Gönderen Konu: Ördek düdüğü  (Okunma sayısı 8543 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Ördek düdüğü
« Yanıtla #25 : 16 Ocak 2017, 02:08:11 »
Selamlar,

Buck Gardner, Echo, Zink ve Haydel kullanmış birisi olarak, en beğendiğim ve en çok verim aldığım düdük Haydelin düdükleri oldu. Dr85 ve RL99 modelleri çok iyi, hatta RL99 modelinden düşer yitiririm felan diye iki tane aldım. Kullanması da kolay, düdük sizi doğru tona yönlendiriyor resmen, değerlendirin derim.

Saygılar.

Walla beni de bir hevesdir duduk meraki sardi. Napalim simdi? Hangisini alalim? Nasil ogrenelim?  Yardimci olursan sevinirim.
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 22 Ocak 2017, 19:47:32 »
Evet düdük almak isteyipte çalabilirmiyim korkusu olan arkadaşlar çalışınca oluyor 😀
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Muhammet DÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • "Eğitimin gerçek amacı uyandırmaktır."
« Yanıtla #27 : 22 Ocak 2017, 21:03:25 »
gecen sene ben aldım baya araştırma yapmıştım düdük konusunda gökhan hocanın bir çok videosunu ve tavsiyelerini ayrıca ördek avı yapıp bizzat deneyenleride dikkate alarak kendime aşagıdaki seti yaptım ama daha deneyemedim.

double nast2,  haydels dr85 ,  buck gardner arcliric sprit fire , 6in 1, Primos® wench

Hangisini neden dolayı aldıgımıda yazayım daha net olacakdır.

sprit fire uzak çagrıda çok iyi oldugu için almıştım

double nast 2 ve haydels dr 85 kısa cagrı ve yemlemelerde kullanmak amaçlı almıştım

6in1 tek düdük ile bir çok ses var zaten söylemeye gerek yok

Primos® wench ise yukarıdaki dudukleri alması için akrabama sipariş verdiğimde bayii satıcısı bu düdük onun işini görur deyip bunu bana hediye gönderdi ;)

• Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 24 Ocak 2017, 00:15:49 »
Yani hangisini alicaz?
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 24 Ocak 2017, 00:30:51 »
Yani hangisini alicaz?

imkan varsa yukarıdakilerin hepsini al derim ama imkan yok ise 6in1 ve double nast 2-3 yada sprit fire ilk tercihlerden biri olmadlı derim.ama bir tanede yedek olmalı derim suya duser kırılır çatlar yanındaki arkadaşında düdük yoktur felan derken yedekde olmalı derim.
  • Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 24 Ocak 2017, 00:33:30 »
bu video çok güzel hazırlanmış ve kesinlikle izlenmeli öğrenilmeli derim. Çok güzel bilgiler veriliyor.

• Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri

Çevrimdışı Menderes NUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
« Yanıtla #31 : 24 Ocak 2017, 13:16:37 »

Walla beni de bir hevesdir duduk meraki sardi. Napalim simdi? Hangisini alalim? Nasil ogrenelim?  Yardimci olursan sevinirim.

Selamlar Gökmen Bey, tavsiyeden önce şunu belirteyim. Bir düdüğü herkesin aynı derecede kullanması çok zor. Çok çalışma yapmanız bile etkili olmayabilir. Bunu uzun yıllar düdük kullanarak ve birçok düdüğü deneyerek anladım. Çok iyi verim aldığım bir düdükte uyguladığım çağrıları bir diğer düdükte yapamadım. Çevremdeki bir çok arkadaşım da öyle. Yani Her düdük her avcıya uymayabiliyor. Burada sizin düdükten istedikleriniz çok önemli. Bir düdükle uzun çağrınız güzel olabilir ama av yaklaşınca seste farklılık olabilir. Bu nedenle uzun çağrı ve yakın çağrı için ayrı düdüğünüzün olması gerekebilir. Başlangıç için benim tavsiyem Haydelin düdükleri. Özellikle dr 85 ve rl99 modelleri. Çok basit kullanımı var. Orta mesafe, yakın mesafe ve yemlemede çok iyi. Açık alanda yani uzak çağrılar için ülkemizde genellikle Buck Gardner kullanılıyor. Bunun dışında Echo da çok etkili bir düdük keza Zink de öyle. Kılkuyruk için 6 in 1 olarak tabir edilen düdükler var ve muazzam etkili. Fiyat performans açısından Haydel ve Buck Gardner diyebilirim.
Saygılar.
Menderes Remzi NUR / 1978 / Serik / Antalya

The following users thanked this post: Gökmen TAŞAR

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 25 Ocak 2017, 02:08:24 »
Selamlar Gökmen Bey, tavsiyeden önce şunu belirteyim. Bir düdüğü herkesin aynı derecede kullanması çok zor. Çok çalışma yapmanız bile etkili olmayabilir. Bunu uzun yıllar düdük kullanarak ve birçok düdüğü deneyerek anladım. Çok iyi verim aldığım bir düdükte uyguladığım çağrıları bir diğer düdükte yapamadım. Çevremdeki bir çok arkadaşım da öyle. Yani Her düdük her avcıya uymayabiliyor. Burada sizin düdükten istedikleriniz çok önemli. Bir düdükle uzun çağrınız güzel olabilir ama av yaklaşınca seste farklılık olabilir. Bu nedenle uzun çağrı ve yakın çağrı için ayrı düdüğünüzün olması gerekebilir. Başlangıç için benim tavsiyem Haydelin düdükleri. Özellikle dr 85 ve rl99 modelleri. Çok basit kullanımı var. Orta mesafe, yakın mesafe ve yemlemede çok iyi. Açık alanda yani uzak çağrılar için ülkemizde genellikle Buck Gardner kullanılıyor. Bunun dışında Echo da çok etkili bir düdük keza Zink de öyle. Kılkuyruk için 6 in 1 olarak tabir edilen düdükler var ve muazzam etkili. Fiyat performans açısından Haydel ve Buck Gardner diyebilirim.
Saygılar.

Ozaman sizden bi ders alalim. Oluyo mu olmuyo mu diye. Sonra karar verelim. ☺
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

The following users thanked this post: Menderes NUR

Çevrimdışı Menderes NUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
« Yanıtla #33 : 25 Ocak 2017, 09:24:03 »
Ozaman sizden bi ders alalim. Oluyo mu olmuyo mu diye. Sonra karar verelim. ☺

Estağfurullah Sayın TAŞAR ,ne dersi. :) Bu konuda istediğiniz her türlü yardıma bildiklerim ölçütünde hazırım. Yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.
Saygılar.
Menderes Remzi NUR / 1978 / Serik / Antalya

Çevrimdışı Ali GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 25 Ocak 2017, 11:32:58 »
nasty ve haydels kolay öttürülebilen düdükler benim kullandığım daha ucuz lohman gold serisi geçen seneden beri kullanıyorum ama dille biraz oynadım nast2 yi yanıma bile alma gereği duymuyorum önemli olan ötürebilmek bana göre ben lohmana alıştım diğerlerine göre biraz daha zor çalımı var ama gideri var
  • Baikal ij 58 MA
  • simson sulh
  • sarsılmaz camo 61 namlu

Ali GİRGİN / EDİRNE 1986

Çevrimdışı Gökhan DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • SeversenDoğa'nı,, Sürekli Yaparsın Avı'nı
    • youtube/viraav
« Yanıtla #35 : 14 Kasım 2017, 23:31:53 »
selamlar
Ustalarım 2 adet düdük alacağız arkadaşımla birinde karar kıldık haydels rl99 ama diğerini aynı almayalım diyoruz, haydels okuduğum kadarı ile yakın çağrı düdüğü, onun için zaten hep beraber avlandığımız arkadaşımla düdüklerimiz birbirimizin eksik yanlarını tamamlasın istiyoruz. sizce seçimi hangi düdükten yana yapmalıyız. RL99 un yanına ne almalıyız ? yardımlarınızı bekliyorum saolun.
  • Çiftsan |71| Çift Tetik 12Kal Superpoze
  • Armsan |71| phenoma Camo Max 5
55-Sam1986 / Since-2017 youtube/viraav
deneme-5-5" border="0