Gönderen Konu: Stoeger M3000 Light  (Okunma sayısı 7800 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ekrem USTA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Stoeger M3000 Light
« : 09 Mayıs 2017, 20:37:22 »
  Sevgili Forum Dostları, Prohunt 2017 Fuarına av tüfeği seçimi için gittiğimde Favori markalarımdan Stoeger  standında yeni ürün olarak dikkatimi çeken Stoeger M3000 Peregrine Light av tüfeği oldu. Görevli  arkadaş, tüfekler kilitli olduğundan görmek isteyenlere yardımcı olmak için tek tek kilit açıp göstermeye uğraştığından başı çok kalabalıktı. Tüfeği sadece stantta asılı olarak gördüm. Görünüşte fark yok gibi idi. Sorduğumda müşteri talepleri doğrultusunda tüfeğin hafifletildiğini sistem ve mekanizmanın  Stoeger M3000 Peregrine ile aynı olduğunu bildirdi. Kalabalıktan daha fazla bilgi alma durumu olamadı. Fuarın tamamını gezdikten sonra tekrar uğramayı düşündüm fakat acil işim çıkması nedeniyle fuardan erken ayrılmak zorunda kaldığımdan yeterli bilgi alamadım.
   Almayı düşündüğüm  "Stoeger M3000 Peregrine Light" av tüfeği ile ilgili yeterli bilgisi olan  Sayın Forum dostlarından bu konuda bilgi paylaşımı beklemekteyim.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2017, 20:38:49 Gönderen: Ekrem USTA »
  • IMPERATOR SDASS 12 CAL.
Başka Türkiye yok, ülkemizi koruyalım.
1961 - Kocaeli

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54, Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı Zafer YÜKSEL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Stoeger M3000 Light
« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2017, 21:30:05 »
Light modelini hiç görmedim ama aklıma ilk gelen şarjör borusunu alimünyum alaşım yapmış olabilirler
1980
ORDU

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ, Ekrem USTA

Çevrimdışı Ekrem USTA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 09 Mayıs 2017, 22:04:53 »
Stoper i aradığım da teknik detay vermediler. Yalnız Stoeger Light modelinin ay sonunda satışta olacağını söylediler.
1961 - Kocaeli

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimiçi Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 10 Mayıs 2017, 00:41:20 »
Stoeger ağır bir tüfek, seher avda peregrinenin  ağırlığını tartıp resimlere eklemişler.Stoeger iyi bir bek avı tüfeği.Light modelini çıkarırlarsa iyi olur.Zaten stoeger fiyatlarını patlattı. Onu alacağına 300/500 ekle affinity al.
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ, Ekrem USTA

Çevrimdışı Serkan TİKVEŞLİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 10 Mayıs 2017, 01:36:59 »
Ekrem bey, ben fuara erken saatlerde gittiğim için daha iyi inceleme fırsatım oldu. Standtaki beyfendi sağolsun baya bi anlattı modelleri o arada peregrine light'ı gösterdi. İkisini yan yana kıyaslayabildim ağırlık olarak 200 gram civarında düşük demişti, özellikle gelen taleplerde hafifletme yoğun olduğundan bu modeli yaptık dedi. Bek avı olsun gezi avı olsun düşünenler için normal peregrine den daha hafif bir model yaptıklarını ayrıca da ısrarla dediği şu idi "yurt dışına ayrı iç pazara ayrı ürün yapmıyoruz,ürünler tek bir yerde yapılır kutululara konur,daha sonra gidecek olanlar o paketlerden sıra ile alınır ihraç yada iç pazar diye dağıtılır.Dur şunu içeriye verelim şunu dışarıya verelim demiyoruz" diye biraz da serzenişle söyledi :) benimde aklımda olan bir model di o yüzden alıcı gözle baktım gayet güzel duruyordu.
Serkantkv
1975 istanbul

The following users thanked this post: Mehmet USTATÜRK, Ekrem USTA

Çevrimdışı Ekrem USTA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 10 Mayıs 2017, 07:47:09 »
   :)  Sevgili Serkan Bey, verdiğiniz bilgiler benim için çok aydınlatıcı oldu. Tüfek seçiminde ilk para-metrem hiç bir zaman parası olmadı.  Aklımda kaliteli olsun, ama Türkiye yapımı olursa hem sanayimizin gelişmesi açısından hem de dövizimizin ülkemizde kalması açısından  çok daha iyi olur düşüncesi hakim.  Tabi bu idealimizi maalesef sanayicimiz  küçük basit hesaplar yaparak maalesef  çoğu zaman yok etmekte. Ben de dahil kaliteli ürün almak adına yabancı ürünleri seçmekteyiz.
      Stanttaki görevlinin size  "yurt dışına ayrı iç pazara ayrı ürün yapmıyoruz, ürünler tek bir yerde yapılır kutulara konur, daha sonra gidecek olanlar o paketlerden sıra ile alınır ihraç yada iç pazar diye dağıtılır. Dur şunu içeriye verelim şunu dışarıya verelim demiyoruz"  sözleri aklımdaki çoğu soru işaretlerinin kalkması için yeterli oldu.
      Sizin bu kıymetli paylaşımınız dan çok istifade ettim. Kararımı netleştirdim. Ellerinize sağlık. Çok teşekkürler. Bu arada tüm forum dostlarının ve sizin Berat Kandilinizi tebrik ediyorum.Saygılarımla.
1961 - Kocaeli

