Gönderen Konu: KRAL CANAS TÜFEKLERİ HAKKINDA BİLGİSİ OLAN YADA KULLANAN ARKADAŞLARDAN YARDIM  (Okunma sayısı 12421 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih ÇOBAN

• AvlakForum Üye
  • *
YENİ OTOMATİK AV TÜFEGİ ALMAK İSTİYORUM KRALI ÖNERDİLER NASILDIR BİLMİYORUM Bİ TANE BULDUM KRAL CANAS KNETİK SİSTEM KULLANAN ARKADAŞLAR BİLGİ VERİR YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2011, 14:55:55 Gönderen: Ferhat DEMİRCİ »
Fatih ÇOBAN
1984 DENİZLİ BULDAN

Çevrimdışı Ali BAL

• Müdavim Üyemiz
Bende yeni aldım kardeşim gayet güzel ama hafif fişekleri pek sevmiyor.32 ve üzeri attıktan sonra sorun olmaz..Reklamlarda  24 gr atar deniliyor ama boş laflar.Döner başlıklı olduğundan hafif fişekleri sevmiyor..Ama güzel tüfek...
Ali BAL
1977 Alaşehir MANİSA 05367269624-05428366183

Çevrimdışı Halil ARIK

• Müdavim Üyemiz
Ben pazarlığı bitirdim... tüfeğin deneme atışını yapmaya gittim. fişeği attım kurma kolu fırladı gitti. tekrar sıkıştırdım gene aynı. vazgeçtim almaktan küçük bir hata ama ne kadar önem verdikleri belli oluyor
halil arık
1984 afyonkarahisar
5464458072
Türk`ü,Türklüğü,Vatanı sevmek faşistlikse, Hitler yanımızda komünist kalır..

Çevrimdışı Fatih ÇOBAN

• AvlakForum Üye
  • *
peki arkadaşlar yerli tüfeklerin içinde hangisini önerirsiniz ben bunu tavşan avında uzak mesafelerde kullanmak istiyorum yani saçma toplu varsın istiyorum. zaten kendin solak oldugum için özel fabrikasından yaptıracagım sadece sorunum marka seçemiyorum degerli yorumlarınız için teşekür ederim.
Fatih ÇOBAN
1984 DENİZLİ BULDAN

Çevrimdışı Ahmet ARI

• AvlakForum Üye
  • *
yıldız yada ata poze tabı şoklarda önemlı atacağın fişek markası numarası havanın durumu hepsı ayrı bı  sorun yada eskı huğlu poze bulursan derım tekeye bıle salla yanı
Ahmet ARI
1983 antalya

Çevrimdışı Hüseyin YUVANÇ

• Müdavim Üyemiz
fatih  biz  kopaycıyız  al  sarsılmaz   bak  keyfine  rastgele 
Hüseyin YUVANÇ (ZAZA hüseyin)
1954 Buca İZMİR            0537 2567299

Çevrimdışı Dr.Onur ŞEREFHANOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
Yıldız poze,toplu atar,ayrıca sağlam tüfek.
Dr.Onur ŞEREFHANOĞLU
0 Rh + 1978 BOLU

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı Gürol BAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
 yerli yabancı    bir çok tüfeğim var. ama HUĞLU GA 601modeliile bütün avlaragidiyorum 71 namlusunun yanı sıra 51 namlu getirtim tüfek defterini kapattım çok memnunum çok unutmaki avda tüfek değil köpek önemli...ne benelli ler ne baretta lar ne brownıng ler avda hepsini torbaya soktu.ikinci eli 300 tlcivarında.nacizane buda benim fikrim.rast gele
Gürol BAKIR
1970 izmir

Çevrimdışı Y.Emre TOK

• AvlakForum Üye
  • *
merhaba arkadaşlar bir önceki( canas kinetik sistem resimli )adlı topic 'te paylaşımlarımız olmuşdu fakat konu kitlenmiş bende buradan izlenimlerimi sizler ile paylaşmak istedim.
kitlenen bölümde ilk incelemelerim bulunmakta isteyen arkadaşlar oradan konu hakkında fikir sahibi olabilirler.
bu hafta sürek avı vardı bende denemek için iyi bir fırsat diyerek kral canas  ile süreğe katıldım
böylece değişik gramajlarda fişekleri denem imkanım olacaktı.
değişik numaralarda 10 no 32 gr 8 no 32 gr 7 no 30.5 24 gr trap fişekleri ve ağız kıvırmaları hatalı olduğu için daha ucuza satılan 3 no 32-34 gr fişekler.
ilk olarak 10 no 32 gr lar ile başladım atış şekli yüksek tutuş pozisyonunda tek el ile takır takır çalıştı;) daha sonra 8-7 nolar aynı şekilde çalıştı ve atışların çoğu desteksiz olarak yapıldı dipçik tabanı omuza oturtulmadan heleki 24 grlar ile yaptığım atışlarda sorunsuz çalışması gerçekten memnun edici parmağınız ne kadar seri ise çalışmada okadar seri oluyor .
ağız kıvırmaları hatalı olan fişekleri şarjör borusuna takamıyorsunuz kafa kısmı yıldız olan yer şişmiş (genelde poze ve çifte için kullanılıyor ucuz olduğu için tercih ediliyor )bu fişekleri fişek yatağına zorlayarak sokuyorsunuz tabiri yerinde ise arkasından kaktırıyorsunuz ve mekanizmayı eliniz ile kitliyorsunuz ağız kısımları okadar bozuk yani o fişekleri bile sorunsuz olarak dışarı fırlattı ve mekanizma kolu nu çekip bıraktığınızdaki çıkan metal sesi aynı berettalardaki gibi sonuç olarak ödediğiniz bedeli hak eden bir tüfek uygun rakamı ile yeni bir yarı otomatik almak isteyenlere alternatif bir seçim olabilir.
tüfeği aldığınızda yapılacak işlemler :
önce bir güzel tüfeğimizi söküp parçalarına ayırıyoruz güzelce inceleyerek gözümüze takılan yerleri düzeltiyoruz genelde rastlanan yerleri aşağıda belirteceğim belkide kral firmasından bir kaç arkadaş bu yazıları okur diğer üretimlerde bu hataları telafi ederler.

mekanizma kuyruğundaki izler;
bunları güzelce tesfiye ediyoruz
dipçik içindeki içra yayı sert bunu yumşatmak için kurma kolunu çekili bir kaç gün kurulu bırakıyorsunuz yada içine ince yağ koyup sibop alıştırır gibi alıştırıyorsunuz (ben bir gün kurulu bıraktıktan sonra bu şekilde bir uygulama yaptım )
el kundağının uc kısmına 3mm bir sünger koydum diğer topicte yazıyor (daha sonra buraya ahşap işleyeceğim )
arpacık her ne kadar fosforlu densede iş yapmıyor onun yerine LPA takarsanız daha çok netice alırsınız her iki göz açık olarak yapılan atışlarda büyük kolaylık sağlıyor
dipçik boyunu kendinize göre ayarlamalısızı her ne kadar standart olarak çıksada yaklaşan kış mevsimi itibari ile kalın parke  mont vs ile uzun gelebilir ben 1.5 cm kısalttım .bu sezonu böyle geçirelim bakalım önüzmüzdeki sezona bir yağlı kundak yaptırırız artık .
sonuç olarak bazı arkadaşlarıma hem sıfır silah alacam hemde bir dünya iş yapıcağım (yaptıracağım ) diyebilir onun yerine iki katı bedelle başka bir markaya sahip olabilirler yada kendisi uğraşmak isteyenler bu uygulamaları rahatlıkla yapıp imalat sektörünün son ütücüleri olabilir çorbada sizinde tuzunuz olsun ;););)

Mustafa Kabadayı

• Ziyaretçi
sana kral ile eşdeğerde bir marka olan torun u öneririm.20no otomatiğini kullanıyorum.fiyatına göre çok fazla bir tüfek.kral a göre pahalıdır belki ama armsan veya ata nın otomatiklerine de bakmanı tavsiye ederim.bende armsan var.inan avrupa tüfeği aratmaz.abartılı gelebilir ama ele ve göze okadar güzel geliyorki beretta verseler vermem hani.gayet şık ve kullanılışlı bir silah yapmışlar.herkese rastgele..
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2011, 11:24:35 Gönderen: Mustafa KABADAYI »

Çevrimdışı Y.Emre TOK

• AvlakForum Üye
  • *
Mustafa bey sağolun ilginize teşekkür ederim.
kral canas ata mp modeli ile bire bir aynıdır her parçası sadece arpacık lpa artık gazlı tüfek kullanmak istemiyorum dahası y.otomatik kullanmak cazip gelmiyor çifte ile devam ediyorum bu tüfeğide sürek avı için aldım.onun dışında kuş avında bu zamana kadar y.otomatik tüfek kullanmadım çifte veya poze ile avlanıyorum her avcının beğendiği bir tüfek çeşidi vardır saygı duyarım, torun ise bahsettiğiniz kadar var arkadaşlarım fabrikasında çalışıyor. artık ülkemizde güzel tüfekler imal ediliyor bunları görünce avrupa tüfeğe hala bu kadar rağbet neden bilmiyorum  tüm avcı dostalara bol bereketli avlar dilerim sevgive saygılarımla

Mustafa Kabadayı

• Ziyaretçi
Emre abi aslına bakarsan avda bende poze kullanma taraftarıyım.çifteye alışamadım bir türlü nedense.otomatikler ise bence sportif amaçlı kullanıma daha uygun.tabi herkese göre değişebiliyor bu.arz ve talep meselesi yani.bendeki torunun ilk kademe tüfeklerinden biri.1020 modeli.1012 12 kalibresi bu ise 20 kalibresi.saz gibi derler ya.yanına 50 fişek al hissetmezsin bile.hafif-şık.taşıması kolay,sesi de az tabi.bunları niyemi yazdım.amacım torun firmasının reklamını yapmakda değil.malesefki 20 numaracılardan biride benim.elimden geldiğince avlara 20 ile giderim.valla iyi atıyorsanız 12 ile arasında fark göremiyorsunuz.herkese 20 kalibreyi şiddetle tavsiye ederim.avın tadına varırsınız.avda ilgi odağı olursunuz..cümleten rastgele....  ;)
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2011, 10:57:24 Gönderen: Mustafa KABADAYI »

Çevrimdışı Y.Emre TOK

• AvlakForum Üye
  • *
Merhaba Mustafa kardeşim 20 çap av tüfeğini bende çok severim fakat malesef sitemizde, 20 çapla avlananlara çeşitli ithamlarda bulunuyorlar ihtiyar avcı tüfeği,avı öldürmesine,menzline,vasatlığına,avı soğutana  kadar.tüm 20 çapla ilgili yazı ve makaleleri sitemizden takip ediyorum.bende bu konuda taraf olmak için bir 20 çap çifte aldım tüfek şu an biraz vasat durumda görsel olarak kundak kırık,namlu  dış kromu sökülmüş,bantlarında atmalar var fakat ruhu ölmemiş ;) şoklarına bayıldım 5/4 şoklu tam istediğim kıvamda önceki ve sonraki halini resimlerini çekip paylaşıcağım.
bakalım 20 çap kötüledikleri kadar varmı?  hemde çıtayı yükselttim bu tüfekle hem kuş hemde domuz avına çıkacağım neyse bunları daha sonra 20 çap kullananlar olarak bir başlık açar orada paylaşırız sevgi ve saygılarımla
20 çap av tüfeği engellenemez ;)) diye birde gaz vereyim

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
20 çapın kötü bir çap değil hafif tüfek herkes için gerekli bence ama kötü tarafı her yerde 20 no fişek çeşidi bulunamaması örneği bizim ilde yerli bir iki firmanın fişeği var ilçede bazen fişeği bulunuyo bazen bulunmuyo bir kutu iki fişekte internetten sipariş etmek ekonomik değil. 20 nonun bu yüzden kullanıcısı az
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

Mustafa Kabadayı

• Ziyaretçi
Abdullah dediğin gibi sitelerde çokça 20 kalibrenin fişeği mevcut.hem yerli hem yabancı.ekonomik yol birkaç kişi birleşip koliyle falan almak.ama 12 kalibre fişeklerle aynı fiyata satılıyor malesef 20 çapınkiler.ama değer.özellikle internette 1-2 sitede baya bolca 20no nun fişeklerini gördüm.belki çoğunuz bu siteleri biliyordur ama yinede bilmeyenler bana özelden mesaj atarsa isimlerini yazarım.herkese bol avlar..

Çevrimdışı Fatih ÇOBAN

• AvlakForum Üye
  • *
degerli büyüklerim degerli yorumlarınız için tşk ederim ata neo 76 namlu aldım gayet memnunum herkese tavsiye ederim
Fatih ÇOBAN
1984 DENİZLİ BULDAN

Mustafa Kabadayı

• Ziyaretçi
Fatih hayırlı olsun.güzel bir seçim yapmışsın.bol avlar...

Çevrimdışı Y.Emre TOK

• AvlakForum Üye
  • *
sevgili arkadaşlar bu sezon ava sık gidemedim fakat geçen hafta sonu domuz avımızda değişik marka ve gramaj fişekler ile deneme şansım oldu gerçekten ismini hak eden dragunov (canas) bir av tüfeği hedefteki grupman olsun ayrı ayrı gramajlardaki fişekler olsun sonuç mükemmel almak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim