Gönderen Konu: AKUS AV TÜFEĞİ  (Okunma sayısı 81581 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Selami FİLİK

• AvlakForum Üye
  • *
AKUS AV TÜFEĞİ
« : 01 Aralık 2010, 22:47:13 »
AKUS silah firmasının ülke çapında çok iyi tüfekler yaptığına hiç şüphe yok.Biz çeşitli sebeplerden dolayı ,av tüfekleri konusunda tercihimizi, bütçemiz doğrultusunda avrupa tüfeklerden yana kullanmaya çalışan avcılar olarak sürekli olarak ''neden yerli üretim değil '' eleştirilerine maruz kalmışızdır.Bende yerli üretim olan  akus firmasından aşağıdaki özelliklerde bir tüfek almak için fiat teklifi istedim ,pahalı ya da uygun diye bir yorum yapamıyorum yorum ustaların:

TİP: 7 PİM
KALİBRE:20
SİSTEM:EJEKTÖRLÜ
NAMLU BOYU:71
FİŞEK YATAĞI:76
TETİK TİPİ:TEK TETİK
SELEKTÖR:YOK
EMNİYET:MANUEL
BANT:ÇULLUK
BAŞLIK:GR10
KUNDAK:4 NO
NAMLU BOYASI:SÜRME
KUNDAK MODELİ:YUMURTA
EL KUNDAK MODELİ:CEYLAN

FİAT:TÜM VERGİLER DAHİL 9750TL
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2010, 00:02:02 Gönderen: Selami FİLİK »
Selami FİLİK
1977-Adana

Çevrimdışı Tuncay ÇAVUŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: AKUS AV TÜFEĞİ
« Yanıtla #1 : 01 Aralık 2010, 23:24:57 »
Bana tercihimi soracak olsanız bu fiyata kesinlikle yabancı tüfek alırdım. Yaptıkları işe kötü demiyorum ama şöyle bir durum var 500 senelik marka varken 5 senelik markayı almam.

Çok para..
Tuncay ÇAVUŞ
1985 İSTANBUL

Avlarım İçin Buraya Tıkla

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 01 Aralık 2010, 23:29:10 »

diyelimki aldın,olurya içine sinmedi,satılık yaptın kime kaça satacaksın...5 bin liraya beretta al..4 bine hemen satarsın,bahsi geçen tüfegi 8 bine satabilirmisin...vur deyince öldüren cinstenmiş....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Ali AĞIR

• Free Üye
  • *
  • HUĞLUDA AV BAYİSİYİM+TÜFEK USTASIYIM
« Yanıtla #3 : 01 Aralık 2010, 23:33:44 »
Huğludan selam Selami bey ben akus tüfeklerinde imalatta çalıştım şimdide bayiliğini yapmaktayım bilindiği gibi bu tüfek türkiyede üretilebilinen ilk ve tek gerçek çakmaklı tüfektir yapımı zordur bu özelliğinin yanısıra dipçiğin 4 no olması ve gravürün GR10 olması fiyatı artırmış fiyat yaklaşık olarak 4000 tl artmış biraz değişiklik düşünün sahip olun bunun için benden yardım isterseniz size elimden geleni yaparım beni arayın konuşalım 05334587124
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2010, 23:38:11 Gönderen: Ali AĞIR »
ALİ AĞIR+ HUĞLU-KONYA + TÜFEK USTASI+AV BAYİİ+ 05334587124+ İNSANLARIN GÜVENİNİ KAYBETMEKTENSE PARA KAYBETMEYİ TERCİH EDERİM---- BOSCH

Çevrimdışı Mesut TURHAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 01 Aralık 2010, 23:56:43 »
tek kelimeyle uçmuşlar..........
Mesut TURHAN
1980-Balıkesir / Altınoluk

Çevrimdışı Tuncay ÇAVUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 01 Aralık 2010, 23:57:41 »
Geçtiğimiz senenin fuarına gittik. Kafamda Aküs çifte alma düşüncesi var.
Para cebimde nakit...

Standa gittik ne ilgi var ne alaka. 15 dk bekledikten sonra arkadaşın keyfi geldi de zordan tüfeği gösterdi. Sanki altın çıkarıyor. Standın 20 mt yanında Ethem abinin (Uçar) standı var 10000eu'luk yivlilere takır takır boşa tetik düşürülüyordü, dürbünlerin bir yalanmadığı kaldı.

Akus boxlock action menevişli çifte ile kafamdaki diğer seçenek olan Browning 525'i karşılaştırdık.

İnceledik tüfeği, zor açılıyor zor kapanıyor. Belki birkaç sene sonra ancak yerine oturacak.
Türkiye'deki genel tüfekleri düşünecek olursak kalite fena görünmüyor ama 5 sene sonrasını kim garanti edebilir. 2250 Tl fiyatı var ağaç ve hardcase seçeneklerini ekleyince fiyatı iyice uçtu, bir bakalım bir düşünelim derken hoop 525'i alıverdim.

Bir de şöyle düşünmek lazım. Bu tüfeğin en iyisini de alsan, satmak istersen aldığın fiyatın yarısının altına vermek zorundasın.
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2010, 00:17:28 Gönderen: Tuncay ÇAVUŞ »
Tuncay ÇAVUŞ
1985 İSTANBUL

Avlarım İçin Buraya Tıkla

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #6 : 02 Aralık 2010, 00:04:39 »
Siz siz olun bu devir de marka alın.
9750-tl yerine 471 beretta çifte alın dünya tanır.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

The following users thanked this post: Mustafa DEMİRTAŞ

Çevrimdışı A.Rıza KARAKULAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 02 Aralık 2010, 00:34:39 »
Silah sanayimizin güzel şeyler yapması tabiki gururumuz Sadık ustayı tebrik ederim lakin fiyat konusu oldukça düşündürücü.Saygılarımla
Ali Rıza KARAKULAK
1958 KARŞIYAKA

Çevrimdışı Ahmet GÜÇLÜ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 02 Aralık 2010, 01:41:42 »

diyelimki aldın,olurya içine sinmedi,satılık yaptın kime kaça satacaksın??? 5 bin liraya beretta al..4 bine hemen satarsın,bahsi geçen tüfegi 8 bine satabilirmisin??? vur deyince öldüren cinstenmiş....
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2010, 01:42:58 Gönderen: Ahmet GÜÇLÜ »
Ahmet GÜCLÜ
1980 DENIZLI
[email protected]

Çevrimdışı Selami FİLİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 02 Aralık 2010, 08:29:34 »
Bildiğim kadarı ile Akus firması yurtdışı üretimi bol miktarda fazla olan bir firma,Merak ettiğim konu firma aynı standartlarda bir tüfeği yurtdışına hangi fiatlar ile satıyor?
Selami FİLİK
1977-Adana

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #10 : 02 Aralık 2010, 12:35:15 »
normal tektetik pozesini bir arkadaşım aldı 2,500 tl ye daha sonra av vuramadı silaha ısınamadı satmaya kalktı 1,500 tl ye alıcısı yok 9,750 ye alacağın silahı kaça satarsın artık orasını bilmem, silahı kötüleme amaçlı değil sonuçta memleketimde yapılan bir silah ama alıcı olarak düşünürsek bu fiyatlara kesinlikle almam tavsiyede etmem
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimdışı Semih MAVİLİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 02 Aralık 2010, 16:01:12 »
herkes görüşünü güzelce açıklamış,ben biraz daha açmak istiyorum.Bir malın globalleşen dünyada asıl değerini belirleyen marka değeridir,siz en iyi cevizi ve çeliği kullansanız en maharetli ellerde yapsanız, ki ben Aküsün kaliteli olduğuna inanıyorum,bile marka değeri olmadan o mal hakettiği değeri alamayacaktır.bizim herşeyde olduğu gibi silahtada istikrar sorunumuz var,avrupalıların bir sözü var;türk gibi başla alman gibi bitir.her işimizde çok istekli ve güzel başlıyoruz ama sonu gelmiyor,aküsün 30  sene aynı kalitede de devam edebileceğini kim iddia edebilir(GÖNLÜM YÜZLERCE YIL YAŞAMALARINDAN YANA)?bu yüzden her iş te kısa vadeli düşünmemeli, marka değeri olan ürünler oluşturmalı sonra gerekirse 100.000(YÜZ BİN TL) fiyat biçebilir,işine gelen alsın diyebiliriz.saygılarımla...
  • benelli cordoba
  • beretta çifte
  • benelli super 90
Drsalih Semih mavili
1981
Dostluğumuz ebedidir, menfaate tahvil olmaz, menfaat için dost görünende uzak durmalı.
[/ur

The following users thanked this post: Mutlu ÖZTÜRK

Çevrimdışı Hayati ÜNER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 02 Aralık 2010, 16:14:07 »
o fiyata ben browning veya beratta alirim hic olmassa dara dustugum zaman alicisi olur.
Hayati ÜNER
1970 Pamucakkoyu - Kuyucak - Pamukoren AYDIN       Ikamet: Eindhoven HOLLANDA

Çevrimdışı Hakan BİLGİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 02 Aralık 2010, 17:10:30 »
 Kendini ispatlamış markalar varken , macera aramaya gerek yok bence.Ama macera arıyorsanız o kadar paraya yazık olur kanısındayım.Yani bencede o para çok.

Selamlar......
Hakan BİLGİ
1977-Adana
İki kişinin bildiği sır ,,,,,,,, sır değildir ..

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 02 Aralık 2010, 17:53:46 »
 Kendini ispatlamış markalar varken , macera aramaya gerek yok bence.Bana tercihimi soracak olsanız bu fiyata kesinlikle yabancı tüfek alırdım.471 beretta çifte veya Browning 525'i hatta belki merkel poze  bahsedilen paradan çok daha uygun bir şekilde alırsınız eminimki.ne olursa olsun yerli değilmi 20000 tl de olsa netice değişmez.Silah sanayimizin güzel şeyler yapması tabiki gururumuz Sadık ustayı tebrik ederim lakin fiyat konusu oldukça düşündürücü
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Emrah GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
  • Emrah GİRGİN
« Yanıtla #15 : 02 Aralık 2010, 17:58:55 »
Kendini ispatlamış markalar varken , macera aramaya gerek yok bence.Bana tercihimi soracak olsanız bu fiyata kesinlikle yabancı tüfek alırdım.471 beretta çifte veya Browning 525'i hatta belki merkel poze  bahsedilen paradan çok daha uygun bir şekilde alırsınız eminimki.ne olursa olsun yerli değilmi 20000 tl de olsa netice değişmez.Silah sanayimizin güzel şeyler yapması tabiki gururumuz Sadık ustayı tebrik ederim lakin fiyat konusu oldukça düşündürücü
katılıyorum...

jpg image hosting
Emrah Girgin
DENİZLİ-ÇİVRİL
...İnanmak yağmur duasına giderken şemsiyeyi yanına almaktır...

Çevrimdışı Ramazan AKNARÇAY

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #16 : 02 Aralık 2010, 18:05:48 »
 Adı  geçen  tüfekle ilgili fiyat  için  gerekenler  yazılmış ,bu  rakam  gerçektende  afaki  olmuş  tamam  da  ben  şöyle  bişey  desem,  bu  tüfek  aynı  özelliklerde  ve  kampanya  vs  vs   olsada  fiyat  5000  tl  olsa  tüm  yukardaki  yorumlarda  bir  değişiklik  olurmu  acaba  .
Bana  göre  hala, 9750 için  rakam  yüksek  yorumları,5000 için  bu  paraya  beretta  ,browning ,benelli  vs  alınır şeklindeki  yorumlarla devam  edecektir .Tüfek  iyi  olabilir  ama  önemli  olan  daha  öncede  yazdım  yazmaya  çalıştım  marka  değeridir .marka  olamadıktan  sonra feriştahını  yapsan  değer  anlamında  ancak  3-5-7 ADET satabilirsin  .
Genel  olarak belli  bir  adet  bu  gibi  üst  sınıf tüfek  yapıp  üstüste  bu  paralara  talep  bulabilmek  bence yerli üretim  olarak imkansız ,  üretim  yapanların  ticari olarak bu  rakamları  tekrar  gözden  geçirmesi  gerek  diye  düşünüyorum .
Şunuda  belirtmek  isterimki  marka  değeri  olmayan  tüfeğe  değil  4  no  dipçik ,exhibition sınıf dipçik  yapsanız  ve  yine  üst  sınıf  gravür  yapsanız değer  anlamında   artısı  çok  küçük  olur  .
 Önce  marka  değeri .Her  zaman  söylemişimdir  yerli ürtim  olarak  üzerine  1000 dolarlık  gravür  yapmaya ,exhibition  dipçik yapmaya  değer  tüfeğimiz şu an için  asla  yok .
Sağlıcakla  kalın
Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın..
Ramazan AKNARÇAY       0 542 337 14 71
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #17 : 02 Aralık 2010, 18:09:00 »
Arkadaslara hak vermemek elde degil, yerli yapim bir tufege boyle bir fiyat kulagi tirmaliyor. Tufegin kalitesi ortalama yerli uretimlerin uzerinde olsa da...

Ancak bir de su konu var, kaliteyle birlikte, tufegin sahip oldugu ozellikte baska bir yerli tufek yok. Yani soylemek istedigim bu tufek SIDELOCK bir tufek ve ben bu markadan baska SIDELOCK tufek uretebilen yerli bir markaya henuz rastlamadim. Bu markanin bu modelleri haric, tum yerli tufek markalarinin tum modelleri (henuz) BOXLOCK.

Ithal marka ve yeni-kullanilmamis bir SIDELOCK tufegi de 9.000-10.000 TL gibi fiyatlara bulmaniz imkansiz gibi bir sey... SIDELOCK tufeklerin fiyatlari cok daha yukarilarda.

Selamlar

• Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Ali DOK

Çevrimdışı Selami FİLİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 02 Aralık 2010, 21:36:37 »
Bu tüfek yurtdışına aynı özelliklerde üretiliyor olsaydı hangi fiata üretilir ve satılırdı?
Selami FİLİK
1977-Adana

Çevrimdışı E.Özkan DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 02 Aralık 2010, 21:56:50 »
selamlar ben olsaydım yorum yapmadan önce aynı özelliklerlerde en güvendiğiniz yabancı silah fabrikasına fiyat isterdim ondan sonra bu ülke üreticisi hakkında yorum yapardım siz değerli türk vatandaşları varken bu ülkenin silah sanayisi çok daha iyi olacağından hiç şüphe duymaya gerek yok.bu yabancı marka merakı olduğu sürece bu ülkede dünyanın en değerli silahı üretilse de elin gavuru 100 lerce 10000 binlerce sipariş verse alsa sizler yine onların üretiği size kazık fiyatlara satsa yerli silahlarımızdan iyi diye alıp kulanırsınız türk insanını anlamak mümkün değil.benim 3 tüfeğim var ikiside yerli 2 huğlu 1 vursan ben memnunum.
Erdinç Özkan DEMİR
1975 ANKARA
05306036855

Çevrimdışı Süleyman DALAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 02 Aralık 2010, 22:37:33 »
1500 tl yi gectikten sonra ben olsam yabanci marka alirim
Süleyman DALAR
1973 FRANSA afyon

Çevrimdışı Selami FİLİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 02 Aralık 2010, 22:58:21 »
selamlar ben olsaydım yorum yapmadan önce aynı özelliklerlerde en güvendiğiniz yabancı silah fabrikasına fiyat isterdim ondan sonra bu ülke üreticisi hakkında yorum yapardım siz değerli türk vatandaşları varken bu ülkenin silah sanayisi çok daha iyi olacağından hiç şüphe duymaya gerek yok.bu yabancı marka merakı olduğu sürece bu ülkede dünyanın en değerli silahı üretilse de elin gavuru 100 lerce 10000 binlerce sipariş verse alsa sizler yine onların üretiği size kazık fiyatlara satsa yerli silahlarımızdan iyi diye alıp kulanırsınız türk insanını anlamak mümkün değil.benim 3 tüfeğim var ikiside yerli 2 huğlu 1 vursan ben memnunum.
Tüm memleket  toplansa şahin marka tofaş grubu araba alsak, tofaş mersedes kalitesinde araba üretebilir mi ?Adamlar bu sanayii i bizden 300 yıl önce kurmuş ve geliştirmiş üstüne her yıl milyon dolarlık arge çalışmaları var  işin içerisinde. Ben bu özelliklerde bir beretta tüfeği 7500-10000 tl vererek alabiliyorum,üstelik%45 ithalat ihracat,gümrük,kdv,özel tüketim vergisi vs vs vergileri ödenmiş bir tüfek olarak.Demekki ben aynı tüfeği italyan vatandaşı olarak italyadan almaya kalksam sanırsam 3000-3500 tl ye alabiliyor olacağım.Bence tüketici zihniyetinden ziyade, üretici zihniyetine yorum yapmak daha uygun gibi.
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2010, 23:12:34 Gönderen: Selami FİLİK »
Selami FİLİK
1977-Adana

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #22 : 02 Aralık 2010, 23:00:36 »
Fiyatlari bilmiyorum ama bu fiyat son kullanici satis fiyati olarak yaklasik 5.000 Euro. Yani liste fiyati 5.000 Euro olan hic bir tufegi , hic bir Avrupa ulkesinin ya da USA'nin Turkiye'den alacagini sanmiyorum. Dolayisiyla bu fiyat bandindan cok daha altlarda bedellerle ihrac edebiliyorlardir diye tahmin ediyorum.

Turkiye'deki bu farkli fiyatin da, yerli tuketicinin algisinda, diger yerli markalardan ayrilabilmek ve urununun kalitesine vurgu yapabilmek adina yapilmis bir marketing politikasi oldugunu dusunuyorum.

Sadece tahmin...

Bununla birlikte, fiyat karsilastirmasi yaparken, "muadil" yabanci urunlerle fiyat karsilastirmasi yapilmasini, soz konusu yerli markaya haksizlik olmamasi adina dogru buluyorum.

Yani, yine yabanci bir markayi tercih edebilir tuketici ve bir cok da gecerli nedeni vardir ancak oncelikle , sozkonusu bu tufekse, 9.750 TL tutari, SIDELOCK yabanci bir tufegin fiyatiyla karsilastirmalidir. Aradaki astronomik farka ragmen de yabanci markayi tercih edebilir ki ben de edebilirim, bu konuya sozum yok ancak dedigim gibi, oncelikle ayni ozellikteki muadil yabanci marka fiyatini da gorup degerlendirmelidir.

Ben mi? Ben, yerli ureticiye (hangisi olursa olsun) kalite ve satis sonrasi servis konularinda hala guvenemiyorum, bu da ayri bir konu.

Selamlar...

Bu tüfek yurtdışına aynı özelliklerde üretiliyor olsaydı hangi fiata üretilir ve satılırdı?
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Ramazan AKNARÇAY

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #23 : 02 Aralık 2010, 23:03:23 »
Sevgili  Selami iyi  bir noktaya  deyinmişin  ,bence  maksimum  1300-1500  dolar  civarında  ihraç rakamı  olabilir .
Standart bir  poze  veya  çiftenin komik  ihraç  fiyatı  az çok hepimizin   malumudur  sanırım .
Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın..
Ramazan AKNARÇAY       0 542 337 14 71
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı Ali AKTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 02 Aralık 2010, 23:08:42 »

diyelimki aldın,olurya içine sinmedi,satılık yaptın kime kaça satacaksın...5 bin liraya beretta al..4 bine hemen satarsın,bahsi geçen tüfegi 8 bine satabilirmisin...vur deyince öldüren cinstenmiş....
Ben de akus için para biriktiriyordum.Standart bir çifte için. Ama Birol abi'nin sözü caydıracak gibi.Üzeriene biraz daha koyup avrupa almak daha mantıklı...
Ali AKTÜRK 1977 KAYSERİ
Sözün bilmez bazı nâdan elinden
Yol ağlar, usûl ağlar, erkân ağlar...