Gönderen Konu: Trap fişeği hakkında...  (Okunma sayısı 22893 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
Trap fişeği hakkında...
« : 08 Ocak 2012, 21:39:35 »
Arkadaşlar   1-3 şok saint etienne süperpozemle kınalı keklik avında idim 32 gram kullandım fazla geldi hem tüfek tepiyor hemde grupman toplu gidiyordu 30 gram denedim sonuç aynı tepme ve keklik deforme  bayağı bir haşat oluyordu hava soğuk olmasına rağmen 28 gram 7,5 no trap fişeği koydum tüfeğe bir müddet sonra yaklaşık 25 metreden yatay geçiş yapan kınalıya iyicene tutup tetiği kestim sıkmamla beraber keklik havada patladı sanki... bir anlam veremedim onunda yenecek bir tarafı kalmamıştı çok şaşırdım.. hayretle içinde bakınırken tapayı gördüm power tapa ve kanatları kapalı idi kafama takılan bu trap fişeklerinin tapaları açmamak üzeremi dizayn ediliyor imalat hatasımı tüfek şokları dar saçmayı ileri, sürüyor tüfek alt namlu 18,4 üst namlu 18,3 (namlu iç çapı) bu konuda arkadaşların düşüncelerini öğrenmek isterim...
bundan sonra deneyeceklerim bior,keçe tapa, dispersante ve 24 gram olacak durum bunu gösteriyor galiba herkese selamlar....
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2012, 21:42:49 Gönderen: Emin OLGAÇ »
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
Ynt: Trap fişeği hakkında...
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2012, 21:43:51 »
Tapaların açık olması gerekir. Belki hatalı üretim olabilir.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2012, 21:48:01 »
Tapaların açık olması gerekir. Belki hatalı üretim olabilir.

Nazife hanım hoş geldiniz...
uzak plak ları kırmak için trap fişeklerine mahsus özel açılmayan tapa yapılması ihtimali üzerinde duruyorum hiç trap atmadığım için yanılıyorda olabilirim... teşekkürler...
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2012, 23:58:55 »
Hatırladığım kadarıyla o kanatların açık olup olmamasının bir farkı olmuyordu. Hatta üşenmeyip bunu deneyen bir arkadaşım da fark olmadığını söylemişti. Fark olsa her sefer fark edilir. Arada sırada oluyorsa, gerçek sebep başka bir şey demektir. Öyle değil mi?

Trap fişekleri kalite durumuna da bağlı olarak, en sert saçma içeren fişeklerdendir. Sert saçmalar ise "bilhassa trapta" aranır. Çünkü ufacık hedef ve azıcık saçma 30 m ve ötesinde isabet garantisi ile vurulmak istenir. Bu saçmanın sert olması ile ideal olur. Yani saçmalar trap fişeğinde oldukça toplu gider, gitmelidir.

yine trap fişekleri en süratli fişeklerdendir. Çok uzak olmadıktan sonra hedefe çok yüksek hızla varırlar. Saçmaın da toplu olduğunu eklerseniz, trap fişeği marifetini göstermiş desek de olur.

Ama bu dediklerim kaliteli trap fişeklerinde böyledir. Bunları görmesek bile, hepimiz olmayacak fişekle kuşumuzun elek gibi olduğuna şahit olmuşuzdur. Bazen dağılımın çok yoğun yerine denk gelebiliyorlar. Eh atıcının da becerisi eklenirse her şey apaçık olur :)

Yine de forumda iyi trap ustalarımız var. Onlar daha iyi bilebilir.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 09 Ocak 2012, 09:56:18 »
Hangi marka fişek kullandınız?

trap fişeklerinin kurşun saçma dolularının tapaları birbirine benzer.iyi bir atıcı plağa 23-28 metre aralıklarında ilk atışını yapar. grupman 75 cm içinde saçmaların( fişeğe göre )toplanmasını sağlar.genelde 24 gram tapalrı ile 28 gram tapaları aynı oluyor.tapalar içinde sabit kopmayan kanatlı imalatlar olduğu gibi kopabilen kanatlı tapalarda var.sabit olanlar biraz daha derli toplu...

babamda da falcor var emin bey yıllarca kekik fişeğini kendi yaptı..genelde keçe tapa ile avlandı..Winchester boşlara kısa süren tapa ile dolumlar yapıyordu pek fazla boş attığını görmedik ve kekliklerdende yaralı da görmedik parçalananda...kesinlikle bior kullanın derim..bornaghi 30 gram felt fişeklerde de verim alabilirsiniz.

• Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 09 Ocak 2012, 13:08:50 »
size daha önce baika bir konuda aiağıdaki gibi cevap vermiştim.

falcor la yıllarca  kendi doldurduğu fişekler ile avlandı. hazır fişek ile winchester 34 gram special fişekler ile keklik ve tavşan avında  çok randıman aldı . şimdiki RC Sıpe ile Rc s4 33 gramlar çok iyi grupman verdiğini kendi atışlarımdan biliyorum bu fişeklerde iş yapacaktır.Winchester fişek tercihi hiç bir zaman sizi yanıltmaz.
eğer kendiniz fişek yapacaksanız size bir çok ölçü verebilirim.Keklikte 33 gram ördekte soğuk havalarda 35 gram tavsiyedir.yazın çok hafif dolular ile randıman alabilirsiniz.
mke barutu ile kışın 1,65  35 gr ördek  , keklikte 1,55   33,5 -34 gram keçe tapa  fişek yapabilirsiniz.biraz daha sıcak havalardqa 1,50 barut ile istediğiniz saçma miktarı ile  30-31-32-33-34 gram fişek yapabilirsiniz.üveyik avında ise barut gramı 1,30 gramı aşmamalı.
yabancı barut ile sorarsanız barutunuzun tipine göre size değişik ölçüler verebilirim.

yukarıdaki barut ölçüleri gram kile denen uzun boru şeklindeki ölçülere göre imiş..

gram kile mke barut  1,65  hassas terazide 1,48
gram kile mke barut  1,55  hassas terazide 1,40
gram kile mke barut  1,50  hassas terazide 1,37 geldi 

28 gram trap fişeğinin barutu kullanıp üzerine uygun keçe tapa ile 30 - 31 gram fişek yapabilirsiniz o da uygun olur.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #6 : 09 Ocak 2012, 14:04:41 »
Hangi marka fişek kullandınız?

trap fişeklerinin kurşun saçma dolularının tapaları birbirine benzer.iyi bir atıcı plağa 23-28 metre aralıklarında ilk atışını yapar. grupman 75 cm içinde saçmaların( fişeğe göre )toplanmasını sağlar.genelde 24 gram tapalrı ile 28 gram tapaları aynı oluyor.tapalar içinde sabit kopmayan kanatlı imalatlar olduğu gibi kopabilen kanatlı tapalarda var.sabit olanlar biraz daha derli toplu...

babamda da falcor var emin bey yıllarca kekik fişeğini kendi yaptı..genelde keçe tapa ile avlandı..Winchester boşlara kısa süren tapa ile dolumlar yapıyordu pek fazla boş attığını görmedik ve kekliklerdende yaralı da görmedik parçalananda...kesinlikle bior kullanın derim..bornaghi 30 gram felt fişeklerde de verim alabilirsiniz.

polat bey kullandığım fişek rc 7,5 28 gram competition bundan sonra keçe ve bior ile devam edeceğim bu arada winchester 34 gr ile S4 33 gram bu tüfeğe çok fazla gelir...sipe kullandım güzel ve hızlı keklik fişeği kendi fişeklerimi doldurma imkanım ve malzemem olmadığı için dediğiniz gibi bornaghi feelt mirage 30,5 b&p light da seçeneklerim arasında ama şu bir gerçekki falcor u nasıl yapmışlarsa güzel yapmışlar zarif ve çok etkili bir tüfek
avcı uzun yıllar kullandığı tüfek ve fişekten sonra başka ölçülerde ve özelliklerde tüfek ve fişeğe geçince ister istemez su bulanıyor işler karışıyor sorun değil her zaman taşlar yerine oturur bununla meşgul olup araştırıp doğruyu bulmakta ayrı bir zevk selamlar...
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2012, 14:06:14 Gönderen: Emin OLGAÇ »
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 09 Ocak 2012, 14:08:57 »
Keçe, bior, dispersante tapa max 31 grama devam et Emin abi, senin tüfek keklik avında bunları kaldırır,
iç çapı 18,2 - namlusu 72 olan benim tüfekte vuruşlar gayet tatlıydı.
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 09 Ocak 2012, 14:27:11 »
emin bey olay barut ayarı ile ilgili siz barutu iyi ayarladıktan sonra saçmanın 33 34 gram olması farketmez..

size son tavsiyem
RC PROFESSIONEL GAME 12 CAL. 28 GRAM bu fişek tam size göre
rasgele...
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 09 Ocak 2012, 14:54:40 »
rc 2 serisi Sıpe ve rc2 caccia ve s4 fişeklerde aynı tapa kullanılmış..Grupmanı çok etkili..

elinizdeki tüfek zanndersem 958...ördekte de çok randıman alacaksınız.

kekliğe attığınız fişeği ben üveykte aynı tüfekle atmıştım.30-40 metrelerde çok güzeldi ancak yakın mesafelerde ya kaçırdım ya vurulanlar perişandı..

bu fişeğide incelemenizi öneririm.
http://www.deveciogluav.com/?newUrun=1&Id=363278&CatId=bs260079&Fstate=
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 09 Ocak 2012, 15:14:44 »
tüfek malum trap tufeyı namlu iç çapı dar ben size direk keçe tapa öneririm çünkü kece tapada basınc daha az oldugu için geri tepmesı az sacma dagalımı bıor göre daha cok. ve cabuk.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 09 Ocak 2012, 17:42:45 »
tüfek malum trap tufeyı namlu iç çapı dar ben size direk keçe tapa öneririm çünkü kece tapada basınc daha az oldugu için geri tepmesı az sacma dagalımı bıor göre daha cok. ve cabuk.

tüfek trap tüfeği değil gökhan bey manufrance falcor 958
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #12 : 09 Ocak 2012, 18:41:41 »
Hatırladığım kadarıyla o kanatların açık olup olmamasının bir farkı olmuyordu. Hatta üşenmeyip bunu deneyen bir arkadaşım da fark olmadığını söylemişti. Fark olsa her sefer fark edilir. Arada sırada oluyorsa, gerçek sebep başka bir şey demektir. Öyle değil mi?

Trap fişekleri kalite durumuna da bağlı olarak, en sert saçma içeren fişeklerdendir. Sert saçmalar ise "bilhassa trapta" aranır. Çünkü ufacık hedef ve azıcık saçma 30 m ve ötesinde isabet garantisi ile vurulmak istenir. Bu saçmanın sert olması ile ideal olur. Yani saçmalar trap fişeğinde oldukça toplu gider, gitmelidir.

yine trap fişekleri en süratli fişeklerdendir. Çok uzak olmadıktan sonra hedefe çok yüksek hızla varırlar. Saçmaın da toplu olduğunu eklerseniz, trap fişeği marifetini göstermiş desek de olur.

Ama bu dediklerim kaliteli trap fişeklerinde böyledir. Bunları görmesek bile, hepimiz olmayacak fişekle kuşumuzun elek gibi olduğuna şahit olmuşuzdur. Bazen dağılımın çok yoğun yerine denk gelebiliyorlar. Eh atıcının da becerisi eklenirse her şey apaçık olur :)

Yine de forumda iyi trap ustalarımız var. Onlar daha iyi bilebilir.

volkan bey doğrudur trap fişekleri plakları kırmak üzere üretildiğinden ve söz konusu yarışma olduğundan bir tek saçma bile büyük önem taşıyor bu yüzden sert saçmaya sahipler.. avcı mahareti olarak 3,6 kg tüfekten 3,15kg tüfeğe geçmek 12 kalibreden 20 kalibreye geçmek gibi bir şey savurma ve nişan almaya daha rahat ve kolay buda avantaj sağlıyor iyi sonuç alınıyor.. selamlar..
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #13 : 09 Ocak 2012, 18:44:00 »
Keçe, bior, dispersante tapa max 31 grama devam et Emin abi, senin tüfek keklik avında bunları kaldırır,
iç çapı 18,2 - namlusu 72 olan benim tüfekte vuruşlar gayet tatlıydı.

aynen öyle Hasan bey senin tüfek rus baikal olmalı (72cm) hemen hemen karakteristik aynı ne olursa olsun uzak atan tüfekleri hem sevmişimdir. bıldırcın haricinde bu tüfekler güven veriyor. selamlar...
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #14 : 09 Ocak 2012, 18:46:58 »
emin bey olay barut ayarı ile ilgili siz barutu iyi ayarladıktan sonra saçmanın 33 34 gram olması farketmez..

size son tavsiyem
RC PROFESSIONEL GAME 12 CAL. 28 GRAM bu fişek tam size göre
rasgele...

önerinizi dikkate alacağım polat bey ondan sipariş verdim bile kırmızı renk 65 mm kovan rc fibre diye geçiyor... avcılık bu işte araştırma hep en uygununu bulma ve sürekli adrenalin selamlar.....
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #15 : 09 Ocak 2012, 18:48:26 »
tüfek trap tüfeği değil gökhan bey manufrance falcor 958

aynen öyle manufrance 958 falcor saint etienne... made in france
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 09 Ocak 2012, 19:11:32 »
emin abi ağır ve uzun namlulu tüfeklerde savurma nişan hattı ve denge  hafif tüfeklere göre daha iyidir.trap fişeklerine gelince normalde saçmalar sert olduğu için plaka kırmaktaki ve grupman yapmaktaki performansı av saçmalarına göre daha iyi.yanlız geçen sene müsabakada defalarca kere  vurulan plakanın yönünü değiştirmesine rağmen kırılmaması beni çok şaşırtmıştı.tabi yerli yapım bir trap fişeğiydi.size naçizane tavsiyem mirage bol door.deneyin.kesinlikle memnun kalacaksınız.selamlar.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #17 : 09 Ocak 2012, 20:24:21 »
emin abi ağır ve uzun namlulu tüfeklerde savurma nişan hattı ve denge  hafif tüfeklere göre daha iyidir.trap fişeklerine gelince normalde saçmalar sert olduğu için plaka kırmaktaki ve grupman yapmaktaki performansı av saçmalarına göre daha iyi.yanlız geçen sene müsabakada defalarca kere  vurulan plakanın yönünü değiştirmesine rağmen kırılmaması beni çok şaşırtmıştı.tabi yerli yapım bir trap fişeğiydi.size naçizane tavsiyem mirage bol door.deneyin.kesinlikle memnun kalacaksınız.selamlar.

Suat bey haklısınız ağır tüfeklerin artı özellikleri var ancak benim gibi dağda tam teçhizat 15 20 km yürüyen birisi için dezavantaj şu an kullandığım poze 3150 gram ne hafif nede ağır ideal en azından benim için..
fişek tavsiyenizi aldım muhakkak deneyeceğim ve sonucu burada paylaşacağım... bir arkadaşımın fişeği bitti tavşan merasına girmiştik fişek istedi bende iri saçma olmaz dedim ona rc 7,5 28 trap verdim.. bumu yıkacak tavşanı diyerek güldü sen bilirsin dedim mecburen tüfeğine koydu bir müddet sonra 35 metreden tavşana attı yerinde çakıldı kaldı değdiği yerdeki kemikleride kırmıştı mesele iri saçma yüksek gramaj değil uygun muhimmat kullanmakta selamlar.....
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #18 : 09 Ocak 2012, 21:04:49 »
Ben de 24-28 gramların üstüne çok nadir çıkanlardanım. Bana da yetiyor.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 09 Ocak 2012, 22:34:06 »
bizim insanımız ince saçmayı ve düşük gramajlı fişeği pek sevmez.ince saçma sarıcı kalın saçma kırıcıdır.ancak kalın saçmalar ebat olarak büyük ve ağır olduğundan    ince saçmalar  kadar iyi grupman yapamaz.uzak mesafelerde  etkilidirler ancak grupman olarak ince saçmanın yanına bile yaklaşamazlar.7 numara bir fişek 30 ve 40 mt mesafelerde çok etkilidir.gramajı ne olursa olsun.

