Gönderen Konu: FUSiL ROBUST TEK KIRMA 16''  (Okunma sayısı 7206 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Salih KATLANIR

• AvlakForum Üye
  • *
  • GENÇ AVCI
FUSiL ROBUST TEK KIRMA 16''
« : 26 Haziran 2013, 00:42:13 »
Değerli Abilerim ve Ustalarım,
Tüfeğin tam modelini bilmiyorum  uzerinde yazanı araştırdım ve bu markayı buldum ama modelini bir türlü bulamadım. BU tüfeği babam söylediğine göre 15-16 yaşlarında almış 0 mı aldı 2.el mi ayrıntısına girmedim. Dediğine göre 40 senelik falan oluyor tüfek. Bu tüfek 4-5 sene balkonda yağmur güneş aldında yattı ve sapan ve havalı tüfek artık yetmeyince bu tüfeği yaptırdım ama ustaya değil(çocukluk aklı işte). Tüfeğin kundağını söküp 2 gün falan yanık yağda beklettik ve kundağını vernikledik tüfek çalıştı. 3-4 senedirde atış yapıyorum 100 fişek atmışımdır ancak. Mart ayında babamı kaybettim ve tüfeği restore ettirmek istiyorum. Fikirlerinizi bekliyorum sizce orjinal mı kalmalı restore ettirmelimiyim. Sizin bildiğiniz tüfeği orjinaline göre yapabilecek bi usta var mı ?

bilder hochladen kostenlos

bilder kostenlos hochladen

Bilder hochladen

picupload

kostenlose bilder

bilder kostenlos

bilder uploaden

fotos kostenlos

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: FUSiL ROBUST TEK KIRMA 16''
« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2013, 08:28:38 »
Babanı kaybetmişsin başın sağolsun. Allah mekanını cennet eylesin. Tüfeğin parçaları sağlam gözüküyor, bakımdan kasıt bütün pasları temizlenirse namlu boyanırsa namlu içi güzelce temizlenirse ömrü uzar. Orjinal kalmasını istiyorsun ama vernik bile tüfeğin görünüşünü bozuyor. selamlar.
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 26 Haziran 2013, 10:44:40 »
robust tek kırma olmaz...fransız manufrance fabrikasının tek tüfeği simplex tir...illa bu tüfeklerde MF amblemi veya manufrance yazar.yoksa taklittir.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

• AvlakForum Üye
  • *
  • GENÇ AVCI
« Yanıtla #3 : 26 Haziran 2013, 16:23:15 »
robust tek kırma olmaz...fransız manufrance fabrikasının tek tüfeği simplex tir...illa bu tüfeklerde MF amblemi veya manufrance yazar.yoksa taklittir.

Tüfeğin üzerinde Yazan yazılara göre söylüyorum, yoksa tüfek robust diye bi iddam yok. Sadece tavsiyelerinizi almak istiyorum namlu içinde karıncalanmalar başlamış amcamın dediğine göre amcak tüfeği küçükken düşürmül ve namluda hafif yamukluk var, yamukluktan kastım eğilmiş hafif sola doğru. Kundandan atış yaparken korkuyorum kırılacak diye. Sizlerin güvendiği iyi bu usta varmı herşeyini orjinale göre yapabilecek ?

• AvlakForum Üye
  • *
  • GENÇ AVCI
« Yanıtla #4 : 26 Haziran 2013, 16:25:53 »
Babanı kaybetmişsin başın sağolsun. Allah mekanını cennet eylesin. Tüfeğin parçaları sağlam gözüküyor, bakımdan kasıt bütün pasları temizlenirse namlu boyanırsa namlu içi güzelce temizlenirse ömrü uzar. Orjinal kalmasını istiyorsun ama vernik bile tüfeğin görünüşünü bozuyor. selamlar.

verniklesem daha kötü duruyodu kereste gibi. dediğim gibi 4-5 sene yağmur güneş altında yattı balkonda