Gönderen Konu: BERETTA A400 MODELLERİ HAKKINDA İZLENİMLERİNİZ NELERDİR?  (Okunma sayısı 58732 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa YILMAZ 01

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: BERETTA A400 MODELLERİ HAKKINDA İZLENİMLERİNİZ NELERDİR?
« Yanıtla #200 : 16 Ocak 2019, 23:05:14 »
😅 bende yetişmez diye korkuyorum Tuncay bey
Mustafa YILMAZ
1977 ADANA

Çevrimdışı Fahri EREN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #201 : 29 Nisan 2020, 01:33:48 »
S.a avcı arkadaşlar. Ben a 400 kick of almayı düşünüyorum. Kaliteli sağlam olduğu düşüncesiyle. Yerli tüfeklerin fiyatiyla karşılaştırdığımız zaman baya bi fiyat farkı var. İtal tüfeklerin kalite açısından  yerlilerle farkı varmı. Çelik konusunda namlu felan. Biliyoruz ki yerli çok çeşit tüfekler var. İyi olanda var merdiven altı olanda. Mesela köklü silah şirketlerimizden bi huğlu renova nin beretta a 400 den farkı nedir. Çünkü arasında çok fiyat farkı var. Özellikle namlu sağlamlık farkı varmı?  Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Huğlu s12e
1989-Konya

Çevrimdışı Mehmet Ali YAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #202 : 14 Aralık 2020, 17:06:13 »
Attığıni vurduğun sürece çok bir fark yok. Tufekten ne beklediğimize bağlı. Beretta unicom var atması vurması güzel hafif vs vs fakat üretim kalitesi düşük. Benimki ilk serilerden sonradan duzelttilerse iyi. Huglu güzel fakat elde sopa gibi duruyor ciftelerindeki kibarlık otomatiklerinde yok. Avcılık cifte ve superpozeyi tek gecerim. Yerlilerin yabancılarda yarışıyor. Önemli olan omuzladiginizda yüzüne oturması yani sizin ölçülerinde uyumlu olması.
  • browning 525 süperpoze 12
  • beretta unico otomatik 12
  • marocchi goldensnipe III süperpoze Trap 12
  • remington 870 express Pompalı 12
  • Ispanyol astra Çifte 16
  • Kuruluş yıllarından huglu kooperatif el işlemeli çifte 12
1974-Ankara

Çevrimiçi Mehmet Sabri MUTLUER

• Expert Üye
« Yanıtla #203 : 14 Aralık 2020, 21:08:19 »
S.a avcı arkadaşlar. Ben a 400 kick of almayı düşünüyorum. Kaliteli sağlam olduğu düşüncesiyle. Yerli tüfeklerin fiyatiyla karşılaştırdığımız zaman baya bi fiyat farkı var. İtal tüfeklerin kalite açısından  yerlilerle farkı varmı. Çelik konusunda namlu felan. Biliyoruz ki yerli çok çeşit tüfekler var. İyi olanda var merdiven altı olanda. Mesela köklü silah şirketlerimizden bi huğlu renova nin beretta a 400 den farkı nedir. Çünkü arasında çok fiyat farkı var. Özellikle namlu sağlamlık farkı varmı?  Yardımcı olursanız sevinirim.

Fahri Bey,

Forumumuzda Sayın Ayşe Altıntren cevaplar mı diye bekledim. Onun Beretta deneyimi oldukça fazla. Beretta 1526 yılında işe namlu üreterek başlamış,  yani 500 yıla yakındır silah üreten, bilgi, birikimi, tecrübesi yüksek, kendi standartlarını belirlemiş köklü bir firmadır.  Benelli, Uberti, Sako, Franchi, Stoeger ve Tikka gibi meşhur firmaların da dahil olduğu tam tamına 26 markayı bünyesinde barındırmaktadır. Beretta bir dünya markasıdır.

A 400 serisi (benim kullandığım 1301 de de)  Blink sistemi ile rakiplerinden %35 daha hızlı atış iddiasındadır. Benim kullandığım  1301 ile bugüne kadar her gramajda, her türde 10.000 e yakın fişek harcadım. Fişek seçmeyen, tutukluk yapmayan güvenilir bir tüfek olduğuna kanaat getirdim.

