Gönderen Konu: gördünüz mü?  (Okunma sayısı 3393 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Teoman ALPAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • teoman hoca
gördünüz mü?
« : 04 Şubat 2012, 02:14:07 »
sayın avcı arkadaşlarım.sağlık köşesi deyince birşeyi sizlerle paylaşmak istedim.
biliyorsunuz ALÜMİYUM sağlık açısından çok tehlikeli bir madde.. ağır metal diye adlandırılan, içinde yiyecek pişirilmesi bile yasaklanan maden.
peki soframızda kullandığımız, guatr (tiroid bezi büyümesi) yapmaması için ısrarla bütün SÖZDE BİLİM ADAMLARININ tavsiye ettiği İYOTLU TUZ paketlerine hiçdikkatli baktınız mı? içindekiler kısmında : tuz ve "topaklanmayı önleyici madde"  der!ki bu madde alümiyum silikattır (alümiyum tozu !!!)
belki yanlış yapıyorum ama 1 yıl önce eve iyotlu tuz almayı bıraktım ben..
paylaşmak istedim.
2+1 yasak olamaz !!!

Çevrimdışı Nuri ÖNEL

• Müdavim Üyemiz
    • www.ekomakkazan.com.tr
Ynt: gördünüz mü?
« Yanıtla #1 : 05 Şubat 2012, 20:05:37 »
Dediklerinz çok doğru arkadaşım. Bilgilendrme için teşekkür ederim. Alimunyum aynı zamanda alzahimer hastalığınada sebep oluyor ve tetikliyor.
RASGELE
Nuri ÖNEL
1957 NAZİLLİ

Çevrimdışı Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2014, 17:16:19 »
bende o tuzların sentetik kımyasallardan yapıldığını öğrendiğim günden beri kaya tuzu kullanıyorum.
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

The following users thanked this post: Tunç GEÇGİL

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 03 Aralık 2014, 12:11:58 »
 sayın arkadaşlar en iyisi zaten salamura yani kaya tuzu dediğimiz rafiner işlem görmemişi, ben 20 yıla yakın zamandır evde kullanmıyorum , fakat dışarıda mecbur kaldığım zamanlar olmuyorda değil hatta bu sebepten dalga geçilir ve alay konusu bile olduğumu biliyorum, eşim dahil ik zamanlarda bana gülmüştü araştırınca hak vermek zorunda kalmıştı ,..

siz birde ''florid ve florür'ü'' araştırın diş macunlarının olmazsa olmazı sadece bir marka var içinde florid ve florür olmayan, ben şoke olmuştum artık eve sokmuyorum tek marka giriyor eve, araştırınca göreceksiniz reklam olmaması adına yazmadım,  bu madde bileşenleri hazır meyva suyundan tutun günlük hayatta kullandığımız pek çok maddede var. hazır turşudaki sirke ruhu denen asit mide rahatsızlıklarının anası mesela , hazır salçaya konulan koruyucu toz 2/3 ton salçaya bir yemek kaşığı kadar konuluyor ismi sır gibi saklanıyor 5 kilosu tozun 6 binlira civarı idi, göz nosunu sıfırlama eksaimer lasik tedavi lazerle göz çizme tüm ameliyata girenler doktor gözlük kullanıyordu koruma gözlüğünün arkasında numaralı gözlüğü vardı sordum ben memnunum kullanıyorum cevaplarını duyuyoruz prof yada uzman göz dr. gözünde gözlük lazerle çizimde al sana ikilem kapat gözünü bak dünyaya ne göürsünki anca duyarsın zamanında bas bas gazeteler yzdı ''türkiye lasik tedavide deneklerle dolu diye'' hemde üzerine para veriyor ve deneklik yapılıyoruz vs. vs. sağlığınıza dikkat edin , bunları sağlık bakanlığından üniversitelere kadar milyonlar biliyor ama biz insan olarak yeryüzünde denek konumunda hemde üzerimizden para kazanılmak üzere tükettirilerek sırtımızda sülükleri beslemeye devam ediyoruz sonucu yine para ve çıkara dayalı çünkü bu kadar ucuzuz paraya tercih edilecek kadar !... ;)

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2014, 14:12:19 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 03 Aralık 2014, 14:03:21 »
kaya tuzu iyidir .
1978-İZNİK

Çevrimdışı Ali GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 04 Aralık 2014, 13:31:46 »
sadece tuzda yokki içme suyu arıtma tesislerinde çamurun çökertilmesi için aliminyun sülfat kullanılıyor içtiğin yemek yaptığın yıkkandığın sudA da var
  • Baikal ij 58 MA
  • simson sulh
  • sarsılmaz camo 61 namlu

Ali GİRGİN / EDİRNE 1986

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 04 Aralık 2014, 14:03:15 »
Kaçış yok bu saydıklarınızdan. Zevk almaya bakın :)
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 04 Aralık 2014, 21:17:39 »
Mutfakta yemekleri muhafaza için streç film kullanıyorduk, kanserojen madde diye aliminyum folyoya döndük o ondan da kötü çıktı.
1978-İZNİK

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 05 Aralık 2014, 10:02:50 »
 ayrıca,
gazete kağıdının üzerinde avda evde vs. yiyecek sarıp , üzerine birşeyler doğrayıp direkt yemekte kurşunu karaciğere iflasa davet dikkat !..
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN