Gönderen Konu: POİNTERLERDE CİLT KIZARMASI  (Okunma sayısı 3464 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.İhsan MUDANYALI

• Free Üye
  • *
  • DOĞAYA SAYGI DUYAN HER İNSAN AYRI BİR DEĞERDİR
POİNTERLERDE CİLT KIZARMASI
« : 12 Eylül 2010, 21:52:01 »
değerli avcı dostlar avcılığa 16 yaşlarında başladım ve geçtiğimiz sezona kadar hep seterlerle avlandım seterlere baktım.halen daha bir tane seterim elimde mevcut.geçtiğimiz yıl ankara beypazarı avcılarından yunis bulca abimizden bir pointer aldım.ve şuan fanatik diye tabir edilen taraftayım  ;D şuan pointerim 15 aylık ve mükemmel.ancak birkaç günden beri köpeğimin özellikle göğüs ön bacakların bitimi kızarık halde tüy dipleri yeryer dalgalı veterinere getiricem ancak bu sorun basit bir yöntemle falan giderilirmi.siz değerli pointercilerden bilgi edinmek istedim.yardım ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler .
  • Brownıng Maxus Hunter otomatic
1971 ikametgah İstanbul .Yalova

Çevrimdışı Süleyman KUKUDAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: POİNTERLERDE CİLT KIZARMASI
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2010, 00:43:59 »
bildiğim kadarıyla genellikle aşırı yağlı yiyeceklerden meydana geliyor tabii ki bünyesel bi rahatsızlık da olabilir
resim yüke
Süleyman KUKUDAS
1969 BANDIRMA 0 532 38 77 061

Çevrimdışı T.Uğur ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 14 Eylül 2010, 00:38:10 »
Fotoğraflarıyla birlikte ''veterinerimize danışalım''bölümüne atarsanız kesinlikle profesyonel yardım alacaksınızdır,yanlız endişe etmenize de gerek yok bende de aynı sorun var ve aşırı sıçaklar sebebiyle oluyor,benim köpeğim suyu bardakta görse içine girmeye çalışıyor eğer sizinki de öğle yapıyorsa işte o yanma sebebiyle oluyor.

Tevfik Uğur ÖZCAN
1975-Eskişehir

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 14 Eylül 2010, 00:43:55 »
Tamamen beslenmeyle ilgili bir durum söz konusu tavuk ağırlıklı beslenmelerde bu tür durumlar görülebiliyor,aşırı sıcak havalarda bu tür gıdalardan kaçınmak gerekiyor,ama yinede resim koyup veterinerimize danışırsanız daha faydalı olacaktır,

GEÇMİŞ OLSUN
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Serdar MERTOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 14 Eylül 2010, 11:29:47 »
 İhsan bey vermiş olduğunuz yiyecek eğer hazır mama ise tavuklu olup olmadığına dikkat edin yada direkt tavuklu yemek veriyorsanız azaltın derim anlattığınıza göre köpekte egzama başlangıcı var nedenleride karaciğerin fazla puroteinden ötürü yağlanması eğer kızarıklık çok ileri gider ve köpekte tüy dökülmesi olursa kortizon la tedavisi mümkün geçmiş olsun
Serdar MERTOĞLU
SİNOP 05435852636

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı A.İhsan MUDANYALI

• Free Üye
  • *
  • DOĞAYA SAYGI DUYAN HER İNSAN AYRI BİR DEĞERDİR
« Yanıtla #5 : 14 Eylül 2010, 13:05:02 »
bildiğim kadarıyla genellikle aşırı yağlı yiyeceklerden meydana geliyor tabii ki bünyesel bi rahatsızlık da olabilir
Fotoğraflarıyla birlikte ''veterinerimize danışalım''bölümüne atarsanız kesinlikle profesyonel yardım alacaksınızdır,yanlız endişe etmenize de gerek yok bende de aynı sorun var ve aşırı sıçaklar sebebiyle oluyor,benim köpeğim suyu bardakta görse içine girmeye çalışıyor eğer sizinki de öğle yapıyorsa işte o yanma sebebiyle oluyor.
Tamamen beslenmeyle ilgili bir durum söz konusu tavuk ağırlıklı beslenmelerde bu tür durumlar görülebiliyor,aşırı sıcak havalarda bu tür gıdalardan kaçınmak gerekiyor,ama yinede resim koyup veterinerimize danışırsanız daha faydalı olacaktır,

GEÇMİŞ OLSUN
İhsan bey vermiş olduğunuz yiyecek eğer hazır mama ise tavuklu olup olmadığına dikkat edin yada direkt tavuklu yemek veriyorsanız azaltın derim anlattığınıza göre köpekte egzama başlangıcı var nedenleride karaciğerin fazla puroteinden ötürü yağlanması eğer kızarıklık çok ileri gider ve köpekte tüy dökülmesi olursa kortizon la tedavisi mümkün geçmiş olsun
değerli bilgi katkınızdan dolayı çok teşekküredrim.bu gün itibariyle veteriner hekimimin profosyonel yardımına başladık.mama değişiminden kynklndığı bilgisine ulaştım.tekrar yönlendirici paylaşımlarınızdan ötürü çok teşekkür edrim.
  • Brownıng Maxus Hunter otomatic
1971 ikametgah İstanbul .Yalova

Çevrimdışı Murat SUVAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • keklik avcısı
« Yanıtla #6 : 14 Eylül 2010, 18:48:27 »
benim bi arkadasımın köpeğide oldu veterinere götürdü kan aldılar bilmem ne yaptılar ben sana söyleyim insanlarda hani bazem nazı yiceklere alerjisi var yediği zaman heryerinde kızarıklık çıkıyo aynı köpeklerin bazılarındada oluyor eger kemik veriyosan kes tavuk veriyosan kes şuan benim arkadasım sadece makarna veriyor hiç bişeyi kalmadı eczaneden bi krem aldı o geçirdi şuan ismini bilmiyorum ama ögrenirim snra buraya yazarım ama alerji diyorum ben
Murat SUVAY
1986 / iZMİR -- KARŞIYAKA
Tel:05306663323