Elbette yerli yivsiz tüfeklerimiz arasında kaliteli, dünyaya ihracat yapan iyi tüfeklerimiz var. Ama unutmayın ki "Beretta, Berettadır"
  • Benelli Supernova
  • Beretta 1301
  • Ata CY Slug
  • Retay Masai Mara
MSM 1948-İzmir

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Fehmi TAŞKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #204 : 14 Aralık 2020, 21:21:05 »
Başka marka modellerle kıyaslama konularını bir kenara bırakırsak, A 400 Extreme Plus modeli tüfeğim var. Çok çok memnunum.
76 Namlu saz kamuflajı yüksek bant bir tüfek. Genel olarak A400 tüfeklerin grupmanları oldukça güzel, iyi çalışıyorlar, ağırlıkları dengeli. Hissiyat olarak 390 391 daha hoş tüfekler olsa da A 400 kesinlikle kaliteli bir tüfek .
  • MAUSER M03 300 Win. Mag.
  • Beretta A400 Xtreme Plus 76
  • Akus Custom Deluxe 71-76
  • Glock 19 Gen 5
  • Sig Sauer P 229 ALSO 9mm
  • Smith Wesson 686 4'' 357 Mag.
1977-İZMİR

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #205 : 14 Aralık 2020, 22:27:38 »
Fahri Bey,

Forumumuzda Sayın Ayşe Altıntren cevaplar mı diye bekledim. Onun Beretta deneyimi oldukça fazla. Beretta 1526 yılında işe namlu üreterek başlamış,  yani 500 yıla yakındır silah üreten, bilgi, birikimi, tecrübesi yüksek, kendi standartlarını belirlemiş köklü bir firmadır.  Benelli, Uberti, Sako, Franchi, Stoeger ve Tikka gibi meşhur firmaların da dahil olduğu tam tamına 26 markayı bünyesinde barındırmaktadır. Beretta bir dünya markasıdır.

A 400 serisi (benim kullandığım 1301 de de)  Blink sistemi ile rakiplerinden %35 daha hızlı atış iddiasındadır. Benim kullandığım  1301 ile bugüne kadar her gramajda, her türde 10.000 e yakın fişek harcadım. Fişek seçmeyen, tutukluk yapmayan güvenilir bir tüfek olduğuna kanaat getirdim.

Elbette yerli yivsiz tüfeklerimiz arasında kaliteli, dünyaya ihracat yapan iyi tüfeklerimiz var. Ama unutmayın ki "Beretta, Berettadır"
Etrafımda kullanıp hiç şikayet eden duymadım.
En ucuz modeli A300 ü de kendim kullandım.
Saat gibi çalışordu.
Makanizma çın çın çınlıyordu.
Tüfekleri merak eden bir dostumuz A400 ünü satıp bir Browning MAXUS  aldı.
İnanın Beretta nın yanında ,MAXUS Konya yapımı  yerli tüfekler gibi kaldı.
Sentetik takımları inanın yerli sıra tüfekler kadar özensiz.
15 bin para verip alınmaz mümkün değil.
Sn MUTLUER e katılmamak mümkün değil BERETTA yazıyorsa hiç düşünmem.
Alırkende ,satarkende pişman ettirmez.
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2020, 22:29:15 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #206 : 15 Aralık 2020, 00:23:44 »
Afyonkarahisar’da yıllar önce 8-9 kişi (Köyde yaşayanlar) ile birlikte 1400 rakımda tavşan avına gittim dede yadigarı çifte Beratta ile tepelerin çok olduğu karlı çok geniş bir avlakta dağılarak tavşan aramaya başladık her tüfek atışında sesi duyan diğer Avcılar kim attı? vurdumu ? Diye telsizden sorarken benim ikinci atışımdan itibaren tüfeğin farklı sesini anlayan herkes telsizde direkt bana vurdun mu ? diye sorar oldular 😊 sesi bile farklı bu tüfeklerin diğer tüfekler vurmaz mı vurur  ama bi şekilde Beratta güven hissi veriyor.

• Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı Ferhat BEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #207 : 15 Aralık 2020, 22:08:20 »
 3 sezondur aktif olarak A400 Unico Kick Off kullanmaktayım, çok başarılı çok güzel bir tüfek. Gerek fişek konusunda gerek vurdugum avlarda en ufak bir sıkıntı yaşamadım. Tabiki elektronikte olduğu gibi tüfek konusundada iyi tüfeğe denk gelmenin şans olduğuna inananlardanım...
  • Beretta A400 Unico KickOff
  • Armsan Phenoma
Giresunlu / ÇOTANAK
Arh (+) 1985 İSTANBUL