Gönderen Konu: Ingiliz ırkı olarak pointer köpeği almak istiyorum nelere dikkat etmem gerek  (Okunma sayısı 3602 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sezgin ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Merhabalar değerli Avcı dostlarım pointer ırkı köpek almak istiyorum simdiye kadar iki adet kurzaar köpeğim oldu ve ikiside benim icin güzel köpekler değildi gecen ava gittiğimde  30 kuştan 4 tanesine ferma verdi bende bunları gönderdim simdi öyle bir köpek almak istiyorum ki kusursuz olsun istiyorum bıktım artik uğraşmaktan yardimci olursaniz sevinirim güvenilir köpek varsa tavsiye ettiğiniz bakıp almak isterim saygılar.

1990 Başakşehir

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
Sezgin bey selamlar.Şimdi beslediğiniz ve beğenmediğiniz ırk da kendini kanıtlamış bir ırk. Her hayvan ın günü gününe tutmayabilir.Bir gün avda şov yapan pointer ertesi günü çuvallayabilir.Yani pointer alınca kafanızdaki problemler tamamen çözülmeyebilir.Öncelikle sabır tavsiye ediyorum.Yazınızdan okuyup anladığım direkt olarak avlanmak istiyorsunuz. O zaman usta bir köpek almalısınız.Usta köpekde neye dikkat etmelisiniz. Önce olmazsa olmaz köpek ferma da sabırlı olacak. Pointer avda kurzhaar lar gibi önünüzde dolaşmayacaktır. Geneli itibariyle açık arayan özgür dolaşan bir stilleri var.Onun için ferma da sabırlı olması şart. Bir ikincisi koku mesafesi. Uzaklardan durduğu kokuyu iyi takip ediyor olması şart. Aport olmazsa olmazdır. Bir çok pointer çok gönüllü aport yapmaz. Şimdilik bu kadar aklıma geldikce yazacağım
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

The following users thanked this post: Oğuzhan TURAKOĞLU

Çevrimdışı Sezgin ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Hüseyin abi saygı ve sevgiler ben kurzaar Köpeğine bisey demiyorum kurzaar  çok güzel bir kopek fakat bana gelenler benim için sıkıntıli  bir tanesi avda sürekli arkamdan geliyor tüfeği ona veriyorum almiyor ☺ ben arıyorum ben atıyorum  diğeri de öğrenmedi öğrenmek de istemiyor 30 bıldırcın kalktı gitti 4 ferma ben yürüsem daha hayırlı ya bana denk gelmiyor kopek yada ben yetiştirme konusunda biraz zayıf kalıyorum.
1990 Başakşehir

Çevrimdışı Caner UZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Sezgin kardesim kopeklerin kac yasinda yetistiricilikte en onemli unsur sabirdir kopeginle en az iki sezon dolu dolu avlanmadan karar vermek bazen saglikli olmaya biliyor ayrica puanterler dogustan avci olduklari gibi temel itiat kurallarina her zaman baskaldiran aport yapmaktan pek hazetmeyen zor bir irktir
1973 BALIKESİR

The following users thanked this post: Oğuzhan TURAKOĞLU

Çevrimdışı Sezgin ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Abi bir tanesi 3 yasinda bir tanesi ise 6 yaşında  ben her avda kullanacagim bir köpek istiyorum
1990 Başakşehir

Çevrimdışı Caner UZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Sezgin kardesim iyi bir kana denk gelirsen su kuslari haric diger ucar ve tavsan avlarinda puanterler seni fazlasiyla mutlu eder ama sana tavsiyem cok tecruben yoksa yetismis bir kopek almak olacaktir
1973 BALIKESİR

Çevrimdışı Sezgin ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bulabilirsem şöyle sağlam kan hemen almak istiyorum Teşekkürler abi desteğin için
1990 Başakşehir

Çevrimdışı İbrahim ÖZTÜRK 27

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Merhabalar değerli Avcı dostlarım pointer ırkı köpek almak istiyorum simdiye kadar iki adet kurzaar köpeğim oldu ve ikiside benim icin güzel köpekler değildi gecen ava gittiğimde  30 kuştan 4 tanesine ferma verdi bende bunları gönderdim simdi öyle bir köpek almak istiyorum ki kusursuz olsun istiyorum bıktım artik uğraşmaktan yardimci olursaniz sevinirim güvenilir köpek varsa tavsiye ettiğiniz bakıp almak isterim saygılar.

bı avcı abının yorumunu okumustum poınterler hakkında avda bı arabadan ınerken bıde bınerken gorursunuz bu kopegıı dıye ona dıkkat et bence bızım gruptada var bı poınter ellı metre onumuzdekı kusları kaldırmada usrune yok
1976 gaziantep

Çevrimdışı Hakan ALŞEKER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
av yapmadan kesinlikle kopegi almayın duruşları cok ıyı fakat bir cogu avın a sından bile anlamıyor benimde dilim pointer den yandı benim peşimde dolaşıyor  deli oluyorum
1984 İSTANBUL