Gönderen Konu: Lambro Direct 32 hakkında !!  (Okunma sayısı 20984 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tarık ÖSTLÜER

• Onursal Üyemiz
  • zordur dağcı olmak
Ynt: Lambro Direct 32 hakkında !!
« Yanıtla #25 : 14 Ocak 2014, 22:09:36 »
Güven abi ben teşekkür ederim anlamadığım diğer husus 3 şok kullanılacaksa direct 32 kullanmamızın mantığı nedir sorumu sakın yanlış anlama abi 5 şokla dispersente yada keçe tapa atmak daha mantıklı değilmi ? Ayrıca 30 mt karton atışında saçmalar yerede temas etti yerden yükseklik ise kartonun bitiminden itibaren 1 mt idi buda şöyle bir gerçeği ortaya çıkarıyor Çulluğun peşinden giden köpek varsa kesinlikle tüfek atılmaz ....umarım yanlış anlaşılmamışımdır selamlar....
Tarık ÖSTLÜER
1982 MANİSA

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #26 : 14 Ocak 2014, 22:50:25 »
Ramazan bey ben kullanıyorum kullandığım fişek yunanistandan geldi gayet menunum yakın atışlarda mükemmel randıman aldım ancak uzak mesafelerde denemedim atmadım kanımca çok dağıtıyor dikkatli kullanılması gereken fişek bu sene piyasaya giren lambro lar la ilgili çok sıkıntı şikayet var.
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Süleyman KUKUDAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 14 Ocak 2014, 22:54:04 »
kullandım hiç memnun kalmadım geri iade ettim sert geliyo delip geçiyo kuş vurulduktan sonra 2metre yükseliyo yada devam ediyo her taraf tüy kuş gidiyo
hatta bir kuşu iki sefer vurdum ancak düştü yoldum baktım 12 saçma var
resim yüke
Süleyman KUKUDAS
1969 BANDIRMA 0 532 38 77 061

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #28 : 14 Ocak 2014, 23:13:57 »
Süleyman abi ben bu fişeklerin aynı olduğunu düşünmüyorum ben boşa atmadım hiç ayrıca 30 gramdan daha yumuşak patlıyor..
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Güven SARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 15 Ocak 2014, 15:37:43 »
Güven abi ben teşekkür ederim anlamadığım diğer husus 3 şok kullanılacaksa direct 32 kullanmamızın mantığı nedir sorumu sakın yanlış anlama abi 5 şokla dispersente yada keçe tapa atmak daha mantıklı değilmi ? Ayrıca 30 mt karton atışında saçmalar yerede temas etti yerden yükseklik ise kartonun bitiminden itibaren 1 mt idi buda şöyle bir gerçeği ortaya çıkarıyor Çulluğun peşinden giden köpek varsa kesinlikle tüfek atılmaz ....umarım yanlış anlaşılmamışımdır selamlar....
Tarık kardeşim elbette tüfek 5 şokla kullanılsaydı o zaman böyle özel fişek arama ihtiyacı duymazdım benim tüfeğim 1973 model beretta A 300 sabit 3 şoklu olduğu için yakın atışlarda çok toplu gidiyor saçma bundan dolayı orman içinde lambro direct 32 kullanıyorum ve belki size garip gelecek ama süper sonuçlar elde ediyorum.Selamlar.
Güven SARI
1967 Ordu Fatsa 0 532 455 28 03

Çevrimdışı Tarık ÖSTLÜER

• Onursal Üyemiz
  • zordur dağcı olmak
« Yanıtla #30 : 15 Ocak 2014, 16:01:53 »
Özel durum söz konusu ise anlatmak istediğini anladım Güven abi selamlar...
Tarık ÖSTLÜER
1982 MANİSA

Çevrimdışı Süleyman KUKUDAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 15 Ocak 2014, 23:33:35 »
Süleyman abi ben bu fişeklerin aynı olduğunu düşünmüyorum ben boşa atmadım hiç ayrıca 30 gramdan daha yumuşak patlıyor..
aynen emin geçen sene yunanistan dan geleni kullandım süperdi ama bular iğrenç
resim yüke
Süleyman KUKUDAS
1969 BANDIRMA 0 532 38 77 061

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 16 Ocak 2014, 00:21:36 »
BENDE MEMNUNUM  lambro dan 10 metrelerde bile banamısın demedi kuş diyorsanız vuramamışsınız demektir . Yani anlamadığım şey ne biliyormusunuz biz avcılar birazda tuhaf yaklaşıyoruz bu fişek olayına .Eğer Lambro kullanıp kuş vuramadığın 3-4 manke attığın gün ise hemen b.ku fişeğe atarız ve soğuruz o fişekten , aynı fişekle farklı biri aynı gun her attığını vurur müthiş fişek der . Profosyonel bir şekilde test edilmediği sürece bu şekilde yaklaşımlar çok oluyor .
Lambro nun kutusunun arkasındaki dağılımı görürseniz mükemmel bir dağılımı olduğunu görürsünüz fakat hangi tüfek ile atılmıştır falan onu bilemem . Test atışlarınızda bu fişeği 20 25 30 35 mt test ediyorsanız zaten yanlış olur . 15 metreden sonra dispersante tapa biraz Allaha Emanet gider hele 9 numara gibi küçük saçma ile .

A
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
« Yanıtla #33 : 16 Ocak 2014, 08:48:57 »
ben bu fişeği 2012de tavsiye üzerine denedim menun kaldım. bu sene dayıya tavsiye ettim. Genelde culluk avı yapar. 1kutu aldım çok hoşuna gitmiş. "attığım on kuşun sekizi çantada" dedi. sonra iki kutu daha aldım. yetmedi yine aldım. hatta 'yerli taklidini alayım' dedim 'olmaz, ben bundan istiyorum' dedi.

yine başka bir arkadaş akşam bekinde kuş geçtiğini ama kuş vuramadığını söyledi. beraber gittik. ben 3 fişekle iki kuş vurdum. o 7-8 tane attı vuramadı. bu fişekten aldım ona da bir kutu. kuşları çantaya koyunca keyfi yerine geldi. kutu bitmeden 'bayide kalmaz bulamam' gitti tekrar aldı.

demem o ki yakın mesafe parlama avlarında kullanıpta memnun kalmayanı görmedim.

• Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 16 Ocak 2014, 09:13:46 »
bu fişeğin başka bir versiyonu yok çıktığından beri aynı...bütün fişekler yunanistandan geliyor.en iyi randımanı benim gözlediğim 3-4 şok ile veriyor..vuramayanlar kullanmasın vuranlar devam etsin :)  bu fişekle ömründe çulluğa defalarca ateş edip vuramayan her gittiğinde -3 -5 kuş vurmuş bana hediye bıçak gönderdi hediye :)
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

The following users thanked this post: Alp BALABAN

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 16 Ocak 2014, 10:29:43 »
Selamınaleyküm.ramazan abi sen 55 slug namluyu kullandığın için pek sevmemiş olabilir ama videolardada güzel vuruşlar yapmışın slug namluyla ama öle uzak kuşta yoktu.
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 16 Ocak 2014, 10:45:05 »
arkadaşlar açtığım konudaki yazımı okursanız ,1 defa kuşa 20 metre civarında ve havada boş fişeğe sıktığımı söyledim,,ben bu fişeği ilk defa kullandım ve kullananlar varsa fikirlerini yazmasını istedim ,fikirlerini paylaşan arkadaşlara teşekür ederim..ben lombronun yıllardır disparsentesini kullandım 8,9 no ,ikisindende memnunum ,

bu drect olanında denemek istedim ,dediğim gibi ilk atışlarım kötü izlenim bıraktı ,,ben boş fişeği yere dikip atacak kadar acemi birisi değilim ,ve pover tapayla dahi havaya atılan 2 boş fişeği çoğunlukla vuran birisiyim..havaya atılan boş fişeklerde saçma yok demedim , 1,2 saçma ancak isabet etti dedim,,elbetteki bir fişeği ,3 ,5,atışla kıyaslayamayız ,,elimde 2 kutu var bakalım zezon kapanıncaya kadar deneme fırsatım olacak,,
Ramazan HAK  1971  ARH+  Muğla

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 16 Ocak 2014, 10:53:59 »
Selamınaleyküm.ramazan abi sen 55 slug namluyu kullandığın için pek sevmemiş olabilir ama videolardada güzel vuruşlar yapmışın slug namluyla ama öle uzak kuşta yoktu.

yücel kardeşim, ben çalılık alanlarda genelde ilk attığım fişek disparsente yada bior tapa atarım ikinciye normal piston tapalı fişekler koyarım..çektiğim videolardaki atışlarım kamera aparatı kullanmadığım için hemtüfeği ve kamerayı aynı elle tutmak zor oluyor bazen 1 cide vuramıyorunm 2 cide vuruyorum,bazende 2 atışımdada vuramıyorum ,bazende duble yapıyorum  nasip artık :D

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 16 Ocak 2014, 11:18:05 »
Sitedeki resimde 2 no şokla 15 metrede güzel dağılım yapmış, slug namluyla bu fişekte grupman falan kalmaz. slug namlular power tapa fişekleri bile zaten çok dağıtır böyle fişeklere gerekte yok aslında
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 16 Ocak 2014, 11:26:31 »
Sitedeki resimde 2 no şokla 15 metrede güzel dağılım yapmış, slug namluyla bu fişekte grupman falan kalmaz. slug namlular power tapa fişekleri bile zaten çok dağıtır böyle fişeklere gerekte yok aslında

çağrı bey ,kusura bakmayın yazmayı unutmuşum,fişeği bu namluyla değil diğer namlumla atıldı,64 cm 4 no şokla

Çevrimdışı Tarık ÖSTLÜER

• Onursal Üyemiz
  • zordur dağcı olmak
« Yanıtla #40 : 16 Ocak 2014, 19:48:25 »
Vuranlar vuramayanlar belli zaten :)
Tarık ÖSTLÜER
1982 MANİSA

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #41 : 16 Ocak 2014, 20:37:37 »

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #42 : 17 Ocak 2014, 00:12:22 »
Ya Ramazan Abi bişey sormak istiyorum boş fişek kadar ufak bir hedefte bir kaç tane saçma almış ya , kaç tane alabilir ki ufacık bir fişek kapsulu ?  10 tane saçma alabilecek bir yuzeyide yok .
Siz kağıda falan deneyin dağılım iyi ise kullanın hani belki tüfek ile ilgili bir uyumsuzluk olmuştur sanırım
rastgele
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #43 : 17 Ocak 2014, 00:17:06 »
yücel kardeşim, ben çalılık alanlarda genelde ilk attığım fişek disparsente yada bior tapa atarım ikinciye normal piston tapalı fişekler koyarım..çektiğim videolardaki atışlarım kamera aparatı kullanmadığım için hemtüfeği ve kamerayı aynı elle tutmak zor oluyor bazen 1 cide vuramıyorunm 2 cide vuruyorum,bazende 2 atışımdada vuramıyorum ,bazende duble yapıyorum  nasip artık :D

ramazan abi maşallah köpekte kameramanda avcıda 10 numara tebrik ederim
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Enes AHMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 17 Ocak 2014, 02:15:24 »
direct 32 demissin abi.. Bu fisegi kullanan arkadasim pek memnun degildi. Fakat ben 34 olanini kullandim bariz farklar var arasinda. Bu fisekle 20mt civari kus banamisin demiyor yazmissin. Elbette tufege uyumu ve nisan almaklada ilgilidir fakat 20 metrede bi grupman testi yapmani oneririm (34) ile.. 10 tanesini 9 euroya aliyorsun 32 olanin iste 25 tanesi o fiyat.. Ben gayet memnun kaldim ayrica ters tapa olan digerleri gibi grupmanin ortasinda bosluk birakmiyor....
1993 Gümülcine
"Hiçbir taklidin şaheser olma şansı yoktur."

resim yüke

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #45 : 17 Ocak 2014, 08:11:45 »
Ya Ramazan Abi bişey sormak istiyorum boş fişek kadar ufak bir hedefte bir kaç tane saçma almış ya , kaç tane alabilir ki ufacık bir fişek kapsulu ?  10 tane saçma alabilecek bir yuzeyide yok .
Siz kağıda falan deneyin dağılım iyi ise kullanın hani belki tüfek ile ilgili bir uyumsuzluk olmuştur sanırım
rastgele

esin bey, attığım mesafe 6,8 metreler  aynı mesafeden atılan normal tapa havada elek ediyor 10 nun üzerinde tutuyor,,bu fişekde %40,50 diğer fişeklerden fazla açılır diyor ,,ozaman fişektedaa fazla olması gerekmezmi,,boş fişeğin çapınanada bakarsak 3x =lököşe ediyor ,,dediğim gibi bir kaç fişekle kıyaslayamayız ,ileriki zamanlarda kullanma fırsatım olacak ,

enes bey 32 sini beğenmessem 34 dünüde tüfeğin içine koymam artık,

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #46 : 17 Ocak 2014, 19:09:51 »
esin bey, attığım mesafe 6,8 metreler  aynı mesafeden atılan normal tapa havada elek ediyor 10 nun üzerinde tutuyor,,bu fişekde %40,50 diğer fişeklerden fazla açılır diyor ,,ozaman fişektedaa fazla olması gerekmezmi,,boş fişeğin çapınanada bakarsak 3x =lököşe ediyor ,,dediğim gibi bir kaç fişekle kıyaslayamayız ,ileriki zamanlarda kullanma fırsatım olacak ,

enes bey 32 sini beğenmessem 34 dünüde tüfeğin içine koymam artık,

daha az tutar..

10 metre mesafede çay tabağı  büyüklüğünde bir nesneye değişik fişeklerle ateş edin.kimi kurşun etkisi gösterir.direct daha az saçma tutar.çünkü açılmaya başlamıştır.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #47 : 17 Ocak 2014, 21:27:33 »
Ramazan Abi dediğini anlıyorum ama daha fazla açıldığı için saçmalar arası mesafe de daha fazla açılır ya o yüzden ben öyle düşündüm.Yani grupman daha çok dağılacağından saçmalar arasında böyle ufak hedefler de daha az saçma alıyor .boş fişeğin çapını da 3 ile değil bence en az 10 ile çarp :) Kuşun uçtuğunu da düşünürsen 15 falan ile çarp hatta :) Bilmiyorum ben mi yanlış düşünüyorum :)
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #48 : 17 Ocak 2014, 21:32:02 »
Ramazan Abi dediğini anlıyorum ama daha fazla açıldığı için saçmalar arası mesafe de daha fazla açılır ya o yüzden ben öyle düşündüm.Yani grupman daha çok dağılacağından saçmalar arasında böyle ufak hedefler de daha az saçma alıyor .boş fişeğin çapını da 3 ile değil bence en az 10 ile çarp :) Kuşun uçtuğunu da düşünürsen 15 falan ile çarp hatta :) Bilmiyorum ben mi yanlış düşünüyorum :)

:) ben sadece etini düşündüm 3 x gibi geldi bide bizim buranın lökeşeleri küçük oluyor  ;D

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 17 Ocak 2014, 22:42:17 »
  :) ben sadece etini düşündüm 3 x gibi geldi bide bizim buranın lökeşeleri küçük oluyor  ;D
,
Hehehe şimdi oldu işte abi . Buralardan oraya gelene kadar hayvan eriyor doğal olarak az yol diiil yani :D
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