Gönderen Konu: bu fişekleri kullanan varmı  (Okunma sayısı 437 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yener KAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aldigi tesekkür sayisi: 159
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
bu fişekleri kullanan varmı
« : 13 Haziran 2018, 18:54:57 »
merhaba arkadaşlar  bayide gezinirken bu fişekleri gördüm ikişer kutu aldım. meca 33 tl bornaghi 36 tl idi. bu fişekleri üveyik avında denemek istiyorum.76 namlu ile orta ve uzak mesafelerde etkili olurmu acaba. kullanan arkadaşlar varsa artılarını eksilerini yazarsa sevinirim.  bayideki arkadaşın söylediğine göre trap fişeklerinde daha hızlı yanan cins barut olduğu ve otomatik tüfekte sorun çıkarmayacağını söyledi.

« Son Düzenleme: 13 Haziran 2018, 22:09:09 Gönderen: Yener KAR »
  • Browning Maxus Ultimate Ducks 76 cm
  • sarsılmaz mega champion 71cm
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

Çevrimdışı Aydın NALIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aldigi tesekkür sayisi: 65
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: bu fişekleri kullanan varmı
« Yanıtla #1 : 14 Haziran 2018, 00:27:31 »
Ben o Bornaghi'den kullandım, 30 gr olanından, öyle sert patlıyordu ki nefret ettirdi beni, çenem ağrıdı, bir süre sonra sıkmaya korkar oldum, baktım bende kalıcı hasar bırakacak gerisini atmadım. Bence bir kutu alıp birkaç deneme yap ondan sonra al
Meca geçen sene 30 gr 6 numarasını aldım bir keklik vurdum ama ayrıntılı deneyemedim, fiyat fena değilmiş bence alınabilir, kötü bir fişek çıkacağını zannetmiyorum
1980-Antalya

Çevrimdışı Veysel ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aldigi tesekkür sayisi: 74
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 14 Haziran 2018, 00:44:06 »
merhaba arkadaşlar  bayide gezinirken bu fişekleri gördüm ikişer kutu aldım. meca 33 tl bornaghi 36 tl idi. bu fişekleri üveyik avında denemek istiyorum.76 namlu ile orta ve uzak mesafelerde etkili olurmu acaba. kullanan arkadaşlar varsa artılarını eksilerini yazarsa sevinirim.  bayideki arkadaşın söylediğine göre trap fişeklerinde daha hızlı yanan cins barut olduğu ve otomatik tüfekte sorun çıkarmayacağını söyledi.

bornaghı 24 gr trap ı  76 namlu 1-3 sabit şoklu sarsılmaz spz de kullandım mesafe tanımayan çok etkili bir fişek, ördek avında bile kullandım süperdi
  • franchi affinity 71
  • hatsan dynamic 66
Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir…
1978 ZONGULDAK

Çevrimdışı Orkun ÜNLER

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 69
« Yanıtla #3 : 14 Haziran 2018, 11:06:21 »
Robust çifteyle üveyiğe kullandım. Sonuç tek kelimeyle mükemmel. Yalnız bendekinin kutusu mavi-gri renkli idi. Yanılmıyorsam special modeliydi. Tavsiye ederim.
Orkun ÜNLER
1972 KONYA

Çevrimiçi Kemal GÜNEL

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aldigi tesekkür sayisi: 8
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #4 : 14 Haziran 2018, 21:29:30 »
Meca skeetten 3 koli kadar kullandım yerliler arasındaki en iyi skeet ti benim için. Ne yazıkki kargo yasağından sonra temin edemez oldum. Akdeniz bölgesinde de av bayilerinde bulunmuyor. Yeni favorim jetin apport modeli sonradan ogrendim ikisi de csb barut kullanıyormuş. Yabi size ve atış aliskanliklariniza uyumu önemli en guzeli diger arkadaşlarında dedigi gibi deneyip almak
Şimdiden iyi bayramlar
  • Huğlu 103f 12 ga
  • Huğlu 103c 20 ga
  • Pointer daisy
1986 - Mersin

Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Kurtuluş KARATAY