Gönderen Konu: Bilimsel bir grupman testi yapan yok mu?  (Okunma sayısı 2035 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer ŞAHİN 07

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Bilimsel bir grupman testi yapan yok mu?
« : 15 Eylül 2018, 15:30:50 »
Sn. İmpala sahipleri Impala plus kalitesinden söz ettiren ve yerli üretim de umutla baktığımız tufeklerimizden bir tanesi. Sizlerden ricam bilimsel verilere dayanan bir grupman testi yapmanız yani burda demek istediğim 36.5 metrden 1no şok ( tabi diğer soklarla da denenirse cok faydalı olacaktır) ile 75 cm lik bir daireye kaliteli bir fişekle destekli bir şekilde atış yapmak. Eğer bu gonderiyi uzerine alınıp bu faydalı çalışmayı yapacak değerli ustalara şimdiden teşekkür ederim. Böylece tüfek hakkında daha çok bilgi sahibi olmuş oluruz ve daha net yorumlar yapabiliriz. Saygılar sunarım.

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Franchi black magic
  • Torun s.poze
  • Üzümlü kooperatif çifte 16cal.
  • DD. Zeyna
1995 - Antalya

Çevrimdışı Ömer ŞAHİN 07

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Bilimsel bir grupman testi yapan yok mu?
« Yanıtla #1 : 15 Eylül 2018, 17:41:50 »
Şen kardeşler'in tanıtım videosunu izledim cok faydalı bir video olduğunun yanı sıra malumunuz orada yukarıda belirtilen şartlarda bir test olmadığı için yazma gereği hissettim.

• Franchi black magic
  • Torun s.poze
  • DD. Zeyna
1995 - Antalya

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2018, 18:00:03 »
Merhabalar Ömer Bey.
Yakın civarımda bu tüfeği kullanan bir arkadaş olsa bahsettiğiniz testi memnuniyetle yapabilirdim fakat yok Eğirdirdeki tanıdık bayidede yok.Türkiyede firmaların bir çoğu malesef yapmaları gereken testleri son kullanıcıya yaptırtırlar.
Saygılarımla.
1978 Eğirdir-Isparta

The following users thanked this post: Mehmet Sabri MUTLUER

Çevrimdışı Ömer ŞAHİN 07

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2018, 08:19:46 »
Size katılıyorum tevfik bey ne yazık ki bunu benimseyemediler yerli firmalarımız. istisna bir kac tanesi hariç tabi. bende tüfeği bulup ulaşamadığım için yapamıyorum maalesef bu testleri. Forumda yada diger sosyal ortamlarda tüfeğin birçok videosu ve deneme amaçlı testleri mevcut fakat uluslararası kabul görmüş şekilde ve fişekle yapan yok. Özellikle grupmani yüzdelik oranda görmek için sabırsızlanıyorum ki diger rakipleriyle kıyaslama şansımız olsun ama ben inanıyorum bunları okuyan ve yardım sever üyelerimizden; fişek markası, kağıt ebatları, şok, namlu boyu, mesafe vs. Diğer ayrıntıları içeren daha profesyonel bir video ya da saçma sayısı belirtilmiş bir görüntü bile tatmin edici olacaktır diye düşünüyorum. Özellikle 1 ve 3 no şok ile 36.5 metreden paternini merak ediyorum umarım çok beklemeyiz. İstanbul silahında iç pazardaki ilgisini biraz daha arttırmasını ve müşterilerin böyle küçük ürün tanıtım ve deneme videolarından mahrum kalmaması gerektiğinin herkes farkında keşke istanbul silah bu testleri hiç kimseye birakmadan kendisi yapsa hem böyle olunca müşteride firma hakkında malının arkasında duran ve kendine güvenen bir firma olduğunu anlar. Tüfek satışa sunulalı emin değilim yanlış bilgi vermek istemiyorum ama sanırım iki yıl oldu ve hala ulaşması zor ve hakkında bilinmeyenler var bunlar giderilebilir eksiklerdir burdan istanbul silah yatkililerine duyurulur. Ayrıca ilginize teşekkür ederim Tevfik hocam saygılar.

• Franchi black magic
  • Torun s.poze
  • DD. Zeyna
1995 - Antalya

The following users thanked this post: Fahri YILMAZ 34

Çevrimdışı Emrah DOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 02 Ekim 2018, 09:14:48 »
Adamlar bence iç piyasayı boş verdiler zaten iç piyasaya kulak vermiyorlar.Onlar için önemli olan abd avcıları galiba neymiş oradaki avcılarda hiç sorun yaşamıyoruz çok memnunlar Türkiye deki avcılar sorunluymuş havası var.Kardeşim eskidendi o tüfek bu alıyorsan al mantığı günümüz avcısı artık araştırıyor soruyor test ediyor keşke şu tüfek üzerinde bizim yaptığımız test atışları kadar kendileri de test yapsalar tutturmuşlar bir uzun şok yok kardeşim bir artısı yok yookk gereksiz.Son olarak bazı geniş namlu kullanan avcı arkadaşlar katılmayabilirler ama bu benim şahsi fikrim bence geniş namlu işi ülkemizde olmuyor gibi geliyor bana
  • Baikal mp 155 max5
  • Albatros alr 19
  • İmpala Plus max 5
  • Ata Neo 12 Ekstra Combo
  • Franchi First Class
Emrah DOGAN
1983 MANİSA/SOMA