Gönderen Konu: Ata arms Cy mi Cy taktikal mı  (Okunma sayısı 1446 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Samet KÜÇÜK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ata arms Cy mi Cy taktikal mı
« : 07 Aralık 2018, 18:55:44 »
Degerli dostlar. Tufek seçim isi zordur demislerdi ama bukadar zor olucagini tahmin etmemiştim 1 aydir arastirma yapiyorum her tufegin inceliklerine kadar inceledim lakin. Bir turlu karara baglayamiyorum  :)
Genelde hedef atıcılığı ve domuz avı icin gazlı sistemde karar kıldım fakat gelin görün ki 2 tufek arasinda sıkışıp kaldım.

Cy Cantilever modeliyle Cy Taktikal. Değerli yorumlarınıza ihtiyacım var :)

Cantilever modellerde şok mevcut yaziyor bazi av sitelerinde bazilarindada yok yazıyor onuda cozemedim ???

1993-Tekirdağ

Çevrimiçi Mehmet Sabri MUTLUER

• Expert Üye
Ynt: Ata arms Cy mi Cy taktikal mı
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2018, 20:27:00 »
Cy Cantilever modeliyle Cy Taktikal. Değerli yorumlarınıza ihtiyacım var :)

Samet Bey,

Cantilever modellerde bazı forumlarda isabetle ilgili sorun olduğunu okudum. Ayrıca kubuz üzerine konanlara göre, atış sırasında namluya bağlı rayın, namlu hareketinden dolayı esnemesinden optiği daha fazla etkilendiği, namlu söküp takma işlevi sonrası optiğin sıfırının bozulması gibi olumsuzluklar da yazılıyor. Tüfek üzeri optik kullanacaksanız cantilever tercih etmeyim derim.

Saygılar
  • Benelli Supernova
  • Beretta 1301
  • Ata CY Slug
  • Retay Masai Mara
MSM 1948-İzmir

The following users thanked this post: Yasin ALAN, Samet KÜÇÜK

Çevrimdışı Samet KÜÇÜK

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Ata arms Cy mi Cy taktikal mı
« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2018, 20:31:55 »
Samet Bey,

Cantilever modellerde bazı forumlarda isabetle ilgili sorun olduğunu okudum. Ayrıca kubuz üzerine konanlara göre, atış sırasında namluya bağlı rayın, namlu hareketinden dolayı esnemesinden optiği daha fazla etkilendiği, namlu söküp takma işlevi sonrası optiğin sıfırının bozulması gibi olumsuzluklar da yazılıyor. Tüfek üzeri optik kullanacaksanız cantilever tercih etmeyim derim.

Saygılar

Mehmet bey degerli yorumunuz icin tesekkr ederim. Cantilever namlu uzerinde oldugundan ötürü dediğiniz çok mantıklı ayar tutmaması vs. Slug modele baktığımdada şok kullanamiyoruz gerçi ben genelde tek kurşun kullanacağım kararımı birturlu veremiyorum
1993-Tekirdağ