Gönderen Konu: AKDAŞ 412 L SÜPERPOZE GRUPMAN SORUNU  (Okunma sayısı 29755 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
  • Yeminli Mütercim Tercüman AKDAŞ SİLAH
    • Akdaş Silah
Ynt: AKDAŞ 412 L SÜPERPOZE GRUPMAN SORUNU
« Yanıtla #25 : 05 Eylül 2016, 12:49:03 »
Benimde yakındığım şu. Silaha 5 lira 10 lira satarken fazla istesin fabrika. O fiyata bi işçi tutsun ve 36,6 metreden hedefe atış yapsın. Öyle yollasın  silah nereyi vurduğunu görür müşteri uğraşmasın, çok mu hayal kuruyorum

Yasin Bey bir süredir söylediğiniz yapılıyor. Umarım bundan sonra bunun gibi bir sorun duymayacağız. Böylesine bir durum yaşanması üzücü. Selamlar

The following users thanked this post: Yasin TORAN

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #26 : 05 Eylül 2016, 12:51:03 »
Öncelikle tüm avcı dostlarıma sezonda iyi ve kazasız avlar dilerim.

Neredeyse 10 yaşından beri tüfek kullanıyorum. 25 yıllık avcıyım. Genelde yarı otomatik tüfeklerle avlanırım. Bu yıl sezon öncesi yeni bir tüfek almaya karar verdim. Sadık ustanın methini ve uzmanlığını bildiğimden, Akdaş 412 L de karar kıldım ve satın aldım. Ayrıca tüfekle birlikte gelen mobil şoklarına ilave olarak bir takımda 7 cm lik uzatma şok takımı  aldım.

Sezon açılışına bu tüfekle gittim. Ancak tüfekte grupman sorunu yaşadım.  Çok kötü bir sezon açılışı oldu benim için. 6 Ay sabırsızlıkla beklediğim sezon açılışında yaşadığım hayal kırıklığından sonra iki haftadır 32 gr 6 numara Winchester, RC, BP, Remington marka fişeklerle 36 metreden 75 cm çapındaki hedeflere grupman testi yapıyorum. 

Tüfekle birlikte gelen 1 Numara (Full) Mobil Şok  ile yapılan atışlarda; saçmaların hedef merkezinden 25-30 cm uzakta  sol üst köşesinde toplandığı görüldü. Farklı markaların aynı gramajlı fişeklerin hepsinde bu sonucu aldım.

Ayrıca satın aldığım  7 cm lik 1 Numara (Full) Uzatma Şok  ile yapılan atışlarda;  bu sefer saçmaların hedef merkezinden 20 cm uzakta  sol alt köşesinde toplandığı görüldü. Farklı ithal markaların aynı gramajlı fişeklerin hepsinde yine bu sonucu aldım.

412 L almamın nedeni bu tüfekle tahtalı ve ördek geçit avı yapmaktı. Bu avlarda 1 ve 2 numara şokları kullanacağım. Bu nedenle 3-4-5 nolu şokları kullanmayacağım için bu şoklarla grupman testi yapmadım.

Yukarıda bahsettiğim testleri farklı günlerde , günün farklı saatlerinde de yaptım. Değişik bir sonuç alamadım. Çok beğenerek ve araştırarak aldığım Akdaş süperpoze de sorun yaşamak tam bir hayal kırıklığı oldu.

Ben bankacıyım, iş stresini atmak için hafta sonları en büyük keyfim av yapmak.

Firma ile irtibata geçtim. İlgili davrandılar.Tüfeğimin gerekli kontrollerinin yapılması, gerekirse değiştirilmesini talep ettim. Sonucu merakla bekliyorum.

Tüm avcı dostlara saygı ve sevgilerimle...

Mustafa Bey yaşadığınız durum için firma adına özür dilerim. En kısa zamanda gerekli işlemler yapılacaktır.

Saygılarımla...
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2016, 13:06:13 Gönderen: Ömer AKDAŞ »

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #27 : 05 Eylül 2016, 13:05:38 »
Son zamanlarda  çok methedilen bir markanın bu şikayetleri alması düşündürücü.

Daha önceleri üst atması gündemdeydi şimdi alt atması.
Ağırlığı vs vs.

Bu yazacaklarım bütün firmalar için geçerlidir.

Ağaç yoğunluğu var diye belirtilen ağırlıktan fazla ağır olan tüfekler firmanın hatasıdır.

Yapamıyorsanız o zaman doğru  ağırlığı yazacaksınız.

Şu kadar atış testi yaptık diyorsunuz bu tüfeklerin nereleri vurduğuna bakmıyormusunuz?

Bu hatalar marka değeri olmayan ucuz merdiven altı tüfeklerdede  oluyor.
Ancak siz bu tarz ucuz tüfeklerden 3 kat daha pahalısınız.
Sizin böyle bir lüksünüz yok.

Bu tarz konulara yazmamak için kendimi zorlasamda  1300 tl asgari ücret alan bir işçinin 2000 tl gibi bir parayı 1 yılda biriktirip ilk denemesinde  hayal kırıklığı yaşamasına müsade etmeye hakkınız yok.

