Gönderen Konu: GÜZEL BİR HAFTA SONU.  (Okunma sayısı 4925 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
GÜZEL BİR HAFTA SONU.
« : 24 Ekim 2017, 08:36:31 »
    Bu yıl gecen yıl ki gibi yine bildircin olmadığından ara ara yoklasakta pek fazla gitmedik, gittidiğimizde de av bulmaktan ziyade köpeğimin biraz form tutsun diye gittik. Bir tane bildircindan başkada bişey görmedik. Bir kaç kez üveyiğe gittik iki tane vurmak nasip oldu çok şükür onun haricinde bol bol gezdik, döndük eve.

Ayın 15 inde çoğu kişi keklik sezonunu açarken ben, yeni evin inşaat temizliği ile pazar günüde ev taşıma işiyle uğraştık. Pazartesi işbaşı, salıdan itibaren yıllık izne ayrildim ama tatil hak getire. Sali zeytinlerin dökülenleri başındaki siyahlari topladik, çarşamba perşembe eski evi boyasi badanasinin yaptim sahibine teslim ettim, o işten de kurtuldum, cuma bir gün istirahat ve hafta sonu hazırlığı ile geçti.

Cumartesi sabahı saat 3.30 da alarm çaldi. Kalktim doğru köye köpeği tüfeği arabaya attıktan sonra eküri Hasan'ı aldim yola çıktığımizda saat 4.30 du. Iki saat yolculuktan sonra Girdev yaylasindaki meramiza geldik. 15 dk hazırlıktan sonra hava aydınlanmaya başladı, üstte tşortle yola koyulduk ama hava buz gibi ilk tepeyi cıktıktan sonra biraz ısındık. Köpek güzel ariyor hırslı, iyi dedim bugün bu iş olur. Bir kaç küçük tepeden sonra köpek kayboldu sonra ilk kekliği süzulüşünü gördükten sonra Hasan'a seslenmemle ates etmem bir oldu ikinci sıkıyı da Hasan'la bereber attim bir tane kuş düştü, Tony'e aportlama kaldı. Hasan bana bakiyor ben Hasan'a,dedim vurdun hacım, o da yok la sen vurdun, her neyse kimin vurduğu önemli değil akşama pilavlık çıktı dedik kalkanların peşinden aramaya koyulduk.

O alaydan iki tane sağ tarafımıza attı, onlara doğru yöneldik köpek aşağılarda ararken yukarı doğru yöneliverdi ama kuşlar erken uçtu arkadan kalkana bir tane attım ama nafile, kuşlar ferma verdirmiyor artık ne zamandan beridir sıkı yiyorsa, hafif bir ses duyan hemen uçuyor.

Beş dakkika moladan sonra  kalkanların peşine gitmek yerine biraz daha yukarıları gezelim dedik. Neyse vurduk kendimizi yamaca yavaş yavaş iki yıl önce kaldırdığımız kekliklere bakmak için. Vardık varacağımız yere ama nafile mera bomboş, Hasan tavşan sayıklıyor sürekli yamaç kenarlarini taşladığı anda alt taraftan 7 li bi alay kalkti tepeyi dolanıverdi gittiği yeri göremedik. Benim köpeğin ilk zorlu merası olmasi sebebiyle hayvan iyice kesildi, ona da diyecek bisey yok bir yılın hamlığı var. Neyse ara ara yok daha önce kaldırdığımız mevkiiye vardık. Hasan  3 kekliğin kalktığını görmüş, ben de son anda bir tanesinin konduğu yeri gördüm. İndikleri yere iyice aradık bi traktör taş attık ama nafile,  onun hemen önündeki küçük kayalığa bakayim dedim. Kist mışt seslene seslene gidiyorum, zar zor  biraz gittim arka tarafimdan bir harladı ama nasıl bi heyecan. Yakın mesafe ama keklik taşı aşmadan bir tane attım çaput gibi düştü keyfime diyecek yok. Köpeği gönderdim gidiyor mızıklayıp geri dönüyor bir kaç kez, sonra dedim vurduğumuz kuşu da kaybetmeyelim. Bakyıyorum yok tüğler var kuş yok hey Allah im indim cıktım bir kaç kez yok. Araken sürmeleri gözüme ilişti. E mübarek hayvan elin bile zor girdiği yere nasıl düştün. Aldım biraz sevdim yakın mesafeden attiğim icin biraz  tahrip olmuş ama yinede güzel bir kuş.  Birinci gün avı sonlandırdık.

Kayınpederin yayladaki evine vardık güzel bir kahvaltıdan sonra güzel bir uyku çektik, akşam üstü uyandım keklikleri temizledim bir tanesini pilav için tencereye diğere bizim kız için buzdolabına. İkinci gün yine erken çıktık ama ne aradığımız avı bulabildik nede iyi gezebildik.

Belgeli avcılığa başlayalı 5 yıl oldu her sene keklik açılışına Girdev Yaylasına gideriz ama ilk defa bu yıl keklik vurmak nasip oldu :D onunda moraliyle benim için çok güzel bir hafta sonunu geride bıraktım.

Onca ev taşıma stresi, ev sahibinin ailesel problemlerini bize yansıtması, müteahhitin evi yetiştirecek mi yetiştiremeyecek mi stresi, işte ki stresi tamamını attım çok şükür. İki günde toplam 20 km kadar yürüdük o kadar iyi geldi ki anlatamam kafam dinç, moralim yerinde eve döndüm.

Tüm arkadaşlara rastgele, Fethiye'den selamlar.

« Son Düzenleme: 01 Mart 2018, 16:02:17 Gönderen: Gökhan AKDOĞAN »
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Ynt: GÜZEL BİR HAFTA SONU.
« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2017, 09:38:11 »
Yeni eviniz hayırlı olsun,gülegüle oturun.
Avınız,muhabbetiniz daim olsun,rast gele.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Gökhan AKDOĞAN

Çevrimiçi Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #2 : 24 Ekim 2017, 09:58:35 »
Gökhan kardeşim öncelikle yeni evin hayırlı olsun Rabbim herkese nasip etsin avın bereketli olsun rastgelsin
1988-Denizli

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 24 Ekim 2017, 10:07:47 »
Yeni eviniz hayırlı olsun,gülegüle oturun.
Avınız,muhabbetiniz daim olsun,rast gele.
Çok teşekkürler abi sağolasın.
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 24 Ekim 2017, 10:09:58 »
Gökhan kardeşim öncelikle yeni evin hayırlı olsun Rabbim herkese nasip etsin avın bereketli olsun rastgelsin
Amin kardeşim Allah isteyen herkese nasip etsin. Teşekkürler yılın ilk kekliğini almış oldum hemde yıllardan beri keklik vuramadığım yerde nasip oldu :D umarım ardı gür olur:D
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Bilal AYDIN

Çevrimdışı Menderes NUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
« Yanıtla #5 : 24 Ekim 2017, 10:34:40 »
Her şey gönlünüzce olsun Sayın Akdoğan, rast gele...

Menderes Remzi NUR / 1978 / Serik / Antalya

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 24 Ekim 2017, 10:39:35 »
Her şey gönlünüzce olsun Sayın Akdoğan, rast gele...
Çok teşekkürler abi, amin inşallah.
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Menderes NUR

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 24 Ekim 2017, 11:11:59 »
Bereketli olsun  dahada  bollasir inş    yeni evinizde hayırlı olsun  av etlerini seven varsa  dolaba bikaç tane stok yapmak gerek  sezon kapalı iken çıkarıp yemek keyifli oluyor
Bende ördek  tahtali dan  keklige Tavşana  pek gitmedim bu hafta sonu  şartlar uygun olursa  gidecem ins   
                                     Tüm dostlara
                                       RASGELE
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 24 Ekim 2017, 11:31:22 »
Bereketli olsun  dahada  bollasir inş    yeni evinizde hayırlı olsun  av etlerini seven varsa  dolaba bikaç tane stok yapmak gerek  sezon kapalı iken çıkarıp yemek keyifli oluyor
Bende ördek  tahtali dan  keklige Tavşana  pek gitmedim bu hafta sonu  şartlar uygun olursa  gidecem ins   
                                     Tüm dostlara
                                       RASGELE
Çok teşekkürler. 2 yaşında küçük kızım var o etçil o seviyor Allahtan ve iştahla yiyor pilavdan kalmıştı bi miktar eve gelince ilk işim ona yedirmek oldu. :D Keklik avını seviyorum gerçekten ama her zaman gitmek nasip olmuyor.
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2017, 11:46:15 Gönderen: Gökhan AKDOĞAN »
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #9 : 24 Ekim 2017, 11:56:41 »
Gökhan bey,
Yeni eviniz ve av sezonunuz hayırlara vesile olur İnşallah.Önemli olan sayı değil keyif almak gerçekten,av sonrası yaylada uyumak bile enfestir sanırım.
Bu arada kızınızı Allah bağışlasın,gözlerinden öperim.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 24 Ekim 2017, 14:03:37 »
Gökhan bey,
Yeni eviniz ve av sezonunuz hayırlara vesile olur İnşallah.Önemli olan sayı değil keyif almak gerçekten,av sonrası yaylada uyumak bile enfestir sanırım.
Bu arada kızınızı Allah bağışlasın,gözlerinden öperim.
Çok teşekkürler abi amin inşallah Allah hepimizin çocuğunu bağışlasın.
Evet sayı önemli değil bu avda gerçekten terapi gibi geldi. Yayladaki yaz olsun kış olsun her zaman insanı dinlendirmeye yetiyor. :D
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Murat PAKEL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 24 Ekim 2017, 16:29:01 »
güzel bir av paylaşımı olmuş tebrik ederim. Tony ve size daha bol avlar dilerim
  • Saint etienne darne çifte
  • Simson Suhl
  • Huğlu 104a/ Seçkin S3 superpoze
  • Özkanlar FX015
  • Akdaş AG 212
  • English Pointer
Murat PAKEL
1975 İZMİR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 24 Ekim 2017, 16:32:07 »
güzel bir av paylaşımı olmuş tebrik ederim. Tony ve size daha bol avlar dilerim
Çok teşekkürler Murat bey. Keklikler biraz müsaade etse ferma gösterse kamera vardı ama çok yılgın olunca pek mümkün olmuyor.
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Mustafa AYDIN 54

• Müdavim Üyemiz
  • avcılık özgürlüktür.
« Yanıtla #13 : 24 Ekim 2017, 16:50:24 »
Yeni eviniz hayırlı olsun Gökhan bey, keyifli bir av geçirmişsiniz daim olsun inşallah. Bende bıldırcından sonra henüz başlangıç yapamadım.
  • Franchi Affinity y.oto. 71
  • carizma y.oto. 61-71
  • D. D. Panda
Mustafa AYDIN  1973 SAKARYA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 24 Ekim 2017, 16:59:51 »
Yeni eviniz hayırlı olsun Gökhan bey, keyifli bir av geçirmişsiniz daim olsun inşallah. Bende bıldırcından sonra henüz başlangıç yapamadım.
Çok teşekkürler Mustafa bey. Daha maalesef bildircin vurmak nasip olmadı, keklik için tam iyi bir zamanlama oldu benim için uzunca zamandır kafamı meşkul eden sorunların tamamı bitti diye bilirim, o yüzden gayet güzel hemde bereketli bir gün oldu.
Pandayla yaparsınız güzel bi açılış geç olsun güç olmasın :D
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54

• Müdavim Üyemiz
  • avcılık özgürlüktür.
« Yanıtla #15 : 24 Ekim 2017, 17:15:40 »
Teşekkürler Gökhan bey, Pandayı baya koşturdum bıldırcında fakat kuş çok zayıftı bu yıl, tahtalılar ve ördekler 🦆 gelmediler daha beklemedeyiz, bizde keklikte Yok maalesef birde yeni tüfeğime dipçik yaptırıyorum henüz gelmedi, inşallah hepsi beraber gelirler 😁😁😁
  • carizma y.oto. 61-71
  • D. D. Panda

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 25 Ekim 2017, 09:55:33 »
Teşekkürler Gökhan bey, Pandayı baya koşturdum bıldırcında fakat kuş çok zayıftı bu yıl, tahtalılar ve ördekler 🦆 gelmediler daha beklemedeyiz, bizde keklikte Yok maalesef birde yeni tüfeğime dipçik yaptırıyorum henüz gelmedi, inşallah hepsi beraber gelirler 😁😁😁
Bende koşturmuştum ama keklikte yağ yaktı :D Bu yıl biraz fazla kilosu vardı geçen yıllara göre ilk keklik avından kendini gösterdi, düz arazide pek sıkıntı yok ama dağ ve tepelerde bi yerden sonra skıntı oldu.
Pandayı ördek bekinde mi yoksa parlama avında mı kullanıyorsun, çullukta nasıl performansı?
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #17 : 25 Ekim 2017, 11:42:21 »
Gökhan Bey eviniz hayırlı olsun :)
Avınız daim olsun. Rast gele..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 25 Ekim 2017, 13:14:17 »
Gökhan Bey eviniz hayırlı olsun :)
Avınız daim olsun. Rast gele..
Çok teşekkürler Emrah bey Amin inşallah.
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

• Müdavim Üyemiz
  • avcılık özgürlüktür.
« Yanıtla #19 : 25 Ekim 2017, 16:02:47 »
Bende koşturmuştum ama keklikte yağ yaktı :D Bu yıl biraz fazla kilosu vardı geçen yıllara göre ilk keklik avından kendini gösterdi, düz arazide pek sıkıntı yok ama dağ ve tepelerde bi yerden sonra skıntı oldu.
Pandayı ördek bekinde mi yoksa parlama avında mı kullanıyorsun, çullukta nasıl performansı?
Hepsinde kullanmaya çalışıyorum ama geçen yıl çulluk avına pek gidemedik, bu yıl biraz daha ağırlık vereceğiz inşallah. Ördekte parlama avında ve göl kenarında yaptığım geçit avında aportta da kullanıyorum. Panda da sezona bayağı kilolu girmişti ama 1 ayda eridi ve zıpkın gibi oldu, sezondan önce biraz kilo almasını istiyorum çünkü çok çabuk eriyor sezona girince eğer kilosu azsa çok çabuk düşüyor çünkü. Tony ile bol ve bereketli avlarınız olsun inşallah, selamlar.
  • carizma y.oto. 61-71
  • D. D. Panda

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 25 Ekim 2017, 16:08:23 »
Hepsinde kullanmaya çalışıyorum ama geçen yıl çulluk avına pek gidemedik, bu yıl biraz daha ağırlık vereceğiz inşallah. Ördekte parlama avında ve göl kenarında yaptığım geçit avında aportta da kullanıyorum. Panda da sezona bayağı kilolu girmişti ama 1 ayda eridi ve zıpkın gibi oldu, sezondan önce biraz kilo almasını istiyorum çünkü çok çabuk eriyor sezona girince eğer kilosu azsa çok çabuk düşüyor çünkü. Tony ile bol ve bereketli avlarınız olsun inşallah, selamlar.
Teşekkürler,Amin inşallah rast gelsin.
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Canan GÖRÜR

