Gönderen Konu: Fişek stoğu  (Okunma sayısı 3881 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuğran KELEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Fişek stoğu
« : 12 Kasım 2019, 20:34:17 »

Merhaba arkadaşlar bir aya fişek fiyatları artacak diye bi söylenti var stok yapın derim
  • Huğlu renova
1993 - Konya

The following users thanked this post: Sabahattin KARAHAN, Rıza BOZOKLU

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Fişek stoğu
« Yanıtla #1 : 13 Kasım 2019, 09:04:39 »
Dolar 7-8  liraları  bulursa   bu fiyatlara   arasanız  fişek bulamazsınız.Ben hep söyledim  şimdide  söylüyorum.  Şimdiden  stok yapmaya bakın  çünkü önümüz  çok karışık.
1974 İnebolu/KASTAMONU

The following users thanked this post: Yasin TORAN, Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 13 Kasım 2019, 15:08:57 »
Dolar 7-8  liraları  bulursa   bu fiyatlara   arasanız  fişek bulamazsınız.Ben hep söyledim  şimdide  söylüyorum.  Şimdiden  stok yapmaya bakın  çünkü önümüz  çok karışık.
Allah muhafaza da o kadar karışık bir zaman olursa önce yiyecek ekmekle yaşayacak vatan bulmak gerekir.
Fişek olmasada olur....
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 13 Kasım 2019, 16:35:27 »
yazı kirliliği yapmak istemem fakat gerçekleri gözardı edemediğimden yazmadanda edemiyorum

konuyu açan arkadaşıma haksızlık etmek istemem 

fakat birlik olup tek yumruk haline bile gelemezken mke bana barut fişek bile yapmazken

Ne fişeği boşverin allahaşkına,,... :o

heryıl yivsiz tüfek harcı yatır,
 pul al
 dernek kayıt
 benzin intikal parası
 katık azık parası
 ava gidecem avbise gir izin al
ve meraya intikal,...

av kısır döngüde varla yok arası denk gelirse fişek at .

boş vermişim yıllardır almıyorum olmayan ava boşa para harcamayın eve ekmek şeker tuz piriç neyim alın o paraya eldekiler yeterde artar ben kendi fişeğimi kendim doldurdum 4 yıldır hazır yerli marka aldıklarımla yetiniyorum geçen sene 2 kutu bile atmamışım sezon boyu .

herkesin varsa az çok stoğu elde mevcutla idare etsin yazık milli servettir yerliside avrupasıda dışa akan para neticede.

sürçülisan ettimse arkadaşlarım kusura bakmayın affola.

saygılarımla.

• TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 13 Kasım 2019, 17:08:13 »
Bence stok yapacak kadar alarak da  fiyatların artmasına sebep oluyor olabiliriz  dolar kurunu  bahane edenler  arkada depodan 3 yıl 5yıl önce aldiklari  ürünleri güncelliyip   fiyatı  şişirmekte (yapmayan da olabilir)   fırsatçılık deyin adına ne derseniz deyin   sezonu kapatacak kadar almıştım ava gidebileceğim gün belli atacağım fişek de  ortada  keyfe keder fişek atma işinde bıraktım    bu sezonda böyle gider 
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Kenan ÇAVDAR

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 13 Kasım 2019, 17:14:59 »
Şu anki fişek fiyatları 7 TL gibi bir fiyata eşdeğer zaten.İthal fişekler zaten cep yakıyor.
Yerlilerde pek ucuz sayılmaz.
Bence bu şekilde fiyatlar biraz daha gider.
En azından dolar 6.5 TL ye gelene kadar.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 14 Kasım 2019, 09:05:43 »
Allah muhafaza da o kadar karışık bir zaman olursa önce yiyecek ekmekle yaşayacak vatan bulmak gerekir.
Fişek olmasada olur....
Ekmek-yemek  tek başına yetmez. Hadi  yiyeceği az çok satın alır, üretir, toplar veya avlarsın da   tüfeğin fişeğin yoksa   vatanı nasıl savunacaksın?
Dış düşmanlardan  önce  etrafındaki  eşkiya ile , hırsız ile mücadele  etmek zorunda kalacaksın.
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2019, 09:28:03 Gönderen: Rıza BOZOKLU »
1974 İnebolu/KASTAMONU

The following users thanked this post: A.Recai DEMİRCİ

Çevrimdışı Ercan VERON

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 20 Kasım 2019, 17:19:18 »
Ben de M.Ali Bey ile aynı fikirdeyim açıkçası. Geçen sezon çoğu ördek avı olmak üzere toplamda 1 kutu(25ad.) bile fişek atmadım. Stok yapsam 5-6 yıl bitiremem. Her yıl taze yeni fişek almakta benim açımdan fayda var diye düşünüyorum.
  • Huğlu SÜPERPOZE
1986 - Ankara

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 23 Ağustos 2020, 17:56:42 »

Piyasanın durumu malum , Rıza Bey güzel bir öngörü yapmış hakkını teslim etmek gerekiyor.Konuyu canlandırmak adına yazıyorum

Selamlar
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

The following users thanked this post: Rıza BOZOKLU

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 25 Ağustos 2020, 09:26:18 »
Doğan Bey  ve  değerli Avlakforum üyeleri...
Ben 10   seneden beri  3.Dünya Savaşına  doğru gidiyoruz  diye  ailem   dahil etrafımdakileri  uyarıyorum.
10 sene  önce nette  çeşitli konularda  araştırmalar yaparken   tesadüfen diyebileceğim bir şekilde  önümüzde 3 dünya savaşının olduğunu farkettim.
Bunun üzerine araştırmalarımı daha da  yoğunlaştırdım.Bu savaş hadislerde   " Melhame-i Kübra" yani en büyük kanlı savaş  olarak haber verilmiş olup hadiste 6  sene  süreceği  de bildiriliyor. Şimdi  gündemi  dikkatle takip ederseniz  ortalık  fena ısındı. Ne yapın, ne edin kesinlikle ve kesinlikle  "SAVAŞ HAZIRLIĞI"   yapın.
Çünkü  savaş bir anda  patlak verecek.Halk  bankalara  , marketlere, akaryakıt  istasyonlarına  hücum ettiği zaman  hazırlık yapma işiniz  zora girer.
Kurban bayramında bile zincir marketler  yarı yarıya  boşaldı. Bazı  ürünler hiç  kalmamıştı.Şimdiden  ucuz ve  basit ama hayatınızı  kolaylaştıracak   malzemelerden başlayarak hazırlanabilirsiniz.Yoksa  şimdiden almazsanız pek çok madde  karaborsaya  düşecek.
Bu karaborsacılar  halkın kanını  emer.Yaklaşan  savaş hakkında  ansiklopedi dolusu  bilgi ve belge var.
Konuyu  çok uzatıp insanları sıkmak istemiyorum.Masonlara  yakınlığı ile bilinen ve  zehirlenerek öldürülen  Aytunç ALTINDAL,  3.dünya savaşının 2021 de  başlayacağını belirtiyor. Youtubeden araştırabilirsiniz.2021  olmazda 2022  olur  ama   emin olun  zamanı iyice yaklaştı.
 Bir de gözden kaçan bir ayrıntı var. Bu 3.dünya  savaşının   başlamasına  sebep olacak  bölgesel bir  savaş var.Bu öncü savaş dahi  hadiste  haber verilmiş.
"Amik  Ovası Harbi " ve  "Melhame-i Kübra"  diye araştırırsanız  bulursunuz. Muhtemelen  Türk-Yunan  savaşı olabilir.İlgilenenlere  bir link  paylaşıyorum.
Bu linkte  paylaşmış olduğum  haberleri  incelerseniz bütün dünyanın  savaşa sürüklenip ortalığın toz duman olacağı  son derece  zorlu yıllara doğru gittiğimizi  farkedeceksiniz.
9.yorumdan itibaren yorumlarım  başlıyor.

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=194719.0
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2020, 11:49:37 Gönderen: Rıza BOZOKLU »
1974 İnebolu/KASTAMONU

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Murat ÇELİKBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 25 Ağustos 2020, 20:56:35 »
Değerli dostlar benimde paylaşmayı istediğim bazı görüşlerim var.

1. si : Avcılık işi artık geçim derdinin çok gerisinde kaldı. Pahalılık aldı başını gitti. Tabiki hala parası olan seve seve bu hobiyi devam ettirebilir.Ayrıca ne av hayvanı doğrudüzgün kaldı nede tadı kaldı.
2. si : Bir arkadaş yurt savunması için tüfek fişek stoğundan bahsetmiş. Yurt savunmasını maalesef elimizdeki boru tüfeklerle en fazla 80-90 mt giden fişeklerle olmaz, anca çevrenizdeki yağmacılardan belki ailenizi korursanız korursunuz sadece o kadar. Zaten fişek stoğunuz bile olsa ani yer değiştirmek zorunda kalırsanız en fazla aracınıza 2-3 koli alırsınız. Bende halihazırda 35 koli fişek var kamyonetle taşınır anca.
3. sü : Ortalığın kızışması ile ilgili, bence Yunanlılar kendi iç politikaları dışında, onları üzerimize salan BABALARIN  gazıyla artislik yapıyorlar. Hali hazırda Türkiye'nin sınır komşuları içinde komple savaşa girmeye  ne ekonomisi ne ordusu nede teknolojisi yetecek ülke bence asla yok. Amaç Türkiye ye ders vermek hizaya çekmek. Türkiye gibi ekonomisi dalgalı  ve enerjiye muhtaç bir ülkeyi parmakta oynatmak varken savaşa sürüklemek çok gereksiz.  Zaten ülkede BABALARIN işine yarayacak ne petrol zenginliği var ne başka birşey. İneği sürekli sağmak varken neden kasaba gönderip kestiresin ki ?
4. sü : Benim öngörüm, esas karışıklık 2023 te kendi içimizde çıkma durumu ( buda benim tahminim ) . Bunun için hazırlıklarım kendi çapımda var. Yükte hafif pahada ağır toparlamaya çalışıyorum. TL  o zaman pul koleksiyonu olacak mutlaka döviz birikimi lazım. Hafif ticari bir araç ve arazide yaklaşık birkaç ay yetecek ekipman birikimi yapıyorum.

Artık hiç bir konuda ne birlik ne beraberlik kaldı. Piyasada hapislerden AF adı altında salınan sayısız suçlu dolu. Bunların suç dosyaları kabardıkça kabarıyor bu adamların gidipte ücretli bir iş bulupta doğru yola girmelerini beklemek bence saflıktan başka birşey değil.Her akşam tüm haber kanallarında şiddet olayları haberleri ile dolu. Çakalların bellerinde ruhsatsız silahlarla doluyken, sizlerin ruhsatlı silahlara ulaşması bir o kadar zor ve pahalı iken artık karınızı kızlarınızı hava karardıktan sonra canları büyük tehlikede.

Ben artık aileme haberleri izletmiyorum. Habere kadına şiddetle, trafikte bıçaklı saldırıyla başlıyor, sorgulamadan sonra ifadesi alınıp serbest bırakıldı ile bitiyor. Kanundan, içerde yatarım hayatım kararır korkusu kalmadı kimsede.

Allah sonumuzu hayır getirsin inşallah.
Murat ÇELİKBAŞ
1970 ANTALYA

The following users thanked this post: Necdet GÜNEY, Sabahattin KARAHAN, Rıza BOZOKLU, Bilal AYDIN, Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 26 Ağustos 2020, 09:40:39 »
Bir arkadaş yurt savunması için tüfek fişek stoğundan bahsetmiş. Yurt savunmasını maalesef elimizdeki boru tüfeklerle en fazla 80-90 mt giden fişeklerle olmaz, anca çevrenizdeki yağmacılardan belki ailenizi korursanız korursunuz sadece o kadar.
Ben de  zaten kendinizi,  ailenizi, çoluk çocuğunuzu, malınızı-mülkünüzü  yağmacılardan,eşkıya  sürüsünden, hırsızdan  korumak , gerektiğinde de  av yapmak ve vahşi hayvandan korunmak için    tabanca-tüfek-fişek  edinmekten  bahsediyorum. Zaten silahlanıp eş-dost-arkadaş-hısım-akrabalarla  teşkilatlanıp savunma  yapmayanların akşam  karanlığı  çöküp de  eşkıya sürüsü geldiğinde   ne   malı-mülkü, ne  parası -pulu,  ne  karısı-kızı,  ne de sığırı-sıpası elinde  kalacak.

Ortalığın kızışması ile ilgili, bence Yunanlılar kendi iç politikaları dışında, onları üzerimize salan BABALARIN  gazıyla artislik yapıyorlar. Hali hazırda Türkiye'nin sınır komşuları içinde komple savaşa girmeye  ne ekonomisi ne ordusu nede teknolojisi yetecek ülke bence asla yok. Amaç Türkiye ye ders vermek hizaya çekmek. Türkiye gibi ekonomisi dalgalı  ve enerjiye muhtaç bir ülkeyi parmakta oynatmak varken savaşa sürüklemek çok gereksiz. 
Hayır.  Küresel güçlerce  3.Dünya  Savaşını çıkarma kararı 2012 de verilmiş. Yani  ne  yapıp ne edip bu savaşı  çıkartmak ve  kendilerince   haşa "Tanrıyı kıyamete  zorlamak"  düşünceleri var. Bu  savaşta  Türkiye  savaşın tam ama tam göbeğinde  bulunuyor.Zaten derinlemesine  araştırsanız   devletlerin  savunma  harcamalarını artırmış vaziyette  3.Dünya Savaşına  hazırlandıklarını   fark edeceksiniz.

Benim öngörüm, esas karışıklık 2023 te kendi içimizde çıkma durumu ( buda benim tahminim ) . Bunun için hazırlıklarım kendi çapımda var. Yükte hafif pahada ağır toparlamaya çalışıyorum. TL  o zaman pul koleksiyonu olacak mutlaka döviz birikimi lazım. Hafif ticari bir araç ve arazide yaklaşık birkaç ay yetecek ekipman birikimi yapıyorum.

2023 e  kalmayacak. 3.Dünya  Savaşınının  patlak vermesi  2023 ü bulsa    bile  bu savaşın öncesinde  bu savaşı tetikleyecek olan öncü bir savaş var.
Sizin  birkaç aylık hazırlığınız emin olun yetmez. Çünkü 3.Dünya  savaşının  6 sene süreceği  hadiste  bildirilmiş. 7. senesinde  ise  Deccal çıkar denilmiş.
Deccal de  1,5 sene  kadar   yeryüzünde   fitne fesat  yayacak. Sonra  Hazret-i İsa  Aleyhisselam tarafından   Kudüs'te Bab-ül Lût  kapısında  öldürüleceği ve  ordusunun da  müslümanlar tarafından   İsrail'de  yok edileceği   bildirilmiş. İşte bundan sonra  Altınçağ denilen  uzun bir  dönem başlıyor.
Yani  zorlu süreç kısaca  Öncü Savaş+ 3.Dünya Savaşı+ Deccal'in Dönemi+ İsrail devletinin  ortadan kaldırılması şeklindeki sıralama  ile  10 yıl gibi bir süreyi kapsıyor.
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2020, 11:51:39 Gönderen: Rıza BOZOKLU »
1974 İnebolu/KASTAMONU

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Murat ÇELİKBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 26 Ağustos 2020, 20:50:45 »
Allah ömür verirse neler olacağını görücez inşallah ama yinede ufak çaplı hazırlık iyidir
Murat ÇELİKBAŞ
1970 ANTALYA

The following users thanked this post: Rıza BOZOKLU