Bu tarz olaylara tepkisiz kalmak, susmak benim tarzım değil arkadaşlar.
Yolla ,halledelim, dert etme gibi özrü kabahatinden büyük yaklaşımlarıda samimi bulmuyorum.
Ve herkese hakkını sonuna kadar aramasını tavsiye ediyorum.

Ben  kolay para  kazanamıyorum  bu ülkede o zaman kimse kazanmasın.
Her üretici yaptığı işin aldığı paranın hakkını vermek zorunda.
Bu hem insani hemde ahlaki sorumluluktur.

Tabi anlayabilene.....

Suat Bey merhaba,

Üst namlunun biraz daha üst atması defalarca söylediğim gibi seri üretim standardımızdır. Sağ-sol-alt vs. tabii ki kabul edilemez. Önceliği tek kurşun olmayan mobil şoklu, bantlı namlularda %100 tek kurşun garantisi vermeyiz. Bu iki husus değişmedi; değişmeyecek.

Hiç (hemen hemen hiç) birimiz bu ülkede kolay kazanmıyoruz. Ama bilin ki bu ekstra zorlu yükler ve imkansızlıklarda kaliteli tüfek üretmek için çok ciddi emekler sarf ediliyor. Ülkemizde, hele de devlet desteği olmayan, vergilerin komik seviyede(!) olduğu uç bir sektörde, üretim yapmak çok ciddi iştir.

Ağaç yoğunluğu konusunu çok hafife alıyorsunuz. En son batıdan aldığımız ceviz, daha önce doğundan aldığımız cevizden ortalama 250(!) gram daha ağır çıktı. Biz kimseyi kandırma niyetinde değiliz. Web sitesindeki ağırlıkları bu duruma göre güncelleyeceğiz. Daha önce üretilen tüfeklerin daha hafif olduğunu kullanıcı paylaşımlarından görebiliriz. Durumun farkına gelen şikayetler ile vardık.

Kalite kontrol test atışlarına, saçma dağılımı (grupman) atışlarını da dahil ettik.

İyi günler dilerim

Not: Samimiyetinize güvenerek size yazdım; yazdıklarım herkese yöneliktir.

The following users thanked this post: Beray ATALAY

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 05 Eylül 2016, 13:11:05 »
Yasin Bey bir süredir söylediğiniz yapılıyor. Umarım bundan sonra bunun gibi bir sorun duymayacağız. Böylesine bir durum yaşanması üzücü. Selamlar
Omer bey bu kontroller ne zamandir yapiliyor acaba daha 1 ay once aldigim tufegimde ayni sorun vardi cok bariz derecede sol ust atiyordu gitti geldi sol atma duzeltilmis not yazdim arpacik nereyi gosteriyorsa orayi vursun diye ama hala ust vurmasi duzeltilmemis hadi neyse olsun dedim fakat son konrtollerin yapilmadigi dusunuyorum ust sinir agirligi 3300 g olan modelinizde sitenizde yazani soyledim tuketiciye 3450 g gonderilmez heleki 3200g gecmesin diye uyarmisken
  • dede yadigarı huğlu kop 16 cal tek kırma
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
  • Fabarm l4s grey hunter 71 namlu
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 05 Eylül 2016, 13:22:43 »
Ve formda da gorebilirsiniz sirf agirligi yuzunden 1 aylik tufegimi satiliga cikardim 200 tl zararim olmasina ragmen
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #30 : 05 Eylül 2016, 13:58:36 »
Ve formda da gorebilirsiniz sirf agirligi yuzunden 1 aylik tufegimi satiliga cikardim 200 tl zararim olmasina ragmen

Umarım işini görecek birine nasip olur. Hayırlısı olsun.

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #31 : 05 Eylül 2016, 14:03:31 »
Omer bey bu kontroller ne zamandir yapiliyor acaba daha 1 ay once aldigim tufegimde ayni sorun vardi cok bariz derecede sol ust atiyordu gitti geldi sol atma duzeltilmis not yazdim arpacik nereyi gosteriyorsa orayi vursun diye ama hala ust vurmasi duzeltilmemis hadi neyse olsun dedim fakat son konrtollerin yapilmadigi dusunuyorum ust sinir agirligi 3300 g olan modelinizde sitenizde yazani soyledim tuketiciye 3450 g gonderilmez heleki 3200g gecmesin diye uyarmisken

Ersin Bey kardeşim sen siparişi kime verdin tam olarak? 3,2 kg'yi geçmesin diye kime söyledin? Sorma sebebim iç piyasayı forumlar ve özel durumlar haricinde takip edemiyor olmam. Grupman testi uygulaması senin tüfek tamire geldiğinde başladı ve o tarihten sonra bütün tüfeklere test kağıdı konulmuş olarak sevk ediliyor. Sen bir dönüm noktası oldun yani. Web sayfasını ...-3,5 kg şeklinde düzenliyoruz. Son dönemde kullandığımız cevizler daha ağır çıktı yukarıda yazdığım gibi. Ayrıca eklemek isterim ki (genel bilgi olarak) 312-SE ve 312-L gibi sıra tüfeklerde özel istekler sınırlıdır.

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 05 Eylül 2016, 14:07:40 »
Suat Bey merhaba,

Üst namlunun biraz daha üst atması defalarca söylediğim gibi seri üretim standardımızdır. Sağ-sol-alt vs. tabii ki kabul edilemez. Önceliği tek kurşun olmayan mobil şoklu, bantlı namlularda %100 tek kurşun garantisi vermeyiz. Bu iki husus değişmedi; değişmeyecek.

Hiç (hemen hemen hiç) birimiz bu ülkede kolay kazanmıyoruz. Ama bilin ki bu ekstra zorlu yükler ve imkansızlıklarda kaliteli tüfek üretmek için çok ciddi emekler sarf ediliyor. Ülkemizde, hele de devlet desteği olmayan, vergilerin komik seviyede(!) olduğu uç bir sektörde, üretim yapmak çok ciddi iştir.

Ağaç yoğunluğu konusunu çok hafife alıyorsunuz. En son batıdan aldığımız ceviz, daha önce doğundan aldığımız cevizden ortalama 250(!) gram daha ağır çıktı. Biz kimseyi kandırma niyetinde değiliz. Web sitesindeki ağırlıkları bu duruma göre güncelleyeceğiz. Daha önce üretilen tüfeklerin daha hafif olduğunu kullanıcı paylaşımlarından görebiliriz. Durumun farkına gelen şikayetler ile vardık.

Kalite kontrol test atışlarına, saçma dağılımı (grupman) atışlarını da dahil ettik.

İyi günler dilerim

Not: Samimiyetinize güvenerek size yazdım; yazdıklarım herkese yöneliktir.

Ömer bey merhaba

Tüfeklerinizin üst atmasının belirli bir kriter olarak  bilinçli şekilde yapıldığını daha önce yazmıştınız.
Her ne kadar bence gereği olmasada  yerden yükselen avlarda bir avantaj olabileceği gibi haklı bir sebebiniz var.

Kurşun atışlarınada o kadar fazla takılmıyorum.

Elimde birisin  66 diğeri 68  diğeri 73 cm namlulu 3 tüfekle  en saygın markaların kurşunlarıyla defalarca test atışı yaptım.

36.6mt de 5 inc lik bir hedefe hiç isabet  tutturamadım.Ne sağ ne sol  ne alt ne üst nede tek namluyla  !!!!!
Ve bu atışlar destekli olarak yapıldığı halde.

Yani Tüfeklerin üst atması , kurşun atışları yapılan namluların slug olmaması nedeniyle  ne sizi nede diğer markaları eleştirmiyorum.

Tüfeklerinizdeki saçma dağılımı ve testleriniz kullanıcılar için iyi bir referans olacaktır ki bu konuda sizi hiç eleştirmedim.

Benim takıldığım konu tüfeklerinizin KALİTE si  değil.

Hiç tanımadığım ancak Ustalığına saygı duyduğum SADIK AKDAŞ gibi bu ülkede ilklere imza atmış bir ustanın tüfeği ağır diye elestirilmemeli.
Ağaç yoğunluğu fazladır.Doğrudur.Ama traşlanabilir .
İnceltilebilir.
Bunu yaparken kalite ve sağlamlıktan ödün verilicekse o zaman biz daha hafif yapamıyoruz dersiniz kabul eden de bunu bilerek alır.

Ve daha öncede yazdığımı tekrar ediyorum BU TÜFEĞİ AĞIRLIĞI HARİCİNDE  BAŞKA BİR SORUNUYLA ELEŞTİREBİLSEYDİK keşke.

Ağırlık konusu hafif kalıyor gerçekten.

Son olarak ben kendi adına sektörde bu kadar çok fason tüfek yapılmasına karşıyım.

Ve yaptırılmamalı. Bu ülkede bu tarz merdiven altı üretim yapıp kaliteyi düşürenlere fırsat vermemeli ve iyi şeyler yapmaya çalışanlar her daim desteklenmelidir.

Eleştirilerim siz ve firmanızı kapsamamakta genel olarak düşündüklerimdir.

Sizlerinde biz son kullanıcıların talep ve isteklerini göz ardı etmeyeceğini ve firmanıza yakışan ilgi ve alakayı
göstereceğini düşünüyorum.

Selamlar kolay gelsin..

« Son Düzenleme: 05 Eylül 2016, 14:13:09 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 05 Eylül 2016, 14:24:34 »
Ersin Bey kardeşim sen siparişi kime verdin tam olarak? 3,2 kg'yi geçmesin diye kime söyledin? Sorma sebebim iç piyasayı forumlar ve özel durumlar haricinde takip edemiyor olmam. Grupman testi uygulaması senin tüfek tamire geldiğinde başladı ve o tarihten sonra bütün tüfeklere test kağıdı konulmuş olarak sevk ediliyor. Sen bir dönüm noktası oldun yani. Web sayfasını ...-3,5 kg şeklinde düzenliyoruz. Son dönemde kullandığımız cevizler daha ağır çıktı yukarıda yazdığım gibi. Ayrıca eklemek isterim ki (genel bilgi olarak) 312-SE ve 312-L gibi sıra tüfeklerde özel istekler sınırlıdır.
Bayim araciligi ile ziya uslu beye tl acip o da fabrikayi aradi .... ozel isteklik bir durum yok sadece acma mandali tetik korkulugu falan beyaz olsun ve koyu renkli kundak olsun dedim ..... ins degerini bilecek birine nasip olur ... sunu da soyliyim tufekleriniz kalitesine sozum olmadi olmazda sadece ben agirligidan sikayetciyim
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 05 Eylül 2016, 18:08:47 »
Aldığınız ceviz 200 gr ağır çıktı demek kolaycılıktan başka bişey değil.Alma kardeşim.diğer firmalar nasıl hafif yapıyorsa sende yap.sende ona göre ceviz al.siz tüfeğin ağırlıklarını sitenizden 3500  diye güncelleyin de bakın bakalım satışlarınız nasıl birden ciddi düşecek görürsünüz.bizim acımız keklik çulluk avcısı ağır tüfek tutmaz.siz daha yurdum avcısını tanımamışsımız.anladığım kadarıyla yurtdışı na daha çok önem verildiği için talep ordan geldi
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

The following users thanked this post: Ömer AKDAŞ, Ersin ŞİMŞEK, Emre GÜLCÜ

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 05 Eylül 2016, 18:39:15 »
Aldığınız ceviz 200 gr ağır çıktı demek kolaycılıktan başka bişey değil.Alma kardeşim.diğer firmalar nasıl hafif yapıyorsa sende yap.sende ona göre ceviz al.siz tüfeğin ağırlıklarını sitenizden 3500  diye güncelleyin de bakın bakalım satışlarınız nasıl birden ciddi düşecek görürsünüz.bizim acımız keklik çulluk avcısı ağır tüfek tutmaz.siz daha yurdum avcısını tanımamışsımız.anladığım kadarıyla yurtdışı na daha çok önem verildiği için talep ordan geldi
Aynen katiliyorum omer abi fabrikada mehmet abi var biraz once aradi ersin forma biseyler yazmissin dedi benim durumu biliyordu zati ersin 50 gr traslama olur dipcikte dedi bende o kadar sey isimi gormez benim tufek 3200 gr gecmemeli dedim kundagi degistirin dedim  omer beyle gorusup sana donecem dedi geri aramadigina gore demekki omer bey kabul etmedi
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 05 Eylül 2016, 18:59:56 »
Ersin bey bunda da vardır bi hayır deyip geçin. Ömer bey in yazması ve açıklaması bile Türkiye şartlarında güzel bişey. Bu satılır bi şekilde inşallah zararın çok olmaz, güzel bi avrupa alırsın. Adamlar beretta s serisi tüfekleri 40 yıl önce 3100 gr sabitlemiş. Ağır silaha da talep var hafife de. Bek avcıları ve ağır gramaj atanlar için güzel bi tercih , biraz bekleyin Allah tan sarsılmaz varmış.
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2016, 19:04:39 Gönderen: Yasin TORAN »
  • Franchi affinity 12 / 66
  • Sarsılmaz super champion 12 / 71
  • Atüs tek kırma 36 / 71
  • Huglu tek kırma (stetienne namlu ) 12 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

The following users thanked this post: Ersin ŞİMŞEK

Çevrimdışı Mustafa POLAT

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 05 Eylül 2016, 19:20:03 »
A
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2016, 11:15:36 Gönderen: Mustafa POLAT »
  • Sarsılmaz apollo
  • Ata otomatik
  • Akdaş superpoze
  • Setter
1989 - Tokat

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 05 Eylül 2016, 19:42:06 »
Ersin bey bunda da vardır bi hayır deyip geçin. Ömer bey in yazması ve açıklaması bile Türkiye şartlarında güzel bişey. Bu satılır bi şekilde inşallah zararın çok olmaz, güzel bi avrupa alırsın. Adamlar beretta s serisi tüfekleri 40 yıl önce 3100 gr sabitlemiş. Ağır silaha da talep var hafife de. Bek avcıları ve ağır gramaj atanlar için güzel bi tercih , biraz bekleyin Allah tan sarsılmaz varmış.
yani sarsılmazımda var efsane çifsanımda var her ne kadar çift tetiğe alışamasamda çifsanın  ;D ;D ;D
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

The following users thanked this post: Yasin TORAN

Çevrimdışı Mustafa GÜRKAN 35

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 05 Eylül 2016, 23:10:36 »
Öncelikle tüm iyi niyetli mesajlarınıza teşekkür ederim avcı dostlar.

Tüfeği fabrikaya göndermeden önce forumda paylaşmak konusunda açıkçası ikilem yaşamıştım. Bir kez daha yerli-yabancı tüfek tartışması açmak istemiyordum çünkü. Ancak Forum üyesi dostlarımızın hem tüfekteki sıkıntıyı hemde firmanın yaklaşımlarından haberdar olmanız adına paylaşmaya karar vermiştim.

Tüfekle ilgili şikayetimi ilk kez firma ile paylaşınca oldukça ilgili davrandılar. Hangi şok, hangi fişek, hangi gramaj, vb.. çok detay bir yazı eşliğinde tüfeğimi göndermemi istediler. Tüfek kargo ile fabrikaya ulaştığında ayrıca Mehmet Bey adlı bir yetkili beni aradı. Tüfekle ilgili sorunları kısaca kendisine anlattım. Tüfeği detaylı bir şekilde testlere tabi tutacaklarını, sorunun çeşidine göre çözüm üreteceklerini, hiç merak etmememi gerekirse namlu değişimi yapılacağını belirtti.

Bugün tekrar irtibata geçtik. Şok yataklarında basit bir sıkıntı tespit ettiklerini, sorunu giderdiklerini ve tüfeği yarın kargoya vereceklerini beyan ettiler.

Buraya kadar kurumsal bir firmadan beklenebilecek tüm müşteri ilişkisi yönetimini gösterdiklerini düşünüyorum. Tabiki bundan sonra tüfek bana ulaşınca ben de gerekli testleri yapacağım. Alt-üst atma, iç şok-dış şok standardı vb.. değerlendirmelerimi yaptıktan sonra, siz değerli dostlarla tekrar paylaşacağım.

Benim amacım bir markayı ne çok fazla övmek, ne de fazla yermek. Ancak tüfek henüz bana ulaşmamış ve sorunum henüz giderilmemiş olsa da bir bilgiyi de paylaşmam gerekiyor.

Bu tüfekle sezon öncesi kardeşimle yaptığımız grupman testlerinin sonucunu dün kardeşim bana verdi. .Kardeşim birkaç aydır yurt dışında idi, test kağıtları da ondaydı. 1 no şok 28 gr winchester silver 7,5 no %70, RC Sipe 32 gr 7 no %71, RC Kamuflaj 34 gr 6 no %80 olarak ölçüm yaptığını söyledi. Saçma grup merkezi, hedef merkezinden sapmış olsa da özellikle RC Kamuflajdaki ölçüm oldukça iddialı çıktı. Açıkçası beni de şaşırttı. Akdaş markası ile ilgili bunları da vicdanım gereği objektif bir şekilde paylaşmam gerekiyor.

İnşallah sıkıntı giderilmiştir. Giderilmemiş ise Akdaş firmasının müşterisine verdiği değer ve kurumsal kimliği bu aşamadan sonra daha belirgin ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum. 

Son olarak Sayın Ömer Akdaş' a samimi yaklaşımdan dolayı teşekkür ederim. Ben hümanist olmaya ve empati yapmaya çalışan biriyim. Akdaş firmasının ve çalışanlarının samimi olduğunu düşünüyorum açıkçası. (Bu arada ben 71 cm süperpoze tüfeğin 3,3 kg -3,5 kg arası olmasından yanayım. Tahtalı ördek gibi nispeten daha ağır fişeklerin kullanıldığı avlarda hafif tüfekte şahlanma ve geri tepme ikinci atışın kalitesini bozduğu gibi, alaşımlı gövde beni bir miktar huzursuz ediyor.)

Tüm avcı dostlara saygı ve sevgilerimle.

• FABARM XLR 71 cm
  • HUĞLU 103CE 71 cm
  • English Pointer
1973 - İzmir

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 05 Eylül 2016, 23:10:41 »
Sn. Ömer AKDAŞ Bey, tüfeklerinizde üst namlunun biraz yukarı vurmasının bizim açımızdan yararı nedir?
1980-Antalya

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #41 : 06 Eylül 2016, 00:13:52 »
            Ömer Bey kardeşim, yukarıdaki yazınızda kaliteli tüfek üretmek için çok imkansız şartlarda çalıştığınızı, devlet desteği alamadığınızı, çok yüksek vergilerle ezildiğinizi anlatarak kalitesiz tüfek üretmenize engelleri sıralayarak, kısaca  üzerinizdeki sorumluluğu devlete yıkmışsınız.Vallahi şakınlıktan küçük dilimi yutacağım.Kaliteli tüfek üretme çabalarınızı devlet engelledi demek ki(!).
            Sanki bir Beretta tüfek üretip satarken hiç vergi ödemedi.Yada İtalya devleti bütün teşvikleri bu şirkete aktardı.
           Ömer kardeşim, senin yapmış olduğun tüfeğin vergisini sen değil, bizim gibi satın alıp kullananlar ödemektedir.Maliyetler yükselince tüfeğe yaptığınız zamlar da yine bizim cebimizden çıkar.Benim çalıştığım işyeri de devletten teşvik almıyor ama, en azından kalite konusundaki sıkıntılarını da devlete yıkmaya çalışmıyor.
            Ömer Kardeşim, görüntüsü ve sağlamlığı iyi olsa da, attığın yeri vurmayan bir tüfeğin kalitesi eksiktir.Biz avcılar tüfeğimizle attığımız yeri vurmak isteriz.
            Saçma ile de kurşun ile de attığın yeri vurmak durumundadır.Saçma ile  garanti veririz de, kurşuna garanti veremeyiz demek tam bir saçmalıktır.
             Yeri geldikçe, kaliteden bahsedersiniz, bilgisayarlı CNC tezgahlarda sıfır hatalı ürün yaptığınızı anlatırsınız, bazen meşhur markalardan iyi silah üretiyoruz diye mangalda kül bırakmıyorsunuz  ama tek kurşuna garanti veremeyiz diyorsunuz.

Üretimde son teknolojiyi kullanıyoruz diyorsunuz ama,
- 1963 model Kırıkkale çift kırma(bir akrabamızda)
-1965 model Huğlu tekkırma  ( babama ait)
-1991  model Çifsan süper poze( kardeşime ait)
   VE, çevremdeki avcı arkadaşlarda hatırı sayılı sayıda eski üretim huğlu, üzümlü ve düzce yapımı tüfekler slug namluya sahip olmadıkları halde gayet düzgün tek kurşun atmaktalar.Benim elimde son 6 yılda üretilmiş 5 yerli y.oto tüfekten 4'ü tek kurşunu hep yanlış yere gönderiyor.ŞEYTAN BUNUN NERESİNDE...Artık kendinizi övmeyi bırakıp, nerde hata yaptığınızı sorgulayın.Bu yurdum insanını aldatmayı bırakın,kendi bindiğiniz dalı kesmeyin.Elin yabancısına malın iyisini daha ucuz fiyata gönderirken, kendi halkına daha pahalıya  ve kötüsünü satarsanız bunun vebali  de büyüktür.Birde adam 60 yıl önce imkansızlıklardan yakınmayıp iyi tüfekler yapmışken, siz bu devirde imkansızlıklardan bahsederseniz size yazıklar olsun.Burayı ağlama duvarına çevirdiniz.ONU BUNU SUÇLAMAYI BIRAKIP, İŞİNİZİ İYİ YAPMAYA ÇALIŞIN.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

The following users thanked this post: Emrah DOĞAN, Ömer AKDAŞ, Hüseyin ÜSTÜN, Ömer KARABÖRK, Zekeriyya TEKiN

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #42 : 06 Eylül 2016, 08:28:26 »
            Ömer Bey kardeşim, yukarıdaki yazınızda kaliteli tüfek üretmek için çok imkansız şartlarda çalıştığınızı, devlet desteği alamadığınızı, çok yüksek vergilerle ezildiğinizi anlatarak kalitesiz tüfek üretmenize engelleri sıralayarak, kısaca  üzerinizdeki sorumluluğu devlete yıkmışsınız.Vallahi şakınlıktan küçük dilimi yutacağım.Kaliteli tüfek üretme çabalarınızı devlet engelledi demek ki(!).
            Sanki bir Beretta tüfek üretip satarken hiç vergi ödemedi.Yada İtalya devleti bütün teşvikleri bu şirkete aktardı.
           Ömer kardeşim, senin yapmış olduğun tüfeğin vergisini sen değil, bizim gibi satın alıp kullananlar ödemektedir.Maliyetler yükselince tüfeğe yaptığınız zamlar da yine bizim cebimizden çıkar.Benim çalıştığım işyeri de devletten teşvik almıyor ama, en azından kalite konusundaki sıkıntılarını da devlete yıkmaya çalışmıyor.
            Ömer Kardeşim, görüntüsü ve sağlamlığı iyi olsa da, attığın yeri vurmayan bir tüfeğin kalitesi eksiktir.Biz avcılar tüfeğimizle attığımız yeri vurmak isteriz.
            Saçma ile de kurşun ile de attığın yeri vurmak durumundadır.Saçma ile  garanti veririz de, kurşuna garanti veremeyiz demek tam bir saçmalıktır.
             Yeri geldikçe, kaliteden bahsedersiniz, bilgisayarlı CNC tezgahlarda sıfır hatalı ürün yaptığınızı anlatırsınız, bazen meşhur markalardan iyi silah üretiyoruz diye mangalda kül bırakmıyorsunuz  ama tek kurşuna garanti veremeyiz diyorsunuz.

Üretimde son teknolojiyi kullanıyoruz diyorsunuz ama,
- 1963 model Kırıkkale çift kırma(bir akrabamızda)
-1965 model Huğlu tekkırma  ( babama ait)
-1991  model Çifsan süper poze( kardeşime ait)
   VE, çevremdeki avcı arkadaşlarda hatırı sayılı sayıda eski üretim huğlu, üzümlü ve düzce yapımı tüfekler slug namluya sahip olmadıkları halde gayet düzgün tek kurşun atmaktalar.Benim elimde son 6 yılda üretilmiş 5 yerli y.oto tüfekten 4'ü tek kurşunu hep yanlış yere gönderiyor.ŞEYTAN BUNUN NERESİNDE...Artık kendinizi övmeyi bırakıp, nerde hata yaptığınızı sorgulayın.Bu yurdum insanını aldatmayı bırakın,kendi bindiğiniz dalı kesmeyin.Elin yabancısına malın iyisini daha ucuz fiyata gönderirken, kendi halkına daha pahalıya  ve kötüsünü satarsanız bunun vebali  de büyüktür.Birde adam 60 yıl önce imkansızlıklardan yakınmayıp iyi tüfekler yapmışken, siz bu devirde imkansızlıklardan bahsederseniz size yazıklar olsun.Burayı ağlama duvarına çevirdiniz.ONU BUNU SUÇLAMAYI BIRAKIP, İŞİNİZİ İYİ YAPMAYA ÇALIŞIN.

Mehmet Bey, sektör hakkındaki ziyadesiyle yüzeysel bilginiz ile kendi kurgunuzu katarak güzel yorumlar yapmışsınız. Maalesef sizin söylediğiniz gibi dönmüyor işler. Ben bu sektörde doğmuş, bütün süreci yaşamış biriyim. Bu noktayı kaçırıyorsunuz zannedersem. Gururla Huğlulu biri olarak eskiden bir tüfeğe verilen emeğin çok daha fazla olduğunu en iyi ben bilirim. Hangi firma olursa olsun, geçmişte en iyisi yapılmaya çalışılırdı; çünkü (!) devletin göz yumduğu kapıda ödemeli 350 TL'lik kaçak tüfekler yoktu; çünkü (!) böylesine ağır vergi yükleri yoktu; çünkü (!) bazı sahtekar firmalar (devletin gözardı ettiği) Türk tüfeğini dünya çapında henüz rezil etmemişti, Türk tüfeğinin bir değeri vardı... Sizin ilk etapta anlamanızı asla beklemediğim daha bir çok şey sayabilirim ama gerek yok. Siz kendi senaryonuzu yazmışsınız. Burada küçük dilinizi yutmanızı gerektirecek bir durum göremiyorum ben. Burayı ağlama duvarına çevirdiniz ne demek? Ne kadar ayıp. Burası bilgi paylaşma yeri değil mi? Herkes kibar bir dille belli bir kapsamın dışına çıkmadan istediğini yazar. Memnun olmayan, rahatsız olan da okumasın bir zahmet...

Biz işimizi iyi yapmaya çalışmasak, buradan müşteri şikayetlerini toplamazdık; mesela son dönemde gelen grupman şikayetlerini çözmek için her tüfeğe test kağını koymayı akıl etmezdik, yalancı çıkmamak için Internet sayfasındaki bilgileri güncellemezdik... Ben burada koşulların çok değiştiğini anlatmaya çalışıyorum özetle.

Burada öyle insanlar var ki; firmayı forumda rezil edersem benden çekinirler ve işimi gördürürüm diye düşünüp var gücüyle karalama kampanyası yapıyorlar. Ara ara rakip firmaların misyonlu kalemleri diğer firmaları kötüleme çabasına giriyor...

Tek kurşun konusunu yanlış anlamışsınız sanırsam. Bizim söylemek istediğimiz, standart namlu ile 50 metre tek kurşun yarışmalarında derece yapmak zordur (!) tek kurşuna gönül vermiş kişilerin bu iş için özel yapılan namluları tercih etmesi gerektiğidir. Hiç bir cümlemde namlularımız tek kurşun atışına uygun değildir demedim; bu saçmalık olur zaten. (Kaliteli kurşun kullanmak şartıyla) 50 metrede aynı delikten geçirecek kadar iddialı kişiler, mecburen tek kurşuna özel yapılan, gezli namlu alacaklar (bu bütün markalar için geçerlidir).

Biz mümkün olduğunca şeffaf bir şekilde müşterilemizle ilgilenmeye çalışıyoruz. Kimseye zorla bir şey sattığımızı da hatırlamıyorum (ben satış elemanı da değilim). Elimizden geldiğince memnun etmeye çalışırız; ancak herkesin memnun olmayacağı gerçeğini de biliriz.

Bir küçüğünüz olarak size tavsiyem, yeterince bilgi sahibi olmadan bu kadar net yorumlar yapmamanızdır.

Saygılarımla...

The following users thanked this post: Cüneyt ESMER, Hüseyin ÜSTÜN, Beray ATALAY, Kamil SELCİK

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #43 : 06 Eylül 2016, 08:34:33 »

Ömer Bey ben teknik bir çalışanım; ama bildiğim kadarıyla satış bölümü kimseye zorla tüfek satmıyor. Ceviz, doğal bir üründür ve maalesef yoğunluğuna göre ağırlığı değişmektedir. Daha eski Akdaş kullanıcıların paylaşımlarından, daha eski tüfeklerin daha hafif olduğunu biz de tecrübe ediyoruz. Mekanik olarak tüfeklerde değişen herhangi bir şey yok. Magnum fişek yataklı 71 cm bir süperpoze için ağırlığın 3.250 - 3.500 arası olması gerektiğini düşünüyorum. Hafif tüfek isteyenler alüminyum gövdeli maksimum 66 cm namlulu tüfekler tercih edebilirler.

The following users thanked this post: Cüneyt ESMER

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #44 : 06 Eylül 2016, 08:40:18 »
Bayim araciligi ile ziya uslu beye tl acip o da fabrikayi aradi .... ozel isteklik bir durum yok sadece acma mandali tetik korkulugu falan beyaz olsun ve koyu renkli kundak olsun dedim ..... ins degerini bilecek birine nasip olur ... sunu da soyliyim tufekleriniz kalitesine sozum olmadi olmazda sadece ben agirligidan sikayetciyim

Demek ki koyu olsun kısmı bize ulaşmış ama hafiflik arada kaynamış. Henüz kullanmadığını bildiğim tüfeğini gönderirsen hafif bir kundak ile değişimini yapacağız. Renk konusunda söz veremem, ama mağduriyetini gidermek için en hafifinden bir kundak takımı seçeceğiz. Karşı ödemeli olarak tüfeği gönder bize.

İyi günler

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #45 : 06 Eylül 2016, 08:42:19 »
Sn. Ömer AKDAŞ Bey, tüfeklerinizde üst namlunun biraz yukarı vurmasının bizim açımızdan yararı nedir?

Merhaba Yasin Bey,

Uzaklaşlaşan hedefte serbest görüş imkanı sağlar ve tüfeğin eksik atmasını önler.

Saygılarımla

The following users thanked this post: Şevki MİRZA

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 06 Eylül 2016, 09:46:13 »
Demek ki koyu olsun kısmı bize ulaşmış ama hafiflik arada kaynamış. Henüz kullanmadığını bildiğim tüfeğini gönderirsen hafif bir kundak ile değişimini yapacağız. Renk konusunda söz veremem, ama mağduriyetini gidermek için en hafifinden bir kundak takımı seçeceğiz. Karşı ödemeli olarak tüfeği gönder bize.

İyi günler
ömer bey hayatta açık renk kundak kullanmadım kullanmam da bana çok itici gelmişlerdir ... yani koyu renkli hafif bir kundak bulmak imkansız mı ?? ki bence değil çünkü koyu renkli ve gayet hafif olan tüfeklerinizi görmesem itiraz etmem
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Mustafa POLAT

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 06 Eylül 2016, 10:04:47 »
 :blank:
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2016, 11:14:51 Gönderen: Mustafa POLAT »
  • Sarsılmaz apollo
  • Ata otomatik
  • Akdaş superpoze
  • Setter
1989 - Tokat

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #48 : 06 Eylül 2016, 10:08:23 »
Ömer bey kimseye zorla bişey satmıyoruz diyosunuz ama 3200 kg diye 3500 kg tüfek satıyorsunuz ve hatanızı telafi etmemekte ısrar ediyorsunuz.ardı astarı bir kundak.size maliyeti nedir ki.burda millete laf yetiştireceğinize kundağı değişmeyi kabul etseydiniz güzel reklam yapmış olurdunuz.200 tl için imajı zedelediniz.Ayrıca alüminyum kasa tüfeklerin ömrü kısa olduğu için bilinçli avcı pek tercih etmez.büyük huğlu gibi,huğlu kooperatif gibi hafif Çelik kasa imal etseniz daha akılcı ve ileriye dönük daha kârlı bir iş yapmış olurdunuz.
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 06 Eylül 2016, 10:44:13 »
Değerli arkadaşlar lütfen eleştirilerimizi sevgi ve saygı çerçevesinde yapalım.

Eleştirmek farklı hakaret etmek  farklı.

Kullanmış olduğum bir  O/A tek tetik ejektör ve sellektörlü tüfeğim var.
3450gr.
 Bu özelliklerde en iyi ağırlığın  3300 gr gibi olması benim için kabul edilebilir.
Hatta benim gibi  geçit avı yapanlar için 3500 gr a kadar normal buluyorum.
Alüminyum  kasaların çabuk hırpalandığını yazmış arkadaşlar.
Ben bunu da anlamıyorum.
Kim denemiş ve buna nasıl karar vermiş ?Kaç atımda sorun olmuş mesela  ?

Bir diğer konu evet 350 Tl ye ulu orta kaçak silah satıyorlar.Bu malesef doğru.
Çünkü etrafımda alanlar var.,😤😤😤

Ve bu tür merdiven altı tüfeklerin üretimi ve satışına izin verildiği sürece daha kurumsal üretim  yapanlar her zaman darbe yiyeceklerdir.
Ve bu tarz ürünlere sadece ucuz diye rağbet edersek  ne
 Can güvenliğimiz sözkonusu olur nede kalite beklememiz...

Burada birazda tüketici bilinçli olacak.
Ve avlanacağı meraya ava göre seçimini yaparken düşündüğü markanın müşteri hizmetlerindende  yardım alabilir.

« Son Düzenleme: 06 Eylül 2016, 10:47:04 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979