Gönderen Konu: Avcılık ve Yaban Av Hayatı Koruma Konfederasyonundan ÖNEMLİ DUYURU!!!!!!  (Okunma sayısı 21470 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz

KAMUOYUNA DUYURU

Konusu, ''Kotalı avcılık ve AVBİS'' olan Avcılık ve Yaban Av Hayatı Koruma Konfederasyonu'nun Kütahya'da yapılan yönetim kurulu toplantısında; avcıların kabul etmediği "Kotalı Avcılık Sistemini" (AVBİS) dayatan, tüm sözlü ve yazılı ikazlarımıza rağmen olumlu bir adım atmayan ve hatta avcıların bu durumdan memnun olduğunu söyleyerek, gerçek dışı ifadeyle kamuoyunu yanıltan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'ne demokratik tepkimizi göstermek amacıyla, Avcılık ve Yaban Av Hayatı Koruma Konfederasyonu olarak federasyon başkanlarımızın ve yönetim kurulu üyelerimiz oybirliğiyle “ önümüzdeki av sezonu avcılık belgelerimizi dondurma “ kararı almış bulunmaktadır.

Konfederasyonumuzun, Federasyonlarımızın ve dolayısı ile Avcı dernek ve kulüplerimizin görüşlerinin bile alınmadığı, AVBİS gibi Türkiye avcılığında çok önemli bir uygulamanın, içinde olmadığı ve onaylamadığı her uygulamanın karşısındayız.

Avcı Sivil Toplum Kuruluşları olarak bizler, Türk Avcısının haklarının savunulması hususunda, her türlü yasal ve demokratik hakkımızı kullanacağımızı bir kez daha beyan ederiz.

Kamil ÜÇBAŞ
Avcılık Yaban-Av Hayatı Koruma Konfederasyon Başkanı

Ek: Dilekçe örneği

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI ……………… ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ’NE

Konu: 9148 tür kodlu Avcılık Belgesi
Harcımın Dondurulması Hk.

2014-2015 Av sezonunda Ava gitmeyeceğimden 2014 Ocak ayında adıma 9148 Tür kodu ile tahakkuk edecek olan Avcılık Belgesi Harcımın Dondurulmasına ilişkin kayıtlı bulunduğum …………….. Vergi Dairesi Müdürlüğüne sunulmak üzere tarafıma bir yazının verilmesini,
yeniden ava başlamak istemem durumunda Müdürlüğünüze tarafımca bilgi verileceği hususunu bilgilerinize sunar, gereğinin yapılmasını arz ederim.

Tarih:………………………….

Adı soyadı:…………………….

Adres : ………………………..

Tel. : …………..

Avcılık Belge No : ……………….
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
avcıların kabul etmediği "Kotalı Avcılık Sistemini" (AVBİS) dayatan, tüm sözlü ve yazılı ikazlarımıza rağmen olumlu bir adım atmayan ve hatta avcıların bu durumdan memnun olduğunu söyleyerek, gerçek dışı ifadeyle kamuoyunu yanıltan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün KİME HİZMET ETTİĞİNİ KİMİN ADAMI OLDUĞUNU ANLAMIŞ DEĞİLİM
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Seçkin BİLTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
Arkadaşlar,İzmir Şube Müdürlüğü'nün avcılık belgelerinin dondurulması ile ilgili uygulaması şöyle:böyle bir dilekçe ve nüfus cüzdan fotokopiniz ile başvuru yaptığınızda sizden avcılık belgenizi ve avlanma pulunuzu talep ediyor,tekrar avlanma talebinde bulunduğunuz tarihe kadar da kendi elinde tutuyorlar.Ocak ayı sonuna kadar yasal takibata uğramadan avlanma hakkınız varken,2 Mart'a kadar da geçerli avlanma pulunuz varken maalesef bu hakkı 31 Aralık itibarıyla kaybediyorsunuz. Avlanma pulu için ödediğiniz bedelin yaklaşık 1/3'lük süresini henüz kullanmadan bu hakkınızdan feragat ediyor ve kullanmadığınız sürelere ilişkin bedelleri de geri alamıyorsunuz.
Sizin bölgenizde yukarıda örneği verilen dilekçeye istinaden avcılık belgenizi ve pulunuzu iade etmeden ilgili vergi dairesine hitaben yazılmıış bir yazıyı idareden alabilirseniz o zaman Ocak ayı sonuna kadar yasal olarak avlanmaya devam edebileceksiniz.O takdirde sadece 1 aylık bir hak kaybınız olacak.

Görüldüğü gibi Ülke aynı ancak uygulama farklı.Hangi durum söz konusu olursa olsun Konfederasyon başkanından başlayarak,Federasyon başkanları,Dernek başkanları ve toplumun lider kişilikleri belgelerini  dondurmalı,Yaban TV ve ulusal basın kullanılarak bunun gerekçeleri topluma anlatılmalıdır.
Konfederasyon Başkanı madem ki böyle bir kararı kamuoyu ile paylaşmıştır,  biz avcılara düşen de bunu gereğini yapmaktır."Bir olalım,iri olalım,diri olalım"diyorsak,bir parça fedakarlığı da göze almalıyız demektir.Selamlar,Saygılar...
Seçkin M. BİLTEKİN
1966 Aliağa/İZMİR

Çevrimdışı Gürkan ONAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Eger birlik ve dirlik saglanabilirse COK SERT bir hareket olacagi kesin.
Baskanlari kutluyorum.helal olsun  Gercekten cok sert...
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2013, 18:53:10 Gönderen: Gürkan ONAT »

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA
STOEGER MODEL 2000 DELUXE 71

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
"Gavura kızıp oruç bozmak" deyimi gibi olmuş ancak konfederasyon uygun görmüşse bütün avcılarımızın uyması gerekli diye düşünüyorum,
Zaten genel müdürlük AVBIS uygulması ile aynı zamanda avcı sayısının azaltılması taraftarı :)
ilk fırsatta bende dilekçemi vereceğim eylem eylemdir katılmakta fayda var...
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
bencede çoğunuk sağlanabilirse tepkimiz belli etmiş oluruz ama bu üç yüz beş yüz kişiyle olmaz şahsen ben hazırım tepki göstermek isteyenler bu şekilde göstersin yoksa bizi kimsenin dinleyeceği yok..
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

Çevrimdışı Fatih ERKAN

• AvlakForum Üye
  • *
Sonunda mantıklı bir eyleme başlanmış, hepinizi tebrik ederim. Kayıtlı avcı sayısı büyük oranda düşerse avcılardan elde edilen gelir de o oranda düşecektir. O zaman birilerinin kafasına dank eder durumun ciddiyeti diye düşünüyorum. Çok güzelsiniz, tebrikler...
1990
Elazığ - Sofya

Çevrimdışı Metin GÖRGÜLÜ

• Müdavim Üyemiz
  • yelkili
Konfederasyon uygun görmüşse bütün avcılarımızın uyması gerekli diye düşünüyorum,
ilk fırsatta bizde dilekçemizi vereceğiz eylem eylemdir108 üyemizle katılmakta fayda var...
Sonunda mantıklı bir eyleme başlanmış, hepinizi tebrik ederim. Kayıtlı avcı sayısı büyük oranda düşer avcılardan elde edilen gelir de o oranda düşer. O zaman birilerinin kafasına dank eder durumun ciddiyeti diye düşünüyoruz, tebrikler...
METİN GÖRGÜLÜ-1969- YELKİ KÖYÜ-İZMİR
TECRÜBE ÖĞRETMEN'LERİN EN İYİSİDİR.
YALNIZ OKUL MASRAFI AĞIRDIR.

resim yükle

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
ben de varım...
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Bu fikir ortak bir fikir mi... Hangi dernekten görüş alındı..Bu konu ile ilgili neden böyle bir eylem seçildi diye sorsam..Hep birlikte üzerime gelirsiniz. Ben DKMP nini bize dayattığı sisteme zamanında tepki verilmediği için Konfederasyona aşırı derecede kızgınım.Elbette gerekli mazeret gösterebilir Konfederasyon tarafından (şunu bekledik bunu bekledik) gibi.. Beklemek ve görmek işte böyle bir şey. Avcılık hayatımız ters düz edildi..Ne olduğunu dahi anlayamadık.Fakat biraz paronoya gibi görseniz de ben bu yapılacak olan eylemin bir tuzak olduğunu düşünüyorum. Şöyle ki Avcılık üzerinde oynan oyun zaten tam anlamı ile bir tuzak.Bu adamlar denetleyemedikleri için sürekli yasaklama yolunda kararlar alıyorlar.Mevcut 128 bin avcı sayısı bu adamları ürkütüyor sırf bu yüzden bizden böyle bir eylemem girip avcı sayısını azaltma yoluna gidiyorlar.Sırf bu yüzden şahsi düşüncem, belgeleri dondurmak yerine daha farklı daha güçlü bir organizasyonla DKMP nin karşısına çıkp sen ne diyorsun kardeşim diyebilmeliyiz.Eylem kararı doğru ancak, uygulama için sunulan öneri yanlıştır.Bu benim şahsi fikrim.Bir konfederasyon başkanı bence bu kadar basit bir eylem planı ile DKMP nin karşısına çıkmamalı.Kaldı ki AVBİS sistemine de herkes karşıydı ..daha ilk günden bütün kotalar doldu..Daha örgütlenme başarıya ulaşmadan ve gerekli güven tesis edilmeden bu tarz bir eylemi doğru bulmuyorum.Eylemin şekli değiştirilmeli kanaatindeyim. Bir kere olsun dernekler ve federasyonlar olarak her kes konfederasyonun belirlediği bir tarihte kendi illerinde bulunan DKMP lerin önünde toplanıp yine ortak bir bildiri ile basın açıklaması yapmalı diye düşünüyorum.Kağıt üzerinde yapılan eylemler amaca ulaşmadı. AVBİS örneği kotalı avlak sisteminde gördük.Ha işin diğer boyutu eylem yapmak eylemsizlikten iyidir.Bizde üzerimize düşeni elbette yaparız

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
Avbis sistemi doğru,kota sistemi yanlış(yanlışlığı bilimsel temeli olmamasından, tahmini olmasından).Bu belirlenen devlet avlağı genel avlaklara bu zamana kadar büyük rağbet gösterilmiş olmalı,her sene gerek yasa dışı gerek yasal yüzlerce avcının baskısı altında avlaklar olmalı bu sözkonusu avlaklar ki avbis gibi bir sistem bile yokken sonraki senelere yeterli av populasyonu kalıyor idiyse demek ki kota olarak çok daha yüksek rakamları rahatlıkla kaldırabilir olmaları akla yakın(süregelen durumdan gerçekçi tahmin).Akla yakın olan şu; avbis esasen av baskısını makul seviyelere çekme öngörülü bir proje yani bir seferde avlağın kaldırabileceğinden fazla avcı sayısını kontrol etme, engelleme amaçlı,ve de sezon içinde gelen avcının hesabını tutup limitlere göre avlayacığı tahmini av sayısını belirleyerek buna yönelik önlemler alma veya gerekmiyorsa almama olur ya hatta duruma göre limitleri artırma vs.maksat muhasebeci gibi avın hesabını tutma.Bu yönleri ile ben faydalı görüyorum.İtirazlar kota belirlemenin afakiliğine yapılmalı.Bu nasıl olur(kota çalışması).Kotasız ama gene avbis le izin alarak bir sene avlandırırsın.Bir daha ki sezon başında milli parklar mı olur denetimli gönüllü avcılar mı olur köpekli bir kaç grup avcıyı sokup bakarsın sadece envanter amaçlı kaç alay keklik var kaç tavşan kalktı ve/veya civar ahaliden istihbarat alırsın(burada kesin sayı tespiti elbette yapılamaz ama kabaca bir fikir edinilir, av var, yok, az, yeterli, epey fazla gibi...).Benim düşüncelerim bunlar.
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2013, 11:41:10 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
Belgeleri dondurmak çözüm değil.

yasal 128.000-Kişi ama kırsal dahil eli tüfekli meralarda gezen milyonu aşkın kişi var.

Zaten bu kişiler elini kolunu sallayarak meralarda geziyor.

Üzerine biz belgelerimizi dondurup bir şeyler kabul ettirsek ne olacak yine bir şey değişecekmi. Kendimizin hakkını savunacağız ama ötekilerin ekmeğine de yine yağ süreceğiz.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Sami KARATAY

• Müdavim Üyemiz
Merhaba avcı dostlar yangına körükle gidiliyor.İlk defa bu sene Ankaradan bir heyet  Kütahya avcılar külübüne gelerek avcılarla fikir tartışmasına girmişlerdir ,bu heyetin çeşitli illere uğrayarak avcılarla muhabbet etmesi olasıdır.
Gelen yetkili arkadaşlar av konusunda bilgili  konulara müsbet yaklaşıyorlar , avcı kulüpleri ile diyolağa hazırlar ben şahsen gelecekten umutluyum.

27/7/1959-KÜTAHYA

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Belgeleri dondurmak çözüm değil.

yasal 128.000-Kişi ama kırsal dahil eli tüfekli meralarda gezen milyonu aşkın kişi var.

Zaten bu kişiler elini kolunu sallayarak meralarda geziyor.

Üzerine biz belgelerimizi dondurup bir şeyler kabul ettirsek ne olacak yine bir şey değişecekmi. Kendimizin hakkını savunacağız ama ötekilerin ekmeğine de yine yağ süreceğiz.

Aslında yukarıda ki yazımın temeli bu sen yasal avcıya işkence yap gerisi sefa sürsün.Denetleme sistemi olmayan DKMP gerçeklerin peşine düşmek yerine milleti yasa dışı avcılığa sürüklemeye devam ediyor.Bir başka mesele tüfek ruhsatlarını alabilmeleri için insanlardan vergi borcu yoktur yazısının istenmesi. Bu ülkede avcılık yapan insanların çoğu esnaf .Bu insanların bir kısmı vergi borcu altında kalmış durumda .Şimdi bu insanlar da yarın vergi borçları yüzünden, alamadığı ruhsatları yüzünden kaçak avlanmaya devam edecek. Şimdi burada ki amaç vergi tahsilatı mıdır sizce. Yoksa mevcut avcı sayısını mı azaltmaktır. Dağda elinde avlanma belgesi olmadan avlanan 5 milyon kayıtlı silahın ruhsatları acaba yenileniyor mu.Bence yenilenmiyor. Denetim sıkıntısının yükünü yasal avcı çekmemeli.

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
Bu ruhsat yenilenmeme ve ömür boyu bulundurma meselesi en büyük sorun.

Devlet 128,000 kişinin cebine elini atmış.

Diğer milyonlar beleşe oturuyor.

Avcı olan ile olmayan kişilerin ruhsat ücretleri farklı olmalı, ruhsatlar mutlaka yenilenmeli.

Yivsiz tüfekler sapan sanki öldürücü değil ya devlet gerek duymuyor.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
Bir de kamuoyunun ve devlet yetkililerinin şunu kabul etmesi gerekiyor,avcı camiasının büyük çoğunluğu bu avı zevk için,boş zaman değerlendirme, doğada bulunma,bir miktar damak zevki, sohbet ortamı gibi sayiklerle yapıyor,avı imha etmek gibi bir gaye ile değil,avcılığı bu kişilere eziyet haline getirip az sayıdaki ama gerçek zararı veren imha etme gayesi güdenleri veya kural tanımayanları da rahat bırakmak büyük haksızlık.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Y.Bozkurt ÇINAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Değerli arkadaşlar;  Gerek Avbis ile ilgili gerekse de Bizlerin  güncel diğer problemleri ile ilgili  tüm avcı dostların yorumlarını okudum .  Hepimiz ortak bir paydada ve tamamen iyi niyetli olarak Kara avcılığı ile ilgili bir takım düzenlemelerin ve iyileştirmelerin yapılması konusunda hemfikiriz. Benim de bir kaç sözüm var. Ruhsatını çıkartmış, Derneğe üye olmuş, Harcını ödemiş ve belgesi ile Avlanma pulunu almış bir avcı eğer kotalardan dolayı istediği bir avlakta avlanamıyorsa bu düzenlemede bir hata vardır diye düşünüyorum. Hepinize soruyorum; belgeli avcı arkadaşlarım İşlerinizin yoğunluğu ve ailenize zaman ayırmak kaygısı ile sezonda kaç defa ava gidebiliyorsunuz? İnanınız belgeli avcılar için bir istatistik yapısa; 15 günde yada en iyi ihtimalle av sezonunda haftada bir gün ava gidebiliyorlardır. Ancak belgesi olmayan , Yivsiz tüfek ruhsatını 20 sene önce alıp hiç yenilememiş , pulu ve harcı olmadan ava giden kişilerin Sizlerden en az 2/3 kat fazla meralarda dolaştığına ; hatta dağda kamp kurup 1 hafta boyunca meraları talen ettiğine hepimiz şahitizdir değil mi? Ozaman esas mesele Avbis ' e tabi olan veya olmayan Tüm Türkiye avlaklarının , meralarının, göl ve göletlerinin maalesef çok az denetime tabi olması  ve başıboş olmasındandır. Bizler belgemiz var , toplumda bir yerimiz var, aman bölgedeki tarla ve sürü sahiplerine ; Hiç kimseye  zarar vermeyelim, av yoksa o bölgeye bir daha gitmeyelim, doğaya zarar vermeyelim sürdürülebilir bir avcılık yapalım  diye ne kadar titiz davransak davranalım; Bu birliğin içerisinde olmayanlar bu düzeni bozmak için elinden geleni yapıyor.  İnanın esas sorun burada ; Bence Avcılıkla ilgili yasaların yeniden gözden geçirilmesi ; Bakanlığa bağlı ilgili Birimin denetim kadrosunun artırılması lazım . Sevgi ve selamlar
1969 AFYON

Çevrimdışı Seçkin BİLTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
Arkadaşlar bu kararın Konfederasyon Yönetim Kurulunun bir kararı olduğunu söyleyebilirim.Bir çok eylem tarzı içinden böyle bir eylem üzerinde karar kılınmış ve Sayın Kamil Üçbaş tarafından kamuoyuna  sunulmuştur.Serhat Bey'in söylediği DKMP Şube Müdürlükleri önünde basın açıklaması yapma fikri,gezi eylemleri,öğretmen eylemleri ve diğer grupların eylemleri göz önüne alındığında Hükümet karşıtı bir eylem olarak yorumlanma durumu ortaya çıkarabilecektir.
Avcılık belgesinin dondurulması 1-2 aylık bir hak kaybı sonucunu doğuracaktır.Belgesini donduranlar 2014-2015 sezonu öncesinde isterlerse belgelerine yeniden işlerlik kazandırabilirler.
Bu eylemin başarıya ulaşabilmesi için çok sayıda katılım olmasının yanında,Konfederasyon,Federasyon ve Dernek başkanlarının,camianın tanıdığı bildiği(İlhan Deveci, Dr.Ali Bürkev,Dr.Ali Hoşcanoğlu,Burak Kabakçı,Süleyman Şişman,Ali Birerdinç,Ömer Borovalı vb.)isimlerin bu kampanyayı desteklemesi gerekir.Başta Yaban TV olmak üzere yapılacak kampanya ile bu eylem gerekçeleri ile kamuoyuna anlatılmalıdır.Amaç sadece Avbis ve kotalı avcılık konularında çözüm sağlamak olmamalı,özellikle av denetimleri konusunda çözüm yolları zorlanmalıdır.
MAK kararlarında çitçilerin ve sürü sahiplerinin ilgili yönetmeliğin 57.maddesi uyarınca"koruma amaçlı av tüfeği taşıma belgesi"almak zorundadır demektedir.Bu maddenin uygulamaya sokulması ve etkin denetim yapılması Osman Bey'in belirttiği milyonlarca tüfeğin kullanımına sınır getirilmesi yolunda bir basamak olacaktır.Ruhsat süresi dolmuş av tüfeklerinin sahiplerinin ruhsatlarını yenilemeye zorlanması,avlanma amacı dışında kullanılacak tüfeklere yüksek bir ruhsat harcının konulması ve akla gelebilecek başka  tedbirler,çözüm için birer basamak olarak görülebilir.Gönülden istendikten sonra bir çok tedbirin uygulamaya sokulabileceği açıktır.

Seçkin M. BİLTEKİN
1966 Aliağa/İZMİR

Çevrimdışı Gürkan ONAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yaban tv ye zerre kadar guvenim vede beklentim yok onlarin tek derdi outdor sektorundeki ciro sunu artirmak.
Avcinin menfatine yayin yapacaklarini sanmiyorum
Vede tam aksine bu harekete destek vermeleri demek avcinin evinde oturmasi demek ,
bu durumda cirosunun nasil etkilenecegi asikar.
Benim gorusum ;melih meric bu tasin altina elini asla sokmaz cunku kendisi 40 indan sonra gostermelik avci olmus tacir bir zaattir.
Bu riske ne onun nede etrafindakilerin girecegini sanmiyorum
Bunlar sadece benim fikirlerim ,bekleyelim gorelim gun ola harman ola...

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA
STOEGER MODEL 2000 DELUXE 71

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
Kabul etmek lazım...
Bu eylemin başarıya ulaşabilmesi için çok sayıda katılım olmasının yanında,Konfederasyon,Federasyon ve Dernek başkanlarının,camianın tanıdığı bildiği(İlhan Deveci, Dr.Ali Bürkev,Dr.Ali Hoşcanoğlu,Burak Kabakçı,Süleyman Şişman,Ali Birerdinç,Ömer Borovalı vb.)isimlerin bu kampanyayı desteklemesi gerekir.Başta Yaban TV olmak üzere yapılacak kampanya ile bu eylem gerekçeleri ile kamuoyuna anlatılmalıdır...

Bende essahtan avcıyım amma kameram yok,tv'm yok,ekibim fazla tanınmıyoruz  ;D ;D

Yabancıların toplu iletişim aracı TELEVİZYON gibi bir güç var arkalarında >:(
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
Sevgili Ahmet o kameraların karşısına cansız manken koy 2-3 gün sonra onu da usta avcı yaparlar.

Kameranın hikmeti o, ustalığın değil.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Ayhan KARAMAN

• AvlakForum Üye
  • *
Bu yaban hayatın daki arkadaşlar Eski zamanın derebeyi gibi bir şey oluyor sanırım

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 yaban tv bu işe destek vermez kanaatindeyim ama inşallah ben yanılırım bu derebeylikte bile yoktur avcılık kulüpleri ve sivil toplum kuruluşlarının fikirleri bile sorulmadan alınan dayatmaca ve keyfi kararlar alan bakanlık çerçevesi ve çatısı altındaki arkadaşlara verdiğim VERGİLER HARÇLAR VS. allah katındada bu dünyadada helal olmasın allah korkusu yok bunlarda salla baş al maaş avcı nasıl olsa yolunması gereken kaz misali yok öyle yağma hakkım helal değil örümcek kafalı zihniyete isyanım sadece böyle giderse belge iptal ver elini bohçacılık değil bohçacılık fakültesi kurar öğrenci bile yetişir bu fakültede değer bilenin bizi yoldan çıkarırlarsa zenginler av ve avcılık kulübü kurulur o mekanizmayada avbis hizmet etsin banane o saatte ben bohcacıyımdır zaten, pek çoğumuzu bu bekliyor 2016/2017 de zaten ortak kaderi paylaşacağız hayat paylaşmaya bağlı...
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
Daha Organize bir tepki verilebilirdi.
Konfederasyon önderliğinde dergi,tv ve kulüpler güç birliği yapsalardı daha çok etkili olurdu.
Avcılık siteleri daha etkin kullanılabilirdi. En azından yönetimlere haber verilip destek istenebilirdi.
Yetmez ama evet...
KAÇ AY SONRA EN AZINDAN SES GELDİ :)

Yaban Tv ye gelince
Kekliğe buğday toplamaya benzemez bu iş...
Hadi duayen avcılar, ustalar yapın bir önderlik...
Göreyim YABAN TV bu sefer bari avcının sesi ol ..
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2013, 11:46:24 Gönderen: Ramazan KİLLİ »
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı Memduh KESKİN

• Memduh KESKİN
  • AvlakForum Üye
  • *
Ben destekliyorum. Çünkü;
Ağostos-Eylül-Ekim aylarında odalarından çıkmayarak, Palaz katliyamı yapan, dağlarda eli tüfekli, belgesiz, her gün dağda, yumurta ve palaz toplayan kişleri denetlemeyen, av sezonu açılınca biz avcıları denetleyen bir sistem ile yömetilmemiz ve gerçek avcıları süt ineği gibi görmeleri, kabullenilir şeyler değil. Önümüzdeki sezon Denizli-Tavas ta, ben ve arkadaşlarımın hemen hemen tamamı belgelerini donduracağız. Daha sezonun başında dahi keklik yanına sokmuyor. Nedenini tüm avcılar iyi bilir, zaten kuş 3 ay dayak yemiş, kıyılmış, kırılmış. Bizim gibi pullu avcılara 3/1 kalmış. Daha söylenecek çok şey var ama nafile...
Ben ve arkadaşlarım tepkimizi göstereceğiz. Bizede yeter 200 TL lik tüfek, annadınız siz onu:)) Çare kalmadı çünkü.
Hepinize RASTGELE...

Memduh KESKİN 1972-Aydın/Atça
İkamet, şu an Denizli