Gönderen Konu: SİTEDE SATILAN ÜRÜN FİYATLARI !!!!  (Okunma sayısı 3925 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet DİRİÖZ

• AvlakForum Üye
  • *
SİTEDE SATILAN ÜRÜN FİYATLARI !!!!
« : 01 Ekim 2018, 11:47:41 »
Hayırlı günler,
Serbest piyasa ekonomisinin çöktüğünün bariz göstergesi bu sitede GÖRÜLMEKTE ..acilen site yönetimi ürünlerin fiyat aralığını belirleyecek şekilde max. ve min. fiyat aralığı koyacak yoksa 1903 model Türkiye de hemen hemen hiç bir avda kullanılmayacak mühimmatının MKE de olmadığı  tüfeğe 16,500 tl istiyor vatandaş.
Kendinde olanı bulunmaz hint kumaşı zannediyor..Site yönetimi bir ekip kursun bilrkişi ekibi özellikle (tüfek satış) bölümünde sıfır ve ikinci el fiyatlrı dikkate alınarak max. ve min fiyat yazılsın .. alan da yanılmasın satanda.. teşk.
Ahmet DİRİÖZ
1983 Çemişgezek Tunceli

The following users thanked this post: Semih MAVİLİ, Levent KARSLIOĞLU, Halis UZEL, İlhan YAMAN

Çevrimiçi Tamer YİĞİT

• Müdavim Üyemiz
  • ''AVCI AVINI ALIR''
Ynt: SİTEDE SATILAN ÜRÜN FİYATLARI !!!!
« Yanıtla #1 : 01 Ekim 2018, 11:59:22 »
Bu sorun her zaman vardı zaten ama şu an tavan yaptı.Tüfeğini satacak kişi ilanlara bakıp Ooo diyor benim tüfek iyi para ediyormuş !!! Neye göer fiyat belirleniyor belli değil.Site olarak önüne geçilebilinirmi bilmiyorum.Yönetim olarak ilanları forum üyeleri görmeden önce yönetim görüp onaylarsa daha iyi olur düşüncesindeyim,onay vermezse yayınlanmasın.
Tamer YİĞİT /1968 Eğirdir/ Arh+/Benelli Ethos /Beretta S56 /Armsan A612
 İkamet ANTALYA

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #2 : 01 Ekim 2018, 12:38:46 »
Ahmet bey kardeşim,
Bu sitede hasbelkader adında bir dönem Yönetici ibaresi bulunmuş bir üye olarak Satılık İlanları bölümünün sitenin en büyük problemi olduğunu hiç düşünmeden söylerim.
Yönetimden birinin en küçük müdahalesi '' Yöneticiler kelepir tüfekleri kendine alıyor, kendi tüfeklerine piyasa yapıyorlar ,yarar tüfek alıcıları'' gibi ALENİ itham ve iftiralar ile sonuçlandı.
Siteden uzaklaştırılan isimlerin diğer sitelerde bu site yönetimi için uluorta sarfettikleri cümleler beyin yakan cinsten inanın ve hepsi birer KUL HAKKI!
Bu siteye üye olan her 3 kişiden ikisi sadece Satılık İlanı verebilmek için üye oluyor, sonra ara ki bulasın.
Koca siteyi sadece iki kişi sırtlanmış durumda ve bu insanların site harici ÇOOK İŞLERİ var.
Ve gönülden bir teşekkürü sonuna kadar hakediyorlar.

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #3 : 01 Ekim 2018, 12:40:18 »
Site yönetiminin SATILIK İLANLARI bölümüne müdahalesi pekçok sebeple ÇOK ZOR.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Ahmet CAF

Çevrimdışı Adem YEŞİLYURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 01 Ekim 2018, 12:42:45 »
Bu işin kontrolü pek mümkün görünmüyor. Zaten kontrol etmeye çalışmak ta boşuna. İsteyen istediği fiyatı yazsın. Fiyatı uygunsa alıcı bulur, değilse ilanı verdiğiyle kalır. Müdahale etmek doğru olmaz. Sonuçta kimse kimseyi almak yada satmak için zorlamıyor.
  • Huğlu 103 CE Süperpoze 71 cm
1980 Erzurum

The following users thanked this post: Cengiz ÖNGÖREN

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 01 Ekim 2018, 13:15:26 »
Asıl iş burada alıcıya düşüyor. Bu forumda çok bilgili arkadaşlar var gerek yivli gerekse yivsiz olarak. Sorucaz arkadaşlar birbirimize bunun ederi nedir diye. İlla yardimci olacak arkadaşlar çıkacaktır. Sıfır alırken bile araştırırken 2.el ürünü daha fazla arastirmaliyiz. Mutlaka bizzat ürünü gidip görmeliyiz hatta denemeliyiz. ( bildigim bi konuda her zaman yardımcı olmaya çalışırım.)
  • Franchi affinity 12 / 66
  • Sarsılmaz super champion 12 / 71
  • Atüs tek kırma 36 / 71
  • Huglu tek kırma (stetienne namlu ) 12 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

The following users thanked this post: Ahmet CAF

Çevrimdışı Kenan ÇAVDAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #6 : 01 Ekim 2018, 13:50:01 »
Bir miktar ücret ile silah ilani konulmasi taraftatıyım.

Hem sahte feke ilanlar hemde ordan gelecek gelir ile daha iyi bit forum olabilir.
  • Huğlu SR112KE
1986 - Bartın

The following users thanked this post: Yağız KAYA

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 01 Ekim 2018, 15:26:51 »
Sn İbrahim AYSU ve ALKAN YOKSUL un bu site için ne kadar fedakarlıklar yaptığını bizzat biliyorum.
Ancak bu konu iki ucu b....lu değnek.
Karekter yoksunu insanların basit ve asılsız hakaret ve ithamlarına fazlasıyla maruz kalıyorlar.
Bu konuda birinci görev alıcı arkadaşların.Piyasa fiyatlarını iyi araştırsınlar.
Ondan sonra ilgili ürünleri kıyaslasınlar.
Daha bir kaç gün önce öyle ağzı burnu dağılmış bir çifteye 4000 TL istiyordu bir vatandaş.
Çiftenin oynanmadık vidası kalmamış.Bu fiyatın yüksek olduğunu yazdım.
Bana 1000 TL ye vereceğini söylemiş arkadaş.😀😀
İyi de  ben hurdacı değilimki.😀😀
Birde bu arkadaş beni hiç tanımıyor.O tüfeği bana bedava verse eve sokmam zaten....

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
« Yanıtla #8 : 01 Ekim 2018, 15:38:17 »
altına yorum yazacaksınız " ne satıyorsun kardeşim sen bu tüfek şöyle böyle " gibisinden bilmeyenlerde bilgilendirilecek. alan da satanda tüfeğin piyasasını araştıracak bu yönetimle olmaz
  • Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

The following users thanked this post: Bilal AYDIN

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #9 : 01 Ekim 2018, 16:25:16 »
Merhabalar Değerli Dostlar;
Sanırım herkes Forum Yönetiminden gelecek cevabı bekliyor. Bu konu maalesef yıllardır forumun kanayan yarası. Bilinmesini isterim ki bu konu, Forum Yönetimi olarak bizleri de rahatsız ediyor. Ancak, yukarıda Tuncay Hocamın da bahsettiği, geçmişte bizlere yöneltilen ithamlar, yaşadığımız huzursuzluklar ve polemikler nedeniyle bu konulara karışmamaya çalışıyoruz.
Yönetim olarak, Forumda önceliğimiz paylaşımlar, İlanlar ise 2.planda. Bu nedenle zaman içersinde geliştirdiğimiz kurallarla, ilanların paylaşımların önüne geçmesini önlemeye çalıştık.Bu konuda asıl görev alıcı arkadaşa düşüyor. İyi araştıracak, sorup soruşturacak, sonra almaya karar verecek. Üyelerimiz içinde, bilgili, tecrübeli, değerli arkadaşlarımız var onlara sorup, danışacak.
Sizlerden bir ricam da, "moderatöre rapor et" kısmını daha etkin kullanmanız. Bu sayede bizlerin gözünden kaçan ilanları, olayları ve tartışmaları daha kısa sürede fark edip, müdahale edebiliriz.
Teşekkürler... Keyifli paylaşımlar...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Feyyaz ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 01 Ekim 2018, 17:43:36 »
Bazı forumlarda forum eklentisi olarak 5 mesajdan önce konu açma yetkisi vermiyor. Böyle bir uygulama olabilir kanımca. Üye olan arkadaş bismillah demeden hemen bir şeyleri satma çabasına giriyor.
1983 Mudurnu/BOLU

The following users thanked this post: Ömer ÖZSOY, Yaşar KÖKÇEN, Ahmet CAF, Fatih ÇAY

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 01 Ekim 2018, 17:52:58 »
Fiyatı fahiş ilanlara eğlence gibi bakın, sorun değil keyif oluyor bir müddet sonra 😊
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Fehmi TAŞKIN, Levent KARSLIOĞLU

Çevrimdışı Kenan ÇAVDAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 01 Ekim 2018, 18:03:35 »
Merhabalar Değerli Dostlar;
Sanırım herkes Forum Yönetiminden gelecek cevabı bekliyor. Bu konu maalesef yıllardır forumun kanayan yarası. Bilinmesini isterim ki bu konu, Forum Yönetimi olarak bizleri de rahatsız ediyor. Ancak, yukarıda Tuncay Hocamın da bahsettiği, geçmişte bizlere yöneltilen ithamlar, yaşadığımız huzursuzluklar ve polemikler nedeniyle bu konulara karışmamaya çalışıyoruz.
Yönetim olarak, Forumda önceliğimiz paylaşımlar, İlanlar ise 2.planda. Bu nedenle zaman içersinde geliştirdiğimiz kurallarla, ilanların paylaşımların önüne geçmesini önlemeye çalıştık.Bu konuda asıl görev alıcı arkadaşa düşüyor. İyi araştıracak, sorup soruşturacak, sonra almaya karar verecek. Üyelerimiz içinde, bilgili, tecrübeli, değerli arkadaşlarımız var onlara sorup, danışacak.
Sizlerden bir ricam da, "moderatöre rapor et" kısmını daha etkin kullanmanız. Bu sayede bizlerin gözünden kaçan ilanları, olayları ve tartışmaları daha kısa sürede fark edip, müdahale edebiliriz.
Teşekkürler... Keyifli paylaşımlar...

Alici gözünden 3 sevenek sunulsa her satılık ilana. Fiyat iyi kötü gereksiz gibi bakan herkez 1 kereye mahsus oy verebilse.  Ve konuda görünse. Heö ustalarin ortak bilgileri gizli olarak işlenmiş hemde herleze sorulmuş olur.

Bu ilani nasil buldunuz gibi sorular sorulsa.
  • Huğlu SR112KE
1986 - Bartın

The following users thanked this post: Ahmet DİRİÖZ, Veysel VURMAZ

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 01 Ekim 2018, 22:00:45 »
Bazı forumlarda forum eklentisi olarak 5 mesajdan önce konu açma yetkisi vermiyor. Böyle bir uygulama olabilir kanımca. Üye olan arkadaş bismillah demeden hemen bir şeyleri satma çabasına giriyor.

30-40 mesajdan önce ilan verememeli üyeler.
1980-Antalya

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Güray TUTAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dişine göre av seç, ava göre diş edinemezsin!
« Yanıtla #14 : 01 Ekim 2018, 22:12:15 »
30-40 mesajdan önce ilan verememeli üyeler.

Belki bu da bir yöntem olabilir. Bu forum bilinen en çok trafik alan bir yer olduğundan bu kez ilan koyabilmek adına gerekli gereksiz tonla mesaj yazarak bilgi kirliliğinede neden olacaktır. Bu da forumun kalitesini düşürebilir.

Fiyat sorunu her kategoride var şuan ve kolay çözülebilecek bir sorun değil.
  • ATA SP 71 / Çelik
1984 İzmir / Torbalı

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #15 : 02 Ekim 2018, 01:13:48 »
Tavan fiyattan yazılan tüfekler sayfa sayfa ilanda duruyor bide al-sat yapanlar var bu tipler yüzünden fiyatlar oynak adamdan 3 liraya üstüne alıp 2 ay sonra 5 lira çeken çok var ..Fiyatı ederi yazılan tüfekler pazarlığı yapılıp satılıyor.. Biraz araştırma yapılarak biraz da sabır edilirse istenilen silahlar alınabilir illaki ederini yazan arkadaşlar çıkıyor ve bu arkadaşlar herzaman kazanıyor..
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Bilal AYDIN

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 02 Ekim 2018, 08:49:40 »
Belki bu da bir yöntem olabilir. Bu forum bilinen en çok trafik alan bir yer olduğundan bu kez ilan koyabilmek adına gerekli gereksiz tonla mesaj yazarak bilgi kirliliğinede neden olacaktır. Bu da forumun kalitesini düşürebilir.

Fiyat sorunu her kategoride var şuan ve kolay çözülebilecek bir sorun değil.

Üye olduğum bazı forumlarda böyle bir kural var. 40 mesajı doldurmak için yazılan gereksiz mesajlar da siliniyor.
1980-Antalya

Çevrimdışı Vedat DURAN

• Müdavim Üyemiz
  • Epagneul Breton:Minimum ebatta Maksimum Performans
« Yanıtla #17 : 02 Ekim 2018, 10:05:31 »
Tüfek ilanlarında fiyatları bir sınırlama ve müdahale kesinlikle edilmemeli , bir malin değerini piyasanın şartları, müşteri talebi belirler.
Kimse yüksek paraya bize tüfek satmak için başımıza silah dayamıyor ki , sınırlama koyalım.
Silah alacak kişi de biraz araştirma yaptığında mukayese edecek fiyatlara anında ulaşabiliyor sonuçta.
bu sitedeyi revaçta tutan silah ilanları ve nitelikli bilgi tecrübe, paylaşımıdır...
Sartılık ilanı vermekte siteye bir zenginlik katmak değilmidir?
Yıllar önce ilk kayıt olup ilan verdiğimde bana da bir sürü tavır konulmuştu...
Sonrasında müdavimi olduk...şimdi malesef çok ciddi zaman problemim var ancak silah ilanları , balıstik vs  ilgimi çekecek bir topic olduğunda bakabiliyorum.
Buraya av kopek tüfek malzeme vs konularda çırak gelip, kalfa  ve usta olan kendini geliştiren kişileri görmek beni keyiflendiriyor.Ava yeni başladığımız zamanı, acemiliğimizi  cehalet yıllarımızı, hatta siteye ilk üye olduğumuz anı hiç unutmayalım.
Bu site internette bir çok sitenin anası, babasıdır , isimlerini teleffuz etmeye gerek yok ben 5-6  site kurulduğunu hatırlıyorum.
Sadece daha fazla  anlayışlı ve biraz daha birbirimize saygılı olmamız lazım.
Yaptıgımız yorum ve eleştirileri empati yapıp bize bu yazılsa nasıl olurdu sorusu hep aklımızda olmalı.
....geçen gün bir ilanda aynı şehirden aynı ilçeden iki üye adeta bir birlerini linç edercesi yazdıklarını okuyunca üzüldüm.
buraya ulu orta yazacağına çay kahve içerken görüşebileceğini , fikrini söyleyebileceğini buraya yazıyor.
Buradan üye avcıların  bilgi ve tecrübe paylaşımlarından ciddi kazanımlar,   arkadaşlık ve dostluklar var.....

• Epagneul Breton, Winchester Select Lıght Gold
  • Epagneul Breton, Beretta 391 Light
  • Epagneul Breton, Fabarm L4S
  • Epagneul Breton, Zabala Side Look Çifte
  • Epagneul Breton , Akus Çifte
  • Epagneul Breton Benelli Vinci
Vedat DURAN
1974 Çan ÇANAKKALE
0 543 831 32 24
Mininum Ebat Maksimum Performans

The following users thanked this post: Hüsnü DİLMEN, Cengiz ÖNGÖREN, Aydın TOROS

Çevrimdışı Mehmet PİLGİR

• Expert Üye
« Yanıtla #18 : 02 Ekim 2018, 13:12:08 »
Hayallerimiz ile gerçek herzaman örtüşmüyor maalesef.
Çözülememiş ve çözülemeyecek eski bir şikayet konusu tekrar gündemde.
Malın sahibi , malına istediği fiyatı biçer......İster kabul edin ister etmeyin bu böyle .Kimseye fiyat konusunda ne site yönetimi ne de başkası baskı yapamaz.
Bunca yıldır yüzlerce silah ve farklı şeyler satıldığına göre demek ki arz ve talep asgari müşterekte buluşabiliyor.
Yani uzun lafın kısası,hesabına uymuyorsa özelden satan kişiye teklifini sunarsın , o da ya kabul eder ya da etmez.
  • 12 kalibre 2 patlar superpose
  • 12 kalibre 2 patlar klasik çifte
  • 20 kalibre 2 patlar superpose
  • 12 kalibre çok patlar
  • setter ve pointer
Mehmet PİLGİR
1966-İstanbul  ( ASLEN İZMİR KARŞIYAKA)

The following users thanked this post: Cengiz ÖNGÖREN, Fatih ÇAY

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 02 Ekim 2018, 15:54:45 »
Bir malın fiyatını tabiki satıcı belirler.Buna zaten itirazımız yok.
Ancak bu sitede satılıklar bölümü belkide zorda kalmıs bir dostumuzun arkadaşımızın işi görülsün diye yapılmıstır diye zannediyorum.
Daha ilk mesajında elindekini bulunmaz Bursa kumaşı zannedip bu sitedeki insanlarıda sazan yerine koymanın bir manası yok.
İnsan bir yere girerken bile Allahın selamını verir öyle değil mi ?
Tüfekler ,fişekler alınır satılır.Önemli olan arkadaş dost kalabilmektir.
Ben bu sitede parayla değişilmeyecek dostlar kazandım.Hepsiylede alışverişlerim olmuştur.
Önemli olan iyi ve karekterli bir insan olabilmektir.İlk mesajında haşat olmuş  bir tüfeğe ederinin iki hatta üç katı fiyat isteyip eleştirilince saldıran tiplere hiç tahammülüm yok.
İsterse babamın oğlu olsun asla prim vermem.Burnundan kıl aldırmayacak adam da ilk önce forum kurallarını okuyacak ,bilecek.Sonra ilanını yoruma kilitleyecek isterse.
Ben bu tarz insanlara prim vermek istemiyorum.Bazıları hiç bulaşmak istemetebilir.
O onların sorunu.
Ancak ne insanı davranışları,ne de ticari ahlakı olmayanlarıda başımızın üzerinde tutacak değiliz.....

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: M.Kemal ATEŞSAL, Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 02 Ekim 2018, 16:10:58 »
Yazıp  yazip geri siliyorum  bazen  artık hurdası  çıkmış  pert  kullanmanın  bile riskli olduğu  bir tüfeğe  sırf Avrupa  diyerek  fiyatının  sisirilmesi mi   Avrupa ise  bitikde olsa  alınır  mantığı  mi bizim Avrupa  ürün  sevdamız mi   yoksa  kazığın  büyüğünü  atmam  lazım  olayı mı bu iş bilemedim  hiç  Avrupa tüfek kullanmadım   zaten böyle fiyatlarada  almam  yerli tüfeğim yetiyor  gönder fabrikaya  arkasında iyi kötü  duran  da var 
Avrupa tüfek alınmaz mi  tabiki alınır  ama makul fiyatlara  satarkende makul fiyatlarla  satılır 
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Güven SARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 02 Ekim 2018, 20:15:11 »
Sitemizden daha dün 12250 tl ye tüfek satın aldım son bir kaç ay içerisinde yaklaşık 6 koli fişek aldım.Fiyatlar işime gelirse satıcı ile anlaşıp alış verişimi tamamlarım ve benim için avlak forum bir nimet ulaşamadığım bilgileri,marka ve modelleri burada buldum.Bence insanlar araştırmacı olsunlar eski deneyimli üyelere ve yöneticelere danışsınlar fikir alsınlar.
Güven SARI
1967 Ordu Fatsa 0 532 455 28 03

The following users thanked this post: Vedat DURAN, Fatih ÇAY, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Güven SARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 02 Ekim 2018, 20:19:58 »
Bu yazdıklarımı sitenin eski bir yöneticisi olarak sitenin ilk kurulduğu günden bu yana iyi bir takipçisi olarak yazıyorum.18 dolarlık ürüne 100 dolar fiyat çeken kurnazları da gördüm yapılacak tek şey tüm üyelerin ince eleyip sık dokumalarıdır.Araştıracaklar bilmediklerini konuya hakim olan üye ve yöneticilere danışacaklar.Rastgele...
Güven SARI
1967 Ordu Fatsa 0 532 455 28 03

The following users thanked this post: Vedat DURAN, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
« Yanıtla #23 : 02 Ekim 2018, 22:35:38 »
Bu konu o kadar derin bir konu ki,
Bende geçmiş zamanda yaşadığım,başıma gelen bir hadiseyi paylaşayım.
Bundan beş sene evveldi sanırım,çok severek,heves güves aldığım Browning marka tüfeğimi o zaman nakit sıkıntısı yüzünden satılığa çıkardım.Çok iyi hatırlıyorum tüfeğimi 2700 tl te almıştım.Ben tüfeğime yaklaşık 1.5 sene sonra 2800 tl fiyat yazdım.Sıfır fiyatı ise 4000 tl idi o zaman.
Neyse vatandaşın birisi müşteri oldu,hemşerimizmiş tanımıyorduk tanıştık,kendisi kullanmak için aldığını söyledi ve bana o kadar dil döktü.Bende kendisinı kıramayıp üç aşağı beş yukarı olur dedim ve tüfeği 2600 tl te verdim.Hatta teslim etmeye kendim gittim ve yol parasını düşünce 2550 tl ye gelmişti çok iyi hatırlıyorum.
Ben tüfeği sattıktan 2-3 ay sonra bir vatandaşa benim sattığım tüfeği 3850 tl ye satmış😊
Bende 3300/3500 tl yazmayı bilirdim ama tek istediğim gerçek bir alıcıya gitmesiydi,ama işte görüyorsunuz. Ne kadar iyi niyetle yaklaşılırsa yaklaşılsın iyi niyet suistimal oluyor maalesef.
Şahsi görüşüm,ne fazla ne eksik,bir malın değerinin düşürülmeden değerinde ve fiyatının şişirilmeden satılmasıdır.
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2018, 22:37:50 Gönderen: Atagan YILDIZ »
  • -Česka Zbrojovka CZ 550 Lüx .308 Win
  • -Smıth&Wesson 5906 9x19 Parabellum
  • -Fabrıque Nationale Herstal Belgıque Browning HP 9x19 Parabellum
  • -Baikal NK 43 E S&S
  • -Churchıll 206 Silver O&U
  • -Winchester 1300 Defender Pump Action

***Kastamonu Avcılar Ve Atıcılar Spor Klubü***

The following users thanked this post: Vedat DURAN

Çevrimdışı Tarık EFE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 03 Ekim 2018, 00:58:30 »
Bir çok etken var aslında.

Acil paraya sıkışırsın, zamanında keyif için almışsındır ve keyfe keder satıyorsundur, kimi altın alır kenara koyar kimi de silah.

Günü geldiğinde, veya piyasadan kalkmış bir model denk gelir doların 3TL den 7 TL ye çıktığı gün ki gibi iyi bir süreç denk gelir..... Ve satarsın.

Kimse 3 TL den ben Dolar aldım 7 TL den bozdurmak etik değil demez.

Arkadaşlar, ürün satıcının ve bizler de müşteriyiz veya bu yer değişitirir bir gün. Kimse kimseye zorla mal satmıyor sonuçta. İşimize gelirse alırız veya işimize gelirse satarız.

Saygılar.

• Benelli M4 .Armsan 612 Slug. Huğulu Poze .Sarsılmaz Poze.Üzümlü Poze.
1976 - İzmir

The following users thanked this post: Vedat DURAN