Gönderen Konu: ARTHEMİS INOX - Sonunda tüfeğimi aldım  (Okunma sayısı 8149 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Onur ERER

• Ziyaretçi
ARTHEMİS INOX - Sonunda tüfeğimi aldım
« : 20 Şubat 2013, 00:29:17 »
Merhaba arkadaşlar. Ne zamandır bir av tüfeği almak istiyordum ve bütçem 800-900 civarıydı. Nihayet kendime uygun olduğunu düşündüğüm Arthemis inox marka süperpoze'yi almış bulunuyorum. İşçiliğini fiyata göre iyi buldum. 1-2 hafta içinde de deneme atışı ve grupman testi yapmayı düşünüyorum. Arthemis marka ürün almak isteyenlere biraz da olsa yardımcı olmak amacıyla bir kaç fotograf eklemek istedim.

Kısmetse seneye ördek ve çulluk avında kullanacağım. Bu nedenle özelliklerini de buna göre seçtim.

Özellikleri: Tek tetik, 71 cm namlu, 76 mm fişek yatağı, Mobil şoklu, Ejektör, Selektör ve Çelik kasa.

Ağırlığını merak eden vardır fakat tartacak ekipmana sahip değilim. Yaklaşık 3200 gr (-+100) olduğunu düşünüyorum.

« Son Düzenleme: 20 Şubat 2013, 01:13:36 Gönderen: Onur ERER »

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: ARTHEMİS INOX - Sonunda tüfeğimi aldım
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2013, 01:53:30 »
Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanasın. kazasız belasız avlar diliyorum. tüfeğinle ilgili yeni gelişmeleri (deneme atışları grupmanı av maceralarınıda) paylaşırsın artık.
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

Onur ERER

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2013, 02:20:29 »
Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanasın. kazasız belasız avlar diliyorum. tüfeğinle ilgili yeni gelişmeleri (deneme atışları grupmanı av maceralarınıda) paylaşırsın artık.

Teşekkür ederim Osman bey, kısmetse önümüzdeki haftalarda denemeleri yapıp paylaşmayı düşünüyorum. Saygılar..

Çevrimdışı Muharrem ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • İstikbal Göklerdedir!
« Yanıtla #3 : 21 Şubat 2013, 19:09:57 »
Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız avlar dilerim.

Ben de aynı tüfeği almak istiyorum ama forumda çok iyi yorumlar almadım. Siz deneme atışlarınızı yaptıktan sonra kişisel görüşlerinizi paylaşırsanız bir kullanan olarak almak isteyenlere ışık tutabilirsiniz. Yorumlarınızı merakla bekliyorum.
1995 Antalya

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #4 : 21 Şubat 2013, 21:45:39 »
Gülegüle kullanın görünüşü güzel. Üzümlü'nün seçkin, oturmuş firmalarındandır. Amerika'ya poze (ve belki pompalı) satıyorlardı. Herhalde Mossberg'e gönderiyorlardı. Evet gelişmelerden haber bekliyoruz. Selamlar
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Onur ERER

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 22 Şubat 2013, 23:32:16 »
Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız avlar dilerim.

Ben de aynı tüfeği almak istiyorum ama forumda çok iyi yorumlar almadım. Siz deneme atışlarınızı yaptıktan sonra kişisel görüşlerinizi paylaşırsanız bir kullanan olarak almak isteyenlere ışık tutabilirsiniz. Yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Çok teşekkür ediyorum. Öncelikle şunu söylemek isterim, bazı şeyler bana göre şans işidir. Bu tüfeği internetten de alabilirdim fakat nasıl olduğunu bilmeden alıcaktım ve içimde kuşku olacaktı. Şanslıymışım ki ayağımın dibindeki bayiye gelmiş ve hemen inceledim ve beğendim. Yüze gelişi çok hoşuma gitti çelik kasa olmasıda bana güven veriyor. Deneme atışlarını da yaptığım zaman daha detaylı bilgi verebilirim.. Selamlar. .

Onur ERER

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 22 Şubat 2013, 23:35:39 »
Gülegüle kullanın görünüşü güzel. Üzümlü'nün seçkin, oturmuş firmalarındandır. Amerika'ya poze (ve belki pompalı) satıyorlardı. Herhalde Mossberg'e gönderiyorlardı. Evet gelişmelerden haber bekliyoruz. Selamlar

Çok teşekkür ediyorum. Kısmetse pazartesi gün denemeyi düşünüyorum. Hayırlısı bakalım denemeden sonra gelişmelerden haberdar ederim sizleri.. Sağlıcakla kalın..

Çevrimdışı Mustafa ŞALCIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 24 Şubat 2013, 16:59:11 »
onur arkadaşım bende incelemiştim güzel bir tüfekti hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmak nasip etsin ben de akkar altay silver otomatik aldım
1985 ANKARA

Çevrimdışı Kadir PALA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 11 Ağustos 2013, 23:38:30 »
arthemiz inoks modelini alalı 5 ya oldu benim teslerimden iyi notlar aldı namlu grupmanı olsun enjektörler olsun on numar bi silah fakat sellektör seçimi yaparken emniyet net değil tekerlamam gerekebiliyor  ama buyuk bi sıkıntı deıl
DOĞUM TARİHİ YAZINIZ
Denizli

Çevrimdışı Musa GÜNDÜZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 21 Ağustos 2013, 12:45:09 »
Abilerim bende yeni üye oldum aranıza katıldım benim de akşımdaki tüfek bu artemis inox sizler kadar pro deyilim ben sadece arkadaşlarla arada kuş kışın koyde domuz avına gitmek istiyorum senede maximum 30 fişek atarım belki daha az benim aklımdaki nacizane 2 kuş gravürü için boşa para akıtmamak şimdi bu saydığım özelliklerle bu tefeği almam uygunmudur sizce herhafta ava gitmem ayda bikere fikirleriniz doğrultusunda ilerlicem saygılar okuduğunuz için teşekkürler...
1984 istanbul sultangazi