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54, Serkan TİKVEŞLİ, Mehmet USTATÜRK

Çevrimdışı Ekrem USTA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 10 Mayıs 2017, 10:43:35 »
Sevgili Serkan Bey, görüşme fırsatı bulduğunuz görevliden  Stoeger M3000 Light  tüfekte  yapılan ağırlık azaltma dışında farklı bir tasarım veya değişiklik hakkında bilgi alabildiniz mi? Bu konuda izlenimleriniz veya yorumlarınız nedir? Stoeger M3000 Light   beklentilere kalite açısından cevap verebilecek mi? Yoksa yine yabancı marka mı tercih etmeli? Sizin görüşleriniz benim için çok önemli. Paylaşırsanız çok memnun olurum. Saygılarımla.
1961 - Kocaeli

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 10 Mayıs 2017, 13:20:10 »
Ekrem bey,benim gördüğüm peregrine light modeli diğer modellerden görünüş itibariylr farkı yoktu sadece 200 gram (belkide biraz daha fazla) hafifletilmiş haliydi benim gördüğüm siyah sentetik modeliydi max5 yapacakmısınız diye sormuştum özellikle,önce siyah sentetik çıkacak ama max5 te çıkacak demişti
Serkantkv
1975 istanbul

The following users thanked this post: Ekrem USTA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 10 Mayıs 2017, 13:21:27 »
Şimdi aklıma geldi sezona hazırlanacakmış light modeli,bence bi bayi de görüp omuzlayıp öyle kararınızı verin
Serkantkv
1975 istanbul

The following users thanked this post: Ekrem USTA

Çevrimdışı Ekrem USTA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 10 Mayıs 2017, 13:59:18 »
   :)   Sevgili Serkan Bey, Stoeger satış yetkilisi bu ay içeresinde Stoeger Pregrine Light modelini satışa vereceklerini belirtmişti. Ben de tüfek satışa çıktığında sizin de belirttiğiniz gibi bir av bayisinde daha yakından inceleme fırsatı bulacağım.
1961 - Kocaeli

Çevrimdışı Ekrem USTA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 10 Mayıs 2017, 18:18:26 »
Stoeger M3000 Peregrine Light av tüfeği konusunda Sevgili Serkan Bey ve diğer fikirlerini ve bilgilerini bizimle paylaşan tüm forum dostlarına çok teşekkür ederim.
1961 - Kocaeli

The following users thanked this post: Semih BAYRAKTAROĞLU

Çevrimdışı Semih BAYRAKTAROĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 20 Aralık 2017, 23:19:40 »
Değerli Ekrem Usta abim. Peregrine 3000 light modeli hakkında yeni tecrübeleriniz varsa paylaşabilir misiniz. Saygılar.
Stoeger M3000 Peregrine Light av tüfeği konusunda Sevgili Serkan Bey ve diğer fikirlerini ve bilgilerini bizimle paylaşan tüm forum dostlarına çok teşekkür ederim.
  • Efsane yarı otomatik-Huğlu Kooperatif sp
1984 - Samsun

Çevrimdışı Abdurrahman ERSÖZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 20 Mart 2018, 20:39:33 »
 Stoger m3000 light ı yeni aldım 3 kg sentetik siyah 24 gr fişekleri atabiliyor merak edene yazabilirim ilk defa stoger aldım inşallah memnun kalırım fişek tavsiyesi alabilirim.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2018, 00:45:19 Gönderen: Abdurrahman ERSÖZ »
1973
Ata NEO 12 66 namlu
Stoger M 3000 light 71 namlu
huğulu 103 ce 66 namlu

Çevrimdışı Ömer ŞAHİN 07

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 07 Ekim 2018, 12:44:46 »
Takip

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Franchi black magic
  • Torun s.poze
  • Üzümlü kooperatif çifte 16cal.
  • DD. Zeyna
1995 - Antalya

Çevrimdışı Abdurrahman ERSÖZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 02 Aralık 2018, 15:07:35 »
Demek ki stoger peregrine light kullanan sadece ben varım herhalde?
1973
Ata NEO 12 66 namlu
Stoger M 3000 light 71 namlu
huğulu 103 ce 66 namlu

Çevrimdışı Emrullah KARSU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 06 Mayıs 2020, 03:39:32 »
Merhaba Abdurrahman bey..  uzun araştırmalarım sonucu stoeger marka av tufegi almaya karar verdim. Çoğunlukla  keklik avı yapacağım için peregrine light modelini almayı düşünüyorum zahmet olmazsa  tüfekle ilgili fikirlerinizi paylasabilir misiniz?
  • HUĞLU 104AC KUŞLU
  • FUMSAN YARI OTOMATİK
  • Stoeger m3000 peregrine light
1993-Diyarbakır