Gönderen Konu: FİŞEK DEPOLAMAYA BAŞLADIK  (Okunma sayısı 6098 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Burak IŞIK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
FİŞEK DEPOLAMAYA BAŞLADIK
« : 01 Haziran 2018, 18:26:56 »
Geçen forumda fişeklere gelecek zam konuşulmadan ufak ufak stok yapmaya başlamıştım. Zamsız olarak ancak bu kadarını alabildim. Artık geri kalanını da gezdikçe parça parça uygun buldukça alacağım. Aldıklarımı ufak bir resimle paylaşıyorum. Başkaca tavsiyeleriniz varsa, paylaşırsanız da sevinirim. Şimdi haklı olarak soracaksınız, hangi avda kullanacaksın. Avlarımı hem İstanbul çevresi hemde Gümüşhane'de yaptığımdan çulluktan, bıldırcına, kekliğe, azda olsa ördeğe ve domuza kadar geniş bir yelpazede av yapıyorum.

« Son Düzenleme: 01 Haziran 2018, 20:35:20 Gönderen: Burak IŞIK »
  • Özkanlar FX 17 12 Cal
  • Yıldız Elagant A1 E Lux Çifte 12 Cal
  • Yıldız SPZ M 20 Cal O/U
  • Ata SP Çulluk 12 Cal O/U
  • Epagneul Breton Ashley
  • Epagneul Breton Yoda
1985 - İstanbul-Gümüşhane

The following users thanked this post: Ziyaettin AYHAN

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
Ynt: FİŞEK DEPOLAMAYA BAŞLADIK
« Yanıtla #1 : 01 Haziran 2018, 20:00:50 »
Kazasız belasız kullanın.

Fişek konusunda şahsi deneyim ve tercihlerimi söyleyeyim.

Tüfeğim 18.40 namlu iç çapına sahip Beretta 686 Silver Pigeon 1.

Domuz avında yerli fişek kullanmıyorum. Yaf speedy slug hem benim hem bazı dostların atış denemelerine göre isabetli ve uygun fiyatlı bir fişek. Ancak namlu sıvaşması çok fazla. Domuzda da uzun namlu kullandığım için tercih dışı. Uzun müddet B&P Black Shock ve Thrill Shock 32 gr kullandım. Çok fazla isabetsiz vuruş aldım bu fişeklerden. Domuz avı için öncelikli tercihim Fiocchi 28 gr ve RC Evo 28 gr. Hiç yarı yolda bırakmadılar. Çeşit olsun derseniz Mirage ve Remington da çok başarılı tek kurşunlara sahip.

Bıldırcın ve üveyikte çeşit çok fazla. RC ve Mirage trap fişekleri, RC 28 gr 7,5 ve 9 No'lar, Sterling 28-30/8, 28-30/10 ne bulursam. Üveyik için 32 grama çıktığım da oluyor.

Keklik ve çullukta için B&P, RC, Mirage ve Rio'nun dispersante fişekleri çok iyi. Ağırlıklı 32/7-6 fişek kullanırım.

Tahtalı denk gelirse Remington XLR 36/5 gayet başarılı.

Tavşan için 32-34 gr aralığında 4-5 no olarak Bornaghi, Mirage, RC, B&P. Yerlilerden yine aynı gram ve saçma numarası olarak Sterling ve Jet stokta bulunması lazım :)

Ördek ve kaz avına pek gitmiyorum.

Saygılar.
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2018, 20:02:07 Gönderen: İbrahim TUTKUN »
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

The following users thanked this post: Burak IŞIK

Çevrimdışı Burak IŞIK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 01 Haziran 2018, 20:44:18 »
Kazasız belasız kullanın.

Fişek konusunda şahsi deneyim ve tercihlerimi söyleyeyim.

Tüfeğim 18.40 namlu iç çapına sahip Beretta 686 Silver Pigeon 1.

Domuz avında yerli fişek kullanmıyorum. Yaf speedy slug hem benim hem bazı dostların atış denemelerine göre isabetli ve uygun fiyatlı bir fişek. Ancak namlu sıvaşması çok fazla. Domuzda da uzun namlu kullandığım için tercih dışı. Uzun müddet B&P Black Shock ve Thrill Shock 32 gr kullandım. Çok fazla isabetsiz vuruş aldım bu fişeklerden. Domuz avı için öncelikli tercihim Fiocchi 28 gr ve RC Evo 28 gr. Hiç yarı yolda bırakmadılar. Çeşit olsun derseniz Mirage ve Remington da çok başarılı tek kurşunlara sahip.

Bıldırcın ve üveyikte çeşit çok fazla. RC ve Mirage trap fişekleri, RC 28 gr 7,5 ve 9 No'lar, Sterling 28-30/8, 28-30/10 ne bulursam. Üveyik için 32 grama çıktığım da oluyor.

Keklik ve çullukta için B&P, RC, Mirage ve Rio'nun dispersante fişekleri çok iyi. Ağırlıklı 32/7-6 fişek kullanırım.

Tahtalı denk gelirse Remington XLR 36/5 gayet başarılı.

Tavşan için 32-34 gr aralığında 4-5 no olarak Bornaghi, Mirage, RC, B&P. Yerlilerden yine aynı gram ve saçma numarası olarak Sterling ve Jet stokta bulunması lazım :)

Ördek ve kaz avına pek gitmiyorum.

Saygılar.

@İbrahim TUTKUN Bey bilgilendirme için teşekkür ederim. Bende sizin gibi düşünüyorum, bıldırcın ve üveyik dışında pek yerli fişek almayı düşünmüyorum. Daha doğrusu havalar soğuyana kadar gayet güzel iş görüyor yerli fişekler. Gerçi dayanamayıp YAF'ın değişik modellerinden aldım biraz. Onun dışında tek kurşunlarda Remington ve ilk defa lambro silver slug magnum aldım. Bakalım Lambro tek kurşunlar nasıl.
  • Özkanlar FX 17 12 Cal
  • Epagneul Breton Ashley
  • Epagneul Breton Yoda

The following users thanked this post: İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
« Yanıtla #3 : 01 Haziran 2018, 21:00:15 »
Her yiğidin yoğurt yiyişi farklı oluyor gördüğünüz gibi :)
Kiminin kutsal fişeği kiminin nefret ettiği fişek oluyor. Tabi burada kullanılan tüfek ve şok da çok önemli. Bir diğer unsur da atış alışkanlıkları. Ben köpeksiz bir avcıyım. Bu yüzden olsa gerek atışlarım nispeten uzak mesafe oluyor. Tercihlerim de ona göre değişiyor doğal olarak.
Yerli fişeklerle kişisel bir derdim de yok. Tek sıkıntı seriden seriye çok tutarsız olması markaların. Bir araba taş atıp kaldırdığım tavşanı 1 tl için riske atmak istemiyorum :)
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

Çevrimdışı Burak IŞIK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 01 Haziran 2018, 21:07:52 »
Av yaptığımız bölgeden tutunda alışkanlıklarımıza göre fişek seçimimiz gerçekten değişiyor. Büyüklerimiz boş yere fişeğinizi deneyerek bulun demiyor.
  • Özkanlar FX 17 12 Cal
  • Epagneul Breton Ashley
  • Epagneul Breton Yoda

The following users thanked this post: İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 01 Haziran 2018, 21:52:50 »
merhabalar,

şahsi görüşüm

-bıldırcın çulluk 30 gr. bior meca-zuber 8/9 nolar.

-tahtalı-keklik aynı  32/33 gr. pover rc spei veya s4 5/6 nolar.

-üveyk 30/32 gr. pover meca spedy 7/8 nolar.

-ördek tavşan kaz aynı 6 no ve aşağısı 01 e kadar hava şartlarına bağlı 32/33 gr. pover.

-domuz meca rıfled slug takla atmadan gittiğinden.

bende yerli oto ile yaptığım avlarda kendi naçizane dolumlarımlada av yapıyorum piyasada satılanları 2 yıldır almıyorum belki uygun olursa 25/30 tl den meca 30 gr. bior alır 3-5 sene sonra kullanırım zaten avda yok denecek kadar az artık neye sıkacaksak belli olmaz bizimkisi tedbir.

saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Burak IŞIK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 01 Haziran 2018, 22:04:43 »
merhabalar,

şahsi görüşüm

-bıldırcın çulluk 30 gr. bior meca-zuber 8/9 nolar.

-tahtalı-keklik aynı  32/33 gr. pover rc spei veya s4 5/6 nolar.

-üveyk 30/32 gr. pover meca spedy 7/8 nolar.

-ördek tavşan kaz aynı 6 no ve aşağısı 01 e kadar hava şartlarına bağlı 32/33 gr. pover.

-domuz meca rıfled slug takla atmadan gittiğinden.

bende yerli oto ile yaptığım avlarda kendi naçizane dolumlarımlada av yapıyorum piyasada satılanları 2 yıldır almıyorum belki uygun olursa 25/30 tl den meca 30 gr. bior alır 3-5 sene sonra kullanırım zaten avda yok denecek kadar az artık neye sıkacaksak belli olmaz bizimkisi tedbir.

saygılarımla.

@M.Ali AKDAĞCIK bu hafta uygun fiyata MECA denk gelmedi hiç. Bende havaların sıcak olduğu aylarda yerli fişeklerden randıman aldığımdan, biraz YAF'a yüklendim. Gerçi atacak bişe bulabilecekmiyiz o da muamma.
  • Özkanlar FX 17 12 Cal
  • Epagneul Breton Ashley
  • Epagneul Breton Yoda

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 02 Haziran 2018, 10:07:05 »
@M.Ali AKDAĞCIK bu hafta uygun fiyata MECA denk gelmedi hiç. Bende havaların sıcak olduğu aylarda yerli fişeklerden randıman aldığımdan, biraz YAF'a yüklendim. Gerçi atacak bişe bulabilecekmiyiz o da muamma.

dert orada katmer gibi karşımda duruyor işte,

atacak av bulursak fişekleri harcarız bitiririz,..

geçensezon 2-3 kutu ya attım ya atmadım bıldırcını kekliği ördeği tahtalıyı kanat dahi göremedim öterardıç karatavuk ve tavşanla buluşabildim gerisi yok agam yok ,..

bizim buralar dağtaş ova bayır çalgı çengi kasetten geçilmiyor kavgaya tutuşmamak adam vurmamak için bıldırcına kasetli bölgelerde girmeden aradık köpek kokuya bile giremedi toros dağlarıda önceki kış borandı kardı meratelef 600/900 arası keklik köylere inmiş hava şartlarından benim avcı denen etçiller hayvanlara kıymış mevsimsiz ve izinsiz bir haftada keklik telef olmuş çamlıyayla civarı sayın inkoyak köyü ve civarı yapmış bu hadsizliği. ördek kaz tarsus ovasında var ama denk geldimi havasını buldunmu yapar bu sene yakalayamadık ne havada ne parlamada nede suda, domuz ekip işi sürekte bağlağın önünü bağlayanları kazara vurmamak için bayağıdır gitmiyorum.

vaziyet böyle gelde fişek sık :D

avcı olan avcıya selam ve saygılarımla rast gelsin.
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2018, 10:09:53 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Burak IŞIK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 02 Haziran 2018, 11:29:38 »
@M.Ali AKDAĞCIK ustam. Zaten sorunumuz bu avcı olmayıpta hepimizi zan altında bırakanlarda. Eline her tüfek alıp avlağa çıkanı avcı olarak isimlendiriyor toplumumuz. Avcılık sadece vurmak demek değil. Şu ülkede biz avcılar kadar doğal yaşamı düşünen ve birebir etkilerine şahit olan bir grup daha olduğunu zannetmiyorum. Ne diyeyim inşallah çoluk çocuğumuza Türk avcılık kültürünü, geleneğini aktarabilme şansına sahip oluruz. Biz yaşadığımız yerde ki avlaklara, yaban hayata sahip çıktıkça zamanla avcılık değişim gösterse de hep var olacaktır inşallah.
  • Özkanlar FX 17 12 Cal
  • Epagneul Breton Ashley
  • Epagneul Breton Yoda

