Gönderen Konu: AV İNSANOĞLUNUN VAZGEÇİLMESİ BİZ AVCILAR AVCILIĞI NASIL YAŞIYORUZ??  (Okunma sayısı 8812 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
       Görüyorumki bazı avcı dostlarımız vurduğu bol fişek attığı avları tercih ediyo haliyle kendi ve diğer avcı dostların sağlığını hiçe atmak 
 pahasına av yapan lar etrafımızda yok değil. aynı şekilde avda en yakın dosttumuz av  köpeğimiz. köpeğimizle uyum anlaşma av esnasında   köpeğimiz ile iletişim durumumuz herkez farklı şekillerde av yapmayı tercih etsede işin özetinde o bizim en yakın dosttumuz o esnada.nasıl av yapacağı stili uzak yakın araması ferması aport tu suya girişi herşeyi ile avcının kendisini yansıttığını ön gören bilgiler hepimizce bilinir. avcılık herkez için farklı olsada sonuç olarak ya eti için avlanılır yada bu işi heyacan adrenalin vede spor amaçlı yapıldığı söylenir. peki siz ne için avlanıyor ve ne şekilde avcılık yaparsınız. köpeğinizle uyumunuz anlaşmanız nasıldır ne tür avcılığı ve köpekleri seversiniz. bazı avcı dostları ve bende köpeğimin daha çok benim komutlarım ile gözümün ve göreceğim alan genişliğinde av yapıp gereken zevki almaktan yanayız.
              Peki şöyle bir dizilim yapsak siz avcı dostlarımızın sıralması nasıl olur du.?? sizin için öncelik sıralaması nasıldır.
      Lütfen bu şıkları sizin avcı kabiliyet emek ve görüşlerinize göre sırayalayınız:
 1- köpeklerde daimi itaat
 2 - köpeğin arama  stil şekli. ferması  ve mesafesi
 3-  vurduğumuz av sayısı
 4-  doğadan aldığımız zevk  ve spor
 5-av öncesi,esnası ve av sonrası sağlık sıhhat
 6- doğaya verdiğimiz önem
 7- kullandığımız ekipman ----------- (sizden bu sıralamayı yapmanızı istesek acaba sıralama nasıl olur. sayılar ile belirttiniz lütfen ). saygılar
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2013, 10:47:48 Gönderen: Adem KOCA »
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

The following users thanked this post: Şener CANKAT

ERSİN KARA

• Ziyaretçi
 Benim sıralamam aynen şöyle olurdu.Önceliğim tabiki doğa aşığı olarak.

4-  doğadan aldığımız zevk  ve spor (Hiç bir şeye değişilmez)

6-  doğaya verdiğimiz önem

5-  av öncesi,esnası ve av sonrası sağlık sıhhat

1-  köpeklerde sonsuz itaat (O kadar da sonsuz olmasına gerek yok.)

7-  kullandığımız ekipman (Her zaman eksiksiz ve tam donanımlı olmayı severim.Keşke şunu da yanıma alsaymışım demem.)

3-  vurduğumuz av sayısı (Hiç önemi yok benim için.)

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ersin bey güzel sıralam olmuş tercihleriniz tam avcı ve av dostu kişiliğinizi gösteriyor. saygılar
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Güven SARI

• Müdavim Üyemiz
 Benim sıralamam da şöyle olurdu;

4-  Doğadan aldığımız zevk  ve spor (Benim olmazsa olmazlarımdandır)

6-  Doğaya verdiğimiz önem.

5-  Av öncesi,esnası ve av sonrası sağlık sıhhat (Şimdi doktordan geldim sezon kapandığından bu yana tam 10 kilo almışım hayatımda ilk defa kan tahlili yaptırdım kolesterol tavan yapmış)

1-Köpeklerde sonsuz itaat.( Köpek benimle ne kadar uyumlu olur verilen emirleri eksiksiz yerine getirirse o kadar verim yükselir.)

2 - Köpeğin arama  stil şekli. ferması  ve mesafesi.(Görsellik önemlidir ancak buradaki mesafe sadece görsellik değil aynı zamanda bazı avların olmazsa olmazıdır.örneğin keklik ve çullukta ferma mesafesi bu avlarda çok önemlidir)

7-  Kullandığımız ekipman (Avda yeleğim ,çizmem ,fişekliğim,düdüğüm ,bıçağım en önemlisi silahım idare eder değil benim imkanlarımla elde edebileceğimin en iyisi olmalıdır)

3-  Vurduğumuz av sayısı.(Elbette vurulan av alınan hazzı arttırır.Ama olmazsa olmaz değildir.)

« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2013, 17:00:54 Gönderen: Güven SARI »
Güven SARI
1967 Ordu Fatsa 0 532 455 28 03

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz

5-  Av öncesi,esnası ve av sonrası sağlık sıhhat (Şimdi doktordan geldim sezon kapandığından bu yana tam 10 kilo almışım hayatımda ilk defa kan tahlili yaptırdım kolesterol tavan yapmış)

1-Köpeklerde sonsuz itaat.( Köpek benimle ne kadar uyumlu olur verilen emirleri eksiksiz yerine getirirse o kadar verim yükselir.)

2 - Köpeğin arama  stil şekli. ferması  ve mesafesi.(Görsellik önemlidir ancak buradaki mesafe sadece görsellik değil aynı zamanda bazı avların olmazsa olmazıdır.örneğin keklik ve çullukta ferma mesafesi bu avlarda çok önemlidir)

7-  Kullandığımız ekipman (Avda yeleğim ,çizmem ,fişekliğim,düdüğüm ,bıçağım en önemlisi silahım idare eder değil benim imkanlarımla elde edebileceğimin en iyisi olmalıdır)

3-  Vurduğumuz av sayısı.(Elbette vurulan av alınan hazzı arttırır.Ama olmazsa olmaz değildir.)

aynen
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Güven SARI

• Müdavim Üyemiz
Adem kardeşim  sezonu iple çektiğimiz bu günlerde sitemize getirdiğin hareketlilik için sana teşekkür ederim ayrıca seninle hemşeriyiz .ben de Çarşambalıyım.Rastgele...
Güven SARI

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Adem kardeşim  sezonu iple çektiğimiz bu günlerde sitemize getirdiğin hareketlilik için sana teşekkür ederim ayrıca seninle hemşeriyiz .ben de Çarşambalıyım.Rastgele...
GÜVEN ABİCİM sizi tanımak isterim. siteye baktığımda sadece gösteriş amaçlı konular paylaşıldığı fikri uyandı bende. benim köpek senin tüfek alalım satalım tarzında. bende sürekli farklı konular türetip avcı dostlarımızla paylaşmak fikir edinmek ve en önemlisi dostluklar edinmek daimi arkadaşlıklar kurmak istiyorum. bakın örnek sizinle tanışmak nasip olacak ve değerli arkadşlıklar edindim. ne iş yapıyoruz acaba neden fatsadasınız .
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
bu arada fatsada amcam var---- foto fon orhan hoş ---
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

sizi kutluyorum düşünceelr aynı sıralam a genelimzi hep aynı. renkli dünyalar çıkacakmı bakalım önce av illede vuracam illede atış diyenler. :) işte ben bunu seviyorum paylaşım biligi birikim hoş sohbet
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
aynen
özgür bey aynen . :)  avcılık sporu bu işi spor eğlence hoş sohbet dostluklar adına yaplayız. hep diyorum ava yaptığımız masraf ile 1 aile 1 aylık erzağını alır bu iş demekki eti için yapılmaz yapılmaması gerekli
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Güven SARI

• Müdavim Üyemiz
Ademciğim ben 20 yıldır Fatsa da öğretmenlik yapıyorum profilimi inceler ve bakarsan sitenin eski üyelerinden ve moderatörlerinden biri olduğumu görürsün.Özellikle bol miktarda çulluk ve keklik az da olsa bıldırcın ve ördek avlarından paylaşımlar yapmış sonraları daha çok uzaktan izlemekle yetinmeye başlamış bir ağbinim.Fatsa ya yolun düşerse beklerim av arkadaşlarımla beraber çok güzel çulluk avlarımız olur.Fatsanın sultanları başlıklarında bir çok çulluk avımızın fotoğrafları sitemizde mevcuttur.Sezonda arada bir Çarşambaya Karamustafalı ya ördeğe gelirim.Tanışmak ve görüşmekten ben de memnun olurum.
Güven SARI

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ademciğim ben 20 yıldır Fatsa da öğretmenlik yapıyorum profilimi inceler ve bakarsan sitenin eski üyelerinden ve moderatörlerinden biri olduğumu görürsün.Özellikle bol miktarda çulluk ve keklik az da olsa bıldırcın ve ördek avlarından paylaşımlar yapmış sonraları daha çok uzaktan izlemekle yetinmeye başlamış bir ağbinim.Fatsa ya yolun düşerse beklerim av arkadaşlarımla beraber çok güzel çulluk avlarımız olur.Fatsanın sultanları başlıklarında bir çok çulluk avımızın fotoğrafları sitemizde mevcuttur.Sezonda arada bir Çarşambaya Karamustafalı ya ördeğe gelirim.Tanışmak ve görüşmekten ben de memnun olurum.
ozaman daha saygılı olayım sayın hocam demek istiyorum öğretmenlre saygıyı asla eksik etmem. hocam sizin gibi abiler tanımak ban aşeref verir. inşallah bu sene sizinle güzel ortamlar kurup güzel av organizasyonları yaparız. kapımız size ve avcı dostalrına her zmana açık. çulluk ördek bıldrııcn tavşan . her daim evimizin kapıları açık. ördek işi bana bırakın ördek avı benim işim mekan çok::) karamustaflı acaba denk geldikmiki ayak yolumdur orası her daim. sayın hocam sizi en yakın zamnd ayüz yüze görüşüp tanımak isterim. ya siz ya ben bi şekilde geli,p buluşacaz. temennim odurki siz saygı değer abilerim dostluklarımız saygı çercevsinde daim olur kalıcı olur.
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Güven SARI

• Müdavim Üyemiz
 Ademciğim önümüzdeki hafta Terme Amazon avcılarının düzenlediği etkinlikte bir terslik olmazsa görüşürüz.Rastgele...
Güven SARI

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
hocam inşallah fotoğrafçıyım ben çarşambada. eğerki randevum olmaz ise kedin ordayım seni tanımak için. duruma göre zaten telini aldım kayı ettim telime alo yaparım size. saygılar
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 adem bey merhabalar;
sıralamadaki naçizane fikrim, 5/6/4/7/2/1/3 şıklarıdır. mersin'den saygılarımla, keyifli paylaşımlar temenni ederim...
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
adem bey merhabalar;
sıralamadaki naçizane fikrim, 5/6/4/7/2/1/3 şıklarıdır. mersin'den saygılarımla, keyifli paylaşımlar temenni ederim...
ali bey gayet güzel cevaplar kutlarım gerçek avcılardan bu cevaplar gelemsi güzel saygılar
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı A.İhsan MUDANYALI

• Free Üye
  • *
  • DOĞAYA SAYGI DUYAN HER İNSAN AYRI BİR DEĞERDİR
av öncesi hazırlık adrelalin  av sonrası kaçırdğımız avlar hakkında sohbet istişare ve ateş etrafında keyifli anlarımız tabiki 5.şık  ;D
  • Brownıng Maxus Hunter otomatic
1971 ikametgah İstanbul .Yalova

Çevrimdışı Şener CANKAT

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1983 / ANTALYA
Adem abi; doğa olmazsa avda, avcıda olmaz diyerek sıralıyorum. Ama herşeyin başıda sağlık :)
 5-av öncesi,esnası ve av sonrası sağlık sıhhat(Olmazsa ava gidemeyiz)
 6- doğaya verdiğimiz önem(Bir hafta sonra aynı yere geleceğim için nasıl bulmak istiyorsan öyle bırakırım)
 4-  doğadan aldığımız zevk  ve spor(Tek zevk aldığım spor)
 7- kullandığımız ekipman(imkanlar dahilinde iyisini tercih ederim)
 3-  vurduğumuz av sayısı(Hiç önemi yok. Kaçanın arkasından bakmanın zevki paha biçilemez ve bazen sevinirim bile :) )

« Son Düzenleme: 21 Aralık 2015, 17:15:23 Gönderen: Şener CANKAT »
1983 - Antalya

Çevrimdışı İbrahim ÖZTÜRK 27

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
       Görüyorumki bazı avcı dostlarımız vurduğu bol fişek attığı avları tercih ediyo haliyle kendi ve diğer avcı dostların sağlığını hiçe atmak 
 pahasına av yapan lar etrafımızda yok değil. aynı şekilde avda en yakın dosttumuz av  köpeğimiz. köpeğimizle uyum anlaşma av esnasında   köpeğimiz ile iletişim durumumuz herkez farklı şekillerde av yapmayı tercih etsede işin özetinde o bizim en yakın dosttumuz o esnada.nasıl av yapacağı stili uzak yakın araması ferması aport tu suya girişi herşeyi ile avcının kendisini yansıttığını ön gören bilgiler hepimizce bilinir. avcılık herkez için farklı olsada sonuç olarak ya eti için avlanılır yada bu işi heyacan adrenalin vede spor amaçlı yapıldığı söylenir. peki siz ne için avlanıyor ve ne şekilde avcılık yaparsınız. köpeğinizle uyumunuz anlaşmanız nasıldır ne tür avcılığı ve köpekleri seversiniz. bazı avcı dostları ve bende köpeğimin daha çok benim komutlarım ile gözümün ve göreceğim alan genişliğinde av yapıp gereken zevki almaktan yanayız.
              Peki şöyle bir dizilim yapsak siz avcı dostlarımızın sıralması nasıl olur du.?? sizin için öncelik sıralaması nasıldır.
      Lütfen bu şıkları sizin avcı kabiliyet emek ve görüşlerinize göre sırayalayınız:
 3-  vurduğumuz av sayısı
 4-  doğadan aldığımız zevk  ve spor
 7- kullandığımız ekipman ----------- (sizden bu sıralamayı yapmanızı istesek acaba sıralama nasıl olur. sayılar ile belirttiniz lütfen ). saygılar
sonucta hepımızın cebınden bıseyler cıkıyor bu av hastalıgı ıcın ben yazdıgınız sıklarına uyan her avcıya rasladım benım ıcın sehırden sehırdekı o kaprıslı gozunu para hırsı buyumus  para ıcın anasını babasına satan ınsanlardan uzaklaksırtan bı hobby av he dagdan sehre ınıncede  her gunahı ısleyıp parasına para katan sahtekarlarla av helel mı harammı tarsısmasına gırıp  sonada salla gitsin bu kadar dogayı hayvan neslını dusunen sehır ınsanıyla ne tartısıyon hadı daga dıyen avcılardanım
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2015, 17:32:46 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
1976 gaziantep

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Benim sıralama bu şekilde.. köpeğim olmadığı için öbür maddeleri eklemedim..

5- av öncesi,esnası ve av sonrası sağlık sıhhat

4- doğadan aldığımız zevk ve spor (tarifsiz harika bir duygu)

7- kullandığımız ekipman

3- vurduğumuz av sayısı (4. maddeyle bağlantılı.. vurmasakta çok önemli değil)

• Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Halil ARIK

• Müdavim Üyemiz
bende ne için avlandığımı bilmiyorum et için olmadığı kesin ama. doğada dolaşmayı köpeğimi yorgunluğunu bile seviyorum
halil arık
1984 afyonkarahisar
5464458072
Türk`ü,Türklüğü,Vatanı sevmek faşistlikse, Hitler yanımızda komünist kalır..

Çevrimdışı Şener CANKAT

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1983 / ANTALYA
Teşekkürler Ahmet Bey.
1983 - Antalya

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
spor için keklik avı şart bunu öğrendim bende :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Ali GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
 4-  doğadan aldığımız zevk  ve spor (vurmak önemli değil köpeğim fermalasın onu göriyim yeter)
 6- doğaya verdiğimiz önem (atılan fişekler pislikler çantaya)
 1- köpeklerde daimi itaat (köpek sahibinin aynasıdır sahibinin enerjisine göre hareket eder tabiki sağlam bi bağ varsa aralarında ben uzak arayan köpekten yanayım benim önümde yakın gezmemeli zaten önümdekini ben kaldırırım eskilerin anlattığı gibi bol av olsa ozaman yakın arayan köpek olabilir ama bu şartlarda zor)
 3-  vurduğumuz av sayısı
 7- kullandığımız ekipman

• Baikal ij 58 MA
  • simson sulh
  • sarsılmaz camo 61 namlu

Ali GİRGİN / EDİRNE 1986