Gönderen Konu: Gerber çakılar hakkında  (Okunma sayısı 4648 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Refik AKTAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Gerber çakılar hakkında
« : 31 Mart 2017, 11:28:29 »
herkese hayırlı cumalr bu bıçak nasıldır? almaya değer mi? uygun ve orjinal ürünü nerden almalıyım? teşekkürler bıçak linkte:

http://st1.myideasoft.com/shop/tr/77/myassets/products/514/pr_01_13514.jpg?revision=1453825680
  • Huğlu 104 A 76 namlu
1990 - Erzincan

Çevrimdışı Naim ZENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Gerber çakılar hakkında
« Yanıtla #1 : 31 Mart 2017, 11:34:53 »
Refik bey, bu iş için ayırdığınız bütçe ne kadar? Bıçak mı yoksa katlanır namlu mu istiyorsunuz? Ağız yapısı nasıl olsun? Yoğunlukla nerede kullanacaksınız? Sadece av da ucar hayvanlar  tavşan vs. yoksa kampta ağaç kessin ağır hizmet işlerinde dekullanayım mı diyorsunuz?
Armsan Paragon combo set
akus hunter lux 71 cm namlu
Remington 870 express

Çevrimdışı Refik AKTAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 31 Mart 2017, 11:55:50 »
Refik bey, bu iş için ayırdığınız bütçe ne kadar? Bıçak mı yoksa katlanır namlu mu istiyorsunuz? Ağız yapısı nasıl olsun? Yoğunlukla nerede kullanacaksınız? Sadece av da ucar hayvanlar  tavşan vs. yoksa kampta ağaç kessin ağır hizmet işlerinde dekullanayım mı diyorsunuz?

Merhaba Naim bey internette fiyatı 50 TL yazıyor katlanır namlu da olur bıçakta. Bütçem fazla değil 50 tlik en fazla kullanma amacım kamp günlük vs
« Son Düzenleme: 31 Mart 2017, 11:56:55 Gönderen: Refik AKTAN »
  • Huğlu 104 A 76 namlu
1990 - Erzincan

Çevrimdışı Ali ARI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 31 Mart 2017, 12:16:10 »
Refik Bey o linkte satılan çakı kesinlikle Gerber değildir, çn işi çakılar onlar. Gerber çakılar için şu linki inceleyiniz. http://www.zirveithalat.com/KMDefault.aspx?ctrid=12025&brnd=Gerber&srt=3&rpg=2.
  • Ata Venza
  • Yıldız SPZM 20 Ga
  • AyA Aquirre Aranzabal
  • Huğlu 104A
  • English Setter
1969 Turgutlu-MANİSA

Çevrimdışı Naim ZENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 31 Mart 2017, 12:22:29 »
Merhaba Naim bey internette fiyatı 50 TL yazıyor katlanır namlu da olur bıçakta. Bütçem fazla değil 50 tlik en fazla kullanma amacım kamp günlük vs
Refik bey, orjinal gerber çakıları o fiyata almanız mümkün değil. Eğer bütçeniz 50 tl civarı ise Opinel in çakılarına bakın derim. Çok sade basit ama çeliği oldukça kalitelidir. Yine yöresel çakı imalatı yapan bazı ustaların çakılarına bakabilirsiniz kesinlikle daha kaliteli olacaktır.
Armsan Paragon combo set
Remington 870 express

The following users thanked this post: Refik AKTAN

Çevrimdışı Refik AKTAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 31 Mart 2017, 12:36:58 »
Refik Bey o linkte satılan çakı kesinlikle Gerber değildir, çn işi çakılar onlar. Gerber çakılar için şu linki inceleyiniz. http://www.zirveithalat.com/KMDefault.aspx?ctrid=12025&brnd=Gerber&srt=3&rpg=2.

Ali bey o sitedeki ürünleri alma imkanım yok çok pahalı. Bıçak dünyası adlı internet sitesinden bakmıştm   
  • Huğlu 104 A 76 namlu
1990 - Erzincan

Çevrimdışı Refik AKTAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 31 Mart 2017, 12:38:00 »
Refik bey, orjinal gerber çakıları o fiyata almanız mümkün değil. Eğer bütçeniz 50 tl civarı ise Opinel in çakılarına bakın derim. Çok sade basit ama çeliği oldukça kalitelidir. Yine yöresel çakı imalatı yapan bazı ustaların çakılarına bakabilirsiniz kesinlikle daha kaliteli olacaktır.

