Gönderen Konu: Remington tüfekleri için yardım lütfen.  (Okunma sayısı 6430 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emre GÜCÜK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Remington tüfekleri için yardım lütfen.
« : 28 Nisan 2018, 11:26:35 »
Merhaba sayın avcı arkadaşlar ve abiler. Remington tüfeklere karşı bir ilgim başladı ve bir tane edinmek istiyorum, bu tüfekler hakkında bana tavsiyeleriniz nelerdir. Yani özellikle remington nun şu modeli dediğiniz bir modeli var mı. Birde genel anlamda nasıl tüfekler yardımınızı bekliyorum teşekkür ederim şimdiden.
  • Benelli raffaello powerbore crio barrel
  • Beretta a400 unico xplor
  • Ata arms sp
  • Browning A5 ultimate duck
  • Drahthaar + kurtzhaar + setter
1990 - İstanbul

Çevrimdışı Levent KARSLIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Remington tüfekleri için yardım lütfen.
« Yanıtla #1 : 28 Nisan 2018, 14:10:21 »
Emre Bey öncelikle merhabalar,20 yılı aşkın bir süredir uğraştığım avcılık hayatımda remingtonun farklı modellerini kullandır.Çok keyifli ve sağlam tüfekler.870 express magnum pompalısı bence dünyada emsalsiz.Çok keyifli avlar yaptım.Otomatiklerinde ise 1100 'ü 1187'ye kıyasla gerek işçilik gerek performans olarak hep bir adım önde görmüşümdür,ancak tercih meselesi 1187 ülkemizde biraz daha popüler sanki.Fabrikanın yeni çıkardığı modeller hakkında ise pek bilgim yok doğrusu,ülkemizde de sınırlı sayıda var.Bu bağlamda  eğer pompalı tüfek kullanmam diyorsanız 1100'ü size önerebilirim.Özellikle ördek avında çok memnun kalırsınız.Ağır tüfekler ,bu durum yürüyüş avlarında dezavantaj yaratıyor belki ancak bek avlarında yüksek gramajlı fişek atışlarında avantaj sağlıyor şüphesiz.Genel anlamda bakıldığında sağlamlık/performans=remington demek yanlış olmaz sanırım.Rasgele
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2018, 14:12:29 Gönderen: Levent KARSLIOĞLU »
1980 - Ankara

Çevrimdışı Emre GÜCÜK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 28 Nisan 2018, 14:40:46 »
Teşekkür ederim yorumunuz için. Ben pompalı tüfek hiç almadım ve kullanmadım.tercihim yarı otomatik tüfeklerden yana. Peki bu tüfeklerde grupman ve yıkıcılıkları nasıl. Yani ağırlığı bana dezavantaj çünkü kekliğe çok gidiyorum
  • Ata arms sp
1990 - İstanbul

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 28 Nisan 2018, 16:16:39 »
Kekliğe çok gidiyorsanız ve ağırlık sorunsa almayın derim. Ben keklikte 2 sezon 1187 kullandım etki muhteşem ama ağırlık sorun. Zaten bir tüfek ördekte iyiyse korkma,remington ördekte nam salmış bir tüfek. 1100 le arasındaki fark fiyat ve kozmetik .
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Levent KARSLIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 28 Nisan 2018, 16:21:19 »
Grupman vs Gibi hususları düşünmüyorsunuz bu tufeklerde.zira standartı yüksek makineler.70 model bir 1100 de bile mükemmel sonuçlar alırsınız.netekim remingtonu remington yapan husus bu.ağırlık meselesine gelince 3600-3800 gr arasi tüfekler. Ben 1100 1187 ve 870 ile keklik avı yaptım.genclikten olsa gerek😄 pek umursamadim.ancak pek çok kisi için bu rakamlar yüksek.remington tufeklerle yaptığım özellikle kaz ve ördek avlarimi kesinlikle hic bir tüfek ile değişmem.
1980 - Ankara

Çevrimdışı Emre GÜCÜK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 28 Nisan 2018, 18:44:09 »
Anladığım kadarıyla Üveyik ve ördekte kullanacağımız bir makina. Ben 105 CTI modelini çok beğenmiştim ama galiba 1187 bu tüfekte favori model. Bu arada Fatih bey hemşehriymişiz bende Tarsus’luyum. Levent bey son yazdığınız cümleden sonra bayaa tesirli bir tüfek ördek ve kazları sorunsuz indiriyorsa diğerleri zaten düşer 🙂
  • Ata arms sp
1990 - İstanbul

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR, Abdullah ARSLAN, Levent KARSLIOĞLU

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 28 Nisan 2018, 19:54:39 »
Ne işin var hemşerim İstanbul da,av için daha güzel Tarsu😊
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Emre GÜCÜK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 28 Nisan 2018, 20:03:51 »
Geldim geldim artık 10 yıllık istanbul macerası bitti mersine yerleştim 😉
  • Ata arms sp
1990 - İstanbul

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR

Çevrimiçi Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 28 Nisan 2018, 20:54:00 »
Ne işin var hemşerim İstanbul da,av için daha güzel Tarsu😊
Çocuklar batıda olduğu için bizi de batıya çekmeye çalışıyorlar, ben de tıpkı Fatih kardeşim gibi ne işim var oralarda! diyorum. :D
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR

Çevrimdışı Emre GÜCÜK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 28 Nisan 2018, 23:05:30 »
Valla benim üniversite çalışma hayatı falan derken İstanbul’da 10 yılı devirmişim. Allah nasip etti bu sene geldik memleketimize. 2018 benim av yılım olacak inşallah 🤣
  • Ata arms sp
1990 - İstanbul

The following users thanked this post: Zülküf ÖZDUMAN, Fatih S.M.YAPAR

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 02 Mayıs 2018, 22:23:15 »
Emre bey, bildiğim kadarını size aktarmaya çalışayım.Uzun yıllar 870 pompalı kullandım. Halen Remington 1187 Premier LC kullanıcısıyım. Vazgeçemediğim bir tüfek. 1100'lar ağır ve 71 fişek yataklıdır. 1100 g3 modeli ise 1187 lerden sonra kısa süre üretilen 76 fişek yataklıdır. Ancak benim de kullandığım 1187 premier light contour en hafif modelidir. (3350-3450 gr.arası) Başka kullanıcı tanıdıklarımdan da gördüğüm bildiğim kadarı ile hepside bana göre mükemmel bir performansa sahip, uzak mesafelerde emsali az bulunur, sağlam ve dayanıklı tüfeklerdir. ctı modeli ise titanyum kasalı en hafif modelidir. 3.100 gr.civarlarında. Ancak ctı I modellerinin bant ve kaşık zamanlama problemleri yüzünden toplatıldığını biliyorum. Fakat Türkiye'ye girenler muhtemelen elde kalmıştır. Ctı II lerde bu problemler giderildi diye biliyorum. En büyük dezavantajlarından birisi ise  kromsuz namlu içi ve dış boya hassasiyetinden dolayı ıslak, nemli bırakmamak ve av dönüşü temizlemek şart. En iyileri senin olsun. Sağlıcakla
  • remington 1187 lc
Burdur 1965

Çevrimiçi Mustafa YAKAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 02 Mayıs 2018, 23:40:40 »
alibey 105 cti içinmi söylediniz yoksa eski 1187 ler içinmi kromsuz namlu oluşunu
  • Baikal 54 ussr
  • baikaltoz34 sscb
  • valmet finland
  • remington 11-87 premier
  • toztula 16 ussr vursan a92
  • franchi 48 al ,franchi prestij ,beretta 303
Mustafa YAKAR
1985 EDİRNE

Çevrimdışı Ali TATAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 03 Mayıs 2018, 12:06:21 »
Remington şirket olarak sıkıntılı bir dönemde.yaklaşık 775 milyon dolar borcu varmış.iflas planı kabul edilmiş.hisselerinin bir kısmı kreditörlerin eline geçecekmiş.mayıs sonunda iflastan kurtulmayı bekliyorlar.ilgili haber:
https://www.google.com/amp/s/mobile.reuters.com/article/amp/idUSKBN1I332W:
Ali TATAR
1985 Antalya

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 04 Mayıs 2018, 23:44:49 »
Sayın Mustafa Yakar Bey, 1187 ler için söyledim. namlu içleri kromsuzdur. Bir defa nemden çillerme olup kararırsa bir daha eski parlaklığına dönmez. 870 lerde aynıdır. İlk kullandığım 870'de böyle bir sorun yaşadım. 105 ctı'lerin namlu özelliklerini bilmiyorum. Muhtemelen namlu iç çapı 870 ve 1187' lerdeki gibi 18.50 değil. Sağlıcakla kalın.
  • remington 1187 lc
Burdur 1965

Çevrimdışı Tamer ÜRE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 12 Eylül 2018, 20:10:46 »
Hemşerim bende silifkeliyim öncelikle Tarsus A memleketine hoşgeldin, düşündüğün tüfek Remington 1187 lıht contur 76 mm yataklı olan serisini 7 yıldır kullanıyorum şeytan kulağına kurşun 24 gr ve 40 gr arası dolular en sık kullanılan gözüyün aldıgı mesafe hiç şüphen olmasın sadece bazı mirage fişeklerinin mesela 30.5 gr olanı namlu içine kirlilik bırakıyor yakması yıkması fitillemesi ha diger tüfeklerden azcık agır dır ondada gülü seviyorsan dikenine ses etmiyecez
Tamer ÜRE
1979 antalya

Çevrimdışı Sinan DERİNKUYU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 27 Eylül 2018, 12:20:33 »
Arkadaşlar ben 105 cti kullanıyorum ikinci sahibiyim arkadaşımdan bana geçti aktif avda kullanıldı hiç bir sıkıntı yaşamadık. Benim bildiğim 25 adet geldi bu modelden. Şu an tüfek satılık ilanda Bayadır kullanıyorum model değiştiricem farklılık olsun Bi sıkıntı olduğu için ilanda değil satılmazsada üzülmem kullanırım. Kulaktan dolma konuşmuyorum kullandığım halende kullanmakta olduğum bir tüfek.
Sinan DERİNKUYU
1971 İZMİR