, hoperlo paramparça, iç diyotlar tamamen yakıldı. Şimdi düşünüyorum da iyiki adamlar elime geçmedi.
Taner Memet bey, sivri sinekler öldürmekle bitmez bataklığı kurutacaksın. Bu cihazları üretene Bakanlık büyük cezalar verecek.
  • Symbol Süperpoze
  • Franchi Otomatik
İlhan FİLİZ
1959/SİVAS

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Ahmet YAMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 20 Eylül 2016, 09:04:43 »
ilhan bey ne güzel yazmışsın ağzına ve ellerine sağlık
Ahmet YAMAN 1980 SAMSUN LADIK

The following users thanked this post: İlhan FİLİZ, Mustafa BİTMEZ

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 20 Eylül 2016, 09:29:08 »
İlhan bey elinize sağlık.egede, Marmara ve Trakya da özellikle çok yaygın olduğunu duymuştum. Artık iç Anadolu yada sardı demek.yalnız son görüşünüz pek sağlıklı gelmedi bana.adamlar elinize geçse falan.kimsenin eli armut toplamıyor.olayı kolluk kuvvetleriyle koruma memurlarıyla halletmek daha mantıklı
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Muharrem AK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 20 Eylül 2016, 15:29:23 »
sakarya sahilde de bu teypciler yüzünden olduk taban avcisi. zaten dar bir sahil av seridi var kuruyorlar  teybi cekiyorlar kuslari.gece cadir atip bekliyorlar sabah yarim saatte bam güm bam güm..ben gidiyorum tik kus yok.tamam av nasip isi ama bunlar 300 500 mt de yada daha uzak (menzilini bilmiyorum)ne varsa cekiyorlarmis kuslari.. bende ilk baslarda benim nasibim kapali adamlarda ne sans var diyordum.kahvede 20 vurduk 30 vurduk deyince anladik ne yaptiklarini.bundan sonra gördügümü sikayet edecegim.kurtulamiyoruz bu bozuntulardan.ayni durum ördek avinda da gecerli.su birkac senedir sisirdiler iyice kafamizi.avda olsa doga ile basbasa kafa dinlemek istiyoruz her tarladan hic susmayan teyp sesleri ...biktim, Illahlah ettim artik  >:(
  • Fabarm L4S
  • Remington 11-87 purpose
  • Drahthaar (juliet)
  • breton (romeo)
1976 Sakarya

Çevrimdışı M.Kemal ATEŞSAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 20 Eylül 2016, 15:46:08 »
Savaş Kaygısız Kardeşim helal olsun sana, keşke hepimiz senin gibi, olması gereken yerde aynı duyarlılığı gösterip, senin yaptığını yapsak. 
  • Beretta urika 2 71 namlu
  • Franci Oto 67 namlu
M.K. ATEŞSAL   1951 ANKARA
0 RH (+)

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #15 : 20 Eylül 2016, 15:58:59 »
Araplar ağlarla milyonları yakalasın bulgar yunan 7/24 teyplerle kuşu indirsin bizde kuş bekleyelimm :)
Hepimiz cok bekleriz havadan kuş gelicek diye

• Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: İlhan FİLİZ, Basri TÜRKER

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 20 Eylül 2016, 16:08:23 »
   İlhan bey kardeşim ellerine sağlık, iyi yapmışsın, keşke alıp götürseydin birdaha ellerine geçip onarıp tekrar başka bir merada kullanmasalar. Neyse yinede hassasiyetine teşekkür ederim.
   Ben Ankarada yaşıyorum, Çankırı-Kurşunlu D.A.da bıldırcın avına gittim, malum bu sene bıldırcın yok, sizin memleket hariç, olsun bizimkisi muhabbet, köpeğin ferması, video vs. av sporuna layık olacak şekilde doğayla buluşmak, sağlık yürüyüşleri yapmak, neyse lafı uzatmayayım, ortalıkta kuş yok fakat tepenin başından devamlı peşpeşe tüfek atılıyor, biraz o istikamete yürüyünce ne göreyim 5 avcı, köpekleri birisi Ankara plakalı,, diğeri Zonguldak plakalı araçlardan oluşan grup Çil Keklik avlıyorlar, ikaz etmeme rağmen tınlamadılar köpeğin fermasında, gözümün önünde bir Çil keklik daha vurunca hemen sarıldım telefona ve Çankırı Bölge, Av Doğa ve Milli Parklar görevlisi Ceyhun CİN kardeşimi. Nokta olarak bohçacıların yerini tarif ettim, 10 dakika içerisinde geldi ve bohçacıları suçüstü yakaladı, yanında diğer görevli Mustafa kerdeşimle olaya el koydular ve tutanaklarını tuttular. Zonguldaktan gelen avcının biri Tıp doktoru çıktı vede otomatik tüfeğinde de takozu olmadığı için birde silahına el konuldu, vurdukları 3 adet Çil Keklik üzerlerinde bulundu.
   Aynı meranın diğer tarafındada (ikisinin üzerinde arı kovanı açarken kullanılan beyaz arıcı maskesi bulunan) 4 kişilik yine avcı demek gelmiyor bu tür kişilere, BOHÇACI Çil keklik avlıyorlardı, Görevli Arkadaşım Ceyhun CİN'e onların yerini de bildirdim ve anında müdahale etti ve onlarında üzerlerinde avladıkları Çil Kekliklerle yakaladı ve işlem yaptı.
   Biz gerçek avcılar bu konuda taviz vermezsek, Milli Parklar ve Av Doğa görevlileride ihbarlara hızlı bir şekilde refleks gösterirse, kimse kural dışı avlanamaz diye düşünüyorum. Avcı öncelikle kendi vijdanının sesini dinlemeli, kendi kendini denetlemeli, unutmayalımki etfatan kimse görmese bile Yukarıda Allah var o görüyor.
    Çankırıda görevli Ceyhun CİN ve arkadaşlarına ilgilerinden dolayı tebrik ediyor ve saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum.
[/quite

Savaş abininde dediği gibi bende açılışta çankırıya gittim arkadaşımın memleketine kurşunluya ve güzel tüfek attık çol kuş yoktu ama ferma ve mankeler keyfimizi yerine getirdi açıkcası dediğine gelirsek bende yaklaşık 3 4 alay çil ve kınalı gördüm allah var tüfek atmadım yazık günah insan bi vicdani duygu olması lazım ben bile bi tane uzak atış bıldırcın vurdum ufakmış üzüldüm ama bu insanlar neyin derdinde neyin peşinde hala anlamadım eliniZe sağlık aramakla güzel bi iş yapmışsınız umarım bu davranıştan eş dost arkadaş demeyip kollama yerine avcı camiamızda arıyarak bu görevi yaparlar
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Cengiz OKÇU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 20 Eylül 2016, 20:58:32 »
Kadri Ağralı bey size katılıyorum İki sezondur sabır ediyorum ava gidiyorum en fazla 2 bilemedin 3 kuş yan merada adam iki kaset atmış birini sabah birini akşama avlıyo sonrada Çeşme duvarına dizmiş limiti kadar resim cek at faceye gerisi çantada en az adam başı 25 er tane adamın köpek 5 aylık ava başlamış bizim ki 1.5 yaşında daha bekliyoruz av yokki hayvan ne yapsın yaptığın masrafı hiç saymıyorum böyle nereye kadar gidecek bilmiyorum hayırlısı

Sent from my iPhone using Tapatalk
1983
Yozgat

The following users thanked this post: İlhan FİLİZ, Mehmet AKKUŞ, Selim UYGUN

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 21 Eylül 2016, 00:18:53 »
Teyp işi çıktı bıldırcın avının cılkı çıktı... Birde avrupada şöyle teyp kuruyorlar böyle teyp kuruyorlar diyorlar. Orada bizdeki gibi kontrolsüz her önüne gelen teyp kuramıyor bildiğim kadarıyla,belli bir düzeni var ama herneyse şekilde olursa olsun avcılığın ruhuna aykırıdır.
Nasıl çözüm bulunacak bilemiyorum ama hapis cezası falan çıkmalı yoksa zor önüne geçilir.

reeder_P8C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
« Yanıtla #19 : 21 Eylül 2016, 09:41:53 »
bu memlekette "vicdanlı" kolluk ve denetleme memurları olduğu sürece "adalar biliyor ki" azıcık ağlayıp sızlasalar ceza yemeyecekler. bu yüzden de rahatlar. şikayet edelim cezalar artsın belki çözüm bulunur. yoksa eğitimle kınamayla bu iş olmaz adamların ruhunda var gaddarlık
  • Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Onur TAVACI

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ava gelmez kuş olmaz...Başa gelmez iş olmaz....
« Yanıtla #20 : 21 Eylül 2016, 09:53:10 »
Araplar ağlarla milyonları yakalasın bulgar yunan 7/24 teyplerle kuşu indirsin bizde kuş bekleyelimm :)
Hepimiz cok bekleriz havadan kuş gelicek diye

+1000
  • Cesa Valment 61
  • Stoeger M3000 Peregrine 71
Bir Acayip Mühendis®

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 22 Eylül 2016, 01:39:16 »
Arap ülkelerine lafım yok fakat avrupada teyp işi yasak hatta yunanistanda ördek mankesi düdüğü bile yasak oradada avlanıyorla mı kısmı olarak evet göç avında bende teybe karsı olanlardan değilim fakat normal meralardada teyp urup işin cıvkını cıkarıyorlar bıldırcın avı yapanlar iyi bilir gocte ya coktur ya hiç yoktur fakat normal avda arazide 50 kuş var adam geliyo kuruyo teybi onlarıda topluyo 3 kişi avlanıyo 10 kişi bakıyo hani bi söz var sevilcekler söyle öpülcekler söyle gecsin die goc avı neyse ama normalde teyp kuranlar tam öpülecek guruptan :D:D:D
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2016, 01:40:50 Gönderen: Taner MEMET »
Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimdışı Hüseyin BAŞARIR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 22 Eylül 2016, 11:42:54 »
     Teypçilere ne diyoruz? Katliam yapıyorlar,şöyle vuruyorlar böyle vuruyorlar falan filan.. Şimdi bu aptal kuralları koyanlar dese ki:        ''Bu sezon itibarıyla teyp avcılığı serbesttir.'' Ne yaparız ? Teypleri kurup avcı başına 20-25  bıldırcını çatır çatır avlarız değil mi? Ama katliam olmaz artık ! Çünkü kural koyucu izin verdi...Elin gavuru teyp ile avlasın ağlarla toplasın hatta konservesini yapsın biz millet olarak Dünya nın safını oynayalım... Kimse kusura bakmasın,bunlarıda olayı savunmak amacıyla değil eleştirmek amacıyla söylüyorum.Teyp kurmuyorsan ne köpeğine av gösterirsin ne de bıldırcın avlayabilirsin.Koca sezon gezer durursun bir tane bıldırcın bulacağım diye,köpeğin de bozulur gider,yoz olur çıkar.Bizde burda konuşur dururuz millet de avını yapar..ACI AMA GERÇEK..

Bence  avcılığın temel dayanağı vicdanımız ve inançlarımız olmalı. Sonra kanunlar ve büyüklerden bize intikal eden kurallar..

Şimdi MAK kararlarında keklik ve tavşan avı 15 ağustosda serbest bırakılsa gidip enikli tavşanları mı avlıcaz.  Yada diyelim gece avı serbest oldu, farla tavşan mı avlıcaz. Domuz avı yıl boyu açık olsa mayısta haziranda gidip yavrulu domuzları mı vuracağız??? Bunları benim vicdanım ve inancım asla kabul etmez...

Büyüklerimden ve babamdan öğrendiğim de yavrulu, gece tünekte ve savunmasız olan hiç bir hayvanı vurmamaktır.. Eylülden önce babam bize tüfeği vermezdi. Şubat sonunda da yağlayıp kaldırırdı tüfekleri.. İlkokulda babamın arkasına düştüm. Lisede kendim ava gitmeye başladım. 15  yıla yakın belgesiz evraksız avlandım.. O zamanlar böyle şeylerden haberimizde yoktu zaten.. Bir saatte 30 bıldırcın kaldırdığımız zamanlarda en fazla 10 bıldırcın vurdum. Çünkü çok vurmaya ailem hoş bakmazdı. Fazlası günahtı..

Şu zamanda maalesef vicdanların mihengi bozulmuş.. Ailesinde, çevresinde hiç avcı olmayan; bu işin geleneğini,töresini hiç öģrenmemiş birisi forumlara bakıp internetten gaza gelip başlıyor avcılığa.. Zannediyor avcılık ne bulursa vurmaktır..

İşte vicdan,inanç ve toplum kurallarının zaafa uğradığı bu zamanda kanunlar ve eğitim sağlam olmalı ki avcılık sağlıklı devam edebilsin..

Bu da vicdanlı, inançlı ve kanunlara uyan avcılar sayesinde olabilir.. Vicdansızlara fırsat vermeyelim. Şikayet edelim. Neme lazım demeyelim..
1980-Antalya

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 22 Eylül 2016, 13:01:54 »
         Bence  avcılığın temel dayanağı vicdanımız ve inançlarımız olmalı. Sonra kanunlar ve büyüklerden bize intikal eden kurallar..

Şimdi MAK kararlarında keklik ve tavşan avı 15 ağustosda serbest bırakılsa gidip enikli tavşanları mı avlıcaz.  Yada diyelim gece avı serbest oldu, farla tavşan mı avlıcaz. Domuz avı yıl boyu açık olsa mayısta haziranda gidip yavrulu domuzları mı vuracağız??? Bunları benim vicdanım ve inancım asla kabul etmez...

Büyüklerimden ve babamdan öğrendiğim de yavrulu, gece tünekte ve savunmasız olan hiç bir hayvanı vurmamaktır.. Eylülden önce babam bize tüfeği vermezdi. Şubat sonunda da yağlayıp kaldırırdı tüfekleri.. İlkokulda babamın arkasına düştüm. Lisede kendim ava gitmeye başladım. 15  yıla yakın belgesiz evraksız avlandım.. O zamanlar böyle şeylerden haberimizde yoktu zaten.. Bir saatte 30 bıldırcın kaldırdığımız zamanlarda en fazla 10 bıldırcın vurdum. Çünkü çok vurmaya ailem hoş bakmazdı. Fazlası günahtı..

Şu zamanda maalesef vicdanların mihengi bozulmuş.. Ailesinde, çevresinde hiç avcı olmayan; bu işin geleneğini,töresini hiç öģrenmemiş birisi forumlara bakıp internetten gaza gelip başlıyor avcılığa.. Zannediyor avcılık ne bulursa vurmaktır..

İşte vicdan,inanç ve toplum kurallarının zaafa uğradığı bu zamanda kanunlar ve eğitim sağlam olmalı ki avcılık sağlıklı devam edebilsin..

Bu da vicdanlı, inançlı ve kanunlara uyan avcılar sayesinde olabilir.. Vicdansızlara fırsat vermeyelim. Şikayet edelim. Neme lazım demeyelim..
Keşke herkes böyle bi aile ve düşünceden geçse vicdan vicdan valla helal olsın
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Kemal SAV

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 22 Eylül 2016, 13:21:53 »
Malesef şuan hiç bir yerde kuş yok sizin oralarda varmış kıymetini bilin abilerim arkadaşlarım.. daha önce sivasa ava gtimedim ama gerek kuş vurmak varken keyif yapmak varken neden teyp kurma ihtiyacı duyuyorlarki.. çil keklikleri denk getirdin keyif yap acemi köpeğin varsa uçur bi daha uçur fotograf çek video çek keyifini yap.. acıkçası bu avcılığın sonu yaklaşıyor.. artık avcılık avcılıktan çıktı bu tamamen yarış ve sayı işine dönüştü..
Kemal SAV
1985 MANİSA

The following users thanked this post: İlhan FİLİZ, Orhan AKSOY, Selim UYGUN