BİGA/1979

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #20 : 09 Ocak 2012, 22:50:54 »
bizim insanımız ince saçmayı ve düşük gramajlı fişeği pek sevmez.ince saçma sarıcı kalın saçma kırıcıdır.ancak kalın saçmalar ebat olarak büyük ve ağır olduğundan    ince saçmalar  kadar iyi grupman yapamaz.uzak mesafelerde  etkilidirler ancak grupman olarak ince saçmanın yanına bile yaklaşamazlar.7 numara bir fişek 30 ve 40 mt mesafelerde çok etkilidir.gramajı ne olursa olsun.

Suat bey avcılık geçmişimde ne kadar usta bir uçar avcısı gördümse hepsi düşük gramaj ince kullanırdı hiç unutmam istanbulda hastahanede yatan yaşlı bir doktor ile tanıştım doğuda görev yaparken güzel keklik avları yapmış muhabbet derinleşti bana kekliğe ne atıyorsun dedi bende kışın 7 yazın 6 dedim gülümsedi ve sen keskin avcısın be nelerde atıyormuşsun dedi şaşırdım sen ne atıyorsun dedim söylede bilelim naz buz etti yeğenim ben kekliğe 10 numara 9 numara nadiren sekiz numara sıkardım dedi  şaşırdım ama haklıydı güzün denedim 8 lede 9 lada keklik aldım... daha sonraları tavşan faktörü nedeniyle vazgeçtim 8,7,6 devam
selamlar...
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2012, 22:52:22 Gönderen: Emin OLGAÇ »
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 09 Ocak 2012, 23:06:06 »
evet tavşan işin içerisine  girerse 6 numarada hatta 5 numaraya kadar yolu var.ama elinde  s 56 sı olan bir abinin 01  1  2 numara 34 gr  fişek atıyorum cevabını duyunca dehşete düştüm.uzaktan vuruyorum diyor.uzak artık kaç metreyse.

BİGA/1979

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #22 : 09 Ocak 2012, 23:18:08 »
evet tavşan işin içerisine  girerse 6 numarada hatta 5 numaraya kadar yolu var.ama elinde  s 56 sı olan bir abinin 01  1  2 numara 34 gr  fişek atıyorum cevabını duyunca dehşete düştüm.uzaktan vuruyorum diyor.uzak artık kaç metreyse.
 :) :) :)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 10 Ocak 2012, 10:02:07 »

aynen öyle Hasan bey senin tüfek rus baikal olmalı (72cm) hemen hemen karakteristik aynı ne olursa olsun uzak atan tüfekleri hem sevmişimdir. bıldırcın haricinde bu tüfekler güven veriyor. selamlar...

Emin abi benim tüfek ussr ij 27, bu tüfek soğuk havada fişeği bombaya çeviriyor, yani ava düzgün atış yaptıysan yaralı gitme şansı yok, kuşun ölüsü düşüyor. dediğin gibi uzak atan tüfekler bunlar, soğuk havada onu götürüyorum içim rahat.
peki senin tavşan için saçma tercihin ne olurdu?
ben 32 gram 7 numara rotweil attım mesafe 30 metreydi,
erişkin bir tavşandı ve hiç sendelemedi bile ve kaçtı gitti
saçma güzel tutttu ama yıkmadı hayvanı, büyük ihtimal gittiği yerdede kalmıştır.
onun için tavşana bu tüfeklerde en uygun saçma kaç numara kullanmalı?
bende randıman aldığım numarayı yazacağım

saygılar
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 10 Ocak 2012, 10:36:54 »
baikal cılar kışın 33 gram 5 no kullanıyorlar tavşana...
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama