Gönderen Konu: su geçirmez av kıyafeti  (Okunma sayısı 3887 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa ÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avına Saygı Duymayan Avcı Olamaz
su geçirmez av kıyafeti
« : 16 Ocak 2017, 09:49:30 »
Arkadaşlar merhaba,
ördek,kaz,tahtalı avcısıyım, denemediğim (cabelas ürünleri hariç) av kıyafeti kalmadı, neopren tulum ve mont harici gerektiğinde yürüyüş yapılabilecek hareket serbestliği olan gerçek manada su geçirmez! yani uzun süre sağanak yağış 5-6 saat yağmurun veya rüzgarla karla karışık yağmurun altında beklendiğinde sıcak tutacak ve kesinlikle su geçirmeyecek ürün tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • Stoeger M3000 Pregrine Max5
  • Huğlu 601 GB
  • Kral Superpoze
  • Hatsan Mod 135
Mustafa ÇAY
1980 İSTANBUL

The following users thanked this post: Semih MAVİLİ

Çevrimdışı Semih MAVİLİ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: su geçirmez av kıyafeti
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2017, 11:31:02 »
Arkadaşlar merhaba,
ördek,kaz,tahtalı avcısıyım, denemediğim (cabelas ürünleri hariç) av kıyafeti kalmadı, neopren tulum ve mont harici gerektiğinde yürüyüş yapılabilecek hareket serbestliği olan gerçek manada su geçirmez! yani uzun süre sağanak yağış 5-6 saat yağmurun veya rüzgarla karla karışık yağmurun altında beklendiğinde sıcak tutacak ve kesinlikle su geçirmeyecek ürün tavsiyelerinizi bekliyorum.

Mustafa bey merhaba,
İpsalada, yoğun yağmur ve rüzgar varken, çok soğuk bir havada 3-4 saat bir arkadaşla av yaptık,
İkimizde boy tulumu ve parka vardı,arkadaşta askeriyenin verdiği kamuflaj parka ve moutain remington marka boy tulumu,
bende Cabelas su geçirmez parka ve boy tulumu vardı,
arkadaşım çok üşüdü, parkası su geçirdi,av yapamadı doğru düzgün,
ben, bu arada  parkanın içinde terliyordum,arkadaş üşüyünce ve ıslanınca avı bıraktık,
Sonra arkadaşa, benim Cabelas yedek parkam vardı hediye ettim, yıllardır kullanıyor ve bana dua ettiğini söylüyor,
Yani, bu tip avlarda kıyafet çok önemli,bir kez alın ve imkanınız varsa iyisini kullanın,uzun yıllar kullanın,
ucuz etin yahnisi tatsız olur derler,
Size önerim, Cabelas,Columbia,Nort Face veya daha başka kaliteli ürünler kullanmanız yönünde,
selamlar
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2017, 17:25:32 Gönderen: Semih MAVİLİ »
  • benelli cordoba
  • beretta çifte
  • benelli super 90
Drsalih Semih mavili
1981
Dostluğumuz ebedidir, menfaate tahvil olmaz, menfaat için dost görünende uzak durmalı.
[/ur

The following users thanked this post: Alp BALABAN, Veysi ŞENGÜL

Çevrimdışı Mustafa ÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 16 Ocak 2017, 11:54:28 »
haklısınız çok methini duydum bu cabelasın av kıyafetlerinin, ama avda deneme fırsatım olmadı çünki monta pantolana o paraları verebilecek avcı arkadaş yok çevremde, bazen bu site üzerinden satan arkadaşlar oluyor ama ya bedeni denk gelmiyor yada istediğimiz ürünler olmuyor, keşke ava başlarken birileri bizlere bu akılları verseydi bu arada 16 senelik belgeli avcıyım :) belki internet vs. o zamanlar bu kadar yaygın olmadığı için bilgimizde yoktu, yıllardır o mont iyi şu pantalon güzel, deyip alıp durduk, iyi paralar verdiğimizde oldu ama sonuç hüsran! geçmiş senelerde dolar kuru yerlerdeyken yılbaşı indiriminde cabelastan ürün almak vardı, almadık yerli ürünlerden ne kadar farklı olabilir ki dedik..hata ettik.. yerli malı yurdun malı hoş güzelde arkadaş, alıyoruz memnun kalmıyoruz işte.. sonra sağlık gidiyor :( kaliteli mal üretin başım üstüne !  ama malesef...yerli malı alalım diyoruz biz mal gibi oluyoruz merada, aklın yolu bir.. işi ehli yapar gerisi bakar..cabelastan gayrısı yalanmış demek
  • Huğlu 601 GB
  • Kral Superpoze
  • Hatsan Mod 135
Mustafa ÇAY
1980 İSTANBUL

Çevrimdışı Semih MAVİLİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 16 Ocak 2017, 23:30:02 »
Mustafa bey bizde Cabelası son 10-15 senede öğrendik zaten :) :),
Adamlar av kıyafetinde o kadar uzmanlar ki, en büyük rakibi Bass Pro, başa çıkamadı Cabelasla,
5,5 Milyar dolar verip Cabelas'ı satın aldı,Ben Bass Pro giyside kullandım ama Cabelas gibi değil,
Her sene indirim zamanlarında, yeni  beğendiğim Cabelas modellerini alır,kullanmadığım eski modelleri,
Ya dostlara hediye ediyorum ya da avlaktan satış ilanı veriyorum,artık o işte bitti,
Gümrük muafiyeti 35 euroya düştü ve kurlar çok yükseldi,bu yüzden av malzemeleri çok zamlandı,
Cabelası artık Amerikaya gittiğimde alabilirim,
Amerikadan sadece kıyafet getirebiliyoruz,Silah ekipmanları getirmek zaten yasak,
Yani, artık bulabilirseniz internetten kaliteli av kıyafeti, belli markalar alın,yerliye bulaşmayın derim,
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2017, 17:26:42 Gönderen: Semih MAVİLİ »
  • benelli cordoba
  • beretta çifte
  • benelli super 90
Drsalih Semih mavili
1981
Dostluğumuz ebedidir, menfaate tahvil olmaz, menfaat için dost görünende uzak durmalı.
[/ur

The following users thanked this post: Mehmet PİLGİR

Çevrimdışı Mustafa ÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 17 Ocak 2017, 11:52:30 »
Semih bey vergi muafiyetini bende yeni duydum, yani sizinde belirttiğiniz gibi kurda aldı başını gitti :( artık bu kıyafetlere USA ya giden bir dosttan rica edeceğiz oda uğraşıp alıp Türkiyeye getirecek yoksa ulaşmak çok zor...
  • Huğlu 601 GB
  • Kral Superpoze
  • Hatsan Mod 135
Mustafa ÇAY
1980 İSTANBUL

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 17 Ocak 2017, 11:55:59 »
yurtdışı alışveriş sitelerinde uygun fiyatlara bulabiliyorsunuz.aliexpress ,amazon,ebay vs. olabilir. maksimum 100 dolara polyester ya da goretex kamuflajlı kabanlar aliexpress de mevcut.sadece beklemesi var.yaklaşık 30 ila 40 günde geliyor.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Ali KAYNAKÇI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 12 Nisan 2017, 13:26:46 »
Mustafa bey cabelasa yakın ürünler ipsalada av bayii olan arkadaşımız Kemal beyde var .İsterseniz bana mail atın telefonunu vereyim ben daha önce cabelastan da getirtmiştim.Burdan aldıklarımda oldukça iyi sorun yaşamadık (ıslanmadık,üşümedik :))
Ali KAYNAKCI
1966 İSTANBUL

Çevrimdışı Şükrü SUNAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • ÖRDEK AVCISI
« Yanıtla #7 : 22 Haziran 2017, 01:15:30 »
Bende ayni sorundan muzdaripim kullanip memnun kaldiginiz mont varsa söyle 5 6 saat yogun yagmurun altinda kalsakta bir damla su almayacak lütfen bize de bilgi verin marka ve modelle beraber...
Şükrü SUNAR 1989
                         (SALİHLİ/MANİSA-ISPARTA)
        Sultaniye köklü Bağ Fidanı yetıstırıcısı
                         P-A-Ş-A [email protected]

Çevrimdışı Mahir KAYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 22 Haziran 2017, 08:34:04 »
https://www.decathlon.com.tr/taiga100-avci-pantolonu-id_8339281.html
https://www.decathlon.com.tr/sibir-100-avci-montu-id_8222554.html
Bu ürünlerin bedenlerini bulabilirseniz işinizi görecektir.Kullanan arkadaşlar gayet memnun.Fiyatları çok uygun.
  • Beratta 425 çifte
  • Franchi black magic delüx
  • Ata sp çelik kasa
Mahir KAYHAN
1984 TARSUS

The following users thanked this post: Gökhan DEMİR