Gönderen Konu: Stoeger Şarjör Uzatma  (Okunma sayısı 1091 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yasin ALAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Stoeger Şarjör Uzatma
« : 14 Aralık 2018, 01:14:27 »
Arkadaşlar Merhabalar,

Stoeger tüfeğimin 4+1 olan fişek kapasitesini, namlu ile şarjör aynı boyda olmak üzere 9+1' e çıkarmayı planlıyorum. Bunun için ihtiyacım olan şarjör uzatma borularını ve somunu yurtiçinde bulma şansım yok. Yurtdışında ise Nordic Components ve MOA precesion markalı ürünler var ve çok pahalı. Fiyatından ziyade ürünlerin silah parçası olarak tanımlanması gümrüğe takılma ihtimalini ve elimize ulaşmama ihtimalini artırıyor. Kaldı ki Türkiye' ye silah parçası gönderen bir firma yok.

Bu işi yurtiçinde iyi bir torna ustası tecrübesi altında çözmeyi düşünüyorum. Elimde bir adet Nordic Components ten temin edilmiş somun var. Şarjör boruları ölçülerinde alüminyum boruyuda buldum. Elimdeki somun örneğine bakıp aynısını yapacak ve bu somuna uygun alüminyum borulara diş açıp istediğim şarjör uzatma borularını üretebilecek usta arayışlarım sürüyor. Yapılan görüşmelerde tek bir somun ve tek bir adet boru için uğraşmak zahmetli olacağı gibi maliyetin de yüksek olacağı kanısına ulaştım. Fakat sipariş adedini 10-15 gibi rakamlara çıkarabilirsek şayet somun ve boru adet fiyatını parçaların kaplama işlemleri dahil 100 TL gibi bir rakama yaptırabileceğiz. (Pazarlık yapılmadı)

Eğer ki böyle bir talep Stoeger kullanıcılarından gelirse bu başlık altında kesin adet sayısını belirleyip sipariş oluşturalım. Böyle bir talep yok ise bir adet boruya kendim diş açıp elimdeki somun ile beraber tüfeğime uygulayacağım. Amacım, ihtiyaç varsa şayet hepimizin en uygun fiyattan yararlanıp bu ihtiyacı gidermektir.

Sipariş oluşturulursa şayet bu işi yapacak usta ile isteyen herkes kendisi görüşür ve ücretini kendisi bizzat ustaya gönderir. Talebe göre konu şekil alır zaten.

Saygılarımla.

• Glock 19 Gen 4
  • Benelli Supernova
  • Stoeger M3K
  • Armsan RS S1
1985 - Ankara