Gönderen Konu: Akkar'a yakışmadı  (Okunma sayısı 30588 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Ali KAYA 64

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Akkar'a yakışmadı
« Yanıtla #25 : 13 Ocak 2016, 20:13:17 »
peki neden akkar da bu kadar arıza parça vs sorunu çıkmış ki? Bende akkar dan almak istiyordum ama bu kadar arıza çıkıyorsada insan çekiniyor. Firma ardında duruyor ama bu kadar arıza çıkması çok tuhaf geldi.

Çevrimdışı M.Ali KAYA 64

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 13 Ocak 2016, 20:14:35 »
Firmanın arkasında durması güzel ama nedense hep parça kırdı arıza yaptı vs yorumlar. Arıza yapmayan tüfeklerin ismi geçmemesi gayet doğal

Çevrimdışı Kenan ÇITAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 11 Ocak 2017, 23:37:54 »
20 yıllık tufeklerden bahsediyorlar ithal ithal sevdalısı ve ülkesinin ürünlerini kötüleyen arkadaşlar daha anlamadan salvolar o biçim sahip çıkın yerli malina
1978 istanbul

Çevrimdışı Vefa ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 18 Ocak 2017, 13:35:15 »
Bence bu kısımdakilerin çoğu maksatlımıdır bilmem ama bilmeden yorum yapıyor bende buradaki yorumların samimi olduğuna kanıp gittim elimdeki otomatiği satıp akkar altay silvır aldım yalaşık 2-3 sene önce tüfek ilk avında tutukluk yaptı fişek patlatmadı alışmamıştır yenidir ondan yapmıştır dedik arıza devam ede geldi bir türlü güven hissi vermedi  5 patlar bir patlamaz on patlar derken patlamaz daha sonra fabrikaya gönderdim kaşık ayarlandı tırnak değişti dediler gönderdiler tüfek yine aynı değişen bi şey yok tekrar gönderdim nottada daha önce yapılan işlemleri saydım sorunun değişmediğini bildirdim tüfek geri geldi kaşık ayarlandı tırnak değişti yine aynı şey yine tutukluk dağda 5 saat dolaştıktan sonra keklik bize el sallıyarak gidiyor bu sefer fabrikayı aradım isyan ettim siz kargo ücreti vermeden gönderin bayağı mağdur olmuşunuz dediler gönderdik bu sefer birbirlerinden haberleri yok ödemeli kargo kabul etmiyorlarmış bir ay kargoda bekledikten sonra hararetli bir tartışmanın ardından tüfeği kabul ettiler akabinde tüfeğin mekanızmayı ve çakmak yayını değiştirip gönderdiler bu seferde fişek dikmeye başladı anladımki bu arkadaşlar sorunu çözemeyecekler bu arada başka bir arkadaşla tanıştım beş tüfeğini beşide akkar hepside fişek patlamama sıkıntısı yapmış arkadaş tetik gurubunu farklı marka bir tetik gurubuyla değiştirince sorun çözülmüş hepsinde bende bunun üzerine tetik gurubu söküp bayi arkadaşdan üzümlü malı bir tetik gurubu aldım baktıkki üzümlü malı tetik gurubu akkarınkinden kat kat kaliteli akkarın altayın tetik gurubu malesef çok zayıf bakalım denemek nasip olmadı inşallah sorun çözülmüştür yoksa artık tüfeği kırmak geçiyor içimden yani sizin anlicanız burada büyüttükleri, metettikleri tüfekle alakası yok akkar altayın vesselam
  • Fabarm L4S 12
  • Simson Sulh GDR 12
  • Baikal MP 153
  • Antonio Zoli Poze 16
  • Ata Çulluk Poze 12 , Typhon X2 şarjörlü 12
  • Puanter, Seter
Vefa ÖZKAN
1977 ORDU / ALTINORDU

