Gönderen Konu: breton  (Okunma sayısı 4323 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer YALTIRIK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
breton
« : 05 Kasım 2015, 23:15:11 »
Bir kaç haftadır epanguel breton  ile ilgili araştırma yapıyorum .Irkın özellikleri arama şekli, ferma stilleri,mera becerileri,sahibiyle iletişimi,boyutları hakkında  bir hayli araştırma yaptım.Bu cep herkülleri  beni çok etkiledi.Sitelerde  okumadığım yazı sanırım kalmamıştır.Ama kafamdaki bazı soru işaretlerini çözmemde 2015 EYHAF mera  yarışması  çok yardımcı oldu.Görüntülerin  son 20-30 dakikalık bölümünde merada  fırtına gibi dolanan bir aslan parçası vardı.Ferması ,galopları, iletişimi,kuşu fırlatması ve bitirişi aportu ile  takdiri hak etti.Sahibi ve üreticisini çok mutlu ederek birinci  de oldu.Sahibi ve üreticisini gönülden tebrik ediyorum ve meraklı arkadaşlara kolaylık olması için görüntülerin linkini aşağıda paylaşıyorum.

Ömer YALTIRIK
1977
SAMSUN

Çevrimdışı Gürcan BAYRAM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: breton
« Yanıtla #1 : 06 Kasım 2015, 11:40:51 »
Ömer bey bende bu kucuk cep komondalarini takip ediyorum.en sevdigim iki yonu aportlari(yalvarttirmiyolar) ve sahibiyle irtibati kesmeden aramalari.yarismadaki sayin veli beyin kopegiydi sanirim.mashallah 4×4
  • AKDAS-AK212
  • HUGLU 202B
  • Englisch Pointer

1989 IZMIR-TIRE

Çevrimdışı Kenan ÇITAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 06 Kasım 2015, 23:43:29 »
Harika bir program olmus karar verdim galiba bende breton alicam 😊😊
1978 istanbul

Çevrimdışı Engin ÜLGER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 06 Kasım 2015, 23:51:49 »
breton için gerçekten güzel bir video olmus. yalnız yarısma öncesi namlu içine bakmanın mantığını ben kavrayamadım. neden jüri kontrol ediyor.
1990 ankara

Çevrimdışı Ömer YALTIRIK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 07 Kasım 2015, 00:16:01 »
Yarışmada sadece köpeğe değil sahibinede puan verildiğinden bahsediliyordu konuşmalarda. Sanırım onuna ilgili olarak yapılan bir kontroldür.Ben sahibiyle uyumunu beğendim.Böyle bir köpekle avlanmak çok huzurlu ve sakin ama heyacanlı olur.Gel yok git yok çantaya çalışan bir ırk.
Ömer YALTIRIK
1977
SAMSUN

Çevrimdışı Hikmet KIRMIZIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2018, 21:30:29 »
Yarışmada uyulması gereken 50 kadar kural var. İlk kural avcı ile karşılaşıldığında şapka çıkararak diğer avcıyı selamlamak. Jürinin yanına geldiklerinde bu yüzden şapka çıkarıp selamlama yapıyorlar. Silahınızında temiz ve bakımlı olmasıda diğer kurallardan biri.Seçtiğiniz tüfek ve fişek cinsi de puanlamada yer tutuyor. Av esnasında yanınızda hem köpeğiniz hem de kendiniz için için su bulundurmanız ve av esnasında köpeğinize en az 1 kere su vermeniz gerekiyor. Size verilen sürede en az 2 defa köpeğinizin fermaya durması ve sizin kalkan av kuşunu vurmanız gerekiyor. Köpeğinizin aport yapması ve aport yaparken sizin kesinlikle köpeğe doğru gitmemeniz gerekiyor. Vurduğunuz av yaralı kaldıysa hemen keserek acısına son vermeniz gerekiyor.İtalya da yapılan yarışma görüntülerinde bir avcı yaralı kuşu kesmeden avı yeleğinin arkasına koyduğu için yarışmayı -20(eksi 20) puanla bitirmişti. Yukarıda yazdıklarımın dışında daha onlarca kural var. 
  • Ata Neo & Beretta 1301 Otomatik
  • Rizzini Aurum Süperpoze & Yıldız Çifte
1986 Balıkesir

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Erkan ÜNAL, Gökhan AKDOĞAN, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Musa BALLI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 25 Ekim 2018, 11:43:54 »
Ben breton sahibiyim, sadece tavsiye ediyorum, başka bir şey dememe gerek yok
Musa BALLI
1973-Antalya