Gönderen Konu: LRF Olta Takım Tavsiyesi Amatörler İçin  (Okunma sayısı 6209 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökhan DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • SeversenDoğa'nı,, Sürekli Yaparsın Avı'nı
    • youtube/viraav
LRF Olta Takım Tavsiyesi Amatörler İçin
« : 11 Şubat 2018, 21:55:49 »
Selamınaleyküm Arkadaşlar. O0
Bu sıralar tüfekle ava gidemedikçe bi arkadaşın tavsiyesi ile LRF holta balıkçılığına merak saldım.
Öncelikle bu avı Karadeniz (Samsun ve Çarşamba) kıyılarında yapmayı düşünüyorum, kayalık ve kumluk olan yerler var. Çarşamba olduğu gibi kumluk sahil, Kenardan avlanabilirmiyiz bilmiyorum tecrübesi olanlardan tavsiye alabilirim kumlukda nasıl avlanabiliriz diye. Diğer taraftan samsunda Kıyı şeridi kayalık.
Toplamak istediğim olta takımı bulunduğum bölgede işime yarayacak ve burda bulunan balıklara hitap edecek şekilde olsun istiyorum.
Maliyet kısmına gelince işin püf noktalarını bilen arkadaşlar çok uçuk fiyatlar olmadan da amatör biri için kaliteli bir olta takımını uygun fiyata toplayabileceğine inanıyorum. Yani ben ve benim gibi yeni başlayanlar için de örnek olacak şekilde uygun fiyatlı olmasını istiyorum.
  • Çiftsan |71| Çift Tetik 12Kal Superpoze
  • Armsan |71| phenoma Camo Max 5
55-Sam1986 / Since-2017 youtube/viraav
deneme-5-5" border="0

Çevrimdışı Hakan AKSU

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: LRF Olta Takım Tavsiyesi Amatörler İçin
« Yanıtla #1 : 27 Şubat 2018, 14:20:10 »
merhaba gökhan tavsiyem 2 12 gr okuma deat ringer kargı  boy 210 ile 240 arası makine okuma reveger 40 lık makina misina kullanırsan spın  floracarbon 0,18 ila 020 misina ip kullanırsan 0,07 ip misina   8 katlı olsun  ip misina biraz pahalıdır ama olmazsa olmaz değil misinada kullanabilirsin. sonuçta kıyıdan avlanacaksın  bu malzeme ile 1 gr ila 6 veya 7 gr jig ler çok rahat kullanabilirsin bol balık yakalaman dileğiyle
Hakan AKSU
1967  ISPARTA

The following users thanked this post: Gökhan DEMİR

Çevrimdışı Enes EKİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Kim Av Kim Avcı?
« Yanıtla #2 : 27 Şubat 2018, 18:27:24 »
Kamış

http://www.mutlubalikcilik.net/urun/kudos-light-style-225cm-2-8gr-lrf-kamis

Makina

http://www.mutlubalikcilik.net/Okuma-Ceymar-FD-CXT-25-501-71-bb-Olta-Makinesi,PR-3073.html

Jighead

http://www.mutlubalikcilik.net/urun/sg-lrf-micro-sandeel-jighead-2-gr-8-4ad-glow

Silikon Yem

http://www.mutlubalikcilik.net/Berkley-Gulp-Baby-Sardine-5-cm-Kokulu-Silikon,PR-3565.html

Lrf için hafif takım (Hafif atarlı kamış , küçük kafa makine ) kullanman gerekir yukarıda yapman gereken seti kafanda canlandırman için kendi kullandığım ekipmanı yazdım. Misinayı bilerek eklemedim kimisi makinaya komple fc misina sarar  kimisi ip sarıp baştaki 1 mt bölüme fc misina ile şok yapar. Benim tavsiyem 0.08 civarı kaliteli bir ip misina alıp ucuna 0.16 yine kaliteli bir fc misina ile şok yapman. Lrf ile yakalamaya başladıktan sonra kullandığın tüm balık yakalama sistemlerini bir yere bırakacaksın buna emin ol.
  • FISA CESA FAVORIT 71
  • ARMSAN PHENOMA 71
  • STOEGER PEREGRINE MAX-5 71
Enes EKİZ
1984 Memleket : Samsun İkamet:Düzce

Çevrimdışı Gökhan DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
    • youtube/viraav
« Yanıtla #3 : 27 Şubat 2018, 20:00:23 »
merhaba gökhan tavsiyem 2 12 gr okuma deat ringer kargı  boy 210 ile 240 arası makine okuma reveger 40 lık makina misina kullanırsan spın  floracarbon 0,18 ila 020 misina ip kullanırsan 0,07 ip misina   8 katlı olsun  ip misina biraz pahalıdır ama olmazsa olmaz değil misinada kullanabilirsin. sonuçta kıyıdan avlanacaksın  bu malzeme ile 1 gr ila 6 veya 7 gr jig ler çok rahat kullanabilirsin bol balık yakalaman dileğiyle

Hakan Abim Güzel Önerilerin için sonsuz teşekkürler. Fakat Konuya ve lrf e bi hayli yabancıyım, yakın çevremde yapan bi arkdaşım da olmadığı için, sürekli araştırıyorum ama en son kafam karışıyor o kadar ince çeşit varki ne alacağımı bilmiyorum ve karıştırıyorum. Almam gereken Ürünleri sitesi önemli değil link olarak atarsanız çok işime yarar. Saygılar..
deneme-5-5" border="0

Çevrimdışı Gökhan DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
    • youtube/viraav
« Yanıtla #4 : 27 Şubat 2018, 20:05:55 »
Kamış

http://www.mutlubalikcilik.net/urun/kudos-light-style-225cm-2-8gr-lrf-kamis

Makina

http://www.mutlubalikcilik.net/Okuma-Ceymar-FD-CXT-25-501-71-bb-Olta-Makinesi,PR-3073.html

Jighead

http://www.mutlubalikcilik.net/urun/sg-lrf-micro-sandeel-jighead-2-gr-8-4ad-glow

Silikon Yem

http://www.mutlubalikcilik.net/Berkley-Gulp-Baby-Sardine-5-cm-Kokulu-Silikon,PR-3565.html

Lrf için hafif takım (Hafif atarlı kamış , küçük kafa makine ) kullanman gerekir yukarıda yapman gereken seti kafanda canlandırman için kendi kullandığım ekipmanı yazdım. Misinayı bilerek eklemedim kimisi makinaya komple fc misina sarar  kimisi ip sarıp baştaki 1 mt bölüme fc misina ile şok yapar. Benim tavsiyem 0.08 civarı kaliteli bir ip misina alıp ucuna 0.16 yine kaliteli bir fc misina ile şok yapman. Lrf ile yakalamaya başladıktan sonra kullandığın tüm balık yakalama sistemlerini bir yere bırakacaksın buna emin ol.
Enes Hocam Saolun Varolun Paylaştıklarınız için.
Size zahmet attığınız ekipman listesine önerdiğiniz misinayıda eklermisiniz. eksiksiz bir ekipman toplamak istiyorum. Bir de Samsun da tutacağım için hani burdaki balıklara hitap etsin istiyorum. Sizin memleket samsun galiba az çok burada nasıl hangi ekipmanların daha iyi uyum sağlayacağını siz bilirsiniz.. Saygılar..
deneme-5-5" border="0

Çevrimdışı Enes EKİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Kim Av Kim Avcı?
« Yanıtla #5 : 27 Şubat 2018, 22:26:37 »
Enes Hocam Saolun Varolun Paylaştıklarınız için.
Size zahmet attığınız ekipman listesine önerdiğiniz misinayıda eklermisiniz. eksiksiz bir ekipman toplamak istiyorum. Bir de Samsun da tutacağım için hani burdaki balıklara hitap etsin istiyorum. Sizin memleket samsun galiba az çok burada nasıl hangi ekipmanların daha iyi uyum sağlayacağını siz bilirsiniz.. Saygılar..
Fc misina olarak

http://www.mutlubalikcilik.net/urun/shimano-yeni-aspire-fluorocarbon-50m-0-16mm

İp misina olarak

http://www.mutlubalikcilik.net/DAIWA-J-Braid-8B-Dark-Green-006mm-150m-Ip-Misina,PR-1323.html

Samsun'da berkley ve mebaru marka silkonlar ile güzel balık alırsınız. Ayrıca baby jig veya diğer lrf sahteleri ile avlanabilirsiniz. Lrf sahteleri için önereceğim marka sorarsan savage gear, duo, kendo. Tabi duo markası biraz pahalıdır fakat lrf efsanesidir.

G3221 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• FISA CESA FAVORIT 71
  • ARMSAN PHENOMA 71
Enes EKİZ

Çevrimdışı Gökhan DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
    • youtube/viraav
« Yanıtla #6 : 28 Şubat 2018, 14:16:30 »
@Enes EKİZ
Reis Bu attığın linklerin aynısından alsam başka eksiğim kalıyormu,
Mutlu Balıkçılık bu site nasıl güvenilirmidir,?
bunları almışken şunu da al diyebileceğin varsa eklersen sevinirim.
kendi kullandığın malzemelerin listesini atmışstın malzemelerin kalitesini en iyi sen bilirsin, listeden onun yerine başka al dediğin varmı ? 
deneme-5-5" border="0

Çevrimdışı Enes EKİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Kim Av Kim Avcı?
« Yanıtla #7 : 28 Şubat 2018, 15:01:08 »
@Enes EKİZ
Reis Bu attığın linklerin aynısından alsam başka eksiğim kalıyormu,
Mutlu Balıkçılık bu site nasıl güvenilirmidir,?
bunları almışken şunu da al diyebileceğin varsa eklersen sevinirim.
kendi kullandığın malzemelerin listesini atmışstın malzemelerin kalitesini en iyi sen bilirsin, listeden onun yerine başka al dediğin varmı ? 

Ben sana kafanda canlansın diye yaptım bu listeyi atar ağırlığı makina kafa ölçüsü şeklinde , bu setin aynısını alsan da avlanırsın daha ucuzunuda daha pahalısınıda . Paylaştığım site ile ilgili herhangi bir kazancım yok fakat tüm lrf malzemelerimi ondan alıyorum site güvenli ve stokları her daim güncel. Dediğim gibi mebaru ve berkley marka silikonlar ile çok güzel balık alırsın ama sahte ve mikrojig ile avlanayım dersen onda seçenekler sana kalmış . İstersen arayıp paylaştığım bayiden fikir alabilirsin.
  • FISA CESA FAVORIT 71
  • ARMSAN PHENOMA 71
Enes EKİZ

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 28 Şubat 2018, 17:11:39 »
Merhaba baslangıc seviyesi icin balza japana 210 cm 3-15 gr kamış okuma dead ringer 25 makina shimano kairiki 0.07 ip uygun olabilir.
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Gökhan DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
    • youtube/viraav
« Yanıtla #9 : 01 Mart 2018, 15:59:27 »
Ben sana kafanda canlansın diye yaptım bu listeyi atar ağırlığı makina kafa ölçüsü şeklinde , bu setin aynısını alsan da avlanırsın daha ucuzunuda daha pahalısınıda . Paylaştığım site ile ilgili herhangi bir kazancım yok fakat tüm lrf malzemelerimi ondan alıyorum site güvenli ve stokları her daim güncel. Dediğim gibi mebaru ve berkley marka silikonlar ile çok güzel balık alırsın ama sahte ve mikrojig ile avlanayım dersen onda seçenekler sana kalmış . İstersen arayıp paylaştığım bayiden fikir alabilirsin.
Tamam dır. Gerçekten şimdi daha iyi çözdüm olayı.  Ne almam gerektiğini bile tam bilmiyordum, senin verdiğin liste sayesinde kafamda plan proje oluştu. Site için de teşekkürler diğer sitelere göre daha uygun vermekte gördüğüm kadarı ile. Çok saol Enes Ustam Yardımların için.
deneme-5-5" border="0

Çevrimdışı Gökhan DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
    • youtube/viraav
« Yanıtla #10 : 01 Mart 2018, 16:17:11 »
Merhaba baslangıc seviyesi icin balza japana 210 cm 3-15 gr kamış okuma dead ringer 25 makina shimano kairiki 0.07 ip uygun olabilir.
Eyvallah Kardeşim.
Lrf de makinaların sarma hızı yavaş olması biraz daha avantaj sağlıyor diyorlar. 1000 lik makinayı geçmesin diyorlar. Bu 1000 lik olup olmadığını ve sarma hızını nasıl anlayabiliriz. Birde bu silikon yemlerde gram yazmıyor santim yazıyor. santimi gram olarak mı hesaplıyoruz. ağırlığını nasıl hesaplıyoruz . ?
deneme-5-5" border="0