Gönderen Konu: bu fişekleri kullanan varmı  (Okunma sayısı 1961 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yener KAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
bu fişekleri kullanan varmı
« : 13 Haziran 2018, 18:54:57 »
merhaba arkadaşlar  bayide gezinirken bu fişekleri gördüm ikişer kutu aldım. meca 33 tl bornaghi 36 tl idi. bu fişekleri üveyik avında denemek istiyorum.76 namlu ile orta ve uzak mesafelerde etkili olurmu acaba. kullanan arkadaşlar varsa artılarını eksilerini yazarsa sevinirim.  bayideki arkadaşın söylediğine göre trap fişeklerinde daha hızlı yanan cins barut olduğu ve otomatik tüfekte sorun çıkarmayacağını söyledi.

« Son Düzenleme: 13 Haziran 2018, 22:09:09 Gönderen: Yener KAR »
  • Browning Maxus Ultimate Ducks 76 cm
  • sarsılmaz mega champion 71cm
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

Çevrimdışı Aydın NALIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: bu fişekleri kullanan varmı
« Yanıtla #1 : 14 Haziran 2018, 00:27:31 »
Ben o Bornaghi'den kullandım, 30 gr olanından, öyle sert patlıyordu ki nefret ettirdi beni, çenem ağrıdı, bir süre sonra sıkmaya korkar oldum, baktım bende kalıcı hasar bırakacak gerisini atmadım. Bence bir kutu alıp birkaç deneme yap ondan sonra al
Meca geçen sene 30 gr 6 numarasını aldım bir keklik vurdum ama ayrıntılı deneyemedim, fiyat fena değilmiş bence alınabilir, kötü bir fişek çıkacağını zannetmiyorum
1980-Antalya

Çevrimdışı Veysel ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 14 Haziran 2018, 00:44:06 »
merhaba arkadaşlar  bayide gezinirken bu fişekleri gördüm ikişer kutu aldım. meca 33 tl bornaghi 36 tl idi. bu fişekleri üveyik avında denemek istiyorum.76 namlu ile orta ve uzak mesafelerde etkili olurmu acaba. kullanan arkadaşlar varsa artılarını eksilerini yazarsa sevinirim.  bayideki arkadaşın söylediğine göre trap fişeklerinde daha hızlı yanan cins barut olduğu ve otomatik tüfekte sorun çıkarmayacağını söyledi.

bornaghı 24 gr trap ı  76 namlu 1-3 sabit şoklu sarsılmaz spz de kullandım mesafe tanımayan çok etkili bir fişek, ördek avında bile kullandım süperdi
  • franchi affinity 71
  • hatsan dynamic 66
  • dual pointer tina

Çevrimdışı Orkun ÜNLER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 14 Haziran 2018, 11:06:21 »
Robust çifteyle üveyiğe kullandım. Sonuç tek kelimeyle mükemmel. Yalnız bendekinin kutusu mavi-gri renkli idi. Yanılmıyorsam special modeliydi. Tavsiye ederim.
  • Simson Suhl SXS ejektör 12 Cal.
  • Fusil Robust Brevete s.g.d.g 222 SXS 12 Cal.
  • Fusil Robust Brevete s.g.d.g. 222 SXS 16 Cal.
  • Akus OB O/U 12 Cal.
  • Huğlu 103 d O/U 12 Cal.
  • Yıldız SPZ-ME O/U 20 Cal.
Orkun ÜNLER
1972 KONYA

Çevrimdışı Kemal GÜNEL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 14 Haziran 2018, 21:29:30 »
Meca skeetten 3 koli kadar kullandım yerliler arasındaki en iyi skeet ti benim için. Ne yazıkki kargo yasağından sonra temin edemez oldum. Akdeniz bölgesinde de av bayilerinde bulunmuyor. Yeni favorim jetin apport modeli sonradan ogrendim ikisi de csb barut kullanıyormuş. Yabi size ve atış aliskanliklariniza uyumu önemli en guzeli diger arkadaşlarında dedigi gibi deneyip almak
Şimdiden iyi bayramlar
  • Akus Hunter Deluxe 12 ga 66 cm
  • Huğlu 103F 12 ga 66/71 cm
  • Huğlu 103C 20 ga 71 cm
  • Armsan Phenoma Carbo Combo 12 ga 66/61 cm
1986 - Osmaniye

The following users thanked this post: Kurtuluş KARATAY

Çevrimdışı Onur ERGUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 25 Haziran 2018, 15:52:24 »
Geçen sene üveyik avında 24 gr meca trap fişeğini kullandım.Poze ile kullandığım için otomatikte nesıl çalışır bilemiyorum fakat basıncı fazla olduğu için sorun teşkil etmeyebilir(lakin patlama sesi bayağı rahatsız etmişti)

ben üveyiği biraz uzatarak attım yaklaşık 30 mt'ye kadar 4 no şok ile cansız aldım yakın attığında delip geçiyor!!
  • YILDIZ SPZ ME/12/70MM
  • SARSILMAZ MAGİC/12/76MM
  • BRITISH POINTER/KARA KAFA
1982 - İzmir

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #6 : 25 Haziran 2018, 16:13:20 »
Bornaghi sport 24 gr fişeği, Yaf Süper Trap kırmızı kovanla neredeyse birebir aynı sayılır. Aquila SV barut var tapası da sanırım aynı olması lazım..
Yafın avrupa versiyonu gibi düşünün. Bornaghi sport, naif bir trap fişeğidir ve genelde yoğun grupman verir..

Meca trap ilk kullandığım zamanlarda siyah kovanlıydı. Çulluk bile avladım :) Sonradan şeffaf kırmızı kovan olmuş.
İçeriğinde GM3 barut vardı. Değişim oldu mu bilmiyorum.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986