The following users thanked this post: Levent KARSLIOĞLU

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 18 Ocak 2017, 15:28:27 »
Al benden de  o kadar.
Bende  2 yıl önce   kaliteli diye   Akkar  Altay  Special   Model  71  namlu  otomatiğini  1.300  TL ye  aldım.
İnanın  şu an  bu tüfeğin   sıfırı  e-teminde   1.600  TL olmuş.
Envai  çeşit   hatası  var  saysam  8-10  tane   kusur  çıkarırım.
En  can sıkıcı   hatası da    60 metrede  50-60 cm sol alt çekiyor olması...
Bana  sorarsanız  bu tüfeğin  "marka  değeri"  değil  ama     "kalite" değeri  500-700  lira  arası ancak eder.
Üstelik  "Special"   demek  Türkçe de  "Özel"  demek.
Artık  neresi  özelse... ama  parasının  özel olduğu   muhakkak.
http://www.e-temin.net/akkar-altay-special-yari-otomatik-av-tufegi-3171.
.
Yahu 1.600  TL  ye  yazıktır günahtır.  O para  kolay  kazanılmıyor.  Bir  tüfek almak için    binbir  tane  yorum  okuyoruz.
Aslında  1600 liranın üzerine   1000 lira  daha ekleyeceksin   şansını birde   Avrupa  tüfekte   deneyeceksin.
Merak eden  googleden   Akkar Special mi  yazarak  Avlak  forumdaki   yazımı okuyabilir.
Şimdi işin yoksa  tüfeği  fabrikaya  gönder,  geri  gelsin   hataları  giderilmezse  yeniden gönder yine geri  gelsin.Uğraş dur.
Yahu  arkadaş!!!  "BEN  KALİTELİ YERLİ ALAYIM, BİR KERE  ALAYIM,  BAŞIM AĞRIMASIN"  diye  paraya kıyıp  pahalı tüfeği alıyorum.
Yine yok,yine  yok.Bunlar  bizi  enayi  yerine   koyuyorlar  herhalde...
Arkadaşlar   kalite  yok!!!!.
Üstüne  basa  basa yazıyorum  KALİTE YOKKK!!!
Piyasadaki 600-700 TL.lik ucuz  tüfek  ayarında, belki azıcık süsü, püsü , “altın oyma”  yazısı,  bilmem nesi  var.
Eeee   60  metrede  50 cm.  sol alt  çeken tüfeğin   altın oyma yazısı  olsa  ne olur, olmasa  ne olur.
Tüfeği iyice temizleyip   atışa  götürdüğüm halde   8-10  atışta  bir   tutukluk yaparsa,
fişeği  namluya süremezse   altın değil   mücevher  işlemeli olsa  ne   b.ka  yarar.
Tut ki   domuz  avındasın  60  metredeki  domuza   ben  nasıl   önleme  veripte  atış yapacağım.
Hadi  attın, domuzu yaraladın, domuz da  sana  saldırdı, tam o anda  tüfek  tutukluk  yaparsa  ne olacak.
Artık domuzla  saç  saça,   baş  başa,  diş  dişe  mücadele   edeceğim  demek  ki.   
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2017, 11:29:43 Gönderen: Rıza BOZOKLU »
1974 İnebolu/KASTAMONU

The following users thanked this post: Vefa ÖZKAN

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 18 Ocak 2017, 18:03:44 »
İdris bey ellerinde eski kasa olmayabilir,ancak tüm üretim bandını durdurup bir kasa için CNC tezgah ölçülerini değiştirmezler..o ayki üretim planına bakılır,biten bir parti malın arkasından bir tezgah sizin kasa ölçüleriniz için değiştirilir..ben Akkara trap namlusu yaptırmak için 2 ay bekledim..namlu hazırdı ancak elimdeki tüfek Winchester gövde olduğu vede depoda winchester başlık kalmadığı için cnc tezgahın iş bitimini bekledik..Hüseyin beyin de dediği gibi bir şikayet duymuş olduk..kendi kanatimce buda hoş bir şey,iyi olana iyi kötü olana kötü demeliyiz..tüfeğinizin durumunu bilemediğim için fazla yorum yapmak istemiyorum ancak memnun değilseniz Mehmet AKDAL bey veya Şevket ARAS beyede iletebilirsiniz..selamlar
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Celal KALABALIK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 18 Ocak 2017, 20:53:51 »
Şikayeti olan arkadaşlara geçmiş olsun diyorum.neticede Beretta olsa bile kul yapısıdır.Ben 2004 yılından beri akkar altay silver kullanıcısıyım.Benim şansıma mıdır bilmiyorum ama tüfekte bir defa mekanizma tırnağı kırıldı başka arıza yaşamadım.kesinlikle  tüfekte tutukluk ta yaşamadım.Tüfeğimin seri numarası 3151628 dir akkara sorabilirsiniz.Bingölde yaşıyorum.her kim yalan beyanda bulunarak insanları yanlış yönlendiriyorsa kul hakkına girmiş olur.kul hakkını allah affetmeyeceğini buyurmuştur.Bu markaları yalandan hem övme hemde kötüleme maksadı olabilir.
  • Akkar Altay silver 12ga 71cm
  • Stoeger m2000 deluxe 66 cm
  • Robust çiftkırma 16 ga 71 cm
1979 BİNGÖL

The following users thanked this post: Erol KABA

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 18 Ocak 2017, 21:17:10 »
Başa geleni atlatmak kötü de olsa her kullanıcı nin hakkı ancak tetik grubu kotu diyen ve üzümlü daha iyi diyen. Kullanıcı fotoğrafı buraya koyarsa herkes daha net bilgi sahibi olur. Diye
 Düşünüyorum
  • Charles Daly otomatik,
  • Cesa otomatik, Mertmak Mx5 otomatik
  • Akkar Karatay Pompalı, Hatsan Pompalı
Düzce  1985

The following users thanked this post: Celal KALABALIK

Çevrimdışı Celal KALABALIK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 18 Ocak 2017, 21:55:14 »
Başa geleni atlatmak kötü de olsa her kullanıcı nin hakkı ancak tetik grubu kotu diyen ve üzümlü daha iyi diyen. Kullanıcı fotoğrafı buraya koyarsa herkes daha net bilgi sahibi olur. Diye
 Düşünüyorum

) Benim de tuhafıma giden üzümlü yapımı tetik gurubunun akkara uymasını mı desem yoksa daha kaliteli olduğunu mu desem.Arkadaşımız VELİ bey bu tetik gurubunu tüfekle beraber resmini çekip burada yayınlasan seviniriz.
  • Akkar Altay silver 12ga 71cm
  • Stoeger m2000 deluxe 66 cm
  • Robust çiftkırma 16 ga 71 cm
1979 BİNGÖL

Çevrimdışı Kenan ÇITAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 18 Ocak 2017, 22:30:40 »
Benimde amcamın iki tane Akkar otomatik tufegini çok cüzi bir rakama değiştirdiler..Ben öyle adı bir firma olmadiklarini biliyorum şansınıza arkadaşlar ispatı olan fotoğrafları yukleyin bizlerde görelim arkadaslar
1978 istanbul

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 19 Ocak 2017, 02:47:58 »
Bizim insanımızın başına ne gelirse ya meraktan yada çok iyisini aramaktan geliyor al bir sarsılmaz oto kullan maceraya cıkarsan macera bulursun bu işin özü bu
Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #36 : 19 Ocak 2017, 10:52:36 »
Bizim insanımızın başına ne gelirse ya meraktan yada çok iyisini aramaktan geliyor al bir sarsılmaz oto kullan maceraya cıkarsan macera bulursun bu işin özü bu
Biraz daha açarmısınız,Sarsılmaz en iyisimi oluyor ? hiç şikayet yokmu onumu anlamalıyız bu mesajdan ?
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 19 Ocak 2017, 11:50:52 »
bende macera aradım sarsılmaz macig aldım ve hiç memnun değilim kullandığım en kötü tüfek
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 19 Ocak 2017, 13:28:24 »
Arkadaşım avcı insanların memnun olduğu tüfeğini paylaşması niye reklam olsunki. Burada zaten tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Ama tüfek işide biraz şans işi. Yani adam kullanıyor çok memnun bunu diğer arkadaşlarıylada paylaşıyorki onlar da benim gibi dandik tüfeklere bulaşmasın ağzı yanmasın diye,ama işte her markadan çıkıyor. Sıfır hata diye birşey yok.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

The following users thanked this post: Erol KABA

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 20 Ocak 2017, 00:43:01 »
Biraz daha açarmısınız,Sarsılmaz en iyisimi oluyor ? hiç şikayet yokmu onumu anlamalıyız bu mesajdan ?

Yanlış anlaşılma olmasın sarsılmaz en iyisi diye bişey yok ama şöyle bir örnek vereyin sarsılmaz concorde serilerinden 17 tane otomatik aldılar kulubumuze zamanında babamların grubunun hepsinde (7 kişide )vardı suan hiç birinde bu tüfek yok hepsi sattı ithal alanlardan sikayet yok ama baska baska yerli markalara gecenler bi çoğu aradığını bulamadı ya daha cok problem yasadı yada arada bir fark bulamadı sarsılmaz derken buradan esti önce onu belirteyim

bir ikincisine gelirsek ülkemizde son on yıldır tüfek pazarı cok hareketli her gün yeni bir reklam yok oyle kineti yok burasına conta koyduk orasına tıpa taktık her marka amerikayı yeni kesfetmiş gibi ürün tanıtıyor yanıltıcı ve bir o kadarda aldatıcı sterling fişeklerinin reklamında olduğu gibi YERLİ FİYATINA DÜNYA KALİTESİ sanki kendi avrupa havası estiriyor 2 ucu acık cümle tavuk mu yumurtadan yumurtada tavuktan cıkar gibi ikisi içinde yemin etsen basın agırmaz malesef böyle ürünler insanlarımızın kandırmaktan baska bir işe yaramıyor ya bazılarımız tüfek kolleksiyoneri oluyoruz yada hiç mutluluğu yakalayamıyoruz

Benim sahsi fikrim piyasaya yeni giren bir ürün almaktansa birkaç yıl bekleyip kendini gercekten ıspatlayanlardan secim yapmaktır anlatmak istediğimde aslında bu hemen magic almaktansa concorde serisi tercihim olurdu diceksiniz en iyisi concorde mu hayır yerlide sans faktörü de göz ardı edilmemeli ama ben bu tüfekleri yıllarca avda gördüm benim için öyle siz baska bir markanın baska bir ürününe sahit olmussunuzdur sizin için baska bir markanın baska bir ürünüdür

sabaha kadar tartıssak ne avrupada ne yerlide en iyisi bu diyemeyiz bu bir gercek
lakin tüfeğin sistemi basit zamanında patlayan siz istediğinizde patlamayan iyi kötü grupmanlar zaten birbirine yakın benim için üzerinde berettamı yazıyo huğlumu benelli mi çok fark etmez gözümede hoş geliyosa en iyi tüfek benim için odur

saygılarımla
Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 20 Ocak 2017, 01:58:04 »
             Bir süre ben de akkar oto. kullandım.Benimki de horozu kırdı.Sattığım arkadaş da bazen tutukluk yaptığını söylüyor.Üç adet de sarsılmaz y.oto kullandım ve hiç sorunum olmadı.Yerli tüfekte  şansına çok iyi de çıkabiliyor, sorunlu da çıkabiliyor.Şu an elimde bir Webley Scott x12 y.oto var.Beretta a 400 kullanan arkadaş iki tüfekle de atış yaptıktan sonra benim tüfeğime imreniyor.Saçma grupmanı olsun, avdaki randımanı olsun, işçiliği olsun gerçekten muhteşem.A400 ün 36 gr fişekle yaptığı etkiyi benimki 30 gr fişekle yapıyor.Bu tüfeği alıp kullanınca inanki yabancı marka tüfekler gözümden düştü.32 gr 7 no saçma ile 35,40 metreden büyük ördeği cansız alırken mest oldum.Arkadaşın a400 ve benimki ile 25,30 metreden boş bira ve soda şişelerine atışlar yaptık.Benimki 28,30 gr fişeklerle bile şişeleri parçalarken ,a400 ancak 36 gr bp ve rc fişeklerde aynı işi yapıyor.Şu an arkadaş bile benim tüfeğe özeniyor.
             Şu anda bence ülkemizde çok sağlam ve güzel tüfekler üretiliyor ama doğru tüfeği iyi inceleyip deneyerek almak gerekiyor.Tüfeklerimizin çoğu çok sağlam ve kolay kolay tutukluk yapmıyor.En önemlisi tüfeğin bize uyumu ve tüfeğin fişeğini bulmaktır.Tüfeğimiz Avrupa da olsa kundağı bize uymadıktan sonra, fişeğini bulmadıktan sonra yine memnun olamayız.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Enis CANPOLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #41 : 24 Ocak 2017, 01:38:27 »
Bütün Sülale Akkar Kullanırız 25 senedir. Eski tüfekleri de var yeniler de..
Kullanıcı Hatalı problemleri dahi hiç sorunsuz çözdüler.
Fabrikada'ki Ersin Bey tüfeğimi ölçülerim nominal diye özel olarak yaptı Ve ilgilendi.
İlk defa AKKAR'a böyle bir şikayet duydum.

20 yıl önceki Akkar-Altay sentetik tüfeğimizi de, yenisi ile 600 tl fark ile değiştirdiler.
Gayet memnunuz.. (Şahsi Fikrim)

Yabancı Markalar'da 2 yıl Sonra bir şok kırılsın veya kundak çatlasın.
O zaman yerlinin değeri anlaşılır..
  • İNGİLİZ SETTER
  • AKKAR CHURCCHİLL
  • AKKAR SEMİ AUTO
1989-istanbul

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
« Yanıtla #42 : 25 Ocak 2017, 04:17:51 »
Şimdi desemli yerli tüfek yerli üretici normal herkes bişey söyler . taklitcilik bizde, müşteri azarlamak bizde , yedek parça sorunu bizde, sözde ar ge çalışmaları bizde kalitesiz malzeme bizde. Taklitte bile başarısızlık hat safha. Adam tüfeği bire bir taklit ediyor bir vida yada basit bir görsellik farkı koyuyor biz yaptık diyor. Bundan sonra yerkş tüfek almam çok çekyim çok.

