Gönderen Konu: kenan evren ve ölüm  (Okunma sayısı 13605 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer GÜNEY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: kenan evren ve ölüm
« Yanıtla #25 : 12 Mayıs 2015, 11:14:16 »
Cumhuriyet tarihimizde, demokratikleşme yolundaki zor dönemeçlerde hep bir darbeyle 10 yıl geriye atıldık. Uydurma ideolojilerle kandırılıp, sonunda darbelerle hizaya sokulduk. Oysa sular bulanmadan durulmaz, akmadan yolunu bulmaz. Amerikan güdümündeki postallar ve postalcılar yüzünden demokrasi bize hep bir kaç beden büyükmüş gibi gösterildi. Ölmesinler, hep sürünsünler ve bize mahkum olsunlar dedi emperyalizm. Kenan Evren de bu düzenin bir piyonundan ibarettir. Yenilerinin çıkmaması dileğiyle...
1971 İstanbul

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK, Gürkan ONAT

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 12 Mayıs 2015, 12:37:41 »
Kenan Evren ölmüş ama bu konuda aşağıdaki cümle 10 numara özet cümle bu cümleyi sık sık sağa sola yazmayı düşünüyorum,
Çalışma üretme düşünme mücadele etme sadece miş mış cıs tıs; işimiz bu. kenan evreni de unuturuz iki gün sonra SOMA yı da, Gölcüğü de, sonra benzer olaylar da hatırlamaya devam ederiz. Avcılığın hali de bu :( kenan evrenler de tükenmez başımızdan.

"Türkiyenin zamana ayak uydurma gibi bir hedefi hiç olmadı. Türkiye gelecekten hiçbir beklentisi olmadığı için geçmişle kendini avutarak yeterince mutlu olabilen insanlar ülkesidir."

• YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.

Çevrimdışı Süleyman KAYNAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 12 Mayıs 2015, 12:43:34 »
ülkesini vatanını milletini seven biriydi bence isteseydi diktatör olurdu hırsızlık yapar cebini doldururdu.. unutmayın kurunun yanında yaş ta yanar !!
1979 afyon
yıldız spm 66 - Franchi Affinity Wood 66

The following users thanked this post: Gürkan ONAT

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #28 : 12 Mayıs 2015, 13:39:20 »
ülkesini vatanını milletini seven biriydi bence isteseydi diktatör olurdu hırsızlık yapar cebini doldururdu.. unutmayın kurunun yanında yaş ta yanar !!

Evet o kadar seveni varki yas ilan edilmedi,sagcısı solcusu hiçbir parti katılmayacagız dedi cenazesine.80 yılını yaşayanlarda dua etmedi.Hangi vatanını seviyosa bilmiyorum ama Anadolu olmadığı kesin...
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

The following users thanked this post: Serdar ÖZBAY, Selim ARSLANOĞLU

Çevrimdışı Feyyaz ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 12 Mayıs 2015, 13:43:11 »
YÜKSEK PARA HAREKETLERİ

Evren’in “yüksek montanlı” oldukları vurgulanan hesap hareketleri ise MASAK raporunda şöyle sıralandı:

- Garanti Bankası Balçova Şubesi’ndeki hesaplarında “yüksek montanlı vadeli hesap açılış ve kapanış işlemleri” yapıldı.

n 2008’de 441 bin TL virmanla açılan hesaptan torunu Ayça Özden’e 2008-2012 arasında 44 ayrı işlemde 61 bin 286 TL ödeme yapıldı.

MÜDÜRE 360 BİN TL

- Ankara Balgat’taki banka hesabından özel kalem müdürü Mehmet Gökçe’ye 11 Mayıs 2012’de 360 bin 450 TL gönderildi.

- Evren’in Ziraat Bankası Marmaris şubesinde tam 32 hesap açtığı, değeri 671 bine ulaşan hesap açılış ve kapanış işlemleri yaptığı, aile bireylerine para transferleri yaptığı ve 2010 içinde torunu Ayça Özden’e 57 bin TL gönderdiği belirtildi.

- Evren’in Marmaris Uzunyalı Şubesi’ndeki hesabında 2005-2006 arasında yoğun olarak yatırım işlemleri gerçekleştirdiği ve yatırım işlemlerinin büyüklüğünün 90 bin TL’ye ulaştığı tespit edildi.

470 BİN DOLAR YATIRDI

- Evren Vakıflar Bankası Marmaris’teki hesabına 1999-2002 arasında parça parça 268 bin dolar yatırdı. Aynı yerdeki başka bir hesabına ise 2000 yılında sadece 2 ay içinde 202 bin dolar yatırdı.

YURT DIŞINA 83 BİN EURO

Evren’in dikkat çekici bir işlemi ise Nihal Karaaslan isimli bir kadının hesabına 83 bin euro tutarında paranın yurt dışına transfer edilmesi oldu. Evren’in Marmaris Armutalan’daki bir arsasını da harç matrahı olarak 40 bin 793 TL görünen bedelle yine aynı isimdeki kişiye sattığı da dikkat çekti.

EVREN'İN ORTAK OLDUĞU ŞİRKETLER

Raporda Kenan Evren, Marmaris Sağlık Hizmetleri AŞ ile Marmaris Liman İşletmeciliği AŞ’nin hissedarı olarak görünüyor. Ancak hisse oranı belirtilmiyor ve Evren’in bu hisseleri devrettiği ifade ediliyor. Evren’in 2011 model Ford Focus marka bir otomobili bulunuyor. Evren’in 2007 yılında satın aldığı Ford Mondeo marka otomobili 2010’da; 1999’da satın aldığı Ford Mondeo’yu da 2011’de, 2002’de satın aldığı Opel Astra’yı ise 2004’de devrettiği bilgisi yer aldı. Kenan Evren’in üzerine Bodrum’da bir arsa ve 2 daire kayıtlı bulunuyor. Kenan Evren 2002’de Datça’da harç matrahı 25 bin TL görünen bir gayrimenkul satın aldı. Evren, 2001 ila 2005 yılları arasında Bornova, Muğla, Datça (2 adet) ve Marmaris’teki arsa, daire ve diğer gayrimenkullerini sattı.

İŞTE EVREN'İN ÜÇ KIZININ MAL VARLIĞI

- NEBAHAT ŞENAY GÜRVİT EVREN:

Marmaris’Te bir gayrimenkul, Bodrum’da 3, Sarıyer’de 4, Beşiktaş ve Şişli’de birer dairesi var. 2007 Kia Sorento cip ve 2010 Kia Sorento otomobili var. 1999-2007 yılları arasında Sarıyer ve Beşiktaş’da 2’şer, Çorlu’da 1 daire ve Dikili’de bir arsa sattığı, buna karşın 2009 yılından bu yana İstanbul Sarıyer’de 4, Şişli’de 1 daire satın alması dikkat çekti. Gürvit’in 2004’de de Bodrum’da bir daire aldığı görüldü.

- MİRAY EMİNE GÖKSU EVREN:

Ankara Çankaya’da 2 parsel ve bir daire ile Sarıyer ve Manavgat’ta birer daire, Bodrum ve Marmaris’te birer arsa bulunuyor. 2005’de Antalya’da bir gayrimenkul ve Beşiktaş’ta bir daire satarken; 2009 yılında Sarıyer’de 2 daire ve Bodrum’da bir arazi satın aldı.

- SEMAHAT GÜLAY EVREN:

Bir tekstil şirketinin yüzde 95 ortağı ve genel müdürü olarak kayıtlı. 2008 Honda Jazz, 2004 Suzuki Grand Vitara ve Dodge Nitro Se olmak üzere 3 aracı var. Evren’in 1995’den bu yana 9 araç alıp satması da dikkat çekti. Bodrum’da 5 daire ve bir arsa, Beşiktaş ve Mecidiyeköy’de 2’şer, Kızılağaç’ta bir dairesi var. 2004-2008 arasında Şişli’de 2, Beşiktaş ve Bodrum’da ise birer daire satarken aynı yıllarda Beşiktaş ve Şişli’de toplam 4 daire satın alması dikkat çekti.
1983 Mudurnu/BOLU

The following users thanked this post: Raha BOLAT, Ahmet ŞAKİROĞLU, Gürkan ONAT, Ömer GÜNEY

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #30 : 12 Mayıs 2015, 15:02:36 »
Dostlar, ölenin ardından daha günü bile dolmadan tartışmaktan kaçınmamız gerketiğini düşünüyorum. Bir kere hiçbir insanoğlu her şeyi tam manasıyla bilemez. Tek bilen var, O da zamanı gelince gerekeni söyleyecektir. Velev ki bugün bilmeden birinin günahını alıyorsak, o gün bunun için hesap vermek ister miyiz?

Hakkı kalmış olanın hesabını sormaya hakkı vardır elbet ama zannımca ondan bile ölçülü olmak daha doğrudur. Çünkü demin değindiğim gibi; her şeyi her yönüyle bilmiyoruz. Bunu hepimizin bir parça düşünmesi gerekir sanıyorum.

Merhuma Allah'tan rahmet dilerim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #31 : 12 Mayıs 2015, 15:32:03 »

[/quote]
YÜKSEK PARA HAREKETLERİ

Evren’in “yüksek montanlı” oldukları vurgulanan hesap hareketleri ise MASAK raporunda şöyle sıralandı:

- Garanti Bankası Balçova Şubesi’ndeki hesaplarında “yüksek montanlı vadeli hesap açılış ve kapanış işlemleri” yapıldı.

n 2008’de 441 bin TL virmanla açılan hesaptan torunu Ayça Özden’e 2008-2012 arasında 44 ayrı işlemde 61 bin 286 TL ödeme yapıldı.

MÜDÜRE 360 BİN TL

- Ankara Balgat’taki banka hesabından özel kalem müdürü Mehmet Gökçe’ye 11 Mayıs 2012’de 360 bin 450 TL gönderildi.

- Evren’in Ziraat Bankası Marmaris şubesinde tam 32 hesap açtığı, değeri 671 bine ulaşan hesap açılış ve kapanış işlemleri yaptığı, aile bireylerine para transferleri yaptığı ve 2010 içinde torunu Ayça Özden’e 57 bin TL gönderdiği belirtildi.

- Evren’in Marmaris Uzunyalı Şubesi’ndeki hesabında 2005-2006 arasında yoğun olarak yatırım işlemleri gerçekleştirdiği ve yatırım işlemlerinin büyüklüğünün 90 bin TL’ye ulaştığı tespit edildi.

470 BİN DOLAR YATIRDI

- Evren Vakıflar Bankası Marmaris’teki hesabına 1999-2002 arasında parça parça 268 bin dolar yatırdı. Aynı yerdeki başka bir hesabına ise 2000 yılında sadece 2 ay içinde 202 bin dolar yatırdı.

YURT DIŞINA 83 BİN EURO

Evren’in dikkat çekici bir işlemi ise Nihal Karaaslan isimli bir kadının hesabına 83 bin euro tutarında paranın yurt dışına transfer edilmesi oldu. Evren’in Marmaris Armutalan’daki bir arsasını da harç matrahı olarak 40 bin 793 TL görünen bedelle yine aynı isimdeki kişiye sattığı da dikkat çekti.

EVREN'İN ORTAK OLDUĞU ŞİRKETLER

Raporda Kenan Evren, Marmaris Sağlık Hizmetleri AŞ ile Marmaris Liman İşletmeciliği AŞ’nin hissedarı olarak görünüyor. Ancak hisse oranı belirtilmiyor ve Evren’in bu hisseleri devrettiği ifade ediliyor. Evren’in 2011 model Ford Focus marka bir otomobili bulunuyor. Evren’in 2007 yılında satın aldığı Ford Mondeo marka otomobili 2010’da; 1999’da satın aldığı Ford Mondeo’yu da 2011’de, 2002’de satın aldığı Opel Astra’yı ise 2004’de devrettiği bilgisi yer aldı. Kenan Evren’in üzerine Bodrum’da bir arsa ve 2 daire kayıtlı bulunuyor. Kenan Evren 2002’de Datça’da harç matrahı 25 bin TL görünen bir gayrimenkul satın aldı. Evren, 2001 ila 2005 yılları arasında Bornova, Muğla, Datça (2 adet) ve Marmaris’teki arsa, daire ve diğer gayrimenkullerini sattı.

İŞTE EVREN'İN ÜÇ KIZININ MAL VARLIĞI

- NEBAHAT ŞENAY GÜRVİT EVREN:

Marmaris’Te bir gayrimenkul, Bodrum’da 3, Sarıyer’de 4, Beşiktaş ve Şişli’de birer dairesi var. 2007 Kia Sorento cip ve 2010 Kia Sorento otomobili var. 1999-2007 yılları arasında Sarıyer ve Beşiktaş’da 2’şer, Çorlu’da 1 daire ve Dikili’de bir arsa sattığı, buna karşın 2009 yılından bu yana İstanbul Sarıyer’de 4, Şişli’de 1 daire satın alması dikkat çekti. Gürvit’in 2004’de de Bodrum’da bir daire aldığı görüldü.

- MİRAY EMİNE GÖKSU EVREN:

Ankara Çankaya’da 2 parsel ve bir daire ile Sarıyer ve Manavgat’ta birer daire, Bodrum ve Marmaris’te birer arsa bulunuyor. 2005’de Antalya’da bir gayrimenkul ve Beşiktaş’ta bir daire satarken; 2009 yılında Sarıyer’de 2 daire ve Bodrum’da bir arazi satın aldı.

- SEMAHAT GÜLAY EVREN:

Bir tekstil şirketinin yüzde 95 ortağı ve genel müdürü olarak kayıtlı. 2008 Honda Jazz, 2004 Suzuki Grand Vitara ve Dodge Nitro Se olmak üzere 3 aracı var. Evren’in 1995’den bu yana 9 araç alıp satması da dikkat çekti. Bodrum’da 5 daire ve bir arsa, Beşiktaş ve Mecidiyeköy’de 2’şer, Kızılağaç’ta bir dairesi var. 2004-2008 arasında Şişli’de 2, Beşiktaş ve Bodrum’da ise birer daire satarken aynı yıllarda Beşiktaş ve Şişli’de toplam 4 daire satın alması dikkat çekti.

+1
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2015, 15:37:06 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Ergün ALTIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 12 Mayıs 2015, 19:44:17 »
Darbe yapmasaydı ne olurdu?...Çok düşündüm darbeye kızmıyoruz aslında; tutuklanıp haksız yere ceza alanlardan dolayı kızdığımızı farketim. Allah hakkıyla cezasınıda sevabınıda verecektir...
  • ARMSAN Phenoma
1983 BURSA İNEGÖL/ANKARA BEYPAZARI

The following users thanked this post: Gürkan ONAT

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 12 Mayıs 2015, 20:08:23 »
kenan evren denince  aklıma hep aziz nesin geliyor.   harp okulundan bir yıl arayla mezun olmuşlar nesin bir üst devre.

evren bir anayasa yaptırmış o anayasaya göre cumhurbaşkanı sadece vatana ihanetten yargılanabilir. sizi evinizden aldırıp kafanıza sıktırsa yargılanamaz.  vatandaş  referandumda bu anayasaya % 92 vermiş. aziz nesin bu halkın % 60 ı aptal demiş o zaman. herkes ben zaten % 40 a giriyorum deyince o zaman % 90 ınız aptal demiş.

sonra mahkemeye çıkarılmış, "hakim bey ben halkımı çok seviyorum beni yargılamayın bu  davayı düşürün , kazanırsam halkımın aptallığı tescil edilmiş olacak, çok üzülürüm" demiş. o davadan beraat etmiş . işin daha da ilgincii bugün türkiyede çoğunluk  anayasanın iyi olmadığı  konusunda  nesinle hemfikir.. hayat gerçekten garip.

bu arada ceza kanunumuzda şu anda "vatana ihanet" diye  bir suç tanımı yok.

« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2015, 09:06:57 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK, Gürkan ONAT

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 12 Mayıs 2015, 20:41:52 »
allah lanet etsin ona onun çıkardığı yasa yüzünden 50 bin tl gitti
ama bir taraftan darbe yapmakla sanki haklı gibi ozaman işe yaramaz siyasetçi dolu idi  ecevit demirel inönü gibi ama bazılarını tenzih ederim
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #35 : 15 Mayıs 2015, 21:20:08 »
darbeyi kimse tasvip etmez...
ama düşünün sokakta gencecik çocuklar birbirini vuruyor,
siyaset yerlerde sürünüyor, emniyet karakol karakol tarafsız olması gerekirken
polder polbir diye ayrılmış. ülkeyi ne düzeltecek...

tamam lanetliyoruz, kurunun yanında yanan yaşlar yüzünden
o günleri nefretle anıyoruz ama darbe olmasaydı ne olacaktı
hiç düşündünüz mü?

hadi çözüm üretelim o günlerde askeri müdahale olmasaydı
sokakta insanların birbirini vurmasını nasıl engellerdiniz.
iç kargaşayı nasıl engellerdiniz? polisi nasıl tarafsızlaştırırdınız?

şu anda bile görevini kötüye kullanan polisler var.
en çokta terörle mücadele...
tamam çok gerekli çok özel bir birim ellerinin altındaki imkanlarda
kendilerine verilen haklarda fazla tabiki bu haklara sahip olmaları gerekiyor
ama görevlerinide şahsi menfaatleri doğrultusunda veya kötüye
kullanmamaları gerekiyor. çünkü o hakları onlara terörü bitirmeleri için
verdik. daha neler neler...

trafik polisleri bile çorba parası ruhsatın arasında kalan paralar ne
çabuk unuttunuz... eşi ev hanımı 3 çocuğu olan olan bir trafik polisinin 4 tane evi
olabilir mi 20 senede? çevremizde çok var. neyse

bazen düzen için korkutucu bir güç gerekir. bana gerekliydi oldu gibi geliyor.
din olgusuda böyledir mesela. allah korkusu olmasa insanlık ne halde olurdu?
hiç düşündünüzmü?

deprem olur ilk asker koşar, büyük olaylar olur jandarma koşar,
dağda biri kaybolur asker arar, göletlere balık yumurtası asker atar,
ülkede kaos hakim oluncada duruma asker el koyar. basit...

aslında bu olayda cumhurbaşkanı amerika gibi aynı zamanda ordu komutanı
şeklinde olmalıydı. tarafsız bir başkan. şu anda bir kaos olsa cumhurbaşkanının
tarafsız olacağına inanıyormusunuz... allah o günleri bu millete bir daha yaşatmasın...
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2015, 21:46:56 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

The following users thanked this post: Cengiz ÖNGÖREN

Çevrimdışı Ersun ERDOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #36 : 15 Mayıs 2015, 23:21:19 »
tunç bey açılan konuya göre değerlendirmeler yaparsak uygun olur diye düşünüyorum.siz kenan evrenin ölümü ve 1980ihtilalinden trafik polisinin kaç tane evi olduğuna terörle mücadelede görevli özel birimlerin yetkkilerini nasıl kullandığına nasıl getiriyorsunuz.bravo yani.varsa şahit olduğunuz konular savcılığa suç duyurusunda bulunursunuz gerekeni yaparlar.meslek grupları arasında kıyaslama yapmak herhangi bir yanlışı genele maletmek yanlış diye düşünüyorum.sizin mesleğiniz nedir bilmiyorum.ama yapmış olduğunuz değerlendirmeler niyetinizin kötü olmadığına eminim ama yanlış anlaşılmalara yol açabilir.saygılar.
Ersun ERDOĞAN
1979 malatya

Çevrimdışı Selim ARSLANOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ancak durgun su, yıldızları yansıtır.
« Yanıtla #37 : 15 Mayıs 2015, 23:30:42 »
burda kenan paşanın ölümünü ve darbesini konuşuyoruz polisin evini arabasını yetkilinin yetkilerini yada cumhurbaşkanının tarafsızlığı konuşmadık, siyaset yapmadık "konuyu açtığınız için" siz şuan da bir darbe olmasını istiyor olabilirsiniz ama azınlıksınız türkiye çok büyük bir ülke oyunlara gelmez çalkantılar her dönemde olur  ve her zaman bu kervan yürür.
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2015, 23:39:27 Gönderen: Selim ARSLANOĞLU »
Yürüyen bir aptal, oturan iki akıllıdan daha çok yol alır.

1980-Elazığ

The following users thanked this post: Ersun ERDOĞAN

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #38 : 16 Mayıs 2015, 00:54:45 »
tunç bey açılan konuya göre değerlendirmeler yaparsak uygun olur diye düşünüyorum.siz kenan evrenin ölümü ve 1980ihtilalinden trafik polisinin kaç tane evi olduğuna terörle mücadelede görevli özel birimlerin yetkkilerini nasıl kullandığına nasıl getiriyorsunuz.bravo yani.varsa şahit olduğunuz konular savcılığa suç duyurusunda bulunursunuz gerekeni yaparlar.meslek grupları arasında kıyaslama yapmak herhangi bir yanlışı genele maletmek yanlış diye düşünüyorum.sizin mesleğiniz nedir bilmiyorum.ama yapmış olduğunuz değerlendirmeler niyetinizin kötü olmadığına eminim ama yanlış anlaşılmalara yol açabilir.saygılar.

