Gönderen Konu: SAMSUNDA YAĞMUR HİÇ DURMUYOR GECELİGÜNDÜZLÜ :)))))))))  (Okunma sayısı 3029 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
3 GÜNDÜR SAMSUN BÖLGESİ GECELİ GÜNDÜZLÜ YAĞMUR YAĞIYOR. BILDIRCINA GİTMEK İÇİN ARTIK ANLIK FIRSAT GÖZLEMEYE BAŞLADIK O DERECE ARALIKSIZA YAĞIYOR :)) SEVİNİDĞİM DURUM BU BENİM İÇİN AMA BILDIRCIN AVI İÇİN ÜZÜCÜ AMA OLSU BILRDINCIN YETERİ KADAR VURDUK. EMİN OLUN BÜTÜN KANALLAR TAŞMIŞ BÜTÜN MISIR TARLALARI CILBANLIKLAR SILAÇ YAPILMIŞ TARLALAR KOMPLE GÖL OLMUŞ DURUMDA.. BU SENE ÖRDEKLER NERELERE KONACAKLARINI ŞAŞIRACAK ÇÜNKÜ HERYERDE YEM VAR HER YER SULAK GÖL DOLU.
  ALLAHIN İZNİ İLE GÖLLER FUUL SO DOLDU. İLK DEFA BU AYLARDA KOMPLE GÖLLER FUUL SU DOLDU. İNŞALLAH BU SENE ÖRDEK AVINDA ÖRDEK AVI İÇİN GÖLEK ARAMAYACAĞIZ. MÜHRE DİZMEK İÇİN :))))
 ALLAHI TAKDİRİ NE İSE O OLUR AMA İNŞALLAH BU SENE GÜZEL GECER SEZON :))
   PAZAR SABAHI Bİ ARALIK YAĞMUR DURDU 40 DAKİKA İÇİNDE 8 BILDRICIN VURDUM AMA Bİ YAĞMUR BAŞLADI AMAN ALLAHIM Bİ YANDAN FIRTINA RÜZGAR Bİ YANDAN SOIĞUK HAVA YAĞMU HEMNEN ARABAY KAÇTIM VALA SOLUĞU EVDE ALDIM KISA SÜRDÜ AV AMA YİNEDE 8 BILDRICIN GAYET İİ 40 DAKİKA İÇİNDE ARABAY İN BİN DERKEN :))
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Murat YILMAZ 55

• AvlakForum Üye
  • *
  • Biz Avcıyız, Doğaya Muhtacız...
Ynt: SAMSUNDA YAĞMUR HİÇ DURMUYOR GECELİGÜNDÜZLÜ :)))))))))
« Yanıtla #1 : 07 Ekim 2013, 10:56:19 »
Rastgelsin Adem bey. yağmur olmasa bıldırcında konaklamaz çok şükür karadeniz bıldırcına doydu bu yıl. dediğiniz gibi ördekte de böyle bolluk bereket yaşarız inşallah.
Murat YILMAZ
1985 SAMSUN ÇARŞAMBA- Ünye
iş ve meslek danışmanı

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 07 Ekim 2013, 11:06:07 »
Rastgelsin Adem bey. yağmur olmasa bıldırcında konaklamaz çok şükür karadeniz bıldırcına doydu bu yıl. dediğiniz gibi ördekte de böyle bolluk bereket yaşarız inşallah.
MURAT BEY HEPİMİZE RASTGELE İNŞALLAH. ÇOKDA YAĞDI MURATIM YAA 2004 SENESİNDE AYNI BU ŞEKİLDE DFAHADA AŞIRI YAĞMUR YAĞMIŞTI BALIK AVINDA İDİM. HEMEN ÇADIRIMIN ARKASINDA MISIR TARLASI VARDI KÖPEĞİN EN AZ 20 YAKIN BILRDIN ÖLÜSÜ GETİRMŞTİ DURUP DURUPTARLADAN ALIP GELİYORDU EN  BAĞLADIM ÖLÜ GETİRMESİN DİYE KÖPEĞİ. YANİ O KADAR ÇOK YAĞMIŞKİ HAYVANALR TELEF OLMUŞTU. BEN BUNDAN KOKRTUM Bİ ARA YAZIK OLACAK BILDRICINLARA DİYE.  YAĞMUR SORUN DEĞİL ŞÜKROLSUN YARADANA :)) BEKLİYORUZ GECEN HAFTA GECE BILDIRIVINI YAPANLAR  2 TANE ÇULLUK KAÇIRMIŞLAR ERKEN  GELDİ HAYVAN YADA YOLUNU ŞAŞIRIMIŞ :))) ÇULLUKLAR .
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 07 Ekim 2013, 11:16:19 »
Bi abimizde tarla kenarından uçurmuş  Çulluk Adem abi. normalde 15 gün sonra olurdu böyle şeyler yani iki hafta önce oldu dediğin gibi erken oldu. Valla ben 2 kasımı bekliyorum artık bıldırcın sarmıyor beni ama millet filiz ördeği diyor göl tarafında dostlarımız var akşam yıkılıyomuş göller çok tüfek atılıyomuş. Gel de sinir olma abi. :( Ne hayaller kuruyoruz her sezon . Şimdi 2 kasımda göç ördeği olmasın gör görebilirsen yerli ördeği. görsende yıldızdan geçer hayvan uyanmıştır artık 2 kasıma kadar kaç tüfek yemiştir. napcaz biz be abi  :D :D :D
Murat YILMAZ
iş ve meslek danışmanı

Çevrimdışı Emrah GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
  • Emrah GİRGİN
« Yanıtla #4 : 07 Ekim 2013, 11:31:22 »
ege bölgesinde ışıklı gölünde ördek sezonu hiç kapanmadı.gece gündüz adamlar göle girip avlanıyor.bu sene yine avcumuz yalayacağız sanırım.

jpg image hosting
Emrah Girgin
DENİZLİ-ÇİVRİL
...İnanmak yağmur duasına giderken şemsiyeyi yanına almaktır...

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 07 Ekim 2013, 11:37:09 »
ege bölgesinde ışıklı gölünde ördek sezonu hiç kapanmadı.gece gündüz adamlar göle girip avlanıyor.bu sene yine avcumuz yalayacağız sanırım.
Aynen Öyle... Üvey evlat gibi göllere en son biz giriyoruz.  :( :(
Murat YILMAZ
iş ve meslek danışmanı

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 07 Ekim 2013, 11:54:37 »
Bi abimizde tarla kenarından uçurmuş  Çulluk Adem abi. normalde 15 gün sonra olurdu böyle şeyler yani iki hafta önce oldu dediğin gibi erken oldu. Valla ben 2 kasımı bekliyorum artık bıldırcın sarmıyor beni ama millet filiz ördeği diyor göl tarafında dostlarımız var akşam yıkılıyomuş göller çok tüfek atılıyomuş. Gel de sinir olma abi. :( Ne hayaller kuruyoruz her sezon . Şimdi 2 kasımda göç ördeği olmasın gör görebilirsen yerli ördeği. görsende yıldızdan geçer hayvan uyanmıştır artık 2 kasıma kadar kaç tüfek yemiştir. napcaz biz be abi  :D :D :D
MURAT NERDE OTURUYORSUN SEN :)  VALA KARDEŞİM PİLİÇ ÖRDEK AVINA AĞUSTOS DA BAŞLIYOR MİLLET. NASIL MİDE VAR MİLLETTE BİLMİYORUM ÖRDEĞİN EN ÇOK KOKTUĞU ZAMAN BU AYLAR. SU SOĞUDU ARTIK KOKMAZ BUNDAN SONRADA BİLMİYORUM. VALA BAFRA GÖLÜ YIKILIYOR AVCIDAN KARAMUSTAFALI AYNI ŞEKİLDE. . EN İİ ÖRDEKDE BU AYDA VURULUYOR MİLLET KIRIYOR ÖRDEK YENİ PİLİÇ HİÇ TÜFEK SESİ DUYMAMIŞ İNSAN TANIMAZ DURUMDA SÜRÜDEN VURULAN OLSADA HAYVAN KAMAYI BİLMİYOR . VALA NE DİYEYEİM ÖRDEK AVCISIYIM BEN ÇULLUK BIULDIRICN DOYUM ULAŞTIĞÜIM İÇİN ÖÇYLE ÖRDEK BEKLİYORUM AMA İŞTE DEDİĞİN GİBİ KALIRSA GÖÇ GELMEZSE YANDIK MİLLETTE AAYRI BİR HIRS VAR HEPSİNİ VURAYIM DİYE :)
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2013, 11:57:21 Gönderen: Adem KOCA »
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 07 Ekim 2013, 12:00:03 »
şu an iş gereği Yozgat abi. ama 2 haftada bir çarşambadayım av için... aslen Çarşambalıyım orta mahallede evim dalbahçe köyü( termeye giderken metro dinlenme tesisi) köyüm. cumadan sonrada çarşambadayım. görüşürüz inşallah...
Murat YILMAZ
iş ve meslek danışmanı

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 07 Ekim 2013, 12:00:53 »
hep deriz etci ler diye bunlar etci. ve hep denilir köylüler vuruyor nadirendir ama ben şahidim alacamda göl kenarında oturan köylü tanışlarım var adamların bahçesine çıkıyor gece alaşlar yıkılıyor gece dışarı adımatmadan vuruluyor hepsi camı bile açmıyorlar valklahi aman diyrolar ördek düşünmüyorlar bile . ben ava gideceğim zaman arıyor yeğnim beni abi gelirken eve yaklaşınca arabayı ışığı söndür tarla ördek kaynıyor diye . e oğlum çık vursana aman abi yaa boşver vuracaksan sen geliyon işte vururusun diyor. olaya bakı  bizz taa 200 km gidiyor çocuk evin bahcesi dolu ördek aman deyip yatıyor uyuyor . derlerya köylüler krııyro ördek asla inanmam hiç şait olmadfım ben buna ihtiyacıo kadarını vuruyor evine gişdiyor vursada
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82