LG-K350 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Vefa ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 25 Ocak 2017, 09:33:38 »
Tekrar merhabalar arkadaşlar yazılanları okumak yeni nasip oldu gördümki benim gibi dertli olanda çok tüfeğinden memnun olup bize inanmayan arkadaşlarda var. Belkide dendiği gibi yerli tüfek işi şanş işi ama benim akkardan başka beş tüfeğim daha var bu tüfeklerin haricindede elimden 5-6 tüfek daha geçti elimdekilerin ikisi avrupa eski çifte diğerleri yerli tüfeklerdir. Akkar otomatikten önce browning klonu üzümlü by deryanın carina marka otomatiğini kullandım beş altı sene hiç bir şekilde beni yarı yolda bırakmadı sattığım arkadaşda son derece memnun etrafımda 20 yıldır akkar kullanıpta memnun olanlarda var ancak onların tüfekleride bir kaç defa servise gidip geldikden sonra düzelmiş. Benim akkarın servis hızına diyecek bir şeyim yok gönderilen tüfekle ilgileniyorlar ancak çözüm yok tüfek halen aynı bizim denenememizde sorun çıkmadı tüfek çalıştı deyip işin içinden çıkıyorlar ancak avda elimde kalıyor tüfek. üç dört defa servise gitti geldi tüfek hala çözüm yok kargo üçretinemi yanim harcadığım emek ve mesaiyemi moral bozukluğunamı yanmalı. Gelelim üzümlü tetik gurubunun kalite meselesine bu benim görüşüm değil tüfek tamiri yapan arkadaşın görüşü herhalde elinden onlarca tüfek geçen birisi kaliteyi anlicak kadar uzmanlaşmıştır çok icap ederse fotoğrafta atarım ancak ben marka yarışında değilim keşke elimdeki tüfek on numara olsaydıda onu övseydim. Tüfeğe uyumuyla ilgilide şaşıran arkadaşa hitaben söylüyorum akkar özgün üretimmi yapıyor uzaydanmı gelmiş bu tüfek altı üstü Remington klonu değilmi kaldıki piyasadaki tüfeklerin çoğunun tetik yuvası aynı tetik gurubları genelde çift delikli tek delikli diye ayrılıyor ustanın dediği öyle. Bu arada yaptığım denemelerde bu tetik gurubuda çözüm olmadı son olarak daha uzun ve sert bir icra yayı taktım tüfeğe bakalım bu çözüm olacakmı inşallah olur. Benim üzüldüğüm nokta bu kadar metedilen bu tüfek çoğunuzun beğenmediği merdiven altı diye tabir ettiği üzümlü tüfek kadar olamadı bende matah bir tüfek alıyorum diye elimdekini satıp bunu aldım. Olay budur.
  • Fabarm L4S 12
  • Simson Sulh GDR 12
  • Baikal MP 153
  • Antonio Zoli Poze 16
  • Puanter, Seter
Vefa ÖZKAN
1977 ORDU / ALTINORDU

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #44 : 25 Ocak 2017, 14:39:19 »
Tekrar merhabalar arkadaşlar yazılanları okumak yeni nasip oldu gördümki benim gibi dertli olanda çok tüfeğinden memnun olup bize inanmayan arkadaşlarda var. Belkide dendiği gibi yerli tüfek işi şanş işi ama benim akkardan başka beş tüfeğim daha var bu tüfeklerin haricindede elimden 5-6 tüfek daha geçti elimdekilerin ikisi avrupa eski çifte diğerleri yerli tüfeklerdir. Akkar otomatikten önce browning klonu üzümlü by deryanın carina marka otomatiğini kullandım beş altı sene hiç bir şekilde beni yarı yolda bırakmadı sattığım arkadaşda son derece memnun etrafımda 20 yıldır akkar kullanıpta memnun olanlarda var ancak onların tüfekleride bir kaç defa servise gidip geldikden sonra düzelmiş. Benim akkarın servis hızına diyecek bir şeyim yok gönderilen tüfekle ilgileniyorlar ancak çözüm yok tüfek halen aynı bizim denenememizde sorun çıkmadı tüfek çalıştı deyip işin içinden çıkıyorlar ancak avda elimde kalıyor tüfek. üç dört defa servise gitti geldi tüfek hala çözüm yok kargo üçretinemi yanim harcadığım emek ve mesaiyemi moral bozukluğunamı yanmalı. Gelelim üzümlü tetik gurubunun kalite meselesine bu benim görüşüm değil tüfek tamiri yapan arkadaşın görüşü herhalde elinden onlarca tüfek geçen birisi kaliteyi anlicak kadar uzmanlaşmıştır çok icap ederse fotoğrafta atarım ancak ben marka yarışında değilim keşke elimdeki tüfek on numara olsaydıda onu övseydim. Tüfeğe uyumuyla ilgilide şaşıran arkadaşa hitaben söylüyorum akkar özgün üretimmi yapıyor uzaydanmı gelmiş bu tüfek altı üstü Remington klonu değilmi kaldıki piyasadaki tüfeklerin çoğunun tetik yuvası aynı tetik gurubları genelde çift delikli tek delikli diye ayrılıyor ustanın dediği öyle. Bu arada yaptığım denemelerde bu tetik gurubuda çözüm olmadı son olarak daha uzun ve sert bir icra yayı taktım tüfeğe bakalım bu çözüm olacakmı inşallah olur. Benim üzüldüğüm nokta bu kadar metedilen bu tüfek çoğunuzun beğenmediği merdiven altı diye tabir ettiği üzümlü tüfek kadar olamadı bende matah bir tüfek alıyorum diye elimdekini satıp bunu aldım. Olay budur.
Aman dikkat haddinden fazla sert icra yayı mekanizmayı düşürdüğünde fişeğin patlamasına sebep verebilir. Tecrübeyle sabit vede akkarda hemde, benim tüfeğimdede sert bir yay vardı sonradan dikkat ettiğimde fişek yatağında fişek varken mekanizmayı düşürdüğümde fişeğn arkasında çok hafif iğne izi görmüştüm. Yani sert çarpma iğneyi öne doğru itebilir.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #45 : 25 Ocak 2017, 14:40:17 »
    Yaşadıklarınız çalışmamakla ilgili ise ve tamirde çözüm yok ise bence iade etmek en iyisi penim de problemlerim oldu ama çalışmamakla ilgili değildi. Benimki pompalı. Ancak yurt içi yurt dışı belli bir yere gelen tüfek markasının bu kadar da kötü ürün üretmesi mantıklı değil bence, ürün iadesini deneyebilirsiniz.  Huğlu markasını da herkes sever ancak 401 kinetikten bütün uğraşmalarımıza rağmen verim alamadık. geri iade ettik. Ancak bütün ürünleri kötülemek çözüm değil. Yerli ürünlerde vergi miktarları çok yüksek olduğundan dolayı firmaya kalan miktarlar oldukça azalıyor. Yabancılar da her ne kadar aynı vergiye dahil olsalar dahi yüksek fiyat; ithal olduğu için kimi kullanıcılar tarafından kalite kimisi prestij adına alıyor. Yerli firmalar yeterli kaynak olmadığından kalite kontrol elemanlarından taviz vermek sonucunda kalıyor. Akkar her halükarda kendini kanıtlamış bir marka. Bu forumda değerlendirilirken kaliteden çok, servisten memnun olanlar fazladır. Ellerinden geleni yaptıkları kanısındayım.
  • Charles Daly otomatik,
  • Cesa otomatik, Mertmak Mx5 otomatik
  • Akkar Karatay Pompalı, Hatsan Pompalı
Düzce  1985

The following users thanked this post: Vefa ÖZKAN, Celal KALABALIK

Çevrimdışı Necdet KALE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 25 Ocak 2017, 19:26:47 »
2013 yılından bu yana Akkar altay sentetik modelini kullanıyorum. Allahıma şükürler olsun daha tık. Demedi herkeze de tavsiye ederim.
1980 GEBZE

Çevrimdışı Vefa ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 27 Ocak 2017, 11:05:04 »
Herkese merhabalar bu sabah beni forumda yazılan yorumlara istinaden akkar müşteri hizmetlerinden Ersin bey aradı. Yaklaşık yarım saatten fazla benim problemimle ve altay silver modelinde yaşanan münferit sorunlar ve çözümleri hakkında görüştük. Bu sorunların yüzde yetmişe yakının tüfeğin bakımıyla, geri kalanının ise tüfeğin yapımında dışarıdan tedarik edilen malzemeden ve bazı merdiven altı üretim kalitesiz fişeklerden  kaynaklı olduğunu belirttiler. Bir tüfeğin kullanım süresi 10 yıl olmasına rağmen kullanım süresi 10 yılı aşkın tüfeklerle bakımsızlık nedeniyle bile arıza yapan tüfekleride büyük bir özveriyle tamir ettiklerini söylediler.   Bu hareketine doğrusu hem çok şaşırdım hemde çok sevindim anladım ki firma gerçekten müşteri memnuniyetine önem veriyor. Kendisi benim ve ulaşabilirse diğer şikayetçi Rıza beyin tüfeğinin sıkıntısını çözmek konusunda söz verdi. Ayrıca tüfeklerin namlularında beratta ve benellinin kullandığı kaplamayı kullandıklarını buna rağmen bakımsızlıktan tüfeğinde pas sıkıntısı olan arkadaşların sıkıntılarınında basit bir çözümü olduğunu bu tür şikayeti olan arkadaşlarında sıkıntılarını çözebilecekleri konusunda bilgi vermemi istedi. Kendilerine ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyorum inşallah sorunumuz bu sefer çözülür.
  • Fabarm L4S 12
  • Simson Sulh GDR 12
  • Baikal MP 153
  • Antonio Zoli Poze 16
  • Puanter, Seter
Vefa ÖZKAN
1977 ORDU / ALTINORDU

Çevrimdışı Levent KARSLIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #48 : 27 Ocak 2017, 12:46:02 »
Mesele tüfeğin sorun çıkarmaması mi yoksa istediği kadar sorun çıksın avım yarıda kalsın nasılsa fabrika arkasında duruyor mu.bir dünya para ver araziye cik en iyi ihtimalle avın yarıda kalsın- cana gelebilecek tehlikelerden bahsetmiyorum bile- sonra fabrika arkasında duruyor yok şöyle kaliteli, kurumsal marka vs. Bir sürü saçmalık.benim de yerli tüfeklerim var şimdiye kadar ciddi bir sorun yasamamam yerli firmaları körü körüne savunmam ya da bu firmaların üstün harika olduğu anlamına gelmiyor.yalnızca bu platformda değil her yerde insanlar yazıyor konuşuyor yerlilerde yaşadıklarını.objektif olmak gerek.açık sözlü olmak gerek.öz eleştiriye açık olmak gerek.ancak bu sayade gelişecek yerli tüfek sanayimiz.zira Su an bayağı bir gerideyiz.
1980 - Ankara

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54, Vefa ÖZKAN

Çevrimdışı Mustafa AYDIN 54

• Müdavim Üyemiz
  • avcılık özgürlüktür.
« Yanıtla #49 : 27 Ocak 2017, 20:04:57 »
Mesele tüfeğin sorun çıkarmaması mi yoksa istediği kadar sorun çıksın avım yarıda kalsın nasılsa fabrika arkasında duruyor mu.bir dünya para ver araziye cik en iyi ihtimalle avın yarıda kalsın- cana gelebilecek tehlikelerden bahsetmiyorum bile- sonra fabrika arkasında duruyor yok şöyle kaliteli, kurumsal marka vs. Bir sürü saçmalık.benim de yerli tüfeklerim var şimdiye kadar ciddi bir sorun yasamamam yerli firmaları körü körüne savunmam ya da bu firmaların üstün harika olduğu anlamına gelmiyor.yalnızca bu platformda değil her yerde insanlar yazıyor konuşuyor yerlilerde yaşadıklarını.objektif olmak gerek.açık sözlü olmak gerek.öz eleştiriye açık olmak gerek.ancak bu sayade gelişecek yerli tüfek sanayimiz.zira Su an bayağı bir gerideyiz.
+
Levent bey e katılıyorum, benimde yerli bir y.oto. tüfeğim var, bu sezonda beni iki sefer ördek avında öyle bir yarı yolda bıraktı ki bunu para ile veya herhangi bişey ile ölçmek mümkün değil. Tüfeğimi gönderdim tamir edip gönderdiler sağ olsunlar ama o iki kez atış yapamadığım yeşil ördekler ömrümün sonuna kadar gözümün önünden gitmeyecek. Biz avcılar böyle av fırsatını yılda sadece bir kaç kez yakalayabiliyoruz ondada tüfeğin azizliğine uğradıkmı hiçbir kıymeti yokki. Şimdi tüfeğim sağlam ama ne ördek var, ne tahtalı var, ne çulluk var, napim şimdi ben bu tüfeği.
  • Franchi Affinity y.oto. 71
  • carizma y.oto. 61-71
  • D. D. Panda
Mustafa AYDIN  1973 SAKARYA