• Müdavim Üyemiz
  • ADANA BELÇIKA HATTINDA GARİP BİR AVCI
« Yanıtla #21 : 30 Ekim 2017, 02:45:55 »
Avınız daim olsun. Rast gele
Canan GÖRÜR
1967 ADANA & BELÇİKA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 30 Ekim 2017, 08:16:38 »
Avınız daim olsun. Rast gele
Çok teşekkürler Canan bey.
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 30 Ekim 2017, 17:59:33 »
 gökhanım,

al benden o kadar bende gidemiyorum ava bir açılışta serçe kıvamı üveyk gördüm hepsi o bıldırcın kanadını görmedim bu sezon havalar soğuyor oda olmaz artık,

ev işini hallettim köpek işide tamam bir erkek çoban kangal kırması var birde dişi dd. edindim hediye olarak birde kedim var hepsi bir arada geçiniyorlar .
bekçi kırma 6 aylık dişi dd. 3 aylık bekçiyi kısırlaştıracağım işini iyi yapıyor ama dd. afet ona kafa tutuyor ağzındaki kemiği bile alabiliyor ufak olunca erkek ses etsede musade ediyor dişi olunca problem olur dediler bu gidişle herhalde kesin erkek kısırlaşacak gibi senin it kadar yakışıklı olmasada eh işte güzel bir ırk onu biliyorum, bu inşşat işi ev işi bitmek bilmiyor bacasının içini ör o tamir bu tadilat 6 aydır her hafta sonu belimi büktü maddi manevi fiziki allah yardımcın olsun kolaygelsin,

umarım biran evvel ağıztadıyla keyifle huzura kavuşursun yerleşirsin allah sabırlar versin, o köprüden yeni geçtim taze taze seni iyi anlıyorum kardeş.

mersinden selam saygı ve sevgilerimle, hoşça kalınız.

« Son Düzenleme: 30 Ekim 2017, 18:12:09 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 01 Kasım 2017, 14:19:29 »
gökhanım,

al benden o kadar bende gidemiyorum ava bir açılışta serçe kıvamı üveyk gördüm hepsi o bıldırcın kanadını görmedim bu sezon havalar soğuyor oda olmaz artık,

ev işini hallettim köpek işide tamam bir erkek çoban kangal kırması var birde dişi dd. edindim hediye olarak birde kedim var hepsi bir arada geçiniyorlar .
bekçi kırma 6 aylık dişi dd. 3 aylık bekçiyi kısırlaştıracağım işini iyi yapıyor ama dd. afet ona kafa tutuyor ağzındaki kemiği bile alabiliyor ufak olunca erkek ses etsede musade ediyor dişi olunca problem olur dediler bu gidişle herhalde kesin erkek kısırlaşacak gibi senin it kadar yakışıklı olmasada eh işte güzel bir ırk onu biliyorum, bu inşşat işi ev işi bitmek bilmiyor bacasının içini ör o tamir bu tadilat 6 aydır her hafta sonu belimi büktü maddi manevi fiziki allah yardımcın olsun kolaygelsin,

umarım biran evvel ağıztadıyla keyifle huzura kavuşursun yerleşirsin allah sabırlar versin, o köprüden yeni geçtim taze taze seni iyi anlıyorum kardeş.

mersinden selam saygı ve sevgilerimle, hoşça kalınız.
Abi çok teşekkürler.

Sanada geçmiş olsun. İnşaat işi zor iş evi taşıdım ama kalamıyorum kanalizasyon daha bağlanamadı, 2 haftadır içgüveysiyim  ;D ;D ;D

2 tane güvercinlik açılıyor onlarla beraber ayın 15 ini bulacak gibi duruyor. Daha köpeğin kafesini getiremedim köpek köyde duruyor bakalım apartmandakiler ne diyecek onay almaya çalışacam ama sıkıntı olur mu bilemiyorum.

Seneye belki açılış bile yapmayacam sadece kekliğe gidecem ama köpek için dert ediniyoruz kendimize koşsun da biraz form tütsün diye kuş yok boş yere gezmek insanı bir yerden sonra demorilize ediyor.

Abi dişi büyüdüğü zaman bekçi köpeğine bence gerek yok drahthaar o işi de fazlasıyla yapacaktır ama yinede tercih senin. Senin yavrunun da fotoğraflarını bekliyorum abi nasıl bişey merak ediyorum :D
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA