Gönderen Konu: POMPALI TÜFEK İLE DOMUZ AVI OLURMU OLMAZMI İÇERİ..  (Okunma sayısı 2669 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emre OCAKTAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • DOMUZ 🐗TAHTALI 🕊️ AVCISI
Ben Mossberg 500 A 71 cm pompalı tüfek kullanıcısıydım. İyi fiyat teklifi ve benim maddi ihtiyacım dolayısıyla ne yazık ki sattım tüfeğimi

Forumda yorumlarda okuyorum da geneli yok pompalı ile av mı yapılır domuz üstüne gelse ne yapacaksın veya önünden geçti arkasından attın hop 2. Yi ne zaman hazırlayıp atıcaksın hedef hattın bozulur atamazsın vs. Bende sayısını bilmediğim bir çok kez domuz avına tahtalı avına gittim ve yüzümden indirmeden gayette ikinciyi doldurup tetiği çektiğim oldu. Hatta şöyle bi durum da var bazen ikinciyi atmaya gerek bile duymadan gerek koşar olsun gerek uçar yakıcılığı ve kuvveti çok iyi olduğundan cansız olarak avımı elde ediyordum.

Bu konulara istinaden soruyorum ki Rifle bolt ( yivli tüfek) kullananlar bence pompalıdan daha zor işleri ama çatır çatır av yapıyolar 4 5 domuz geçiyorsa adam 3 ünü vurmuş oluyordu. Tabiki bu hemen al eline pompalı çık ava yaparsın diye birşey yok ben 10 yıl kullandım şuan çok iyiyim el çabuklugu olarak. Beyin hem hedefi gözleyecek hem önleme yapcak hem tetik basıcak aynı zamanda aklında birsonraki atış için mekanizmanın pompasını çekmeyi düşünecek gerçekten emek isteyen bir durum.. Siz değerli avcı ve atıcı ustalar sizlerin yorumlarını da almak istiyorum.

Ve şimdi şöyle düşünüyorum ve sizlere soruyorum. Yerli bi pompalı tüfek alsam marka fark etmeksizin Hatsan Armsan Stoeger vs.  şeklinde  herhangi bi sıkıntı ile karşılaşırmıyım Avrupa tüfekten aldığım hazzı alabilirmiyim yoksa hayal kırıklığı ile tüfekten soğuyup kutusuna koyup rafa mı kaldırırım?

Şimdiden teşekkürler iyi akşamlar. Rastgelsin.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SİYAHIN KADERİ SUÇLANMAKSA BEYAZIN KADERİ KİRLENMEKTİR.. 🐗🇹🇷🕊️

Çevrimdışı Fehmi TAŞKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: POMPALI TÜFEK İLE DOMUZ AVI OLURMU OLMAZMI İÇERİ..
« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2019, 23:40:34 »
Emre Kardeşim,
Hem pompalı hem yivli ile domuz ve başka bir çok av yaptım, yapıyorum. Pompalı ile av dışında skeet bile atıyorum. Bunu ben yapabiliyorsam herkes yapabilir. Pompalı tüfek sağlamdır . nispeten güvenlidir. Ben uzun seneler kullandım hiç sıkıntı yaşamadım. Hiçbir avımda elimdeki pompalı değil de otomatik olsa daha iyi vururdum demedim. Bu arada pompalı , yarı otomatik, yivli , poze, çifte vs her türlü silahım da mevcut. Bizim avcımızın pompalı tüfeklere karşı maalesef bir antipatisi var ve bunu yenemiyor.
Bugüne kadar Remington 870, İthaca, Benelli pompalı tüfeklerim oldu. Yerli tüfekler içinde Sarsılmazın bazı modellerinde aradığın hissiyatı bulabilirsin belki. Bir de Hatsan olabilir. Bir arkadaşımda Armsan var çok memnun kalmadı.
Rastgele
  • MAUSER M03 300 Win. Mag.
  • Beretta A400 Xtreme Plus 76
  • Akus Custom Deluxe 71-76
  • Glock 19 Gen 5
  • Sig Sauer P 229 ALSO 9mm
  • Smith Wesson 686 4'' 357 Mag.
1977-İZMİR

Çevrimdışı Emre OCAKTAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2019, 23:52:45 »
Teşekkür ediyorum görüşünüz için bende katılıyorum size. Şuan hatsan hunter field 66 cm yüksek bant düşünüyorum umarım pişman olmam :)

The following users thanked this post: Fehmi TAŞKIN

Çevrimdışı Cihan TURGAY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 21 Eylül 2019, 13:06:30 »
yıllarca keklik çulluk avı yaptım.pompalı ile bu bir alışkanlık ve reflex meselesi.alışan bırakamazz.
Cihan TURGAY
1973 balıkesir

Çevrimdışı Ahmet KARA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 23 Eylül 2019, 11:47:33 »
Mossberg kullandıktan sonra yerli pompalı tüfeklerden aynı hazzı almak çok zor.Pompalıyı kullanmayı başarabilen için aslında en kullanışlı ve güvenlisi yine pompalı av tüfeğidir.Benimde ilk tüfeğim mossbergdi.Pompalıyla avlanmayanların yorumlarına takılmamak lazım.Siz en iyisi bir mossberg bulmayı deneyin.
1979 SAMSUN

Çevrimdışı Emre OCAKTAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 23 Eylül 2019, 18:58:47 »
Mossberg kullandıktan sonra yerli pompalı tüfeklerden aynı hazzı almak çok zor.Pompalıyı kullanmayı başarabilen için aslında en kullanışlı ve güvenlisi yine pompalı av tüfeğidir.Benimde ilk tüfeğim mossbergdi.Pompalıyla avlanmayanların yorumlarına takılmamak lazım.Siz en iyisi bir mossberg bulmayı deneyin.
teşekkürler yorumunuz için ama maddi durum sıkıntılı oldugundan daha uygun tüfeklere bakıyorum :)

Çevrimdışı Levent KARSLIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #6 : 07 Ekim 2019, 15:30:05 »
Teşekkür ediyorum görüşünüz için bende katılıyorum size. Şuan hatsan hunter field 66 cm yüksek bant düşünüyorum umarım pişman olmam :)
Aynı endişeleri taşıyarak hatsanın bahsettiğiniz modelini aldım geçen yıl.gayet de memnun kaldım.Verdiği his 870'e oldukça yakın hayırlısı olsun
1980 - Ankara

Çevrimdışı Emre OCAKTAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 07 Ekim 2019, 16:34:18 »
Uzun bi araştırma yaptım videolar vs. Karar kıldım sanırım önümüzdeki hafta alıcam HATSAN FİELD HUNTER  inşallah :)

The following users thanked this post: Fehmi TAŞKIN