Gönderen Konu: Güzel bir Kınalı avi oldu  (Okunma sayısı 6353 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Güzel bir Kınalı avi oldu
« Yanıtla #25 : 08 Aralık 2017, 17:36:25 »

hayırdır özgür bey olumsuzluk nedir bilmek isterim, çünkü bende 4 aylık dişi kahve var yetiştirmeye gayret ediyorum dorusu soğukluğunu bilmek isterim.

selam sevgi ve saygılarımla.
abi ne kadar drahtar gördüysem elimde dostumda ve 2-3 ay bende kalan drahtar dahil hepsi sapıkalı arkdaş yavrudan yetitşrdi çok sakin köpek idi 3 yaşında keklik avında oğlak boğdu diğerleri tAvuk hindi vs
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 08 Aralık 2017, 18:52:53 »
abi ne kadar drahtar gördüysem elimde dostumda ve 2-3 ay bende kalan drahtar dahil hepsi sapıkalı arkdaş yavrudan yetitşrdi çok sakin köpek idi 3 yaşında keklik avında oğlak boğdu diğerleri tAvuk hindi vs

dağda taşta çoban köpekleri sarıyor 4/5 kişiyiz gurupta çobana sesleniyoruz ağa köpekleri çek saldırma havlamasında yanımızda kurzhar dişi var onu sabitliyoruz bi taraftan ardımızı kolluyoruz çoban kardeş oralı bile değil havaya ateş vs. bak dalıyor vururum diyorum çoban vurma haaaaa,.. diye ses veriyor ama müdahalesi yok ''basın gidin kendi ütopyasında  yaşıyor polimiğini kendince'' her köpeği severim ama bana ve arkadaşıma dağbaşında ısıracak köpeğe tetikte keserim gözümü kırpmam bu konuda vel hasılı zor kurtuluyoruz çok avımız bozuldu defalarca çoban köpekleri  birkaç km bizi takip ediyor doğası gereği enazından drahtar kendini boğdurmaz bende kedi var kangal çoban kırması 7,5 aylık oldu tavuk horoz var şimdilik sosyal drahtar iyi geçiniyor hatta kangal çoban kırmasının tabağına dalıp hırlaşıp yemeğine dalıyor tok olduğu halde alt üst oynuyorlar o küçücük boyuna bakmayıp kafa tutuyor kendinden 3 kat büyük cüsseye azarlayınca çekiliyor bu nadirde olsa oluyor ama tabiatı sert bir o kadarda akıllı bakalım nasıl olacak zaman gösterecek ben bu drahtar gülünü seviyorum dikenine katlanırmıyım bilmiyorum ilerde göreceğim bilgi için teşekkürler ayrıca.

selametle kalınız.

saygı sevgi ve selamlarımla.
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2017, 10:20:15 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Canan GÖRÜR

• Müdavim Üyemiz
  • ADANA BELÇIKA HATTINDA GARİP BİR AVCI
« Yanıtla #27 : 12 Aralık 2017, 00:51:12 »
Rastgele daim olsun
Canan GÖRÜR
1967 ADANA & BELÇİKA

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 12 Aralık 2017, 08:50:57 »
hayır daha değil drahtar arkdaşın benim drahtar alıcam aklına gelirmi Gökhan’ım 😊 kara listede
Abi sıkıntı bizde adamlar temel itaat ve ileri eğitimleri tamamlamak için köpeği bir yıl ava sokmuyorlar biz eskiden gelen alışkanlıkla alıp köpeği eğitim filan vermeden başlıyoruz ava zaten köpek aşırı hırslı almanların paylaşımlarını görüyorsundur genelde kürklü büyük hayvanlarda kullanıyorlar, köpek büyüyüp kendine geldimi ne söz dünlüyor ne bişey sosyalleşme desen zaten hak getire sonra koyun keçi boğuyor, butrda köpeği değil sahibini sorgulamak lazım. Gerçi bende aynı hatalara düştüm 5 aylıkken ava götürmeye başladım ama her aksam eğitimleri aksatmadan devam ettim ki o halde bile avın ilk saatinde bazen söz dinlemede nazlanıyor. Sen en iyimi al bi epanuel breton keyfine bak, kedi gibi köpek az yer çok iş yapar tavuklarla da arası iyi, benimde ilerideki düşündüğüm ırk. :D
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA