Gönderen Konu: M3000 Taktik Önerir misiniz?  (Okunma sayısı 2965 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zekai SARICA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
M3000 Taktik Önerir misiniz?
« : 10 Ocak 2018, 16:33:55 »
Merhaba,

Tek kurşun atışı ve evde bulundurma amacıyla bir yivsiz tüfek almak istiyorum ve bu amaçla yaklaşık 2 aydır değişik forumlardan bilgi topluyorum. Yaptığım araştırmalar neticesinde düşündüğüm modeller Stoeger M3000 in aşağıda fotoğrafı olan modelinin 48 veya 51 namlulu ve 7+1 olanı, Ata CY Tactical bir diğeri ise Akkar'ın TK-222 modeli.

Genel olarak edindiğim kanı Stoeger'in sistem olarak muhtemelen en sıkıntısız olanı olduğu ancak bayilerde bu modeli yakından görüp inceleme şansım şu ana kadar olmadı.

Stoeger kullanan sizlerden mümkünse beni aşağıdaki hususlarda aydınlatmanızı rica ediyorum.

-Benim kullanım amacım için M3000'in aşağıdaki modelini genel olarak önerir misiniz?
- Tabanca kabzeli M3000 ile omuzdan destek almadan atış yapmam durumunda sonraki fişeği namluya kendisi sürer mi?
- M3000'in, gerçi emsallerine göre ağır bir tüfek ama, emsali olan aynı kalibredeki gazlılara göre tepmesi ciddi miktarda fazla mıdır?
-Stoegerin alttaki fotoğraftaki gibi gez-arpacık sistemli bir yivsizini kullanan varsa memnun mudur(Farklı yerli markalarda sıkıntı yaşayanlar var)?

Saygı ve teşekkürlerimle.

1982 - İstanbul

Çevrimdışı Emre SOYKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: M3000 Taktik Önerir misiniz?
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2018, 16:46:14 »
stoeger m3000 çok güzel tüfek fakat taktical olanı Türkiye de yok sanırım .
1992-iSTANBUL

Çevrimdışı Zekai SARICA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 11 Ocak 2018, 16:49:53 »
stoeger m3000 çok güzel tüfek fakat taktical olanı Türkiye de yok sanırım .

Açıkçası kendim henüz görmedim ama Komando Av ve Stoegerdan olduğu bilgisini aldım. Eğer kendim görürsem buraya fotoğrafınıda eklerim inşallah.

Teşekkürler.
1982 - İstanbul

Çevrimdışı Zekai SARICA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 13 Ocak 2018, 00:50:49 »
Bugün tüfeği Komando Av da kısa bir süre inceledim. Tüfek fotoğraftaki gibi teleskobik dipçikliydi.

Tüfeğin ağırlığı, omuzlaması, ve kozmetik kalitesi hoşuma gitti. 48 cm namluda 7 kapasiteli şarjör borusuda namluyu geçmemişti.

Ancak, gez kısmı bir çeşit plastik malzemeden yapılmıştı ve açıkçası bana pek güven vermedi. Zaten incelediğim tüfeğin gez halkası da kırıktı.

Açıkçası şu an için gezde gördüğüm problem ve  düşündüğüm diğer modellere göre fiyat farkı olması sebebiyle araştırmaya devam etmeye karar verdim.
1982 - İstanbul