Çevrimdışı Arif KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 02 Haziran 2018, 11:30:13 »
Geçen forumda fişeklere gelecek zam konuşulmadan ufak ufak stok yapmaya başlamıştım. Zamsız olarak ancak bu kadarını alabildim. Artık geri kalanını da gezdikçe parça parça uygun buldukça alacağım. Aldıklarımı ufak bir resimle paylaşıyorum. Başkaca tavsiyeleriniz varsa, paylaşırsanız da sevinirim. Şimdi haklı olarak soracaksınız, hangi avda kullanacaksın. Avlarımı hem İstanbul çevresi hemde Gümüşhane'de yaptığımdan çulluktan, bıldırcına, kekliğe, azda olsa ördeğe ve domuza kadar geniş bir yelpazede av yapıyorum.

Burak bey maşallah bizlere fişek bırakmamışsınız yahu :)) Tavsiye edecek bir şey kalmamış ki :). Bol avlarınız olsun inşallah.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1988 - Kocaeli

The following users thanked this post: Ziyaettin AYHAN, Burak IŞIK

Çevrimdışı Burak IŞIK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 02 Haziran 2018, 11:34:09 »
@Arif KAYA kardeşim, 3-4 yıldır stoktan kullanıyordum. Stok tükenince, birde yıllardır doğru düzgün fişek almamanın verdiği aç gözlülükle saldırdık. Size de bol avlar.
  • Özkanlar FX 17 12 Cal
  • Epagneul Breton Ashley
  • Epagneul Breton Yoda

Çevrimdışı Ziyaettin AYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 02 Haziran 2018, 12:22:00 »
Burak bey maşallah bizlere fişek bırakmamışsınız yahu :)) Tavsiye edecek bir şey kalmamış ki :). Bol avlarınız olsun inşallah.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
1970
Kartepe/KOCAELİ
0531 257 3434
Dost, zor zamanında bulur seni.

Çevrimiçi Faruk KOCAMAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 02 Haziran 2018, 13:06:56 »

ufak ufak bende başladım hayırlısı ile. rastgeleyin. hayırlı sezonlar dilerim.
Faruk BAĞCI 1980
Elif Matbaa - ÇAN
0542 407 17 17
Süperpoze
Otomatik

Çevrimdışı Burak IŞIK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 02 Haziran 2018, 15:08:21 »
@Faruk KOCAMAN maşallahınız var sizinde. Sezona hazırlıkta ayrı bir zevk bu arada.
  • Özkanlar FX 17 12 Cal
  • Epagneul Breton Ashley
  • Epagneul Breton Yoda

Çevrimiçi Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 02 Haziran 2018, 16:15:28 »
Bugün bayiden biraz alış veriş yaptım.Sterling 28 gr 8 no 30 liradan rc sipe 32 gr 5 no 47 liradan mirage 32 gramlar 45 liradan fiyat veriyorlar sipe ve mirageler 50 lira sterling 28 gramlar 35 lira olacak denildi bayide
1988-Denizli

Çevrimiçi Faruk KOCAMAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 02 Haziran 2018, 17:35:03 »
aynen Burak kardeşim; üveyik-tahtalı ve ördek avları için fişekleri seçmeye çalışıyorum, heyecan hep dorukta, Allah'ın izni ile hep beraber erişiriz sezona inşallah diyelim.
Faruk BAĞCI 1980
Elif Matbaa - ÇAN
0542 407 17 17
Süperpoze
Otomatik

Çevrimdışı Burak IŞIK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 02 Haziran 2018, 18:38:13 »
Bugün bayiden biraz alış veriş yaptım.Sterling 28 gr 8 no 30 liradan rc sipe 32 gr 5 no 47 liradan mirage 32 gramlar 45 liradan fiyat veriyorlar sipe ve mirageler 50 lira sterling 28 gramlar 35 lira olacak denildi bayide

Bilal Bey rakamlar yakınmış. Bu hafta gittiğimde neredeyse %20 zam vardı. Zam var ayrı bir şey birde fişekler artık kargo ile taşınmadığı için bayilerde fazla çeşitte kalmamış. Her markanın aradığım gram ve no'sundan bulamadım.
  • Özkanlar FX 17 12 Cal
  • Epagneul Breton Ashley
  • Epagneul Breton Yoda

Çevrimdışı Orhan KÖSEOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 02 Haziran 2018, 19:41:56 »

Burak bey merhabalar.
  Güzel fişekler almışsınız. güle güle kullanın. kazasız belasız avlar dilerim. nacizane bir önerim olacak fişekler konusunda. fx017 tüfeğiniz var sanırım. bende de vursan 92a ve fx17 var kinetik olarak. bu iki tüfek için tercihim keçe veya bior tapalı fişekler. eğer bulabilirseniz keçe tapa fişek de alın derim. tabi tercih sizin. ben vursan 92a yı yaklaşık 18 yıldır kullanıyorum. fx017 yi de bu yüzden aldım.
  daha sert ve basınçlı fişekleri de armsan phenoma da kullanmayı düşünüyorum. gazlı sistem ağır gramaj ve basınçlı fişeklerle kinetiğe oranlar daha konforlu atış sağlıyor.
  fx017 de bior ve özellikle keçe tapa temin edebilirseniz denemenizi tavsiye ederim.
  • vursan 92a
  • phenoma
  • fx017
1974 samsun çarşamba
insan söylediği sözün kefili, söylemediği sözün esiridir.

Çevrimdışı Orhan KÖSEOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 02 Haziran 2018, 19:46:26 »
benim ördek ve çulluk avında kullandığım keçe bior ve dispersante tapalı fişekler

• vursan 92a
  • phenoma
  • fx017
1974 samsun çarşamba
insan söylediği sözün kefili, söylemediği sözün esiridir.

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 02 Haziran 2018, 19:48:19 »
@M.Ali AKDAĞCIK ustam. Zaten sorunumuz bu avcı olmayıpta hepimizi zan altında bırakanlarda. Eline her tüfek alıp avlağa çıkanı avcı olarak isimlendiriyor toplumumuz. Avcılık sadece vurmak demek değil. Şu ülkede biz avcılar kadar doğal yaşamı düşünen ve birebir etkilerine şahit olan bir grup daha olduğunu zannetmiyorum. Ne diyeyim inşallah çoluk çocuğumuza Türk avcılık kültürünü, geleneğini aktarabilme şansına sahip oluruz. Biz yaşadığımız yerde ki avlaklara, yaban hayata sahip çıktıkça zamanla avcılık değişim gösterse de hep var olacaktır inşallah.

gidiş 2021 yılını bilemedik 2023 yılını gösteriyor ibreler şu anki düşünceler o yıllarda tüm avlar paralı vurulacak keklik vs. ver 35 tl domuz ver 200 tl. vs. gibi.

o yüzden kolluyorlar domuz semirsin kuş bollaşsın  ;)

bunları sağkalırda yaşarsak göreceğiz bakanlığın düşü bu yolda.

bu günleri arayacağız emin olunuz.

saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Burak IŞIK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 02 Haziran 2018, 20:41:55 »
  Burak bey merhabalar.
  Güzel fişekler almışsınız. güle güle kullanın. kazasız belasız avlar dilerim. nacizane bir önerim olacak fişekler konusunda. fx017 tüfeğiniz var sanırım. bende de vursan 92a ve fx17 var kinetik olarak. bu iki tüfek için tercihim keçe veya bior tapalı fişekler. eğer bulabilirseniz keçe tapa fişek de alın derim. tabi tercih sizin. ben vursan 92a yı yaklaşık 18 yıldır kullanıyorum. fx017 yi de bu yüzden aldım.
  daha sert ve basınçlı fişekleri de armsan phenoma da kullanmayı düşünüyorum. gazlı sistem ağır gramaj ve basınçlı fişeklerle kinetiğe oranlar daha konforlu atış sağlıyor.
  fx017 de bior ve özellikle keçe tapa temin edebilirseniz denemenizi tavsiye ederim.

@Orhan KÖSEOĞLU Bey evet FX 17 tüfeğim var. Henüz avda kullanma şansım olmadı. Eski alışkanlık fişeklerin çoğunu alt/üst çifte tüfeğimi düşünerek aldım. Tüfekle deneme atışı yaptığımda bende fark ettim ağır gramajlı fişeklerde konfor yok. Hatta bu gün poligonda yeni aldığım dipçik pedi ile denedim fark edilecek oranda konfor sağladı. Tabi ek dipçik pedi tetik mesafesini biraz daha uzatıyor ama kollarım normalden uzun olduğu için sorun olmadı şimdilik. Birde avda denemek lazım. Fişek öneriniz için çok teşekkür ederim ilk kinetik tüfeğim olduğu için geri tepmesi biraz aklıma takılmıştı açıkçası. Sizin tavsiyenizle büyük ihtimal konforu artar diye düşünüyorum.
  • Özkanlar FX 17 12 Cal
  • Epagneul Breton Ashley
  • Epagneul Breton Yoda

Çevrimdışı Burak IŞIK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 02 Haziran 2018, 20:44:07 »

gidiş 2021 yılını bilemedik 2023 yılını gösteriyor ibreler şu anki düşünceler o yıllarda tüm avlar paralı vurulacak keklik vs. ver 35 tl domuz ver 200 tl. vs. gibi.

o yüzden kolluyorlar domuz semirsin kuş bollaşsın  ;)

bunları sağkalırda yaşarsak göreceğiz bakanlığın düşü bu yolda.

bu günleri arayacağız emin olunuz.

saygılarımla.

M.Ali Bey inşallah öyle günler görmeyiz, görmemek içinde elimizden geleni yapmalıyız.
  • Özkanlar FX 17 12 Cal
  • Epagneul Breton Ashley
  • Epagneul Breton Yoda

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 04 Haziran 2018, 21:12:03 »
M.Ali Bey inşallah öyle günler görmeyiz, görmemek içinde elimizden geleni yapmalıyız.

benim temennimde bu yolda inşallah sizin dediğiniz gibi olur ve ben yanılırım.

fakat bakanlığın tozlu raflarında 2023 yılında bizi bekleyen kararlar öyle deiyor maalesefki,

avcılardan gelecek gelir bilançosu fizibilite olarak bu sitede ifşa edilmişti okuyanlar eskiler bunu hatırlar bizlere her nedense hep hor gözle ötekileştirilerek bakılmakta toplumda avcı terimi hayvan katili olarak öngörülmekte avcı eylem yaptı ankarada ayhak başkanı kamil üçbaş beyefendi yanlız bırakıldım deyip ayak oyunlarına maruz bırakılan avcılardan özür diledi yanılmıyorsam bişey yapamıyorum deyip bastı istifayı, avcı kitlesi hep yanlızdı mühimmatı üretende tüfeği üretende bakanlıkta hep faturayı bize fazla fazla kesti durdu yurtdışına benim ülkemin fabrikası tüfeği iç piyasaya verdiğinden çokdaha ucuza sattı, maliye benden %40 vergi ekledi 1000 tl lik tüfek oldumu sana 1400 tl e bayide kazanacak, fişek üreticisi arkadaşlar barut kalmadı saçma defoluydu parti parti bi yaptığını kaliteli fiyata kalitesiz ürünle karşımıza hep çıkmıyormu, ah avcı canım avcı hep sahipsizdi halbuki hep cefa çekti biz bu olumsuzlukları hakketmedik içimizdeki çürük elmalar yüzünden balki ama ne desem boş iş esasen eğitimsizlikten geçiyor problemin başı tamda o kısım.

avcı olan gerçek avcı hep sahipsizdi bu sitede ortak padaları paylaşmamız bu sebeptendir isyan reddesinde serzenişlerimize bu olumsuz noktalar sebeptir.

halbuki, avcı doğasını seven koruyan ve kollayandır , doğasını nebatatı yabanı sevmeyen korumayan adamın bence, ne millet ne bayrak sevgisi olamaz.

bizi bizler anlıyoruz avcılığı avcılar yönetmeli dememin vurgusu budur.

inşallah sizin dediğiniz gibi olur ve güzel olanı yaşar yeni nesillere daha güzel yarınlar bırakabilir doğa vatan bayrak millet sevgisini doğru aşılar ve onlarında çocuklarına miras bıraktırabiliriz.

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2018, 21:21:52 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Burak IŞIK

Çevrimdışı Burak IŞIK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 04 Haziran 2018, 22:49:38 »

benim temennimde bu yolda inşallah sizin dediğiniz gibi olur ve ben yanılırım.

fakat bakanlığın tozlu raflarında 2023 yılında bizi bekleyen kararlar öyle deiyor maalesefki,

avcılardan gelecek gelir bilançosu fizibilite olarak bu sitede ifşa edilmişti okuyanlar eskiler bunu hatırlar bizlere her nedense hep hor gözle ötekileştirilerek bakılmakta toplumda avcı terimi hayvan katili olarak öngörülmekte avcı eylem yaptı ankarada ayhak başkanı kamil üçbaş beyefendi yanlız bırakıldım deyip ayak oyunlarına maruz bırakılan avcılardan özür diledi yanılmıyorsam bişey yapamıyorum deyip bastı istifayı, avcı kitlesi hep yanlızdı mühimmatı üretende tüfeği üretende bakanlıkta hep faturayı bize fazla fazla kesti durdu yurtdışına benim ülkemin fabrikası tüfeği iç piyasaya verdiğinden çokdaha ucuza sattı, maliye benden %40 vergi ekledi 1000 tl lik tüfek oldumu sana 1400 tl e bayide kazanacak, fişek üreticisi arkadaşlar barut kalmadı saçma defoluydu parti parti bi yaptığını kaliteli fiyata kalitesiz ürünle karşımıza hep çıkmıyormu, ah avcı canım avcı hep sahipsizdi halbuki hep cefa çekti biz bu olumsuzlukları hakketmedik içimizdeki çürük elmalar yüzünden balki ama ne desem boş iş esasen eğitimsizlikten geçiyor problemin başı tamda o kısım.

avcı olan gerçek avcı hep sahipsizdi bu sitede ortak padaları paylaşmamız bu sebeptendir isyan reddesinde serzenişlerimize bu olumsuz noktalar sebeptir.

halbuki, avcı doğasını seven koruyan ve kollayandır , doğasını nebatatı yabanı sevmeyen korumayan adamın bence, ne millet ne bayrak sevgisi olamaz.

bizi bizler anlıyoruz avcılığı avcılar yönetmeli dememin vurgusu budur.

inşallah sizin dediğiniz gibi olur ve güzel olanı yaşar yeni nesillere daha güzel yarınlar bırakabilir doğa vatan bayrak millet sevgisini doğru aşılar ve onlarında çocuklarına miras bıraktırabiliriz.

saygılarımla.

Söylediklerinizin her kelimesine katılıyorum ustam. Bize yakışan ümitli olmak. Mücadeleye devam.
  • Özkanlar FX 17 12 Cal
  • Epagneul Breton Ashley
  • Epagneul Breton Yoda

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 08 Haziran 2018, 21:09:51 »
 alacaklara rehber olabilir bazı fişekler hesaplı,

http://www.avmagaza.com/fisekler-pmk2?ob=0

saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