Gönderen Konu: Bedava Yavruya İhtiyacı Olanlar Buraya...  (Okunma sayısı 132548 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Ali KÖSE

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Bedava Yavruya İhtiyacı Olanlar Buraya...
« Yanıtla #25 : 24 Eylül 2011, 10:44:58 »
slm abi öncelikle böyle bir konuyu ele aldınız için teşekkürler benim iki tane siyah pointerim var kopayla veya kurzhaarla takas etmek isteyen varsa takas ederim...
M.Ali KÖSE
1993 ADANA

Çevrimdışı Ender GÖBEKLİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Settings\pc\Desktop\yavrular\34112_ilan_2_kck[2].j
« Yanıtla #26 : 27 Eylül 2011, 00:12:02 »
arkadaslar ben sözumu tutdum yarı parasına dedim 2 yavruyu nerdeyse  bedavaya verdım(200) tl. simdi abimin kopekleri var ısteyen arkadaslar olursa yıne 200 tl ye vereyim söz anne baba safkan ing poınter kara kafa.
Ender GÖBEKLİ
1970 manisa/salihli

Çevrimdışı Metin PEYNİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 07 Ekim 2011, 01:57:11 »
 merhaba değerli avcı dostlarım nasılsınız.ben şırnak cizreden yazıyorum. sıcak bi bölgede yaşıyor ve avlanıyoruz. genelde kınalı keklik, tavşan ve kum kekliği avlarız. iklim şartlarımız dediğim gibi çok sıcak. buranın iklimine ve yaptığım avlara yarayacak bir av köpeğine çok ama çok ihtiyacım var. bu güne kadar köpeğim olmadı. inşallah sayenizde bende sahip olacam. güzel bereketli vede kazasız avlar dilerim.
Metin PEYNİRCİ
1973 CİZRE

Çevrimdışı Eray KURT

• AvlakForum Üye
  • *
  • 0 rh-
« Yanıtla #28 : 26 Ekim 2011, 19:57:04 »
selam ben bursadan eray kasım ayı sonunda doğacak olan rotwiller yavrularla orjinal pointer takas etmek isteyen olursa bende bir adet pointer bakmak ve avlanmak istiyorum düşüncesi olanlara duyrulur
Eray KURT 21.02.1983 BURSA/Gürsu
İngiliz Pointerle Avcılık Bam Başkadır
Bursalı Pointerci

Çevrimdışı Özgür KORKMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #29 : 11 Kasım 2011, 23:03:59 »
kopegım topagı bır kazada kaybettım. sahıplenecegım bır av arkadası arıyorum
Özgür KORKMAZ
1984 SAKARYA

Çevrimdışı Osman KAYAHAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #30 : 18 Kasım 2011, 02:04:00 »
merhaba benim 4,5 yaşıdaki pointer köpeğim çalındı bu sezon köpeksiz olduğum için doğru düzgün av yapamadım hevesim kursağımda kaldı eğer bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler izmir,de oturuyorum cep 05365682309 herkese rasgele saygılar
Osman KAYAHAN
1976 İZMİR

Çevrimdışı Barış ÜZGÜR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #31 : 26 Kasım 2011, 20:03:53 »
merhaba öncelikle herkeze selamlar;bu siteye üye oldum çünkü internette arama motoru bana burayı gösterdi...
açıkçası av ve avcılık ile ilgili hiçbir bilgim yok.ancak konu ile ilgili fazlasıyla ilgim var.eşim avcı ve herşey onda bitiyor.bana kafelerde oturup çay kahve içip zaman öldürmek yerine doğayı ve herkezin yapamayacağı avlanma tekniklerini ve bunun insana kattığı hazzı öğretti.bunun bir bayan için bile çok güzel sağlıklı ve amaç edinilebilecek bir spor olduğunu öğrendim.siteye ve site yöneticilerine ve üye olan tüm avcı ve avcı adaylarına buradan selam ediyorum ve teşekkür ediyorum.
isteğim şu ki;aslında amacım bedava köpek alıp beleşçi olmak değil ancak sınırlarımı ve yüklü para ödeyemeyeceğim için güven sağlayıp küçük bir av köpeği sahibi olabilmek.bundan kısa bir süre önce oğlum ares i kaybettim.(boxer köpek)oniki yaşına geldi ve yaşlılıktan onu kaybettim.umarım şimdi gittiği yerde çok daha huzurlu ve mutludur.eşiminde altı aylık kurtzhaar sarışınmı sarışın tatlı bir bebeği vardı.ancak evde küçüklüğünden bu yana bizle olmadığı için eşimin arkadaşının köpeği ile birlikte bahçeli bir yerde duruyorlardı.tam av konusunda eğitimleri tamamlanıyorken kaldıkları yerden çalındılar.eşim belli etmese bile inanılmaz üzülüyor çünkü vito da artık yok...
ben köpek almak çok istiyorum eşimde tabii,ancak av köpekleri ile ilgili en uygun ve doğru yer burası olduğunu düşündüğümden buradan sahiplenmek istedim.eşimin haberi yok.ona en güzel hediyeyi vereceğim mutlu olması ve mutluluğumuza katkısı olması için.
sizlerden ricam;ben parasız verin demiyorum elbette ama ödenilebilir bir fiyat olabilir ya da gerçekten bir ev sahibi edindirmek istediğiniz küçük bebişleriniz olabilir.almak istiyorum.
konu ile ilgili mesaj atabilirsiniz.
kurtzaar olması tercihim.
samimi ve güvenilir insanalar demeyeceğim çünkü anladığım kadarıyla süzgeçten geçerek üye olunduğuna göre herkez güvenilirdir ama köpeğine değer veren arkadaşlar yavru için geri dönüş yapsınlar.
şimdiden herkeze teşekkür ederim...
Barış ÜZGÜR
1979 ankara

Çevrimdışı Ükaşe DİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #32 : 02 Aralık 2011, 20:44:24 »
gercekten  güzel konu acılmış emegi gecenlere   saygılar şimdi  desem ki benimde   1  yavru kurtzaar  veya  dırahtar sahiplenmek istiyorum  yardımlarınızı   bekliyorum  karşılgında para  veremem ama taklacı  kuşlarım var verebilirim veya kaz yavrusu  ama  bahara  böyle  bi konu  acılmış  ama  yorumlar bayakı  kırıcı  beleşci   olarak  nitelendirmeyiniz  herşey  para  degildir
Ükaşe DİK
1980 karaman

Çevrimdışı Celil TURAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 03 Aralık 2011, 18:34:14 »
secereside olsunmu vallaha kardeş sana yavru hediye etmek insanda etmez biraz ayıp etmissin
merhaba arkadaşlar anne baba saf kan olan erkek yavru kurzhaar arıyorum yardımcı olursanız sevinirim
Celil TURAN
1976 ÇANAKKALE

Çevrimdışı Cengiz GÜNDÜZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #34 : 06 Aralık 2011, 15:35:43 »
slm dostlar bana bir domuzcu av köpeği yavrusu lazımm vermek isteyenlere şimdiden teşekkürler saygılarımla
Cengiz GÜNDÜZ
1988 TOKAT

Çevrimdışı İmren SAZAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #35 : 06 Aralık 2011, 17:51:48 »
arkadaslar ben sözumu tutdum yarı parasına dedim 2 yavruyu nerdeyse  bedavaya verdım(200) tl. simdi abimin kopekleri var ısteyen arkadaslar olursa yıne 200 tl ye vereyim söz anne baba safkan ing poınter kara kafa.
  çok mu geç kaldım yoksa :((((((
Mersin/Mut

Çevrimdışı Ükaşe DİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #36 : 08 Aralık 2011, 00:19:02 »
arkadaşlar yokmu  bana kuzhaar veya dırahtar yavru varsın dişi olsun
    verecek  olana fazla para veremem ama taklacı kuş isteyen olursa veya bahara kaz yavrusu allah nasip ederse verebilirim  herkese  bol avlar
Ükaşe DİK
1980 karaman

Çevrimdışı Sefa AYDIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #37 : 09 Aralık 2011, 18:52:10 »
slm ben ava yeni başladım ve şuan bir köpek alacak maddi durumum yok bu yüzden bana bir arkadaş köpek hediye edebilirse çok sevinirim teşekkürler 5464709894
Sefa AYDIN
1987 İSTANBUL

Çevrimdışı Nurol YİĞİT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #38 : 21 Aralık 2011, 00:01:02 »
yaklaşık iki haftadır siteyi dolaşıyorum ve bakıyorum ki yavru fiyatları uçmuş....durum böyle olunca  benim 1,5 yaşında köpeğimi çalan şerefsizlere de gün doğuyor...insanlar bir avuç para vermek yerine çalmayı tercih ediyorlar...300-350 tl civarında erkek drahtaar yada kurtzaar safkan bir yavru edinmeme yardımcı olacak arkadaşlar lütfen cevap yazsınlar.tüm forum arkadaşlarına saygılar
Biz kimleriz diye sorma biz hayata bosvermislerdeniz. Bize hayat nedir diye sorma biz hayat deryasinda yüzenlerdeniz. Bizi arama lüks meyhanelerde biz dost sarabı icenlerdeniz.Bize dost arkadas nedir diye sorma biz onlar için ölüme gidenlerdeniz
Nurol YİĞİT
1970 ÇANAKKALE

Çevrimdışı Hüseyin BORUCU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #39 : 21 Aralık 2011, 01:07:55 »
sa arkadaslar bedava işi iyi ama ben paralı ama biraz uygun olmak sartıyla seter yavru almak istiyorum yardımcı olacak arkadasada tesekkür ederim   
Hüseyin BORUCU
 ISPARTA

Çevrimdışı Ufuk EVCİ

• Müdavim Üyemiz
  • ufuk09
« Yanıtla #40 : 21 Aralık 2011, 02:10:05 »
değerli arkadaşlar
satılık ilanlarına bile kolay kolay yorum yazmam. bu bir arz-talep meselesidir. Ancak bahsedilen konuda bir şeyler söylemeden edemeyeceğim

öncelikle şunu söylemek isterim ki hediye edilen şey misket değil can taşıyan bir varlık. hele ki eğitilmesi gereken zaman ve emek isteyen av köpeği.

aslında bundan önce tartışılması gereken birçok konu var. maalesef ülkemizde köpekler yavru almak için çiftleştirilir "üretilmek için değil". senin köpeğin avı güzel- eh benmkinin de avı fena sayılmaz eşleyelim o zaman denir ve bir sürü yavru doğar bazıları atalarının  yüzünden iyi avcı olamazlar ve sokağa atılıp giderler. nasıl olsa bedavadır ve tabiri caizse "tohumuna para sayılmamıştır"

bir başka durum da şu; bazıları der ki"BEN KÖPEĞE PARA VERMEM" ben de derim ki "Allah Allah, neden ki" cevap yok. fişeğe para verilir, tüfeğe para verilir, benzine para verilir, giyime bota para verilir, sigaraya para verilir ve ava çıklır. Ammmaaa köpeğe para verilmez. Soruyorum yahu neden böyle? tık yok. Köpek avı bulurken ve sonrasında da kayanın tepesinden veya sudan getirirken iyi ama değil mi?

Bir diğer husus da şöyledir ki, ben bırakın netten yüzünü görmediim insanlara köpek vermeyi, parası ile gelip köpek almaya gelen insanlara bile güvenilmezse o yavruyu satmama taraftarıyım. Neden mi? edinilen acı tecrübeler bunu gösteriyor da ondan. şöyle bir anımı anlatayım. Geçen mayıs ayında bendeki yavrulardan almak için başka ilden bir arkadaş geldi her şey tamam ancak bir ara ağzından; "o kadar yol geldik mazot yaktık daha aşı yaptıracağız hep masraf" diye bir cümle çıktı ve benim beynimde şimşekler çaktı. köpeğin aşısını fazladan masraf olarak gören bir kişiye nasıl o küçücük yavruyu verebilirdim ki? O anda artık yavrunun satılık olmadığını söyleyerek kendisini uğurladım ve yüz kere olsa yine aynısını yaparım.

Bakın arkdaşlar. ben ilk safkan köpeğimi 1000 km yol yaparak ve kredi kartına 12 taksit ile aldım. hem de 450 tl'ye stajyer öğretmen olarak bir dersanede çalışıyordum ve köpeğin parası benim maaşımın birkaç katıydı ve yol harcaması vs de cabası. Pişman mıyım? asla. bugün olsa yine yaparım. Sen şimdi o yavruyu büyüt, 3-4 yıl emek ver besle vakit ayır. İyi bir erkek bul onun sahibine de para ver. 2 ay anne karnında 2 ay da doğduktan sonra gözünün içine bakarark iyi bakmaya çalış. Sonra da hayatında hiç görmediğin, ve belki de bir daha hiç görmeyeceğin birine ver gitsin. Alan adam da ilgilenmesin hayvancık eğitilmesin, sonra da çok açılıyor veya avı sıkıyor diye bir kurşun sıkıversinler. Dedim ya. Nasıl olsa "tohumuna para sayılmamıştır"

Yurtdışından köpek getirmeye çalışan arkadaşlar bilirler işin zorluğunu. Binlerce euro verdiğimiz adamlar Türkiye'ye köpek satmaya yanaşmıyorlar. Neden mi? İşte bu sebeplerden. Maalesef ülkemizde köpeklerin ve diğer hayvanların yaşam şartları ortada.

Bu arada diyebilirsiniz ki hiç mi hediye etmedin? Ettim tabi ki ama tanıdığım bildiğim değer verdiğim arkadaşlara abilerimize hediye ettim. Çünkü onların  hayvana verdikleri değeri biliyordum da ondan. Bence hediye işi eş dosttan çevreden olmalı öyle netten falan değil. BU arada hem safkan olacak hem bedava olacak güzel iş.

Neyse daha söyleyecek çok şey var ama uzatmaya gerek yok. Özetle söylemek gerekirse benim düşüncem şudur: PARA İLE ALINIRSA "AV ARKADAŞI" OLUR, BEDAVAYA ALINIRSA "İT" OLUR.

Bence buradaki temel kriter köpklerin bedavaya verilmesi yerine fiyatlarının makul tutulması ve daha kolay edinilebilir olmasını sağlamaktır. Böylece hem yavru sahibi emeğinin karşılığını alır, hem de iyi bir köpek edinmek isteyenin işi kolaylaşır, hem de yavru köpekler ileride sahibinin hataları yüzünden itilip kakılmaz.

Son olarak net kanıt olması açısından aşağıdaki linklere bakarsanız ne demek istediğim netleşir. Selamlar

Bu, karnındaki yavrularla terkedilen bir setter:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150310646144438.361909.771674437

bu da terkedilmiş bir drahthaar:
http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,134313.0.html

ağzına,eline sağlık hocam.teşekkürler.
Ufuk EVCİ   
1977 ÇİNE / AYDIN

Çevrimdışı Yusuf BUNCUK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #41 : 21 Aralık 2011, 05:21:17 »
Gökhanın yazısına katılmamak elde değil..

Burada da yavru talebınde bulunmuş hemşehrımıze yardımcı olmak istedik. Vatandaş hem arasıra ava gidermiş.Hemde köpeğede para vermezmiş. E dedim kopegı nasıl bakacaksın,fişek tüfek alabildinmi, belge pul vs..?
Cevaplarını alınca vazgeçtik.. O nedenle durumu Göhan kardeşimiz güzel özetlemiş..
Yusuf BUNCUK
1967-Sakarya

Çevrimdışı Nurol YİĞİT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #42 : 21 Aralık 2011, 09:23:27 »
Bence buradaki temel kriter köpeklerin bedavaya verilmesi yerine fiyatlarının makul tutulması ve daha kolay edinilebilir olmasını sağlamaktır. Böylece hem yavru sahibi emeğinin karşılığını alır, hem de iyi bir köpek edinmek isteyenin işi kolaylaşır, hem de yavru köpekler ileride sahibinin hataları yüzünden itilip kakılmaz...(alıntı)Amacım bedava sirke değil arkadaşlar.av silahıyla 18imde tanıştım.çanakkalenin çan ilçesi,ne kurtzaar köpekleri üç arkadaş tanıştırdık...almanyadan gelen safkan anne merada zehir kaptı ve öldü..elimde kalan son yavru da on beş gün önce çalındı.ben de biröğretmenim ve yazdıklarınıza katılmamak elde değil...fakat sadece bir ekrandan baktığınız bir yavru resmi...sahibini arıyorsunuz herşey tamam kalkıp gidiyorsunuz ne yavru resimdeki yavru ne sahibi telefondaki insan...daha geçen hafta balıkesire gittim...ilan veren arkadaş hasta yavruyu vermeye kalktı bana...yavru yanımızda yıkılınca doğru veterinere...sonuç yüzde yirmi yaşama yüzdeseksen ölme şansı varmış.... bazı insanlar öncelikle avcılık etğini öğrenecek sonra ilan verecekler...yazdıklarım yanlış anlaşılmışsa tüm arkadaşlardan özür dilerim..
Biz kimleriz diye sorma biz hayata bosvermislerdeniz. Bize hayat nedir diye sorma biz hayat deryasinda yüzenlerdeniz. Bizi arama lüks meyhanelerde biz dost sarabı icenlerdeniz.Bize dost arkadas nedir diye sorma biz onlar için ölüme gidenlerdeniz
Nurol YİĞİT
1970 ÇANAKKALE

Çevrimdışı Nurol YİĞİT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #43 : 21 Aralık 2011, 13:34:06 »
slm değerli forum üyeleri aradığım yavruyu ergin kıray beyden aldfım saygılar
Nurol YİĞİT
1970 ÇANAKKALE

Çevrimdışı Halil GEZER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #44 : 21 Aralık 2011, 14:27:00 »
berşan uçar beyin dediklerine katılıyorum bedava dediğin anda abimizin verdiği emekler nerde kalıyo her kez emeğinin karşılığı alacakki hoşnut olacak av bir sipor gibi görülsede hastalıktan başka bişey deyil köpekte bir hastalık köpeği aç yatıyosa kendi toksa onada avcı diyemem avlanmasınlarda abilerim valla br adet pointıra ihtiyacım var emeğini karşılayabildiğim kadar karşılarım yardımlarınızı bekliyorum
Halil GEZER
1986-Karabük

Çevrimdışı Muhammet ERDOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #45 : 09 Ocak 2012, 11:05:57 »
benim yavru köpeğe ihtiyacım var vermek  isteyenlere duyrulur
Muhammet ERDOĞAN
1993 TOKAT

Çevrimdışı İbrahim ÇOLAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #46 : 09 Ocak 2012, 17:38:40 »
Selam Avcı Arkadaşlar . ߀N 18 YAŞINDA Sizlere Göre Daha Kücügüm.
Av ve Köpeklere Merakım Cokdur . Bu Sene 1 Yaşındaki Setter CinsLi Köpeğim Ölerek . Köpeksiz KaLdım . Sizlerden Köpeğinin Yavrusu Olupda Parasız Dağıtmak İsteyen Abilerim Ve KardeşLerim Olursa ßana Hediye EdebiLirmisiniz . Köpeğimin Yavrusunu ßaşkalarına ßedava Verdim Para İstemedim . Ama Şimdi O aRkadaşlar ßen Den Ücret İstiyorlar Böleleri De Var Artık Dünyada . neyse Abilerim Ve KardeşLerim.

ßunu Okuyan Avcı ArkadaşLara Ve Abilere  TEŞEKKÜR EDİYORUM .

Sizlerden YardımLarınızı ßekLiyorum ... '  RAS GELE .  '     Tek ßedava Değil . Ücretli Ama Öğrenciye Göre Ücret Veren Avcı Arkadaşlarım Ve Abilerim Öğrenciye Göre Fiyat belirliyen Kişilerden AlabiLirim . Her Seyi Hazır ßeklemem .
[/b][/i]

Mesaj Larınızı ßekliyorum
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2012, 17:43:44 Gönderen: İbrahim ÇOLAK »
İbrahim ÇOLAK
DOĞUM TARİHİ YAZINIZ
GİRESUN

Çevrimdışı Muhittin MARAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #47 : 15 Ocak 2012, 16:27:58 »
Öncellikle böyle bir etkinlik olduğu icin cok teşekkurler Genc Avcıyım 20 yasında eğer mumkunse bende istiyorum tekrar tesekkurler
Muhittin MARAL
1991 SAMSUN/SALIPAZARI

Çevrimdışı Can DEMİRTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #48 : 21 Ocak 2012, 10:17:44 »
kdz.ereğli ve cevresi yavru veya büyük fark etmez güzel bir köpek arıyorum uygun fiyatlara olupda vermek iştiyen arkadaşlarhan haber bekliyorum ......
cep:0535 983 7951
Can DEMİRTAŞ
1980 ZONGULDAK

Çevrimdışı İbrahim ÇOLAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #49 : 21 Ocak 2012, 13:45:06 »
Selam ArkadaşLar . .  Av Köpeği  Hediye Etmek İsteyen ArkadaşLar. . ßedava aLmak istemem Köpeği Süt Parası neyse 100 - 200 tl Werebilirim Saf Köpeklere .

Öğrenci oldugum icin bu kadar werebilirim.

Hediye Etmek İsteyen ArkadaşLar : Özel Mesaj AtaBilirLer.

HERKEZE HAYIRLI AV LAR DİLİYORUM . .. . 'RAS GELE'
İbrahim ÇOLAK
DOĞUM TARİHİ YAZINIZ
GİRESUN