Gönderen Konu: köpek için yardım  (Okunma sayısı 1895 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Süleyman ÇELEBİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
köpek için yardım
« : 22 Kasım 2017, 09:20:31 »
ankarada apartman dairesinde oturuyorum
10 km uzakta bahçem var
birde 10 km uzakta bacanağımın bahçeli evi var
drahthaar a hayran kaldım
mutlaka edinmek istiyorum ama evde baksam olurmu
bahçede ev yok çalabilirler
bacanağa bıraksam anahtarı al dedi ama burda da hindi tavuk ördek hatta bıldırcın bile var
napcam bilmiyorum
bana bir fikir verin
ava yeni başladık 2 kişiyiz grubu çoğaltamadık ben pek vuramıyorum ama diğer abim sağlam
pazar günü avlakta keklik kovalamaktan öldüm çok sırp kayalıklarda uçup durdular bizde kovaladık
hele bir tanesi yanımdaki kayanın arkasından kalktı dönemedim bile atışmı yapcaz düşmüyeceğizmi anlayamadık
velhasıl kelam köpek şart ama nerde bakcaz bi yardım bi fikir lütfen saygılarımla s. çelebi
  • ATA ARMS SUPERPOZE SİLVER 12GA 71 NAMLU
  • HUĞLU RENOVA KİNETİK 12 GA 71 NAMLU
  • DEYZİ SARI KAFA İNGİLİZ POİNTER
  • 1978 RENAULT SW HUNTER CAR
1979-ANKARA

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: köpek için yardım
« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2017, 10:21:25 »
 allah sabır versin ,

zor iş apartmanda olmuyor biriçıksa besleyemezsin kardeşim dese selam sabahı kesersin muazallah

bacanağınızın al anahtarı dediği yer korunaklı ise bir kulube ayarla kuzey rüzgarından ayazdan korusun, zincir gezen olsun çelik halata halkayla tutur, tavuk hindi ördek kaza dalaşmasın yazın yılana önlem varsa kedi değme keyfine paşanın alacağın drahtar yaşar gider,..

eeee,..

asıl problem yemleme ve su !..

gidip geldiğinde hayvanın altını temizler dezenfekte edersin amma yem ve su işi nolacak esas onu çözmelisin yoksa hergün git 10 km. gel 10 km. üç beş sonra aksatırsın oraya bir çözüm bulur ayar çekersen olur

misalen, evde yavruyu büyütür atıyorum 4/5 aylık olunca bahçeye götürürsün ve ali expreste otomatik yemleme makinası varmış eşimin arkadaşları 70 dolara getirtmiş elektirikli kuru mama vererek bu işte çözülür su işine şamandıralı düzeneklede sularsın ama işte size uyarmı zemini hazırlamak size kalmış vakti zamanı ile bende çok çelişkili ve zor yol ayrımlarında kafamda deli sancılı dönemlerden geçtim yazınızı okuyunca o yaşanmışlıklar geldi aklıma fakat 7 aydır bahçeli eve taşındım kafam kuş gibi özgür umarım sizde bir an evvel istediğinize kavuşur düzene geçirebilirsiniz.

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2017, 10:24:11 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54

Çevrimdışı Ahmet VURAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 22 Kasım 2017, 10:48:35 »
     memurluğum dolayısıyla çeşitli illerde görev yaptım, gittiğim şehirlerde en yakın köylerde veya fabrikalarda bir arkadaş buluyorum, portatif 2,5mt kafesim var, yemini alıyorum, ücret karşılığı baktırıyorum. köpeğim güven içinde, sefalet çekmeden hayatını sürdürüyor. benimde vicdanım ve kafam rahat oluyor.
     bende kendi köpeğimi kendim bakmak isterim fakat apartman dairesinde olmuyor, bütün zorluklara göğüs gersen bile komşular rahatsız oluyorlar. sizede tavsiye ederim. selamlar
Ahmet VURAL
1954 Ankara

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2017, 10:56:51 »
allah sabır versin ,

zor iş apartmanda olmuyor biriçıksa besleyemezsin kardeşim dese selam sabahı kesersin muazallah

bacanağınızın al anahtarı dediği yer korunaklı ise bir kulube ayarla kuzey rüzgarından ayazdan korusun, zincir gezen olsun çelik halata halkayla tutur, tavuk hindi ördek kaza dalaşmasın yazın yılana önlem varsa kedi değme keyfine paşanın alacağın drahtar yaşar gider,..

eeee,..

asıl problem yemleme ve su !..

gidip geldiğinde hayvanın altını temizler dezenfekte edersin amma yem ve su işi nolacak esas onu çözmelisin yoksa hergün git 10 km. gel 10 km. üç beş sonra aksatırsın oraya bir çözüm bulur ayar çekersen olur

misalen, evde yavruyu büyütür atıyorum 4/5 aylık olunca bahçeye götürürsün ve ali expreste otomatik yemleme makinası varmış eşimin arkadaşları 70 dolara getirtmiş elektirikli kuru mama vererek bu işte çözülür su işine şamandıralı düzeneklede sularsın ama işte size uyarmı zemini hazırlamak size kalmış vakti zamanı ile bende çok çelişkili ve zor yol ayrımlarında kafamda deli sancılı dönemlerden geçtim yazınızı okuyunca o yaşanmışlıklar geldi aklıma fakat 7 aydır bahçeli eve taşındım kafam kuş gibi özgür umarım sizde bir an evvel istediğinize kavuşur düzene geçirebilirsiniz.

saygılarımla.

beni anladığınız ve bilgilendirdiğniz için teşekkürler
şimdilik bacanağın orda deneyeceğim
1979-ANKARA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 23 Kasım 2017, 10:59:29 »
     memurluğum dolayısıyla çeşitli illerde görev yaptım, gittiğim şehirlerde en yakın köylerde veya fabrikalarda bir arkadaş buluyorum, portatif 2,5mt kafesim var, yemini alıyorum, ücret karşılığı baktırıyorum. köpeğim güven içinde, sefalet çekmeden hayatını sürdürüyor. benimde vicdanım ve kafam rahat oluyor.
     bende kendi köpeğimi kendim bakmak isterim fakat apartman dairesinde olmuyor, bütün zorluklara göğüs gersen bile komşular rahatsız oluyorlar. sizede tavsiye ederim. selamlar
cevap için sağolun ahmet abi
drahtaar için tam saf kan olmasada yinede kırma dahi olsa almak ve en azından bacanağın bahçede denemek istiyorum
2 kişi ve köpeksiz çok yoruyor
1979-ANKARA