Teşekkürler Naim bey arastiracagim
  • Huğlu 104 A 76 namlu
1990 - Erzincan

Çevrimdışı Celal KIZILÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 31 Mart 2017, 12:46:45 »
ben sürdövbisa dan sipariş verdim bugün geldi çok da güzel 9cm namlu katlanır el yapımı 150tl
  • akkar 206 süper poze
  • üzümlü 4+1 otomatik
  • setter
1983 İstanbul
 önce kendine ne olacağını sor, sonra ne yapman gerekiyorsa yap

Çevrimdışı Refik AKTAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Huğlu 104 A 76 namlu
1990 - Erzincan

Çevrimdışı Sefa GÖKÇE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 31 Mart 2017, 12:51:14 »
Opinel in çakıları ucuz ve kalitelidir
1993 ANKARA

Çevrimdışı Naim ZENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 31 Mart 2017, 13:37:34 »
http://www.hepsiburada.com/fs-1245-4-akrep-islemeli-italyan-yari-otomatik-p-HBV0000031J63 şu nasıl
Refik bey, bıçağı kıymetli kılan öncelikle bıçağın çeliği sonrasında işçiliğidir. Bu tip süslü bıçaklar görsel olarak çok estetik olsalarda ağız dayanımı son derece düşüktür.mesala şöyle bir çakı görsel olarak değil ama ağız dayanımı olarak yukardaki çakıdan kat ve kat iyi olacaktır
http://www.hepsiburada.com/opinel-inox-ceviz-8-no-caki-p-SPORMYD3626
« Son Düzenleme: 31 Mart 2017, 13:46:38 Gönderen: Naim ZENGİN »
Armsan Paragon combo set
Remington 870 express

Çevrimdışı Refik AKTAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 31 Mart 2017, 14:56:27 »
Refik bey, bıçağı kıymetli kılan öncelikle bıçağın çeliği sonrasında işçiliğidir. Bu tip süslü bıçaklar görsel olarak çok estetik olsalarda ağız dayanımı son derece düşüktür.mesala şöyle bir çakı görsel olarak değil ama ağız dayanımı olarak yukardaki çakıdan kat ve kat iyi olacaktır
http://www.hepsiburada.com/opinel-inox-ceviz-8-no-caki-p-SPORMYD3626

Naim bey no 8 dediği uzunluk mu oluyor. birde sap olarak hangi ağacı önerirsiniz dayanıklılık için ceviz, gürgen vs
« Son Düzenleme: 31 Mart 2017, 14:57:50 Gönderen: Refik AKTAN »
  • Huğlu 104 A 76 namlu
1990 - Erzincan

Çevrimdışı Naim ZENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 31 Mart 2017, 15:05:47 »
Naim bey no 8 dediği uzunluk mu oluyor. birde sap olarak hangi ağacı önerirsiniz dayanıklılık için ceviz, gürgen vs
Refik bey, aynen dediğiniz gibi oluyor. 8 kısa derseniz 10 numarada düşünebilirsiniz. Bu çakıların inox ve karbon modelleri vardır. Karbonlar çok daha keskin ve ağız dayanımı yüksek ama paslanma yapan çakılardır. Kesinlikle nemli bırakmamak lazım gelir. Uzun süre kullanılmayacaksa ağız hafif yağlı bırakılırsa iyi olur. İnoxlar paslanmaz özellikte olduğundan bakımı daha kolaydır. Sap sizin isteğinize kalmış hepside işinizi görür. görseli hangisi hoşunuza giderse onu alabilirsiniz. Gene de yerli üretim yöresel çakılara bakmadan karar  vermeyin derim...
Armsan Paragon combo set
Remington 870 express

Çevrimdışı Refik AKTAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 31 Mart 2017, 15:13:40 »
Refik bey, aynen dediğiniz gibi oluyor. 8 kısa derseniz 10 numarada düşünebilirsiniz. Bu çakıların inox ve karbon modelleri vardır. Karbonlar çok daha keskin ve ağız dayanımı yüksek ama paslanma yapan çakılardır. Kesinlikle nemli bırakmamak lazım gelir. Uzun süre kullanılmayacaksa ağız hafif yağlı bırakılırsa iyi olur. İnoxlar paslanmaz özellikte olduğundan bakımı daha kolaydır. Sap sizin isteğinize kalmış hepside işinizi görür. görseli hangisi hoşunuza giderse onu alabilirsiniz. Gene de yerli üretim yöresel çakılara bakmadan karar  vermeyin derim...

Teşekkür ederim Naim bey sizi de yordum 😊
  • Huğlu 104 A 76 namlu
1990 - Erzincan

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 31 Mart 2017, 15:44:44 »
Refik bey gecen sene bende internetten 39 liraya almıştım 40-50 lira bandında olanar tabii orjinal gerber değil beklentiniz cok yüksek olmasın üstündeki boyası 3-4 kullanımdan sonra cıkmaya başladı bu fiyata normaldir tabii ama hala kullanıyorum :) orjinal gerber çakılar 240 TL civarı fiyatlardan başlıyor zaten.
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Hamza SEDA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 31 Mart 2017, 15:51:53 »
Refik bey biraz ithal -yerli kıyaslaması yapasım geldi ama size tavsiyem Türkiye'de Denizli Yatağanda Sülayman ve Yılmaz usta, Sürmene'de Muhammed usta,Maraşta Ökkeş usta,Bursa'da Zekeriya usta ve nice ustalarımız varken ithal bir bıçak almanıza haddim olmayarak gerek görmüyorum. Mesela ben Denizli'de Bayram yerinde üretim yapan Yılmaz ustanın bıçaklarını kullanıyorum ve beni hiç yarı yolda bırakmadı. En son kendisine yatırdığım paslanmaz kamp bıçağı 58-60 rockwell,paslanır hayatı idame bıçağı ise 70 rockwell değerlerinde olan bir bıçak. Üstelik kendisinin yaptığı bıçakların test videoları var. Sağlıcakla kalın.
  • Özkanlar Fx12 (Standart) 66 cm namlu Yarı Kamuflaj
1984 AFYON

Çevrimdışı Refik AKTAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 31 Mart 2017, 17:11:05 »
Refik bey biraz ithal -yerli kıyaslaması yapasım geldi ama size tavsiyem Türkiye'de Denizli Yatağanda Sülayman ve Yılmaz usta, Sürmene'de Muhammed usta,Maraşta Ökkeş usta,Bursa'da Zekeriya usta ve nice ustalarımız varken ithal bir bıçak almanıza haddim olmayarak gerek görmüyorum. Mesela ben Denizli'de Bayram yerinde üretim yapan Yılmaz ustanın bıçaklarını kullanıyorum ve beni hiç yarı yolda bırakmadı. En son kendisine yatırdığım paslanmaz kamp bıçağı 58-60 rockwell,paslanır hayatı idame bıçağı ise 70 rockwell değerlerinde olan bir bıçak. Üstelik kendisinin yaptığı bıçakların test videoları var. Sağlıcakla kalın.

İnternet siteleri var mı acaba
  • Huğlu 104 A 76 namlu
1990 - Erzincan

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 31 Mart 2017, 17:25:54 »
Refik bey ben 3 sene önce yatağan yapımı oğlak boynuzlu bir bıçak aldım 50 liraya satan usta iyi bakarsan ömürlük demişti doğru söylemiş avda sürekli onu kullanırım daha namluda körelme diye birşey yok jilet gibi bence seri imalattan uzak durun benim görüşüm.gerberin bıçakları daha doğrusu ucuz olanları Çin işi
1988-Denizli

Çevrimdışı Refik AKTAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 31 Mart 2017, 17:40:38 »
Refik bey ben 3 sene önce yatağan yapımı oğlak boynuzlu bir bıçak aldım 50 liraya satan usta iyi bakarsan ömürlük demişti doğru söylemiş avda sürekli onu kullanırım daha namluda körelme diye birşey yok jilet gibi bence seri imalattan uzak durun benim görüşüm.gerberin bıçakları daha doğrusu ucuz olanları Çin işi

Teşekkürler Bilal bey tabiki gerber pahalı ancak bu fiyatı görünce bı sorayım dedim kullanan varsa
  • Huğlu 104 A 76 namlu
1990 - Erzincan