Gönderen Konu: Akus Prestige  (Okunma sayısı 126066 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
  • Çocukluğunda şahit olduğu avlarla avunan bir adam
Ynt: Akus Prestige
« Yanıtla #550 : 14 Haziran 2017, 12:29:26 »
Çok teşekkürler. Doğru söylüyorsunuz. Hemen bir düzeltme yapalım.

Bilgisarımda masaüstü arka planı olarak bu fotoğrafı kullanıyordum . Bundan sonra sizin attığınız fortoğrafı kullanacağım . Elinize sağlık .
Bu arada fatih bey konunun konunun ilk mesajını güncellemeniz gerekiyor . Tüfeğiniz hakkında bilgi isteyen arkadaşlar için . İlk mesajınızda tüfeğin 4-2 şoklu 66 namlu olacağı yazıyor . Takip ettiğim kadarıyla ise 71 namlu ve 4-3 şok olmuş galiba tüfeğiniz gelen baskılardan sonra :) Hem son halinden bir resim hemde bilgileri düzelenip ilk mesajınıza eklerseniz daha güzel olur

Bunu kullanıyordum :)

• Prestige Custom Sidelock E. S&S
  • Sauer Beretta S56 E. O/U
  • Beretta Xplor Action Semi Auto
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #551 : 14 Haziran 2017, 12:30:51 »
Al bir savaşçı daha katmışlar cephelerine... :D Boş bıraktık tabi ortalığı... Yeniden uç vermeye başladılar  ^-^

Neyse sorun değil, hallederiz.  ^-^

O da olur inşaallah :) Çifte olarak gücüm yettiğince Çizmelileri tercih etmeye çalışacağım ama Akus firmasıyla da irtibata geçip ellerindeki gravür çalışmalarını e-posta olarak göndermelerini rica ettim. Bekliyorum 4 gündür bakalım hayırlısı :)
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Fatih YAZICI, İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #552 : 14 Haziran 2017, 12:32:51 »
Ha ha. Aldanmayın bence. Türk ordu taktiği. Yarım ay yapıyor şu anda. Öldürücü darbesi yakındır. :)

Dünkü bombardımandan sonra kıyıdan kıyıdan,alıştıra alıştıra, zemin etüt yapıla yapıla geliyor İtalyan dili ve edebiyatına ^-^ :D ,önce biraz takılınıcak tabi oralarda (yakın muhit ve dil öbekleri bunlar)zil,şal ve gül bu bahçede raksın bütün hızı :D ...
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #553 : 14 Haziran 2017, 12:37:39 »

Fatih YAZICI 1964 
Bursa

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK, Kamil ÜNLÜTÜRK, Fatih S.M.YAPAR

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #554 : 14 Haziran 2017, 12:39:53 »
Bir kere ben İspanyolcayı İngilizceden daha çok severim efendim.  ^-^  İspanya'da Madrid'de çalıştım, bulundum.

İspanya tüfek kültürüne sahip bir memleket ve çok defa dile getirdim de söylerim de, İspanyol üst segment modelleri (Türkiye'deki ikinci elleri dolaşan alt modelleri kastetmiyorum) çok kalitelidir ve çok klastır.

Yani oradan ekmek çıkmaz... Sorry  ^-^

Silvır Picının da üretim bantlarından kalktığını gördüğüm gün siteyi panayıra çeviririm...  :D Onu da ekleyeyim... :D

Yavaş yavaşmış... Kıyıdan kıyıdanmış... :D

Dünkü bombardımandan sonra kıyıdan kıyıdan,alıştıra alıştıra, zemin etüt yapıla yapıla geliyor İtalyan dili ve edebiyatına ^-^  :D ,önce biraz takılınıcak tabi oralarda (yakın muhit ve dil öbekleri bunlar)zil,şal ve gül bu bahçede raksın bütün hızı :D...
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Fatih YAZICI

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #555 : 14 Haziran 2017, 12:56:53 »

Güzel bir uyum var Akus le sizin öz yapımınız aksesuarlar arasında,ayrıca dipçikteki madalyon da iyi olmuş...Rustik antik görünümlü ama sıfır km ürünler olması çok cazip,imrenilesi bir durumunuz var bunlarla.. :angel:

Mutluluğun resmini yapabilirmisin Abidin e cevap olmuş bu bir avcı için :D...
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2017, 13:07:20 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Fatih YAZICI

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #556 : 14 Haziran 2017, 13:11:27 »
Elinizde, yanınızda ve kutusunda iken mutluluk veriyorsa gerisi boş..Güzel görüntüler elinize sağlık..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Atagan YILDIZ, Fatih YAZICI, İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
« Yanıtla #557 : 14 Haziran 2017, 13:33:05 »
Düzeltmelerinizi ilgiyle bekliyoruz İbrahim Bey:) Yalnız ava Çizme'siz çıkamam, ayaklarım üşür >:D

Al bir savaşçı daha katmışlar cephelerine... :D Boş bıraktık tabi ortalığı... Yeniden uç vermeye başladılar  ^-^

Neyse sorun değil, hallederiz.  ^-^
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK, Fatih YAZICI

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #558 : 14 Haziran 2017, 16:24:21 »
Fatih Bey tüfeğiniz harika görünüyor. Güzel günlerde keyifle, kazasız belasız kullanmanızı temenni ediyorum. İmza ayarlarınıza Akus'u da eklersiniz artık:))
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte

The following users thanked this post: Fatih YAZICI

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #559 : 14 Haziran 2017, 16:37:12 »
Teşekkür ediyorum Osman Bey. Ben de size mutlu, bol avlar dilerim.
Fatih Bey tüfeğiniz harika görünüyor. Güzel günlerde keyifle, kazasız belasız kullanmanızı temenni ediyorum. İmza ayarlarınıza Akus'u da eklersiniz artık:))
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

Çevrimdışı Feridun AKGÜN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #560 : 08 Ağustos 2017, 12:15:19 »
Fatih Bey, yeni tüfeğiniz hayırlı olsun. Çok güzel gözüküyor,güle güle kullanın.
Feridun AKGÜN
1973 ERZİNCAN

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #561 : 08 Ağustos 2017, 12:21:38 »
@Feridun AKGÜN  Bey çok teşekkür ediyorum.
Erzincan'a selamlar.
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

Çevrimdışı Feridun AKGÜN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #562 : 22 Ocak 2018, 02:06:09 »
Aleykümselam.(Biraz geç oldu,kusurumuza bakmayın) Yolunuz düşerse beklerim.
Feridun AKGÜN
1973 ERZİNCAN

Çevrimdışı Yasin ALAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #563 : 27 Mayıs 2018, 16:45:30 »
Fatih Bey Merhabalar,

Konunuzu başından sonuna tek solukta okudum. Ne kadar keyifli ve zevkli bir süreç geçirmişsiniz. Tüfeğinizi güzel günlerde ve keyifle kullanmanızı en içten dileklerimle temenni ederim. Allah kaza bela vermesin efendim.

Size sormak istediğim bir husus var. Nasip olursa Akus' un en baz modelinden bir çifte yaptırmak isteği hasıl oldu. Firma yetkilileri ile tüfek üzerinde özel olarak yaptırmak istediğim her konuda mutabık kalabildik. Son olarak tüfeği almaya kendim geleceğimi ve faturasını kestirmeden önce tüfeğin 36.6 metrede pattern testlerini yaptıktan sonra sorunsuz bir şekilde teslim alabileceğimi iletim kendilerine. Yetkili arkadaşlar da klasik çifte namlularının standart olarak 10 ila 15 metre arası bir mesafeye sıfırlı olduklarını, bu mesafede iki namlunun biri birileri ile kesiştiğini beyan ettiler. Burada kafam karıştı. Evrensel bir ölçü olan 36.6 metrede yapılan pattern testlerinde iki namlu farklı sonuç verecek demektir bu durumda. İki namlu 36.6 metrede kesişmesi gerekmez mi? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Kendi tüfeğiniz ile dağılım testi yapma imkanı bulabildiniz mi?

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2018, 16:46:33 Gönderen: Yasin ALAN »
  • Glock 19 Gen 4
  • Benelli Supernova
  • Stoeger M3K
  • Armsan RS S1
1985 - Ankara

The following users thanked this post: Fatih YAZICI, Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #564 : 27 Mayıs 2018, 17:57:04 »
İlginç bir durum  :o
Ben de merak ettim ustalar bakalım ne diyecek ...
Yalnız bu adamlar Yanyana çifte yapıp slug gezli de yapıyorlar onları da 11-15 metrede mi değerlendiriyorlar??😳

Saygılarımla

• Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #565 : 28 Mayıs 2018, 19:15:46 »
Yasin Bey merhaba.
Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkürler.
Konuyu bildiğim kadarıyla izah edeyim. Teknik bir anlatım diline sahip değilim. Teknik olarak anlatacak arkadaşlarımızda forumda mevcuttur. Lüzum görürlerse gerekli düzeltme veya eklemeleri yaparlar.

Bütün çifte (yan yana veya alt üst) namluları fişek yatağından itibaren geniş ve kalın (etli) başlayıp namlu ucunda en dar ve ince hale geldiklerinden bir namlu birleştirme açısı ile belirli bir mesafede sıfırlanırlar. Bu her değişik marka ve değişik namlu uzunluğunda farklı olmakla birlikte genellikle on metre civarıdır.
Anladığıma göre böyle bir açı ile nasıl doğru atış yapılabileceği hususunda endişeye düştünüz. Bu genel bir uygulamadır. Atışı düzeltmek için yapılmıştır. Endişenizin aksine doğru vuruşu sağlayacaktır.
Kendi tüfeğimle yaptığım 15 metre ve 36,6 metre atışlarında gayet başarılı sonuçlar aldım. (Aslına bakarsanız 4-3 şoklu bir tüfekle deneme atışı 25 metrede yapılır diye biliyorum.)
Tek kurşun atışı yapmadığım için bu konuda bir şey söyleyemeyeceğim. (Çift namlulu yivsiz tüfeklerde tek kurşun kullanmıyorum.)

Fatih Bey Merhabalar,

Konunuzu başından sonuna tek solukta okudum. Ne kadar keyifli ve zevkli bir süreç geçirmişsiniz. Tüfeğinizi güzel günlerde ve keyifle kullanmanızı en içten dileklerimle temenni ederim. Allah kaza bela vermesin efendim.

Size sormak istediğim bir husus var. Nasip olursa Akus' un en baz modelinden bir çifte yaptırmak isteği hasıl oldu. Firma yetkilileri ile tüfek üzerinde özel olarak yaptırmak istediğim her konuda mutabık kalabildik. Son olarak tüfeği almaya kendim geleceğimi ve faturasını kestirmeden önce tüfeğin 36.6 metrede pattern testlerini yaptıktan sonra sorunsuz bir şekilde teslim alabileceğimi iletim kendilerine. Yetkili arkadaşlar da klasik çifte namlularının standart olarak 10 ila 15 metre arası bir mesafeye sıfırlı olduklarını, bu mesafede iki namlunun biri birileri ile kesiştiğini beyan ettiler. Burada kafam karıştı. Evrensel bir ölçü olan 36.6 metrede yapılan pattern testlerinde iki namlu farklı sonuç verecek demektir bu durumda. İki namlu 36.6 metrede kesişmesi gerekmez mi? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Kendi tüfeğiniz ile dağılım testi yapma imkanı bulabildiniz mi?

Saygılarımla.
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

The following users thanked this post: Yasin ALAN

Çevrimdışı Yasin ALAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #566 : 28 Mayıs 2018, 19:41:52 »
Evet Fatih Bey, namlu eksenleri 10 metrede kesişen namluların full choke ile 36.6 metrede nasıl bir performans sergileyeceğini merak etmiştim doğrusu. Dediğiniz gibi 4/3 choke ile mesafeyi 25 metrelere düşürerek atış yapmak daha doğru olacaktır lakin başarılı atışlar yaptığınızı ifade ettiğinize göre endişeye mahal yok demektir.

İlginize teşekkür eder iyi akşamlar dilerim.

Sağlıcakla kalınız.
  • Glock 19 Gen 4
  • Benelli Supernova
  • Stoeger M3K
  • Armsan RS S1
1985 - Ankara