evet Ersun bey yanlış anlaşılmaya sebep olmuş bile. Neden herkes istediği gibi konuşuyor. ne olduğu nasıl olduğu laneti olmalımıydı olmamalımıydı bende düşüncelerimi paylaştım. baksanıza beni darbeci yaptılar :) ben siyaset yapmıyorum ki. Evren paşa görevini kötüye kullananlardan sadece birisimiydi
yoksa bu zorunlulukmuydu biraz daha bekleyebilirmiydi yada geçmi kalınmıştı ki (darbe için hiçbir zaman geç kalınmışlık olamaz en geç durumun olgusudur) o zamanlar darbe diyince zıplayan kesimle şimdi darbe diyince zıplayan kesim farklı :) hep bir değişken var. Ben hiçbir zaman darbeyi savunmuyorum. Ve dediğim gibi, olması gerekenin zor durumda ordunun cumhurbaşkanı emrinde olması gerektiğini söylüyorum. Bu sağ sol üstü alt değil doğal afet, allah göstermesin savaş herşeyde böyle olmalı diye düşünüyorum. Bu ülkenin evladı olarak şüphelerim olması gayet doğal. Düşünsenize bir anda aktif büyük bir güç elinizin altında. Emrinizi bekliyor. Yönetim şekli, idare şekli bile değiştirilebilir. Suni bir kaos ortamı ile dikta bir yapı bile oluşturulabilir. Benim korkum bundan. Çünkü ordunun zihniyeti kendi içinde bir mimarisi vardır. Sokakta gezen halka uymaz bu uyumu zor durumda sağlayacak cumhurbaşkanıdır. Evren paşanın bu ülkeye en büyük kazıklarından biri senelerce en tepeye kendisini yerleştirmiş olmasıdır.
İşte görevi kötüye kullanmak budur. Darbeyi konuşmuyorum. Orası kimine göre olmalıydı kimine göre olmamalıydı o zamanlarda yaşayanlara sormak  daha mantıklı olur.

Darbeyi konuşuyorsak askerden ve polisten konuşmayacazda neyden konuşacaz. Ben 80 ihtilalinde çok küçüktüm annem polisti çocukluğumun bir kısmı tugayda tankların içinde geçti diyebilirim çok net hatırlıyorum. Soğukta çok soğuk ve sıcakta çok sıcak dev demir makinalar. Askerinde polise baskısı vardı.  Bunuda hatırlarım annem bazen asker tarafından azarlandığı için ağlardı. Çok küçüktüm ama yaşadığım bana yetti diyebilirim. Ben bunlara şahidim Evren paşaya şahit olduklarım için hesap sormak isterim.

Peki sen neye şahitsin yoksa kulaktan dolmamı biyerlerden okumamı yakınlarından duymamı görmediğin duymadığın şeylerin hesabını sormaktasın...
O günü yaşayan büyüklerden çok hesap sormaya o günleri hiç görmemiş küçükler daha hevesli ben buna şaşırıyorum.

Neyse tekrar söylüyorum allah bu millete o günleri birdaha göstermesin. Ve ben hep ortaya konuşurum. Ancak evren paşaya söyleyemediğiniz hatta onun zamanında onun için kendinize bile söyleyemediğiniz  darbeci azınlık gibi lafları bana söylerseniz beni hedef alırsanız rengimi bilmeden bana mor demeye kalkarsanız bende sizi hedef alırım. Ben kişiye saldırmıyorum. Darbe iyidir yada darbe kötüdür demek olmalıydı yada olmamalıydı demek senin kişiliğine saldırı değilse sende bana saldırma. Çünkü bunun sonu yok. Ben ailemden biliyorum. Dedem darbe şarttı der dayım ne alakası var der baba oğulun görüşleri bile farklı darbe biteli 20 seneyi geçmiş. Hala tartışırlar... :) Ama kimse birbirine darbeci, faşist, terörist, partizan gibi kelimeler
kullanmaz. Görüşler tartışılır. Bu tarzda kışkırtıcı kelimeler asıl insanları toplumları böler ki, bu tarz, konuşmayı bilmeyen insanlar allahtan ülkemde azınlıkta... Ve çalkantıların her dönemde olmasının bir nedeni de budur. Ülke olarak olmaması için karşılıklı görüşlere saygı duyacaz kişiliklere saldırmayacaz karşımızdakini kışkırtmayacaz. Herkes konu hakkında görüşünü söyleyecek ama karşısındaki hakkında görüşünü kendisine saklayacak...

konu vefat baş sağlığı ve sağlık haberler bölümünde o zaman darbeyide konuşmamak gerekiyor. Konu başlığı ölüm darbeyi sen konuşmak istedin
bende konuştum. bende başka birşeyi konuşunca konu neden hemen daralıverdi :) yada senin istediğin gibi konuşulmayınca neden hoşuna gitmedi ve saldırmayı tercih ettin ki? Ben kimseye sen şöylesin sen böylesin demedim. Sen neden bana diyorsun ki. Karşıt görüşleri hazmedemeyeceksen konuyu açmayacaksın. Bir yakınıda yazabilir sonuçta Kenan amcam birtanedir diye :) ne diyeceksin senin kenan amcan itin önde gideniydimi diyeceksin.
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2015, 01:07:58 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

The following users thanked this post: Sabahattin KARAHAN

Çevrimdışı Selim ARSLANOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ancak durgun su, yıldızları yansıtır.
« Yanıtla #39 : 16 Mayıs 2015, 01:06:41 »
Haklisiniz 
Yürüyen bir aptal, oturan iki akıllıdan daha çok yol alır.

1980-Elazığ

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #40 : 16 Mayıs 2015, 01:33:37 »
sanırsam karşılıklı yanlış anlaşılma oldu
seviyorum bu siteyi ve insanlarını.

konuya dönelim mi hayat biryere varamasakta dostça tartıştıkça güzel.

mesela o günlerde yapılan işkenceler
adam çıkmış bana işkence yaptılar diyor tabiki hakkını ara
çünkü haksız yapılan işkenceler de çok fazlaca var.
birde itin önde gidenleri var o dönemin yakalanan tetikçilerinden (sağdan soldan farketmez)
ülkeyi kaosa sürükleyenlerden diyenler var bana işkence yaptılar ulan keşke
çüküne elektrik verirlerken geberseydin diyorum.
öyle bir dönemki hep olmalımıydı olmamalımıydı kafada soru işaretleri dolaşıyor.

şimdi işkence kalktı bir olay oluyor ulem keşke kalkmasaydı da
şunları -2. kata çekip bağırta bağırta bir ders verselerdi diyorum.
o dönemde elinde devletin istemediği kitap bulunan adama yapılan işkence
bu dönemde 10 tane mehmedime kıymış adama yapılamıyor buna üzülüyorum.
sallandıramıyorlar daha çok üzülüyorum. İdam yanlısı değilim ama üzülüyorum.
1978 Bursa

The following users thanked this post: Selim ARSLANOĞLU

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #41 : 16 Mayıs 2015, 06:29:13 »
Sagcıyı soşcuya solcuyu sagcıya harcattılar,evren paşayada sagcıyıda solcuyuda harcattılar..yunanistanın natoya girişini veto etseydi evrenide harcayacaklardı..başımıza ne geldiyse koltuk sevdası iktidar hırsı yüzünden geldi...
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 16 Mayıs 2015, 16:47:45 »
Eskiden  terör 1968 den beri var zannederdim öğrendim ki anadoluda eşkiyalık osmanlıdan beri zaten hep varmış. terör  Hiç bitmemiş ki 1968 de başlasın. bir ülkede terör varsa  bilinçli olarak da üzerine gidilmeyedebilir.. Terör eylemini karşı mahallenin üzerine yıkıp mağduru da oynayabilirsiniz.  kendisine suikast yapan  adamı affeder mi bir insan.  affeder onu da gördük.

Evren bir röpörtajda " 1978de de durum kötüydü ama  şartların oluşmasını bekledik" demişti, hatta yargılandığı davada savcılar bunu sözünü iddanameye koydular.  sivillerin askeri mahkemede yargılanması da hukuka aykırı bir durum .  adil mi yargılandılar, o idam cezalar evrenin emri üzerine  mi verildi bilemem.  öte tarafta veriyordur hesabını.
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2015, 21:03:29 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Ahmet ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • 05347677315 TOROS KARTALI
« Yanıtla #43 : 28 Haziran 2015, 12:13:16 »
Adam gibi durana kimse bişey yapmaz,sen çık meydanlara hertürlü anarşistliği yap,Ülkede kargaşayı çığ gibi büyüt,bide haklı çıkmaya çalış.Eskiden bu topraklarda Nizam Yüce Osmanlının Cihana nam salmış adaletiyle yönetilirmiş,Osmanlı tebasındaki böyle vakalar kati sonuca varmak ve diğerlerine ibret olsun diye sert ve aman vermeyen yöntemlerle sağlanırmış.Allahım beterinden esirgesin,günümüzde olan o iğrenç olaylar;pervasızca insan öldürmeler,küçücük kız çocuklarına tecavüz edip bi köşeye öldürüp atmalar vs vs..böylesine lanet insanları asıp topluma gözdağı vermezsen,o toplumdaki böyle acı senaryolar hergeçengün misliyle çoğalır.
Ahmet ÖZKAN
1983 mersin mut

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 28 Haziran 2015, 19:33:01 »
osmanlı döneminde eyalet sistemi var  4 farklı statüde idi. bazısından vergi ve asker alınırken bazısından alınmıyordu. ayaklananlar genelde vergi ve asker veren yerlerdir. ayaklanan adama paşalık ünvanı verilerek, ayaklandığı yere  vali yapılarak durum idare ediliyordu.  ayaklanmalar devam ederse tepelerine biniliyordu ama bu durum çok fazla toprak kaybına yol açtığı için eyalet sistemi  1864 te kaldırılmıştır.  vilayet sistemi de çözülmeye çözüm olamadı.

yanlış hatırlamıyorsam kenan evren idam cezasını  26 siyasi suçluya uygulattı. sonuncusu 1984 te uygulandı. caydırıcı oldu mu bilemiyorum aynı yıl 1984 te pkk olayı patladı.  vatandaşı iyi eğitilmiş,  yargısı adil olan yerde suç oranı düşük olur.  yargısı adil olmayan yerde siz zaten vatandaş olarak adamdan sayılmazsınız. kula kulluk etmeniz beklenir.  adam gibi de dik duraman, durdurmazlar.

« Son Düzenleme: 29 Haziran 2015, 21:00:37 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı A.İhsan MUDANYALI

• Free Üye
  • *
  • DOĞAYA SAYGI DUYAN HER İNSAN AYRI BİR DEĞERDİR
« Yanıtla #45 : 18 Temmuz 2015, 12:51:42 »
ne kadar uzun yaşayabilir ki...
herkes ölecek...

düşünebiliyormusun ben bile ölecem :) bak ben bile diyorum :)
belki herkesten önce :) belkide herkesten sonra :)

Neyse Allah sıralı ölüm nasip etsin,
  • Brownıng Maxus Hunter otomatic
1971 ikametgah İstanbul .Yalova

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 18 Temmuz 2015, 22:20:45 »
Birileri darbe yapılması için anarşiyi körükledi.Çünkü amaçlarına  ulaşabilmeleri için bu gerekliydi ve neticede anarşi ortamıyla birlikte ABD, maşalarını kullanarak darbeyi yaptı. Kaybeden her zamanki gibi milletimiz oldu. ABD çıkarlarıyla bizim çıkarlarımızın örtüştüğü nerde görülmüş. Darbeyle birlikte onların planları gerçekleşti aşama aşama sevre daha da yaklaştılar.ABD kafasına göre birilerini hükümet yapar işi bitince orduyla darbe yapar sonra ordu gider başka bir maşa gelir başa bu süreç hep böyle oldu Atatürk sonrası  ülke tam bağımsızlık göremedi... Ne diyelim bütün vatan hainlerinin ateşi bol azabı sonsuz olsun...  O0
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 19 Temmuz 2015, 23:48:42 »
bizim coğrafyamızda herşey olursun bir tek başarısız olamazsın.  bin tane örneğini yazarım.

ülkeye tarihinin en ağır enflasyonunu yaşatırsın,  dış borcu patlatırsın,  paraya  6 sıfır gelmesine sebep olursun ve  halk seni  kahraman zannedebilir. bunları yaşadık.....bir de o zamanlar okullar , köyler , karakollar, basılıyor  insanlar, çocuk ,kadın , genç yaşlı demeden öldürülüyordu.    hiçbir şeye şaşırmıyorum .

« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2015, 19:43:27 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK