Gönderen Konu: simson çifte için yadım  (Okunma sayısı 12192 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet APÇİN

• AvlakForum Üye
  • *
simson çifte için yadım
« : 16 Eylül 2011, 12:00:27 »
tüm avcı dostlarıma selamlar...arkadaşlar yakın arkadaşımın bir dostunda 12 cal  simson suhl çifte var...Tüfeğin sahibinde bundan ayrı farklı avrupa tüfeklerde var bir sürü isim saydı bana....Ben bu çifteyi almak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim dostlarım....Tüfek 1962 modelmiş....Tüfeği gördüm dipçiğinin plastiğinde daha ne cizik nede en ufak bi leke var sıfır tüfek gibi.....Kundaklarıda da en ufak cizik yok..Fakat zamanla namluda çiğlenme gibi birşey olmuş dedi.....Özel bir cila gibi bişey sürmüş namluya....namluda sıfır gibi....tüfek kubuzu koyu renkli yani krom kubuzlu değil....boya nasıl anlaşılır ve bu simson çiftelerin tutulan modeli  nasıldır hiç bi bilgim yok.....Tüfek enjektörsüz ve namlu yüksek banttır...tüfek bana sıfır gibi göründü.....ben şimdi nelere dikkat etmeliyim ....fiyat olrakta 2.500tl bu fiyat uygunmu.... YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİRİM TEŞEkKÜRLER.
Ahmet APÇİN
1988 ANTALYA

Çevrimdışı Hayati ÜNER

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: simson çifte için yadım
« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2011, 12:21:59 »
simsonlar cok iyi tufektir amcamda var 20 yildir kullaniyor daha tik demedi Alman yaptimi boyle yapiyor ancak fiyat konusunu bir daha gozden gecir derim 2500,00 bana fazla geldi.
Hayati ÜNER
1970 Pamucakkoyu - Kuyucak - Pamukoren AYDIN       Ikamet: Eindhoven HOLLANDA

Çevrimdışı Ahmet APÇİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2011, 12:28:38 »
abi banada falza geldi ama tüfek gercekten  çok temiz..av yapılmamış desen yeridir..benide temizliği düşündürüyor..cizik yok daha tüfekte..ama benim bir bilgim olmayınca simsonlar konusunda ne yapacağımı şaşırdım
Ahmet APÇİN
1988 ANTALYA

Çevrimdışı Hayati ÜNER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2011, 13:42:21 »
ahmet fiyati icine sindiyse al derim gerisi sana kalmistir yalniz biraz agirdir ama tas gibi tufektir torunlarina kalir.
Hayati ÜNER
1970 Pamucakkoyu - Kuyucak - Pamukoren AYDIN       Ikamet: Eindhoven HOLLANDA

Çevrimdışı Güven SARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2011, 21:16:22 »
Ahmet bey bir de gözden kaçan bir şey var siz hangi avlara gideceksiniz tüfeğin şokları gideceğiniz ava uygun mu?Dipçik boyu size uygun mu bence bir de bu dediklerimi araştırın.Tüfeğin fiyatı biraz pahalı ama dediğiniz kadar temizse neden alınmasın.Ancak tüfek bir revizyondan da geçmiş olabilir bir anlayan ustaya gösterseniz bence çok daha iyi olur.Rastgele...
Güven SARI
1967 Ordu Fatsa 0 532 455 28 03

Çevrimdışı Ahmet APÇİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 17 Eylül 2011, 01:27:48 »
değerli abilerim bilgileriniz için çok çok teşekürler...aslında her avda kullanamayacağımı biliyorum simsonu.çok toplu saçması varmış..çifte merakı ve birde tüfeğin çok temiz görüntüsü beni çok etkiledi..nakit 2000 tl gibi alabilirsem hem bana hemde benden sonraki çoçuk yada torunlara hatıra olur..inşallah alabilirsem tüfeği bu paraya sizlerle paylaşırım fotoğraflarını..
Ahmet APÇİN
1988 ANTALYA

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #6 : 17 Eylül 2011, 01:58:14 »
1962 model olması düşündürücü biraz(fiyatı açısından),sonuçta simsonlar koleksiyon tüfekleri sayılmaz,kullanım için alınır ve de genellikle kullanılır,tabi istisnalar kaideyi bozmaz.Bakımdan geçmiş olma olasılığı var,genellikle ne namlu boyası ne de kundak cilasını aynı orijinali gibi atamıyorlar biz de(tabi gene istisnalar kaideyi bozmaz ama simson a çok pahalı bir ustalık yaptırmazlar sanırım)bunun için orijinal olduğu bilinen simsonları gerek fotodan bulabilirseniz kendisinden inceleyin,hem namlu hem kundak görünümlerini iyice inceleyin(forumda satışı oldukça sık olan bir model),almayı düşündüğünüz tüfekle karşılaştırın farklılıklar var mı.Boyanmış olmasından çok,düzgün ve ustaca boyanıp boyanmadığı önemli,ondan da önemlisi kilitlerinde boşluk var mı,kapanınca tam yüzlüyor mu namlu gerisi kubuza vs bunlara bakın,el kundağını çıkarıp,kundaktan tutup sağa sola sallayınca tüfekten şıkrtı tıkırtı gelmemesi lazım.namlu üstündeki yazılar işaretler falan ilk hali gibi derinmi yoksa tesviye edilip yenilmiş gibi mi duruyor,bunlar tadilat yapıldığını gösterebilir.Bence yaşı dolayısıyla daha uyguna alınabilir düşüncesindeyim,1500-2000 arası gerçekten tamir bakım görmemiş ve temizse,eğer çok ustaca bakım yapıldıysa ki biraz düşük ihtimal gene aynı değeri edebilir,ama 2500 fazla bence,ejektör olsa belki,ama piyasısını tam olarak bilmiyorum, bana mantıklı gelen fiyatlar böyle.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Berk YENİGEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 18 Eylül 2011, 22:24:09 »
yeni simson suhl tüfek sahibi biri olarak . araştırmalarım ve kullanım deneyimlerimi paylaşmak isterim.

simsonlarda tutulan model temiz ve ejektörlü olanıdır. temizliğini anlamak kolay  fakat bu ilk tüfeğin olacaksa yanılma ihtimalin yüksek iyi bir ustaya veya anlayana göster.

namlu içinde karıncalanma muhakkak vardır.  kromsuz namludur , hassastır. namlu içi karıncalanma durumu nedir.  gravür işlemeleri nasıl
ve en önemlisi tüfeğin saatine bak . hepsi tamamsa simsonla iyi avlara başla.  bıldırcın ve üveyik avında beklentilerini karşılama ihtimali çok düşük.
Berk YENİGEN
1980 istanbul

Çevrimdışı Ali KARA

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 18 Şubat 2012, 15:07:52 »
1964-İzmir
BBC

Çevrimdışı Ali KARA

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 19 Şubat 2012, 14:33:33 »
IMG]http://www.hizliupload.com/di-CF3E.jpg[/IMG]
1964-İzmir
BBC

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 19 Şubat 2012, 15:40:14 »
üveyik avında sorun olmaz.ilk zamanlar yakın atışlarda  sıkıntı olur ama ilerleyen günlerde  kuş zaten yükseliyor. bıldırcında ise  gerçekten  çok zor olur.kıcasası fermalı avlarda  kullanılması zor.açık arazi keklik tavşan  ördek gibi uzun menzilli atışlarda daha performanslı bir tüfek.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Hilmi ŞENER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 19 Ekim 2013, 23:49:53 »
Dünyanın gurupmanı en sağlam ,yazı kışı olmayan seninin üçyüzaltmışbeş günü her onbeş dakika ,hertürlü hava koşulunda sınfır deniz seviyesinde 1500 rakımda deneyin 35 metre mesafeden 7 no saçma ile bir serçe kuşunu her atışta ölü düşürmezse ben birşey bilmiyorum.Bunu ancak bir MERKEL bir KRUPP ,ve birkaç eski Alman tüfeği yapabilir.evet ucuz tüfektir ister batı alman ister GDR olsun sonuç olumludur.Bana göre fabrikası kapanmış dünyanın een vurucu tüfeklerinden biridir.Daha iyisi MERKEL.tabiki hadimizide biliriz.Daha iyilierini kullanamadık.hayırlı olsun al pahalı mal olmaz.
1948 Mustafakemkalpaşa/Bursa

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 20 Ekim 2013, 05:08:17 »
Resim yokmu.. namlu ici düzgünse 1500-2000 arası bir fiyata almaya calıis.... vidalarini incele sökülme izi varsa deformasyon mevcutsa veya revizyon görmüsse. Fiyatı daha düsür derım........
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR