Gönderen Konu: 238 hakında net bılgı almak ıstıyorum  (Okunma sayısı 4121 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa KARABÜK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
238 hakında net bılgı almak ıstıyorum
« : 06 Eylül 2019, 18:43:39 »
robust 238 16 cal enjektorlu kımısı dıyor kı sentetıen namludur mermı secer sabah baska aksam baska atar sudur budur kafa gıttı yenı aldım kullanmadan sogudum yaz ayrı kısın ayrı mermı atar secer fılen
  • j niketıt costantıne 1851 model
  • 238 robust 16 enjektor
  • cesa 20 cal
  • toros 2000 unıversal sıstem otomatık
1984 - Karabük

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: 238 hakında net bılgı almak ıstıyorum
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2019, 19:15:32 »
robust 238 16 cal enjektorlu kımısı dıyor kı sentetıen namludur mermı secer sabah baska aksam baska atar sudur budur kafa gıttı yenı aldım kullanmadan sogudum yaz ayrı kısın ayrı mermı atar secer fılen
Mustafa bey tufeginiz hayırlı olsun en sevdiğim  kalibre 16 dır  tufeginiz  hakkında bilgi sahibi değilim lakin siz söylentileri  kafanızdan bi atın  tüfeğinizi  avda deneyin o size en doğru  sonucu verecektir  12 kalibre  ve  fişek seçenekleri  eskiden  bu kadar varmiydi  ? seksenlerin sonlarına  doğru ithalat  yasağı kaldırılıp  ülke avcıları  Avrupa  fişekle tanıstilar  öncesi almancilarin  yanında getirdikleri  fişekler den başka Avrupa  fişek yokmuş  en popüler çap 16 idi ve ülkenin her köşesinde millet bu  çap ile avlanabiliyordu    iklimler değişti küresel ısınma başladı doğru düzgün kış bile olmuyor  yani lafın kısası  tüfeğinizı avda  atışta deneyin  her tüfeğin  kendine has bi ruhu var  aynı marka olsa bile   
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

Çevrimiçi Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
« Yanıtla #2 : 07 Eylül 2019, 03:25:30 »
kımısı dıyor kı sentetıen namludur mermı secer sabah baska aksam baska atar sudur budur kafa gıttı yenı aldım kullanmadan 

denemeden, kullanmadan başka birilerinin ağzı ile iş yapmak, kendi malından soğumak. kusura baklmayın, anlam veremedim.

bi sezon denersin, yazı da görürsün. kışıda görürsün. sonra karar verirsin.
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

Çevrimdışı A.Recai DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2019, 14:46:19 »
   10 sene robust 222 kullandım. Hava seçer laflarına gülüp geçiyorum.Elindeki  tüfeğin değerini bil. 6.7 saçma kullan 32 gr mı geçme. Robustla vurduğum avın tadını hiç bir tüfekte bulamadım. Avın bol olsun.
A.Recai DEMİRCİ
Emekli Memur-1957
Atabey-Isparta