Gönderen Konu: Yaf 28 gr 9no & Yaf 30 gr 5no  (Okunma sayısı 1957 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yaf 28 gr 9no & Yaf 30 gr 5no
« : 11 Haziran 2018, 11:54:08 »
28 gr
 Barut miktarı   ve cinsi  olarak  oldukça iyi  özelikle   kırma  tüfekler ile  oldukça  keyifli av yaptıracağı  tahmin etmekteyim     aquila  ile cx2000  kapsül  gayet  iyi uyum sağlıyor  yaf firmasının  kronik  sorunu   olan yamuk saçma  sorunu  devam ediyor anlaşılan  saçmalar  oldukça elips  bir yapıya sahip  tapa  oldukça yumuşak ve baruta  gelen kısmı  oldukça derin   

30 gr
  Barut miktarı olarak  28gr a göre  az da olsa bir azalma var  sanki 1.45gr olsa daha  performansli  olurdu sanki   tapa nin  baruta  gelen  kısmı 28 gr tapasina göre daha az çukur yapıda   fişek üzerinden  barut  miktarı  çok gibi görülse de    tapa yapısından  kaynaklanan  bir durum   saçmalar  yine oldukça  yamuk   ama sert  deil  kapsül  Nobel  in yeşil uclu  686  orta yanisli  modeli  galiba    geçen yılki  aldığım  30 gr lar ile güzel ördek avlamistim    bu sene  barut  miktarı  düşmüş  ve saçmalar  oldukça yamuk

« Son Düzenleme: 11 Haziran 2018, 12:32:11 Gönderen: Hüseyin İŞCEN »
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Menderes NUR, Emrah AKDENİZ, Doğan ATEŞ, Ziyaettin AYHAN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Ynt: Yaf 28 gr 9no & Yaf 30 gr 5no
« Yanıtla #1 : 11 Haziran 2018, 12:50:09 »
30 gr için barut miktarı azmış gerçekten. Gerçi sterling fişekte de 1,38 gr AS barut görünce şaşırmıştım. Ama yine de hava soğuyana kadar iş yapıyor fişekler. Kırma tüfekler için daha iyiler..
Yafın rapido serisi 28 gramları da barut haddi açısından epey güzeldir. Onlardan varsa bayide değerlendirebilirsin.
Ben memnun kalmıştım o fişeklerden.

Ama Yafın asıl en beğendiğim 28 gramı, eski serilerden sarı kutu sarı kovanlı olan modeldi.
Yaf firmasından bunun gibi düzgün fişek herzaman çıkmazdı..
Okadar güzel bir fişekti ki kendi sınıfında avrupa modelleri kesinlikle aratmazdı. Şimdi yerlide ara ki bulasın böyle fişekleri..

• Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN, Ziyaettin AYHAN

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #2 : 11 Haziran 2018, 12:53:45 »
bu markayı bir türlü sewemedim gitti, şimdi sarsılmaza geçti pek değişen bir şey yok gibi, kullandığım zamanlarda çok sert patladığı için artık almıyorum , sadece bıldırcın için kullanmışlığım var, basıncı yüksek olduğu için sert patladığını düşünüyorum, diğer yerli marka fişekelrde sert patlama olayını görmedim açıkcası, bunu sadece 28 ve 30 gr fişekelri için söylüyorum diğer gramajlarını hiç kullanmadım
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

The following users thanked this post: Rahim Özgür AKINCI, Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 11 Haziran 2018, 17:26:26 »
30 gr için barut miktarı azmış gerçekten. Gerçi sterling fişekte de 1,38 gr AS barut görünce şaşırmıştım. Ama yine de hava soğuyana kadar iş yapıyor fişekler. Kırma tüfekler için daha iyiler..
Yafın rapido serisi 28 gramları da barut haddi açısından epey güzeldir. Onlardan varsa bayide değerlendirebilirsin.
Ben memnun kalmıştım o fişeklerden.

Ama Yafın asıl en beğendiğim 28 gramı, eski serilerden sarı kutu sarı kovanlı olan modeldi.
Yaf firmasından bunun gibi düzgün fişek herzaman çıkmazdı..
Okadar güzel bir fişekti ki kendi sınıfında avrupa modelleri kesinlikle aratmazdı. Şimdi yerlide ara ki bulasın böyle fişekleri..

Rapido  modelini  kullandım   o  dediğin gibi  farklı  bir fişek  malesef  yoktu   bi ara sterling işi bozu  yaf iyiydi  şimdi  tam tersine  döndü  galiba
En ucuz bıldırcın fişeği  30 liradan  başlıyor    ilk çıktığında  25 liraya  satılan  bps  32 gr lar  [ilk çıkan olduğu  kovanından  belli ] 38 lira  b&p  RC  50 tl   ne alacağımızı  şaşırdık  ülke genelinde  av bulmakla   uygun bütçeli  orta kalite  fişek bulma işi  eşitledi  ikisine  zorlasmaya  başladı ☺
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2018, 17:39:37 Gönderen: Hüseyin İŞCEN »

1986 sivas

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2018, 17:47:29 »
bu markayı bir türlü sewemedim gitti, şimdi sarsılmaza geçti pek değişen bir şey yok gibi, kullandığım zamanlarda çok sert patladığı için artık almıyorum , sadece bıldırcın için kullanmışlığım var, basıncı yüksek olduğu için sert patladığını düşünüyorum, diğer yerli marka fişekelrde sert patlama olayını görmedim açıkcası, bunu sadece 28 ve 30 gr fişekelri için söylüyorum diğer gramajlarını hiç kullanmadım
Mahmut  bey alın birini  vurun diğerine  hepsi  aynı     bıldırcın   uveyik gibi  nispeten  daha  fazla  fişek atılan  avlar da  en azından  yerli  fişek alalım diyoruz    sonuç ortada    biri bomba gibi patlar  birinin  kovan uçları  karnıyarık  gibi açılır   biri çelik  saçmaları  ile mıknatıs  ile güreşir  neresinden tutsak  elimizde  kalıyor 

1986 sivas

Çevrimdışı Ziyaettin AYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #5 : 11 Haziran 2018, 19:21:00 »
28 gr
 Barut miktarı   ve cinsi  olarak  oldukça iyi  özelikle   kırma  tüfekler ile  oldukça  keyifli av yaptıracağı  tahmin etmekteyim     aquila  ile cx2000  kapsül  gayet  iyi uyum sağlıyor  yaf firmasının  kronik  sorunu   olan yamuk saçma  sorunu  devam ediyor anlaşılan  saçmalar  oldukça elips  bir yapıya sahip  tapa  oldukça yumuşak ve baruta  gelen kısmı  oldukça derin   

30 gr
  Barut miktarı olarak  28gr a göre  az da olsa bir azalma var  sanki 1.45gr olsa daha  performansli  olurdu sanki   tapa nin  baruta  gelen  kısmı 28 gr tapasina göre daha az çukur yapıda   fişek üzerinden  barut  miktarı  çok gibi görülse de    tapa yapısından  kaynaklanan  bir durum   saçmalar  yine oldukça  yamuk   ama sert  deil  kapsül  Nobel  in yeşil uclu  686  orta yanisli  modeli  galiba    geçen yılki  aldığım  30 gr lar ile güzel ördek avlamistim    bu sene  barut  miktarı  düşmüş  ve saçmalar  oldukça yamuk

bayılıyorum böyle arkadaşlara,işini severek yapan insanlara,anlamam saçma işinden ama bu emeklerinize binlerce kez teşekkürler bizlerle paylaştığınız için.
1970
Kartepe/KOCAELİ
0531 257 3434
Dost, zor zamanında bulur seni.

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2018, 19:44:14 »
bayılıyorum böyle arkadaşlara,işini severek yapan insanlara,anlamam saçma işinden ama bu emeklerinize binlerce kez teşekkürler bizlerle paylaştığınız için.
Teşekkürler    Ziyaettin abi   ne attığımızi  bilmemiz lazım  zaten  av kısıtlı :)

1986 sivas

The following users thanked this post: Ziyaettin AYHAN