Gönderen Konu: Çarşamba günü Tekirdağ'da Azılının peşindeydik..  (Okunma sayısı 865 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erkan ÜNAL

• AvlakForum Üye
  • *
    Kıymetli Avcı Dostlarım Merhabalar,
  Salı akşamı ekip domuza gitmeye karar kılmış  . Beni de davet ettiler. Çarşamba sabah … köyünde buluşuyoruz. Sabah erkenden ayaktayız. malum av tutkusu uyutmaz. Sabah Tekirdağ'da yağmurla uyandık. Av iptal mi düşüncesi içimizi burktu. Ekibin geneli şansını zorlamaya meyilli. Gidiyoruz....Kısa bir yolculuk.. Araçları köyde bırakıp 2 traktörle, 15-16 kişilik bir avcı ekibi ve  köpeklerle meraya... Geçit noktalarını tutmak ve köpeklerin salınması saat 10'u buldu.... Tabiii yağmur cisil cisil yağmaya devam... Biraz ıslandık ama endişemiz şiddetini artırmasa , av yaptırsa... Sessiz bekleyişler... telsizden durum değerlendirmeleri, pür dikkat devam... Islandık da … Ben orman dibinde bir dere geçidinde beke bırakıldım av kaptanı tarafından... Sen misafirsin 2-3 ana geçitten biri bu dedi H... Abi....  Üzerine reddot takılı 66 namlu 4+1 yarı otomatiğimi almıştım yanıma... saatler dakikaları kovaladı... O kurnaz azılı köpeklerle benim tarafa tam 4 kez geldi ama ormandan bir türlü çıkmıyor.... Çıksa tek geçit benim yanım... acıktık , üşüdük, ıslandık... Yılmadık devam.. Oldu saat öğleden sonra... bağdan çıkan bir azılı ve 8 'li bir sürü de görüldü orman derinliklerinde... Beklemeye devam...Yine köpek sesleri yaklaştı bana... yağmurda namluyu ve reddotu boynumdaki atkıyla siliyorum... tahmini çıkış noktalarını tüfekle atış pozisyonunda geziyorum... Yok .. kurnaz yine aşağıya döndü... ama artık yoruldu... ille çıkacak o dağdan.. Derken  15:00 sıralarında alt tarafımdaki kavaklıkta silah seslerini duyuldu... 1-2 dakika sessizlik... telsizden o malum soru? sonuç ne? Evet bizi uğraştıran o azılı...artık elde. Avı bitiriyoruz... azılının vurulduğu yerde buluşmak için toplanma … cisil yağmur altında yürüyüş.. Evet güzel ve sportif bir azılı...sarkık pörsük bir hayvan değil.... sağ arka sırtında 10 cm kadar yüzeysel diş kesisi var... Çiftleşme dönemi olduğundan rakibi ile dişisi için kavga etmiş... Vuran arkadaşımız S... 'ye soruyoruz nasıl oldu diye... Kavakların dibinden dere geçiyor... karşı tepe sık orman... arkadaşı sezmiş olacakki biraz alttan dereye girmiş, tam çıkınca güm... Arkadaşımda da reddot takılı bir slug namlu yarı otomatik vardı... Fişek lazeri ile sıfırladım ama biraz sola atıyor dedi... Şakalaşmalar... fotolar .. geriye kalan anılar... Tüm avcı arkadaşlarıma selamlar.... rasgele

discount double check

george essex evans

• Alt Üst Çifte 71
  • Slug 61 Y.oto
  • 66 namlu Y.oto
  • 71 namlu Y.oto
  • Alt Üst Çifte 76
Erkan ÜNAL
1969 Orhangazi/BURSA
İkamet- TEKİRDAĞ Merkez

The following users thanked this post: Yasin TORAN, Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Çarşamba günü Tekirdağ'da Azılının peşindeydik..
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2018, 12:51:23 »
Domuz avı ekstra  bir risk barındırıyor  kazasız keyifli avlara rasgele Erkan bey
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Erkan ÜNAL

Çevrimdışı Erkan ÜNAL

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Çarşamba günü Tekirdağ'da Azılının peşindeydik..
« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2018, 13:07:27 »
   Teşekkür ederim Hüseyin Kardeşim... Avcılıkta bu domuz işine takıldın mı heyecanı çok farklı, diğer avlara da gidiyoruz ama bu başka bir sevda.... selamlar rasgele
  • Alt Üst Çifte 71
  • Slug 61 Y.oto
  • 66 namlu Y.oto
  • 71 namlu Y.oto
  • Alt Üst Çifte 76
Erkan ÜNAL
1969 Orhangazi/BURSA
İkamet- TEKİRDAĞ Merkez

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN