Gönderen Konu: pahalı fişek  (Okunma sayısı 7762 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 06

• Müdavim Üyemiz
pahalı fişek
« : 07 Kasım 2011, 21:10:32 »
sevgili avı abilerim ve üstatlarım bende bi korku var sanki ucuza alınan fişeği ava attığım zaman vurmayacak gibi geliyor sürekli bir güvensizlik var bu yüzdende hep pahalı fişek alıyorum federal ve winchester bu konuda yanılıyormuyum veya haklımıyım yada abartıyormuyum sizlerin değerli yorumlarını bekliyorum....
Ali ÖZTÜRK
1990 ANKARA

Çevrimdışı Süleyman DALAR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: pahalı fişek
« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2011, 21:34:25 »
mrb oncelikle bende ayni dusuncedeydim eskiden fisek kolleksiyonu var dunyada ne kadar marka kaliteli fisek varsa kullandim ucuz fisek tufeye koymaya avi kacirrim diye cekiniyodum
2 yildir turkiyede yaf ve mega fisiklerini kullaniyom cok iyi sonuclar aldim bence ucuzlugu pahaliligindan once tufeyi hedefe iyi atmak onemli karar sizin yaf fiseklerini bir deneyin
Süleyman DALAR
1973 FRANSA afyon

Çevrimdışı Tanner KARA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 08 Kasım 2011, 16:00:47 »
fisegin pahali olmasi onun kaliteli oldugunu gostermesi gerekir. ama buna karar verecek sizsiniz genelde pahali fisekler de kaliteli malzeme kullanilir ama bunun kararini avci kendisi verir iyi bir avci ucuz fiseklede ayni isi gorebilir ama yinede en ucuz fisegi birde en pahali fisegi alip bunlari malzeme olarak kiyaslaya bilirsiniz tabasini ,barutunu ,sacmasini  kovanini kapsulunu bunlar onemli ondan sonra atis yaparak arada bir fark olup olmadigina bakmaniz gerekir fisekte ne kadar geri tepme var dagilimi iki fisegi ayni mesafeden bir karton uzerine atis yapip sacma adetlerini saymaniz bunlar size daha iyi bir fikir edinmenizi saglar.cunku piyasada cok degisik barut var ve hepsinin fiati farkli buda kaliteyi artiriyor ayni zamanda fiatida ama sizinle ayni fikirdeyim bazi fisekler asi pahali

Tanner KARA
1968 KANADA

Çevrimdışı Ali EDİZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 10 Kasım 2011, 20:12:42 »
kekliğe fedaralin fişeğini aldım 70 lira verip  memnun kalmadım 10 liralık mke fişeklerinin kıpırdatmadığı tavşanları keklikleri delip geçti hayvan canı çıkana kadar gtti.
Ali EDİZ
1977
 ANKARA

Çevrimdışı Mustafa ÖZTÜRK 06

• AvlakForum Üye
  • *
  • çıtak (nicelik biyere kadar sonuna kadar nitelik)
« Yanıtla #4 : 12 Kasım 2011, 20:15:32 »
mirage  32 gram 6 no çok çok memnunum s4 de güzel hem fiyat hem kalite olarak tavsiye ederim keklik ve tavşana ama en önemlisi iyi köpek birde tüfeğin arkasından iyi bakacaksın
                                                                                                            mustafa öztürk 1982 Ankara kızılcahamam 0RH+

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 12 Kasım 2011, 20:46:53 »
ah mustafa abi işte köpeğim yok evim bi müsait olsa hemen alacağım birtane ama malesef binada pek mümkün olmuyor:(
Ali ÖZTÜRK
1990 ANKARA

Çevrimdışı Murat ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 13 Kasım 2011, 22:35:44 »
YAF KULLANIYORUM GAYET MEMNUNUM....
Murat ÖZTÜRK
1987-Mardin

Çevrimdışı Nurettin BEKAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 16 Kasım 2011, 21:05:44 »
 herkese mrb.bende çok fişek denedim rc den çok memnun kaldım ama çok pahalı dayanılacak gibi değil sonra  yaf aldım fakat otomatik tüfeğimin tetik tertibatı dahi barut pisliğiyle doluyor temizlemekten bıktım şaşırdım kaldım birde megayı deniyeceğim bakalım o nasıl sonuç verecek . yerli malı dedik ama .
Nurettin BEKAR
1980 manyas

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 16 Kasım 2011, 21:38:35 »
meca yerli fişeklerin en iyisi.gayet memnunum.ördek beklerinde rotweil ve rc jk6 faworim.diğer bütün avlarda meca ama o kadar zahmet uğraş soğuk ve eziyetten sonra uçarda ördeğe atıcağım iki fişek için riske girmem. Rc  ve rotweil gayet iyi.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Yener HACIOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 16 Kasım 2011, 21:42:16 »
Avı elde etmenin 100/70 i vuruşla alakalıdır.sen vur vurduğuna emin ol.sonrası saçmanın inceliğine ve gramaja kalmıştır.orta kalite bi fişekte bunları uygula tüm düşüncen silinir.bizde bi arkadaş var en dandik fişekle avlamadığı hayvan yok ;ama adam attığını vuran bi tip.
lYener.HACIOĞLU-1977-SAKARYA_İSTANBUL

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 15 Aralık 2011, 00:12:24 »
herkeze verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim dediklerinizi dikkate alarak mke zuber b&P mirage bornagi gibi değişik çeşitlerde fişeker aldım bakalım deneyip göreceğim bü güne kadar pahalı fişeklere boşunamı para vermişim......
Ali ÖZTÜRK
1990 ANKARA

Çevrimdışı M.Halit DEVECİOĞLU

• Free Üye
  • *
  • LAMBRO AV FİŞEKLERİ
    • DEVECİOĞLU AV BERGAMA - İZMİR
« Yanıtla #11 : 21 Aralık 2011, 17:39:59 »
Lambro fişeklerini denemeni tavsiye ederim.Blue 34 Brown 33 gram s4 barutu ile doldurulmuş.Keklik ve Ördek te kullananlar çok memnun..
Mehmet Halit DEVECİOĞLU
1960 İzmir - Bergama

LAMBRO AV FİŞEKLERİ
https://www.fisekmarket.com

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #12 : 21 Aralık 2011, 21:56:01 »
Lambro fişeklerini denemeni tavsiye ederim.Blue 34 Brown 33 gram s4 barutu ile doldurulmuş.Keklik ve Ördek te kullananlar çok memnun..
Siteniz güzelmiş ama Opera tarayıcıyla linkler tıklanınca çalışmıyor.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimiçi Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 21 Aralık 2011, 22:53:06 »
ben fişek kalitesine fazla önem vermem el yapımına benzer yani fişeklerin kıvrımı falan çok düzgün değildi ankaradan aldım domuz avında kullanmak için 5-6 yıl önce aldığım fişeklerden hala elinde kalmış bir kaç fişeği yakın zamanda denedim performansı gayet iyi bana kalırsa fişekte fabrikasyon bir hata yoksa (eksik barut yanlış saçma numarası) sonuc çok fazla etkilemiyor birde fişeğin nem alması var eğer fişekleri sakladığınız yer nem alıyorsa o fişekten fazlabirşey beklemeyin. onun haricinde ben yaz kış mke 32 ve yfs 32 gram başka hatırıma gelmeyen ismi fazla duyulmamış birçok marka fişek hatta baya eski evde kalmış olan karabarut el yapımı dolularını deniyorum hiç olumsuzluk yaşamadım desem yeridir inşallahta yaşamam benen fazla olumsuzluğu ava başladığım ilk yıllardan bu tarafa tüfekten yaşadım ben fişek seçmem tüfeğiminde fişek seçmesini istemem.
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

Çevrimdışı Osman TURALI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 09 Ocak 2012, 10:33:02 »
 O0 KARDEŞ BEN DE SIZIN GIBIYIM 2  YILDA BIR TUFEĞE  FISEĞE KABAHAT BULUYOR  İDİM  ŞİMDİ BU SENE CIKAN OZKURSAN  FISEKLERINI DENEDIM 45 METREDEN KAĞIDA SABIT ATISLAR YAPARAK FISEK 10 UZERINDEN 10 AILDI FIYATIDA COK UYGUN  TAVSIYE EDERIM HEMEN HEMEN KUTUDAKI HER FISEK AYNI SONUCLARI VERIYOR ,,, AMA GRUBMANI COK COK  FAZLA  ISABET ETTIRENIN AVI KACMIYOR  ISABET ETTIREMIYENDE VURDUM DUSMUYOR  YADA  BUNA SACMA KOMAMISLAR  DIYOR  ,,,,,DENEYIN MEMNUN KALACAĞINIZA EMINIM  SAYGILAR  ,,BOL AVLAR HEPINIZE  ,,,
Ali osman TURALI
1974 SAMSUN