Gönderen Konu: Dürbün ayarı  (Okunma sayısı 7349 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Niyazi MIDIK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Dürbün ayarı
« : 26 Kasım 2013, 00:24:52 »
Merhaba arkadaşlar. Ben yaklaşık 2 yıl önce Hatsan torpedo 150 sas 5,5 mm lik havalı tüfek oldım kutusundan 9x44 lük bir dürbün çıktı baya uğraşmama rağmen bir türlü dürbün ayarını tutturamadım dolayısıyla uzak mesafe atışlarında hedefi çok kaçırıyorum ve istenilen sonucu alamıyorum. bu tüfeğe etkin olarak kullanabilecek hangi tür dürbün almam gerekir. lütfen yardımcı olurmusunuz.Selamlar.
20.12.1968  UŞAK

Çevrimdışı Uğur TEKDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Dürbün ayarı
« Yanıtla #1 : 02 Mart 2014, 18:57:11 »
Merhaba arkadaşlar. Ben yaklaşık 2 yıl önce Hatsan torpedo 150 sas 5,5 mm lik havalı tüfek oldım kutusundan 9x44 lük bir dürbün çıktı baya uğraşmama rağmen bir türlü dürbün ayarını tutturamadım dolayısıyla uzak mesafe atışlarında hedefi çok kaçırıyorum ve istenilen sonucu alamıyorum. bu tüfeğe etkin olarak kullanabilecek hangi tür dürbün almam gerekir. lütfen yardımcı olurmusunuz.Selamlar.
Dürbünlerin başına ve sonuna stopper durdurucu takmak lazım ki sarsıntıyla zamanla ayarı kaçıyor.
http://goo.gl/VQV13X
Gamo diye bir markada var
crosman da var
DOĞUM TARİHİNİZ YAZIN-Kayseri

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Murat KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 18 Nisan 2014, 19:02:39 »
Dürbünlerin başına ve sonuna stopper durdurucu takmak lazım ki sarsıntıyla zamanla ayarı kaçıyor.
http://goo.gl/VQV13X
Gamo diye bir markada var
crosman da var
pek çözüm olacağı düşünmüyorum tek çare dampa ayak. bende aynı dertten müzdariptim, yatagun marka dampa ayak aldım büyük anlamda çözüldü. birde yay sistemini yerine vortex piston sistemi olsa on numara olacak.
1979 AFYON İKAMET
        KONYA MEMLEKET

Çevrimdışı Togay YURTSEVER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 06 Ağustos 2014, 01:07:02 »
Hatsan torpede 150 de dürbünle ne yaparsanız yapın verim alamazsınız.
BEnce daha az güçte bir tüfek alın ve o zaman küçük çaplı bir dürbünle daha çok verim alabilir hatta daha uzaklara daha isabetliatışlar yapabilirsiniz.
Togay YURTSEVER
1981 Mersin

"Sıkmasını bileceksin,vurmayan tüfek olmaz,vurmasını bileceksin;düşmeyen kuş olmaz"

Çevrimdışı Hüseyin ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 06 Ağustos 2014, 10:20:32 »
NE KADAR AYAR YAPARSANIZ YAPIN STANDART VE SAĞLIKLI UZUN MESAFE ATIŞI YAPAMAZSINIZ
SEBEPLERİNE GELİNCE
DÜRBÜN AYARINIZ ATIŞLAR SONRASI YAYIN TİTREŞİM VE DARBELERİ SONUCU BOZULUR
DİYELİM Kİ DARBEYİ EMİCİ DÜZENEK YAPTINIZ VE DARBELER DÜRBÜN AYARINI BOZMUYOR, YADA ÇOK FAZLA ATIŞ SONRASI BOZUYOR
YİNE ÇOK BAŞARILI VE STANDART UZUN MESAFE ATIŞI YAPAMAZSINIZ
ÇÜNKÜ ELİNİZDEKİ SİLAH UZUN MESAFELERE HER ZAMAN AYNI KALİTEDE MERMİ GÖNDERECEK DERECEDE KALİTELİ BİR SİLAH DEĞİL
HELE BU SİLAH NAMLUDAN KIRMALI BİR POMPA SİSTEMİNE SAHİPSE STANDARDI YAKALAMANIZ DAHA DA ZOR
ÇÜNKÜ NAMLUNUN AÇILIP KAPANMASINDA NAMLU DÜZLEMİNDE 0,3 MİLİMETRELİK BİR SAPMA 50-60 METRELERDE DAHA FAZLA SAPMAYA SEBEP OLACAKTIR
UZUN MESAFELİ KALİTELİ ATIŞ YAPMAK İSTİYORSAN PCP DENİLEN HAVA TÜPLÜ SİLAHLARI KULLANMAN GEREK
YANİ SORUN DÜRBÜNDE DEĞİL SİLAHTA, AYNI DÜRBÜNÜ BİR PCP SİLAHTA KULLANIRSAN RANDIMAN ALIRSIN
1979-Balıkesir

Çevrimdışı Murat ÇELİKBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 30 Nisan 2017, 23:26:29 »
Selam bende dün 2.el hatsan sniper 125 vorteks aldım. , bana gerçek anlamda 50 mt den nokta atışı- 1 tl yi dürbünle vurursam kendi hedefime ulaşmış olacağım ne dersinziz ? dürbün 3-9x40 browling
Murat ÇELİKBAŞ
1970 ANTALYA

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 01 Mayıs 2017, 23:08:57 »
Selam bende dün 2.el hatsan sniper 125 vorteks aldım. , bana gerçek anlamda 50 mt den nokta atışı- 1 tl yi dürbünle vurursam kendi hedefime ulaşmış olacağım ne dersinziz ? dürbün 3-9x40 browling

Öncelikle aldığınız tüfek magnum sınıfı bir havalı. Grupman tüfeği değildir, güç ve tahribat ve amaçlı üretilmiştir. Grupman için namlu çıkış hızı 250 m/s altında modellere bakın.
1980-Antalya