Gönderen Konu: 2015-SEZONDA 10.AVIM (RESİMLEDİĞİM 8. AV)-MALATYA’DAN SİZLERE... TOYGAR AVLAĞI  (Okunma sayısı 2373 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Sezon açıldığından buyana boş geçmedi ve 10. avımızı Malatya TOYGAR avlağında birlikte ilk kez avlandığım Yaşar abi ile yaptık. Yaşar abi de uzun yıllardan buyana avcılık yapmasına rağmen onunda ve benimde başımızdan geçen olayı anlatmak istiyorum. Şafak vakti av alanına vardığımızda hava halen karanlıktı. Bizim ilerimizde ise başka bar araç bekliyordu. Bir ara yaşar abi elbise giyinmek üzere aşağı ini ve bana baldırcın sesi geldiğini söyledi. Bende dinledim ve acaba kötü niyetli kişiler cihazmı kurdu diye düşünmeye başladık. Bu ara şafak ile tarlaya girdik akabinde 2 şer 3 er blıdırcınlar kalkmaya başladı. Toplamda 40 civarında kalktı. Yağmur sonrası olduğundan pantolonlarımız sırılsıklam oldu ve benim çizmemi içi 2 parmak su ile dolu idi. Meğerse tarlada cihaz değil kılavuz bıldırcının kendisi imiş. Kısacası bıldırcın göçüne denk geldik. Yaşar abi bu avda 8 tane ve 2 kaybı var, benim ise 6 tane elde 4 kaybım var. HERMES çok güzel av yaptı.AV sonrası yaşar abinin yazlık bahçesinde güzel bir kahvaltı ve semaverde ça faslı... Aportları güzel, fermalarına yaşar abi hayran kaldı. Ancak benim ve yaşar abinin kayıp kuşlarını bulamadı. Şimdi tecrübeli arkadaşlara soruyorum Acaba bir gün önceki yağmurdan  kaynaklı tarladaki uzun otların aşırı ıslak olması bu durumu etkilermi?Pointer 5 ayını doldurdu.
AVIMIZ ÇOK GÜZEL GEÇTİ-ARTIK GÖÇ BAŞLADI.DARISI HAFTAYA…AVLARIMIZ LİMİTLER DAHİLİNDEDİR...

1976-Elazığ/Palu (Malatya da ikamet eder)

Çevrimdışı A.Veli DEMİRÇİNİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Avınız ve sohbetiniz bol olsun güzel bir gün geçirmişsiniz bundan sonraki avlarınız için rastgele selam ve sağlıkla inşa ALLAH.
1959 İzmir Çiğli

Çevrimdışı Gürkan ONAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Hey gidi tecirli-egribuk az cok bilirim merayi aman kayisiliklarin iclerini es gecmeyin guzel kus tutuyor.
Aviniz muhabbetiniz daim olsun.

Kopegin Vurulan avi bulamama sorunu benimde illet oldugum bir konudur.
Ancak bu durum genc kopeklerde daha sık rastlanir.
Ben sorunun hayvanin heyecanindan kaynaklandigini dusunuyorum  bir sonraki kusu bulma istegi yani.
Cozum olarak şunu tavsiye ederim arayip bulamadiginiz kusun bolgesini bir sekilde isaretleyin ve aviniza devam edin kopege orayi unutturun.
Donus yolunda yada 15-20 dakika sonra ayni yerden ruzgari karsidan alacak sekilde agir adimlarla kopege guzelce aratarak
Devam edin. Bazen havada paket oldu dedigimiz kus kanat kirigi olup metrelerce yuruye biliyor
Ben bu yontemle bulamadigim 10 kusun 9 unu buluyorum sizede denemenizi tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2015, 14:44:04 Gönderen: Gürkan ONAT »

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA
STOEGER MODEL 2000 DELUXE 71

Çevrimdışı Ümit BOLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Selam
Güzel av olmus,insallah daha güzellerini yaparsiniz.
5 aylik köpekten biraz fazla yüksek performans beklediginizin farkindasinizdir umarim!Bu kadar ferma verip bircogunu getiren köpegin ileride cok iyi bir köpek olacagi izlenimini edinmek zor degil.Eski usta avcilara sorsaniz 1,5 -2 yasina gelmeden köpek ava götürülmez derler.sabir önemli bir etken.
1974-Samsun/Almanya/Heinsberg

Çevrimdışı Engin TARHAN

• Müdavim Üyemiz
avınız daim olsun yazıhan tarafına benziyor mera tam cıkaramadım ama.
1976  istanbul

Çevrimdışı Canan GÖRÜR

• Müdavim Üyemiz
  • ADANA BELÇIKA HATTINDA GARİP BİR AVCI
Çok güzel av olmuş daim olsun
Canan GÖRÜR
1967 ADANA & BELÇİKA

Çevrimdışı Ahmet VURAL

• Müdavim Üyemiz
 Mesut Bey çok güzel avlanmışsınız, köpeğinizinde Maşallahı var, ilerleyen zaman içerisinde dahada güzel olacağına eminim. Paylaşım için teşekkürler.
Ahmet VURAL
1954 Ankara