Gönderen Konu: GİRSAN MC 312'Yİ ALDIM DENEDİM  (Okunma sayısı 31881 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
GİRSAN MC 312'Yİ ALDIM DENEDİM
« : 06 Mayıs 2014, 22:46:51 »
Sevgili forum üyelerimize merak edilen hakkında pek şey yazılmayan Girsan'ın kendimce ilk gördüklerimi paylaşmak istedim. Silah 4 gün önce elime geçti alır almaz önce koydum tartıya 3155 gr geldi tam istediğim ağırlık. Silah 66 namlu. Ordan hemen gittim arkadaşımın hurda deposuna şehir dışında tenekenin dolabın bol olduğu yere :). ilk önce başladım 24 gr mirage trapları atmaya gayet başarılı sorunsuz çalıştı. Ordan 28 30 32 34 karışık hepsini attım gayet istikrarlı bir çalışması var. Çok kinetikte olduğu gibi tepme gazlıya göre rahatsız edici biraz ama çokta abartılacak birşey yok. Silahın güven veren bir görüntüsü var işçilik kalitesi gayet güzel temiz ve pürüzsüz. Hakkında yazılanlar azda olsa çoğu olumlu şeylerin hepsini hakkettiğini söyleyebilirim. Dış görünüm olarak estetik keskin hatlarıyla göze zevk veren bir silah. Ama beğenmediğim iki ufak nokta var. 1. en önemlisi kabza kalın ve avuçladığında tetik uzakta kalıyor stoegerler gibi yani, bence çok kişi tarafından beğenilmeyecek herkes zarif kabza beğeniyor benellilerdeki gibi. İcra yayı dipçiğin içinde olduğu için ağırlık dengesi birazcık arkada ama çok az. 2. ise  mekanızmada döner kafayı kapatan ve aradaki boşluğu göstermeyen uzantı yok ve sanki yerine oturmamış bir mekanizma gibi görüntüsü var. Resimlerdede fark edeceksiniz yukardan bakıldığında aşardaki boşluk görünüyor ve güzel olmuyor bence. Bunlar beğenmediklerim ama genel görüntü olarak çok güzel bir silah özellikle el kundağı aynı benelli incecik zarif, tırtıklı çizgiler elin güzel yapışmasını sağlıyor. Silahın dipçik tetik çekme mesafesi 37.5 cm bana göre uzun. Aklıma gelenler bunlar şimdi birkaç fotğrafını atıcam birde adımla ölçtüm ama pek yanılmam 35 - 36 metrelerden hurda buzdolaplarına atış yaptım 3 no şok ile grupmanınıda beğeninize bırakıyorum. Atışlar 32 gr whincester mirage özkursan 6 nodur.
resİm yÜkleme
resim yülke
bmp resim yükle
resim yükle
jpg upload
resim yükle
resim yuklemek
resim yuklemek
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: GİRSAN MC 312'Yİ ALDIM DENEDİM
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2014, 22:54:17 »
Üçüncü resimde mekanizmanın boşluğu aşarıya doğru görünüyor dediğim gibi keşke uzun yapsalardı buda görünmezdi. Ama dipçik pedine bile şekilli hatlarla hoş bir görünüm katmışlar yani ve yumuşak güzel bir kauçuk. Av sezonu açılıncada Allah ömür verirse en önemlisi olan avdaki performansını sizlerle paylaşırım inşallah
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Alper BEKRET

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2014, 23:00:35 »
Abi tufegin hayirlı olsun Rabbim kazasiz belası kullanmayı nasip etsin bence gurupmani gayet güzel ustalar daha iyi bilir ama bu arada 24 gram fiseklerle çalışma olayını çok beğendim tekrardan hayırlı ugurlu olsun Güle güle kullan O0
  • Dörtler tüfek sanayi çifte huğsan otomatik
  • Fortuna Suhl çifte
  • sarsilmaz kilinc 2000mega
  • Kopay__ŞANS___
Alper BEKRET
1989 Çorum.
EDEPLE GELEN HÜRMETLE GİDER.

Çevrimdışı Sinan TANLIKOLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 06 Mayıs 2014, 23:08:45 »
Allah kazasız belesız kullanmak nasip etsin
1985 kütahya
0533 523 8526

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 06 Mayıs 2014, 23:11:53 »
Amin Alper ve Sinan bey cümlemize inşallah kazasız belasız sağolun
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #5 : 06 Mayıs 2014, 23:16:08 »
Sn.Uyar
Öncelikle tüfeğiniz hayırlı olsun..Paylaşımın için teşekkür ederim..
Aslında bahsettiğin kusurlar kolayca düzeltilebilecek türden..Firma kullanıcı memnuniyetini önemsediği ve eleştiriye açık olduğu sürece Markalaşabilir zira..
Pattern alanının büyüklüğünü anlayamadım ama pattern hoş duruyor cidden tabiki daralma .020 inch ise..
Daha ayrıntılı paylaşımlarını bekleriz..
Selam ve saygılarımla
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 06 Mayıs 2014, 23:19:35 »
Özgürcüm öncelikle tüfeğin hayırlı olsun Rabbim kazasız belasız kullanmak nasip etsin..Mekanizma boltunu kurduğunda geri çektiğinde boltu serbest bırakan düğmeye bastığında elinlemi bırakıyorsun boltu? Bırak tüfek sıkıyormuşsun gibi mekanizmayı çek düğmeye bas bolt sert düşsün bakalım o boşluk yine olacakmı..
Grupman gayet güzel görünüyor özgür boşluk alan yok desem yeridir ben çok beğendim..Selametle kalasın..
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #7 : 06 Mayıs 2014, 23:21:01 »
Açıklamalarınızı, yorumlarınızı beğendim. Göründüğü kadarıyla yazdıklarınızda da haklısınız :) Grupmana yorumu eksik bırakmışsınız, o da bence her av için fazla yoğun. Tabi benim kriterlerime göre. Şu ped nasıl, elbiseye takılan yapışan şeylerden mi? Hoş görünüyor ama...?

Şahsen beğendim. Sadece fırlatma penceresi yukarı fazla açık (yazdığınız gibi). Zararı olacak mı, olmaz mı ileride yazarsanız öğreniriz artık. Gülegüle kullanın, hayırlı olsun.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 06 Mayıs 2014, 23:21:56 »
Teşekkürler Tuncay abi beğenmene sevindim senin gözünden merak ettimdi zaten :) ama şu 020 inch daralmayla neyi kastettin anlamadım yav :)
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 06 Mayıs 2014, 23:23:55 »
Özgürcüm öncelikle tüfeğin hayırlı olsun Rabbim kazasız belasız kullanmak nasip etsin..Mekanizma boltunu kurduğunda geri çektiğinde boltu serbest bırakan düğmeye bastığında elinlemi bırakıyorsun boltu? Bırak tüfek sıkıyormuşsun gibi mekanizmayı çek düğmeye bas bolt sert düşsün bakalım o boşluk yine olacakmı..
Grupman gayet güzel görünüyor özgür boşluk alan yok desem yeridir ben çok beğendim..Selametle kalasın..
Sağol Ersin abi amin cümlemize. mekanizmayı dediğin gibi bırakıyorum abi elimle değil tam kapalı hali bu
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

• Expert Üye
« Yanıtla #10 : 06 Mayıs 2014, 23:31:20 »
Yani Modified için (3 şok) Standart daralma miktarı..
Tüfeğin Namlu Çapı .725 inch ise yani 18.40 mm ise 3 şok çapı .705 inch yani 17.90 mm olmalı..
Ölçmeden yorum yapmak yanlış oluyor çoğunlukla..Zira Affinityimde de Berettamda da 3 şok tam 2 şok ölçüsünde..Patternler öyle doğal olarak..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 06 Mayıs 2014, 23:37:35 »
Açıklamalarınızı, yorumlarınızı beğendim. Göründüğü kadarıyla yazdıklarınızda da haklısınız :) Grupmana yorumu eksik bırakmışsınız, o da bence her av için fazla yoğun. Tabi benim kriterlerime göre. Şu ped nasıl, elbiseye takılan yapışan şeylerden mi? Hoş görünüyor ama...?

Şahsen beğendim. Sadece fırlatma penceresi yukarı fazla açık (yazdığınız gibi). Zararı olacak mı, olmaz mı ileride yazarsanız öğreniriz artık. Gülegüle kullanın, hayırlı olsun.
Allah razı olsun abim sağol. Ped nasıl desem takılan yapışan cinsten değil ama çokta kaygan değil Volkan abi pedin ilk sürtünen üst tarafı kesik gibi yan ve takılma yapmıyor, dur ben bi fotosunu atim daha iyi anlarsın
gif upload
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 06 Mayıs 2014, 23:39:31 »
Yani Modified için (3 şok) Standart daralma miktarı..
Tüfeğin Namlu Çapı .725 inch ise yani 18.40 mm ise 3 şok çapı .705 inch yani 17.90 mm olmalı..
Ölçmeden yorum yapmak yanlış oluyor çoğunlukla..Zira Affinityimde de Berettamda da 3 şok tam 2 şok ölçüsünde..Patternler öyle doğal olarak..
Tamam abi anladım yarın onuda ölçeyim madem abi bakalım kaç gelicek iki tarafınıda ölçerim
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

• Expert Üye
« Yanıtla #13 : 06 Mayıs 2014, 23:45:32 »
Özgür bey kardeşim
Attığın hedefin boyutu nasıl..Fotodan anlaşılmıyor..
Ama mesafe ölçülmüş 36 metre ise pattern gayet iyi..Şok bir tarafa..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 06 Mayıs 2014, 23:52:57 »
Özgür bey kardeşim
Attığın hedefin boyutu nasıl..Fotodan anlaşılmıyor..
Ama mesafe ölçülmüş 36 metre ise pattern gayet iyi..Şok bir tarafa..
Abi bildiğin buzdolabı eski hurda buzdolapları aşarı yukarı tahmin edersin boyutlarını. mesafe metre ile değil ama en fazla 1 yada 1.5 metre sapar adımla çünkü çok zaman 1 metre yere çizik atıp adımlarımı ona göre ayarlamayı yaparım ve tutar yani :) ve abi resimler dolapların tam çizgisiyle eşit yani fotonun dışında kalan sağda ve solda yer yok tam çizgi yani hatta en üst resimde sol altta biraz kenarı çıkmış
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2014, 23:57:27 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 07 Mayıs 2014, 00:02:47 »
Kasanın nişan hattı ile namlu bandı hizası kaçık gibi duruyor. Acaba fotoğraftan mı kaynaklanıyor? Yoksa fotoğraf, namlu tam oturtulmadan mı çekilmiş?
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

• Expert Üye
« Yanıtla #16 : 07 Mayıs 2014, 00:03:22 »
Kıymetli Özgür kumpasın varsa bir İç çap pergeli satın alıp namlu çapını ölçebilirsin..Biraz zor olur ama enazından fikir verir bu yöntem..Elin alıştıkça hassas ölçümler yaparsın..
Metreyle ölçülü standart hedeflere yaptığın atışları bekleyen çok insan vardır emin ol..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 07 Mayıs 2014, 00:09:21 »
Kıymetli Özgür kumpasın varsa bir İç çap pergeli satın alıp namlu çapını ölçebilirsin..Biraz zor olur ama enazından fikir verir bu yöntem..Elin alıştıkça hassas ölçümler yaparsın..
Metreyle ölçülü standart hedeflere yaptığın atışları bekleyen çok insan vardır emin ol..
Yarın müsaitim abi size tam ölçülerle elimden geldiği kadar birşeyler yapıcam abi inşallah, madem merak ediliyor yaparız abi:)
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 07 Mayıs 2014, 00:11:23 »
Kasanın nişan hattı ile namlu bandı hizası kaçık gibi duruyor. Acaba fotoğraftan mı kaynaklanıyor? Yoksa fotoğraf, namlu tam oturtulmadan mı çekilmiş?
yok abi foto yandan ve arkamda güneş var orası gölge düştüğü için öğle çıkmiş gayet düzgün yukarıdan bakıldığında
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 07 Mayıs 2014, 00:16:28 »
İyi günlerde kullanın...
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 07 Mayıs 2014, 00:17:27 »
İyi günlerde kullanın...

inşallah abi sağolun
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 07 Mayıs 2014, 00:21:39 »

Aynen katılıyorum. Ayrıca girsan iç çapı 18.30mm yaptığını yazdı diye hatırlıyorum.
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

Çevrimdışı Hüseyin DÖNER

• AvlakForum Üye
  • *
  • doğru ok menzil alır,eğri yay elde kalır.
« Yanıtla #22 : 07 Mayıs 2014, 00:35:08 »
Haydaaa hani kasada oyma yazi bir suru beyaz yazi. Ayrıca foto acisandan değilse şerit dengesiz duruyor.
Hüseyin DÖNER
1974 Malkara TEKİRDAĞ

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #23 : 07 Mayıs 2014, 01:26:14 »
hayırlı olsun, güle güle kullanın. sonunda girsanın hünerini görebildik. grupman tam benim istediğim gibi, sımsıkı. açık alanda tavşan avı ve yüksek geçen ördek, tahtalı avlarında çok güzel iş yapacağa benziyor.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Kadir TANYILDIZI

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 07 Mayıs 2014, 01:56:23 »
hayırlı olsun tüfek genel olarak güzel görünüyor.birkaç ufak tefek eksiği olabilir  ama alıştıktan sonra sorun olmaz.güle güle kullanın.
1993 ERZİNCAN