Gönderen Konu: Tek kırma için ne gerekli  (Okunma sayısı 5783 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Abdullah BÖREK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Tek kırma için ne gerekli
« : 14 Ocak 2017, 02:32:46 »
Öncelikle forumda yeniyim ve umarım konuyu doğru yere doğru bir başlıkla açmışımdır...
Ben 2 ay sonra askere gidecek biri olan silahlara her zaman ilgi duymuş ama hep bastırmış biriyim bu aralar şişelere vb cansız hedeflere atış yapmak için bi tek kırma almak istiyorum ama aldıktan sonra bi sorun yaşamamam için tam olarak ne yapmam lazım bide ruhsat silaha mı ait oluyor yani aldığım tüfeğe ruhsat çıkarsam benim de mi bi belge almam gerekiyor ve illaki avcılık belgemin olmasımı lazım beni aydınlatıp sevindiren herkeze şimdiden teşekkür ederim.
1997 - Afyonkarahisar

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Tek kırma için ne gerekli
« Yanıtla #1 : 14 Ocak 2017, 07:29:06 »
1980-Antalya

Çevrimdışı Mehmet Alper YAZAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: Tek kırma için ne gerekli
« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2017, 22:00:26 »
Emniyetten satin alma belgesi cikarttirman lazim.Bununla av bayisine gidip tufegi aliyosun.Tufegin faturasi ilk 1 ay ruhsat yerine gecerli.1 ay icinde emniyete tufek ve fatura ile gidip ruhsata isletmen lazim.ilk tufegi alirken ototikman zaten ruhsati da veriyorlar.
Poligon harici bir alanda atis yaparsan ve ormancilara denk gelirsen av yapiyormussun gibi islem yapiyorlar.500 tl civari cezasi var.Poligonda atarsan sikinti yok.Tufegi arazide av belgen olmadan sadece kilifinda ve bos bir sekilde tasiyabilirsin.Yeni aldigim tufegi ilk hevesle denemeye calistigimda ormancilara denk geldim ceza yedim.Tecrubeyle sabittir.Arazi de tufek kilifinda degilse adamlar direk av yapiyormussun gibi degerlendiriyor.Av hayvani vur vurma.Vurursan bir de onlarin tazminatini cezaya eklerler.
  • Winchester SXP Black Shadow
  • Armsan Paragon Grande S Combo
  • Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan